Доки в Україні триває процес зменшення паперової волокити задля полегшення життя населенню та бізнесу, на ТОТ все більше дає взнаки бюрократизація, неорганізованість та непрофесіоналізм окупаційних адміністрацій. Активісти руху "Жовта Стрічка" повідомляють, що в селах на ТОТ Херсонщини людей зобов'язують наново встановлювати лічильники на воду, при цьому процес все більше ускладнюється і здорожчується. Ще півроку тому лічильник можна було просто поставити з місцевим майстром та зареєструвати у сільраді по місцю проживання. Сьогодні щоб зробити це людина має:1. Поїхати до Генічеська із усіма переоформленими російськими документами на будинок2. Там замовити спеціальну схему підключення за 2500 рублів (її готують тижнями)3. Коли схема буде готова, обов'язково власноруч приїхати і забирати її4. Окремо піти і зареєструвати лічильник у водоканалі5. Окремо купити фільтри для води (бо якість води - жахлива, і без фільтрів російська влада забороняє цією водою користуватися)Таким чином окупанти одночасно роблять встановлення лічильників обов'язковим, тиснучи на місцеве населення, та в той же час ускладнюють його встановлення якнайбільшою кількістю інституцій і паперів, з якими людині прийдеться провзаємодіяти. Для чого це потрібно - судіть самі.Якщо знаєте деталі, пишіть нам. І долучайтеся до руху спротиву через чат-бот "Разом".
🤡 Росіяни обіцяли заохочувати на ТОТ «власне виробництво», а натомість дарують самі собі нагороди та елітні авто.Активісти руху “Жовта Стрічка” розповідають, що замість обіцяного "розвитку економіки і створення робочих місць", ТОТ Запорізької та Херсонської областей прив’язують до депресивних регіонів Росії. Окупанти уклали «угоду» з Ульяновським автозаводом, який тепер «розширить сервісну мережу» — тобто за задумом ТОТ відтепер ще більше залежатиме від РФ, а місцевого виробництва не буде зовсім.🤦♀️ Найбільш цинічне те, що місцеві не отримують нічого, а колаборанти мають нові нагороди та подарунки. Зокрема, гауляйтерам Балицькому та Сальдо вручили сертифікати на будь-яке авто з модельного ряду УАЗ. Насмішка над місцевими, багато з яких досі змушені виживати за рахунок гуманітарки.Справжній русскій мир — гроші йдуть у Москву, а топ-колаборанти з новими машинами.👉🏻 Окупанти не приносять з собою нічого, крім хаосу, страху і розрухи. Це важливо - боротися. Тож доєднуйтеся до нашого руху, щоб чинити спротив разом з нами.
У рф затвердили "Стратегию пространственного развития". У цій доктрині окуповані території називають «геостратегічними регіонами», а їхній розвиток визначають виключно з позиції політичних бенефітів для Кремля. У так званих «стратегіях розвитку» окупованих територій основний пріоритет — не потреби місцевого населення, а забезпечення військових амбіцій. Активісти руху "Жовта Стрічка" повідомляють, що у затвердженому документі окупаційна влада називає ці регіони «геостратегічними» та визначає їх як ключові для досягнення національної безпеки росії.🤷♀️ Замість створення умов для життя та розвитку, стратегії спрямовані на організацію економіки, яка буде зручною для подальшого ведення війни. Окуповані території розглядаються як ресурсні бази, ніби це елементи гри в стратегію, а не реальні місця, де живуть люди зі звичайними бажаняями, мріями та життями, які росіяни прийшли "захищати".📲 Якщо маєте більше інформацію про ситуацію на окупованих територіях — повідомляйте нам її у чат-бот "Очі" або в особисті повідомлення
Рух “Жовта Стрічка” – це найбільший на окупованих територіях України рух спротиву російській окупації. 🤔 Знаєте, чому нас так багато?Бо ми є не лише рухом спротиву, але й великою родиною. Ми є такою собі “службою взаємопідтримки” для всіх, хто перебуває в окупації і чекає повернення України. Хто потребує натхнення або хоче поділитися власною історією. Для тих хто хоче і потребує відчувати Україну у складних обставинах. Для всіх без виключення наших людей, що опинилися під контролем режиму російських силовиків. Незалежно від того, чи можуть вони наразі ризикувати і чинити спротив активно. Ми працюємо ненасильницькими методами опору, яких існує дуже багато і які підходять людям різної статі, віку, досвіду та поглядів. Якщо ви перебуваєте в окупації, ми закликаємо вас доєднатися до нас. Ми ніколи не вимагаємо від наших активістів ризикувати занадто. Ми пропонуємо членам руху рівно такий рівень залученості та участі, який вони вважають можливим враховуючи власні обставини. ♥️ Іншими словами, напишіть нам сюди - і ви точно про це не пожалкуєте.
