Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Задуха
Added 06 Dec 2025

Задуха

@zaduha
Number of subscribers: 1 299
Photos: 4,010
Videos: 600
Links: 4,420
Description:
Вітаю, я Богдан, Deep learning інженер. Роблю всякі кастомні штуки з трансформерами. Прибічник ідеї трансгуманізму, мрію зробити внесок в збільшення тривалості життя людини. В каналі: авторський контент, етика, естетика, спілкування і срачі в коментарях.

👥 Number of subscribers

1 299
Average/Day:: +5
Average/Week:: +17
Average/Month:: +80

👁️ Average views per message

734
Average/Day:: 836
Average/Week:: 594
ERR: 56.51%

📊 Messages per Day

3.2
Last day: 4
Week average: 3.1
Average per day: 3.2

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 513 26-02-14 20:05
Буремний перевалВідразу скажу, що не читав та не бачив жодної адаптації, тому сприймав фільм сам по собі.Мені сподобалось.Цікаві сцени та візуали, які і не так сильно впадають в карикатурні крайності, як фільми Тіма Бертона або Веса Андерсона, але при цьому залишаються художніми та такими, що запам'ятовуються.Дуже видно, що Емеральді Феннелл подобається знімати кіно, вона готова експерементувати та йти на ризик. В цьому вбачаю повагу до жанру, в готовності робити те, що не всім зайде.Як і Солдберн, цей фільм місцями артхаусний і тому його така розкрученість мені подобається, це може стати мотиватором для інших режисерів - виходити за рамки. Але градус гидотності тут значно нижчий ніж у минулому фільми режисерки)Якоб Елорді грав дуже круто, незважаючи на ретро стиль деяких пафосних монологів, він намагався зробити так, щоб вони не відчувались як історична реконструкція. Ну і виглядає він епічно, цього не відняти. Окремо хочу зазначити дуже якісний український дубляж.Про саму адаптацію мені важко сказати, дуже відчувалось, що сюжет обірваний та не є завершеним твором. Вже вдома я прочитав короткий переказ в вікі та відгуки критиків на фільм. Кажуть, що зі складної багаторівневої соціальної драми зробили шипінг фанфік. Може і так, але найменше, що мені хотілось би сьогодні - це понурення у проблеми нерівності та несправедливості англійського суспільства середини 19 сторіччя, тому навіть трохи вдячний за те, що це все скіпанули) фанфік про Роббі та Елорді в сетттінгу вікторіанської доби - те, що треба)Ми ще в першому ряду сиділи, бо звичайно що, білети всі були розкуплені і тому я отримав прям передоз крупних планів акторів)
👁 421 26-02-11 22:33
#RunAndLearnВже деякий час дивлюсь різні відео і вам про то не кажу))Інтерв'ю яке бере розробник моделей Olmo у Vice President, Applied Deep Learning Research at NVIDIA (яка ж шикарна аватарка в лінкедін) про розробку та філософію яка стоїть за проектом Nemotronhttps://www.youtube.com/watch?v=Y3Vb6ecvfpU&list=WL&index=105&t=1900sТакож дивився як розробники Nemotron відповідають на різні технічні питанняhttps://www.youtube.com/watch?v=UO2N8v5NaLo&t=2336sВи можете помітити деяку мою сфокусованість на Nvidia, і це не просто так. Можливо матиму дзвінок з цілим колом представників компанії: серед яких відповідальні за напрямок Sovereign AI, ті хто лідить Higher Education and Supercomputing у Центральній та Східній Європі, та ті хто розвиває екоситему розробників Nvidia. Тому готуюсьNvidia активно залучається в розвиток ШІ в країнах Європи. Apertus, Mistral та іспанська ALIA, всі мають з ними партнерства та взаємодію, сподіваюсь вдасться сприяти налагодженню таких зв'язків і для українських розробок. Але може і не вийде нічого, подивимось
👁 582 26-02-08 12:11
На минулому тижні ще кілька джерел написали про хакатонВ повідомленнях всі відмічають AI Meetups та дякують за організацію.Я вже писав за важливість людиноцентричного підходу на початку підготовки до івенту, але багато нових людей доєдналося, тож напишу і в кінці.За будь якими назвами ініціатив та організацій в першу чергу стоять люди.