Source
Думки, про які ніхто не питав | Ну шо, в Meta - нова модель - тепер це Avocado! Так, після Llama - вон...
7 650 Views/Reach
2025-12-10 09:00
Message №769
Ну шо, в Meta - нова модель - тепер це Avocado! Так, після Llama - вони запускають закриту модель з таким ім'ям. Meta в світі AI звичайно не позаздриш - стільки грошей вкладено в розвиток ШІ, стільки обіцянок, що вони стануть найкращими на ринку, але Llama в інтернтеті згадується все рідше і рідше, а застосунок MetaAI не потрібен, здається, нікому. Але в компанії Цукерберга просто не має іншого виходу. Чому?1. 97% прибутків компанії - це рекламний бізнес. 2. Коли реклама прийде в популярні LLM - це тільки питання часу. В ChatGPT вже знаходять кусочки коду, яки ніби підказують, що Chat, який тобі каже: "Ти правий, моя помилка! В тебе дійсно депресія. А не думав спробувати лікувати це за допомогою нового лікарського засобу ДепрсіїХуй? Він на травах, оберігає твоє здоров'я, і ще будеш краще спати! Ось тобі лінка. По-братськи!"3. І це не значить, що рекламодавці підуть з Meta, але скоріш за все - зменшать бюджет на рекламу саме в Meta, а це для них прям погано.І ось Meta стоїть перед двома складними задачами:1. Навіть, якщо вони створять найкращий AI, який буде доступний людству - вже троха запізно, і люди вже за звичкою будуть використовувати ChatGPT ( як, от Google для пошуку ). А змінювати людськи звички - це задача з зірочкою2. Так треба ще й цей AI розробити. Бо зараз Llama ну дуже специфічнаЯ думаю випуск open-weight моделей був не стільки, скільки щоб протестувати модель, скільки для того, щоб заповільнити успіх пропраітарних AI лабораторій. Як бачимо стратегія не спрацювала. Чого тепер Meta хоче досягнути створюючи закриту модель - загадка. На разі не виглядає так, що вони зможуть дати рішення, яке зможе стати крутою лінійкою бізнесу. Але я так і думав про Google, який ніби то дуже відставав в AI, а зараз вон які красавчики :) Тому, залишається тільки спостерігати за цим неймовірно дорогим експериментом імені Марка Цукерберга