Отже, продовжуємо розповідати про ситуацію із наркотиками та алкоголем у тимчасовій окупації. 👤Крим, Севастополь. «На вулиці вечорами небезпечно, у нас багато наркоманів зараз. Навіть в обід йдеш по вулиці вони риються по всюди закладки шукають, вже писали про це повсюди. Наркошопи – на кожному будинку реклама. У минулому місяці 3 сольових затримали, один з них майже бабусь не вбив: 3 дні голий бігав по вулиці бив людей, ніхто не думав його чіпати доки він бабці ребра не зламав. Зато ловлять українців за пости у соцмережах. Це ж важливіше ніж наркоманія…»👤Мелітополь. «Військова поліція ходить по місту дуже активно, купа патрулів. Іноді ходять навіть у цивільному. Тому не можу сказати, щоб в місті сильне зловживання алкоголем. Але на наркоманів і бомжів усім байдуже, і тут серйозні проблеми з цим. Окупаційній адміністрації фіолетово, російським вояками теж, тому ніхто нічого не робить, а наркошопів все більше. Пишуть у чатах місцевих відкрито, мов, є підробіток, «закладки», то адміни чатів навіть не завжди це видаляють»👤Нова Каховка. «Із окупацією ситуація майже миттєво погіршилася в рази, і так і йде «под откос». В місті ще якось військова поліція кацапів-вояків контролює, але в селах це просто жах. П’ють, колються, тиранізують місцевих. Скільки не скаржилися в їхні органи, у більшості випадків навіть справу не заводять, а можуть ще й «дискредитацію армії» натягнути»Спробували коротко і ємко описати вам ситуацію у різних населених пунктах. З цього можна бачити загальну картину. На жаль, вона дуже далека від нормальної: окупація приносить хаос, безкарність і деградацію. ‼️ Активісти «Жовтої Стрічки» продовжують чинити спротив – щоб повернути порядок, безпеку і європейські цінності на нашу землю. Доєднуйтеся до нашого руху через чат-бот «Разом»
Медичний колапс в окупаційній системі охорони здоровʼя ХерсонщиниІнформатори руху «Анти Z» підтверджують дані про катастрофічний дефіцит кадрів у системі охорони здоровʼя Херсонської області. Місцеві жителі залишаються без належної медичної допомоги через переповнені шпиталі військовими зс рф, що знижує доступність медичних послуг для цивільного населення.Для отримання медичної допомоги необхідно мати російський паспорт, а медичні послуги переважно платні. Це обмежує доступ до лікування для тих, хто не може або не хоче отримати російський паспорт, залишаючи їх у безвихідній ситуації. Щоб залагодити ситуацію, в Чаплинський округ Херсонщини направили групу лікарів з Ростова, але це лише тимчасова міра, що закінчується 11 жовтня. Після цього місцеві жителі знову залишаться без можливості безкоштовного лікування.Обмеження доступу до медичних послуг і дискримінація місцевого населення є частиною плану окупаційної влади щодо посилення контролю на Херсонщині.Повідомити інформацію: @antimob_admin
🧠 В окупації збереження ясності розуму – це не просто бажання, а необхідність.Пропонуємо вам 3 техніки, рекомендовані провідними психологами для підтримки психічного здоров'я в стресових умовах:🌿 Техніка заземлення "5-4-3-2-1"Назвіть 5 речей, які ви бачите, 4 речі, до яких можете доторкнутися, 3 звуки, які чуєте, 2 запахи, які відчуваєте, та 1 смак.Чому це працює: Ця техніка ефективно перериває цикл тривожних думок, змушуючи мозок переключитися на обробку сенсорної інформації. Це активізує ділянки мозку, відповідальні за "тут і зараз", що допомагає вийти зі стану стресу та відновити ясність мислення.🙏 Практика вдячностіЩодня записуйте три речі, за які ви вдячні, незалежно від обставин.Чому це працює: це стимулює вироблення серотоніну та дофаміну - "гормонів щастя".І третя річ – глибоке, зосереджене дихання. Зробіть десять вдохів і видохів повністю концентруючись на них – це активізує парасимпатичну систему і знижує рівень кортизолу (гормону стресу)👉 Пам'ятайте: ваш розум - ваша найсильніша зброя