Які планували та координували, нарізали задачі, домовлялись за місця проведення та писали контент для десятків постів, створювали нескінченні візуали до кожної новини та анонсу, вели перемовини, адмінили діскорд та долучалися інженерно, намагалися дістати призові кошти та допомагали зробити подію всеукраїнською.AI Meetups це:David Havrylenko, Yuliia Moliashcha, Anna Popova, Roman Oliinik, Taras Lysun, Mariia Onyshchuk, Yevhenii Kravchuk, Oleksandra Kupriichuk (має свій тг канал), Anastasiia MartsinkovskaЯ так і не зрозумів для себе їх мотивацію, враховуючи що люди здебільшого дуже молоді, то це просто унікально, я в їх віці був значно менш свідомим та готовим щось робити не просто для себе)Окремо потрібно відмітити софтскіли та витримку команди. Можете уявити як це працювати зі мною, і який плотний потік "чудових" ідей я генерую, переварювати це без негативу - окремий скіл) Не зважаючи на комплексність та багатогранність нашого івенту, конфліктів якихось не було, складно було, але це і очікувано.Дякую команді за те що втілили мою маленьку мрію!
👁 419 26-02-04 09:23
Почитав я трохи ті переписки розсекреченіНда якось масонів і ілюмінатів інакше уявляєш. Ті "філософські" бесіди навіть з представниками ротшильдів десь на рівні розмов в таксі. Гопніки в олімпійках обговорюють книги "Rich Dad Poor Dad", інвестують в скам, вірять в якісь абсолютно бредові хайпові темки, і жартують про гоїв. Не можу для себе знайти аргументів, як такі дегенерати робили щось роками в таємниці від американських спецслужб, або мали якісь такі важілі на них, ну типу.. та там все написано з айфона на gmail, ну невже не зрозуміло, навіть ніхто і не намагався приховувати. епштейн називає всіх гоями, а потім сидить в тюрьмі де його як собаку вішають. Шестьорка спецслужб, злили як непотріб, яким він власне і є, не вказавши навіть що використовували здобуту інформацію. А використовувавли ж, хіба ні?) Потім з'явиться якийсь новий ублюдок, і будуть далі ловить на нього впливових педофілів і просто лохів міжнародного рівня, яких можна заманити гонорейними руськими простітутками в якусь халупу, меншу за дачу депутата райцентру.Єдиний висновок про котрий думаю, що не варто недооцінювати США в плані їх безкомпромісної цинічної рішучості, дуже жорстка країни з великим рівнем толерантності до зла, якщо його плоди можна використати. Країна - злочинець, країна - збоченець, не буду шукати виправдань цьому. Якщо вони роками читали ті переписки і нічого не робили, то інакше це не назвать, а в те що не читали я просто не вірю.
👁 599 26-01-24 12:46
В продовження теми використання AI в соціально важливих питаннях.Відносно недавно мене запросили в ролі експерта на презентацію проекта "Шкандаль", що створювався в рамках IT Project Garage від SoftServe.Ідея досить актуальна, а саме запобігання "колективній амнезії", коли резонансна новина з'являється в публічному просторі, її всі обговорюють, а потім просто забувають. В результаті залишається не відомим, чи були покарані винні, та чи були прийняті відповідні заходи, для запобіганню повторенню ситуації.Проєкт Shkandal — це інтелектуальна платформа, створена для моніторингу та структурування резонансних суспільних подій в Україні в умовах надмірного інформаційного потоку. Система використовує класичний ML та LLM, щоб автоматично збирати новини з провідних медіа та групувати їх у пов'язані між собою хронологічні ланцюжки.Презентація:https://www.canva.com/design/DAG7svRWeHc/d9iYxBcc7INIt34n_ibRpQ/editРозробники:www.linkedin.com/in/roman-bisiuk/www.linkedin.com/in/anton-mykhalchuk/www.linkedin.com/in/khrystyna-ivaniv-3254b5350/www.linkedin.com/in/lesia-liashko-77673838a/Найбільший ризик для проекта на поточному етапі я вбачаю в тому, що його роблять студенти) і у них може просто не вистачити мотивації) тож прошу вас підписатися на твітер акаунт проекту (https://x.com/shkandal), щоб вони бачили запит та підтримку, тоді може вже буде не зручно не доробити))
👁 485 26-01-20 18:07
#RunAndLearn Просто афігене нове відео про використання Foundation Model для боротьби зі старіннямhttps://www.youtube.com/watch?v=B5QsunlbPP8Там і про біологічний годиник на основі метилювання, і про інші годиники на рівні різних органів які враховують біологічні pathways, а далі агент який аналізує публікації підбирає найбільш релевантні інтервенції, і моделює як вони впливають на вік використовуючи ці годинники як метрику. Автори протестували інсіліко більше 40 тисяч інтервенцій, обрали найбільш перспективну і провели експеремент на миші, який був успішним (ну як вони кажуть😁 це вже така галузь, де треба перевіряти). А також зарелізили датасет на 2млн даних з матчінгом до віку та оцінкою 30ма різними bio-clocks.В якійсь мірі в відео описується програма максимум того, що ми хотіли зробити на Evolved 2025 Hackathon) Та підхід узгоджується з більш загальним баченням Dmytro Krasnienkov на методогоію боротьби зі старінням (як мінімум частина плану моєї дисертації співпадає з тим про що кажуть у відео), тож сподіваюсь зможемо скористатися.
👁 492 26-01-19 18:32
Про нацвідбір на Lapathon2026Як і обіцяв - пишуДля ранжування анкет учасників оцінювались такі поля з форми A) "Rate your experience with LLMs"B) "Tell us about your favorite project with LLMs/Agents"C) "Share with us your biggest achievements (GitHub link, Certifications, etc.)"D) "What is your motivation to join Lapathon?"A "Rate your experience with LLMs" було три рівня умовно, і це оцінювалось 1, 2, 3По решті полів (B C D) я зробив промт на основі сумаризованих описів 3х тасків на хакатон, та просив chatgpt-5.2.-codex оцінювати кожне з цих полей.0 - поле пусте1 - згадується LLM/AI але лише у загальному сенсі2 - опис пов'язаний з застосуванням LLM / агенти / RAG, але без конкретного збігу з предметною областю тасків3 - Якщо текст чітко відповідає предметній області та завданням хакатонуДля пункту "Share with us your biggest achievements (GitHub link, Certifications, etc.)" я просив ллм переходить по посиланням, робити коротке самарі та оцінювати його по тій же схемі. (Нажаль не з усіма посиланнями це працювало, наприклад якщо просто гітхаб акаунт, а не репа, то всі репозиторії я не аналізував)І потім я брав максимальне для "Share with us your biggest achievements (GitHub link, Certifications, etc.)" між аналізом просто опису в цьому полі, і оцінок посилань.Типу якщо текст в цьому полі оцінений 1, а інформацію за посиланням модель оцінила в 3 - то бралось 3Далі я робив усереднення по 3 полям B) "Tell us about your favorite project with LLMs/Agents"C) "Share with us your biggest achievements (GitHub link, Certifications, etc.)"D) "What is your motivation to join Lapathon?"І додавав це значення до A) "Rate your experience with LLMs"скор учасника score = A + (B + C + D) / 3Далі логіка була наступнабуло обрано 30 командx) top 10 по сумарному скору учасників (кращі великі команди)y) top 10 по середньому скору учасників (кращі скілові команди)z) top 10 по скору максимального учасника в команді (команди де тащить хтось один або сильні одинаки)І якщо для категорій x, y бралися лише команди з 2+ людей, то для z були включені ті хто вказав "Do you have a team already?" - "No, plan to participate alone" як команди. Було припущення що є дуже скілові люди, які обклалися з усіх сторін агентами і можуть тащити за декількох (Припущення виявилось помилковим)Далі для всіх хто реєструвався один, але був у пошуку команди - ми зробили окремий список відсортований по score. З цього списку ми пропонували командам додавати учасників. Топ 1 у цьому списку був Co-Founder Knowledgator та розробник GLiNER Ihor Stepanov, що підтверджувало релевантність системи оцінювання. З цього списку ми додали командам ще 11 людей (опрацювали ще більше, але не всі погодились)__Деяікі інсайти та висновки:Абсолютно всі учасники які вказували plan to participate alone і не змінили свого рішення протягом хакатону - відвалились не дійшовши до етапу презентаций. Краще булоб взяти замість них команди.Потрібно було оцінювати лінкедінПотрібно було додавати пункт - скільки часу плануєте виділити на хакатон. Навіть учасник з початковими скілами, але часом та відповідальним ставленням зробить більше ніж крутий спеціаліст у якого не буде часу.Додавати команди, замість тих хто вибув вже підчас хактону - не дуже гарна ідея. Це складно організаційно і швидше за все у команд не вистачить мотивації та часу, бо вони будуть в гірших початкових умовах, тому розглядати це, як варіант вирішення помилок допущених при відборі, не варто.p.s. звичайна система не ідеальна, і не дала можливості багатьом крутим людям взяти участь. Але я був в умовах коли мав буквально декілька днів, і якби не реалізував процедуру відбору, то хакатону просто не відбулось би, тому довелось йти на якісь компроміси між якістю відбору та його реальністю, тож не ображайтесь)
👁 509 26-01-13 18:33
А тепер дещо важливе👀Готуйтесь репостить і сповіщати все наше велике комьюніті)Наш хакатон щє не закінчився а вже в його тіні створилось дещо ТАКЕЕЕМи пророкували появу цього, плекали, та очікували.І ось, з'явився герой, якому судилося втілити в реальність те про що інші (як мініму я😁) лише мріяли.Vladyslav Melnyk, якого я покликав ментором на хакатон, сказав що може допомогти з інфраструктурою.Сказав і зробив.Але не просто допоміг, допоміг то не правильне слово.Vladyslav Melnyk ЗА ТИЖДЕНЬ створивПершого в Україні LLM Inference провайдера🤯Систему яка поєднує в собі менеджмент API ключей, моніторінг ресурсів, розподіл навантаження, та безпосередньо інференс ЛЛМ.Так він зробив її САМ, за якісь просто мінімальні строки, викатив в прод і вона вже з суботи працює та задовільняє потреби учасників хактаону, надаючи ліміти до 4 (а в деяких випадках і більше) міліонів токенів в годину на 1 API ключ.Зустрічайте ЛАПАТОНІЮ 🕶https://lapathoniia.lovable.app/Звичайно, що це поки що дуже попередній анонс, і наразі система працює в інтересах Lapathon2026, і лендос поки щоб вам показати) але ми маємо амбітні плани. І чим більше людей долучиться допомогти з цим, тим більше шансів.Наступний крок - реєстрація на бета тестування)
👁 487 25-12-30 23:38
Якийсь час також накручувався на цю темуhttps://t.me/OstanniyCapitalist/46930Але потім згадав один простий і класний факт - ми знаходимося в Україні)))Якщо добряче в це вдуматися, все стає на свої місця)І ні американські біржеві котирування, ні куплені екс-держсекретарі, ні дубайські офшори, ні пул американських лобістів не захистять від екстреного засідання РНБО о 12 ночі, де за 20 хв будуть підписані всі необхідні документи, а з ранку оператив­ники вже будуть в основних офісних приміщеннях. Лобісти та ті хто повинен від цього страхувати не встигнуть роздуплитися, як все буде вирішено.Єдина умова - наявність політичної волі) Ми це бачили, і не раз і не два) Тут навіть не потрібно протягувати через раду закон, як було з НАБУ, а там нагадаю впоралися за пів дня, не зважаючи на докладені Заходом зусилля по розбудові цієї інституції. Ну і очевидно що ніхто на мітинги за бізнес з мутними бенефіціарами не вийди, а лайків під новиною про це, буде більше ніж у Останнього Капіталіста під постом, бо кожен українець відчує себе трохи співвласником нового державного активу)Під таким ракурсом, трохи по іншому виглядає неквапливість держави в спробах завадити, наприклад, численним операціям по придбанню інших крупних бізнесів, які згадуються в пості. Як в тому анекдоті, про молодого та старого бика які спускалися з пагорба) Ну нащо поспішати, якщо і так все відбувається найкращім чином))Коротше, я впевнений, що наша країна нічого і нікого не боїться, і нікому не дозволить загрожувати національній безпеці) Також майже впевенений, що команда яка займається розвитком ЛЛМ в середині Київстару продовжить це робити при будь якому власнику, приватному чи державному, бо.. як я вище писав, NLP в цій країни - то громадський активізм, і люди тут ідейні)
👁 588 25-12-29 22:06
Пам'ятаєте я писав що Tymofii Nasobko натренував адаптер для function-calling на MamayLM?Так от, весь цей час він продовжував експерименти з function-calling. Задача виявилась досить не простою, бо чат-темплейт gemma3 не має стандартних можливостей працювати з тулами, і тому Тимофієві довелося зробити діпдайв)) назвем це так, в пекло низькорівненевої імплементації шаблонизаторів для токенайзерів, патчити і дебажити, але він зміг то подужати, знайти рішення та натренувати потрібні нам адаптери.Звичайно, що така наполеглива, кваліфікована і кропітка робота не могла залишитися непоміченою)І тому Тимофію було запропоновано доєднатися до команди ЛАПА ЛЛМ, на що він погодився🎉Думаю, на сьогодні наша LLM студія) має найкращу експертизу в адаптації gemma3 під function-calling серед всього українського gemma3 фанклубу)І що щє важливо - учасники Лапатону, матимуть змогу (якщо нам вдасться все правильно наMLOpsити) користуватися адаптерами для виклику тулів, разом з українськими ЛЛМками з доступом по АПІ.Ось вона - сила комьюніті!Доречі, майже витратили кредити які вастАІ надали для LPNU, вдалось зробити багато корисного!