Сьогодні — 82-і роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом у 1944 році.18 травня, в День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, активісти «Жовта Стрічка» в Криму вшановують пам’ять корінного народу півострова.82 роки тому на світанку НКВД силою виганяло людей з їхніх домівок — з 15 хвилинами на збори, у товарних вагонах, без їжі й води. Понад 190 тисяч кримських татар. Майже половина з них не пережила дороги чи перших років заслання.Ця трагедія не закінчилася в 1944-му. Після окупації 2014 року росія знову переслідує кримських татар — арешти, обшуки на світанку, зникнення активістів. Геноцид продовжується іншими методами.Ми пам’ятаємо. І саме тому продовжуємо боротьбу — жовті стрічки досі з’являються на вулицях окупованого Криму. Наш рух не зупиняється. Крим був і залишається українським — і кримськотатарським.🇺🇦 Ми разом робимо все можливе, щоб Крим якомога швидше звільнився від окупанта.📞 WhatsApp / 📸 Instagram
Муніципальне підприємство у Макіївці стало інструментом збагачення окупаційної владиУ Макіївці проблема бродячих собак залишається серйозною, а відловом і утриманням тварин займається МУП АГМ «Перспектива». Це не приватна компанія, а муніципальне підприємство, засновником якого є так зване «муниципальное образование днр город Макеевка» — фактично сама окупаційна адміністрація.За даними фінансової звітності, лише за 2024 рік «Перспектива» отримала майже 294,3 млн рублів надходжень, а чистий прибуток перевищив 20 млн рублів. Всі ці гроші надходять з бюджету окупаційної влади через програми благоустрою та муніципальні контракти.Попри значні фінансові потоки, проблема з бездомними тваринами залишається невирішеною: скарги мешканців на зграї собак і неналежні умови утримання ігноруються. На тлі цього підприємство виглядає не як структура для турботи про людей і тварин, а як зручний інструмент для непрозорого освоєння бюджетних коштів під "гарні звіти" окупаційної адміністрації.📞 WhatsApp / 📸 Instagram
🟠В Криму окупанти посилюють рекламну кампанію рекрутингу до армії рф Активісти руху "Жовта Стрічка" повідомляють, що в окупованому Криму окупаційна адміністрація та підконтрольні медіа різко збільшили кількість рекрутингових публікацій у Telegram-каналах із закликами вступати до армії рф.За даними активістів, рекрутингова кампанія набула системного характеру: до її виконання залучено дільничних поліцейських, яким поставлено завдання виконувати план із набору контрактників. Серед окупаційних адміністрацій та поліції введена бонусна система - співробітники отримують винагороду за кожного залученого до підписання контракту з армією рф.Посилення кампанії відбувається на тлі системної кризи рекрутингу в рф - попри рекордне підвищення виплат, набір контрактників падає. У 2026 році рф планує рекрутувати 409 тис. військових, тому тиск на окуповані території, зокрема Крим, лише зростатиме. З 2015 по 2025 рік через незаконний призов у Криму до армії рф було відправлено щонайменше 53 тис. осіб.📞 WhatsApp / 📸 Instagram / 🛡Безпека
З 2018 року окупанти збільшили фінансування "молодіжної політики" у 16 разів задля системної мілітаризації українських дітей на ТОТЗгідно з бюджетними даними рф, активна підготовка розпочалася ще до 2022 року: якщо у 2014-му витрати складали 0,7 млрд руб, то до 2021 року вони зросли до 21,1 млрд. А з початком повномасштабного вторгнення фінансування зросло ще в 4 рази.Ці кошти спрямовуються на системну пропаганду через через рухи по типу "двіженіє пєрвих", "юнармія" та "юг молодой" і т.д. Окупанти масштабують створення мережі спеціалізованих кадетських класів під патронатом силових структур, де дітей готують до служби в МВС, росгвардії та слідчому комітеті рф. Влаштовують чемпіонати "Пілоти майбутнього", відкрито навчають тактиці бою та снайпінгу на базі центрів "Воїн". У Маріуполі та Криму активно впроваджується обов’язкова військова підготовка через центри "ДОСААФ" для підлітків від 14 років.Рух "Жовта Стрічка" наголошує: рекордні бюджети є прямим доказом того, що рф розглядає українську молодь виключно як мобілізаційний ресурс і єдиною метою навчання є подальша інтеграція дітей до лав зс рф.🔗 Якщо ти став свідком злочину окупаційної влади, повідомляй нам @yellow_ribbon_zviazok
Підтримайте МАНІФЕСТ до Дня спротиву окупаціїЗ 2014 року, від початку окупації Криму, Росія перетворила захоплені території України на зону безправ’я, де викрадення, катування цивільних та стирання ідентичності дітей стали щоденною політикою ворога. Понад дванадцять років мільйони наших громадян живуть в умовах примусу, але не припиняють чинити спротив. Ця боротьба нагадує світу: тривалість окупації не робить її нормою, а будь-яка спроба умиротворення агресора лише множить злочини.Ми, представники і представниці громадянського суспільства, стверджуємо: єдиний шлях захисту наших людей — це повна деокупація та відновлення української влади. Держава має зміцнювати зв’язок із громадянами в окупації, сприяти їхньому виїзду та гарантувати гідну реінтеграцію, уникаючи стигматизації їхнього досвіду. Ми закликаємо міжнародних партнерів посилити підтримку Сил оборони та виступити проти будь-якого тиску щодо територіальних поступок.Підписати Маніфест можна до 1 березня 2026 рокуhttps://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf7c1ZXMTCcdlXH4M0K6dmL46URF76lEboiU9oxzk1eNXVrpg/viewformПісля завершення збору підписів Маніфест буде направлено до Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України та інших органів державної влади та міжнародних партнерів України.Кожен підпис має значення.
В окупованому Бердянську школярів і студентів залучають до прибирання квартир російських військових та співробітників спецслужбАктивісти руху «Жовта Стрічка» повідомляють, що в окупованому Бердянську так званих учасників організації «юг молодой» залучають до прибирання квартир і будинків російських військових та співробітників спецслужб. До організації входять переважно школярі старших класів і студенти. Формально їм декларують громадську активність і волонтерство, однак на практиці молодь використовують для прибирання квартир, у яких проживають представники окупаційних структур.Йдеться про миття підлог, прибирання санвузлів, винесення сміття, наведення порядку в житлі військових і співробітників спецслужб. Такі завдання подаються як «обовʼязкова участь» у діяльності організації.Таку інформацію ми вже отримували раніше, але зараз, напередодні Нового року, повідомлень від наших людей стало більше — росіяни просто використовують молодь у своїх інтересах.Маєте більше інформації або хочете поділитися своєю новиною? Пишіть: чат-бот "Разом" або @yellow_ribbon_zviazok
❗️Видалені фотографії та очищена пам'ять на телефоні слугують причиною для заборони в'їзду на територію росії громадян України – у тому числі з окупованих територій. Про те, що російські прикордонники не пускають до країни українських громадян із почищеною галереєю на телефоні писали навіть пропагандистські РИА Новости – ніби то очищення інформації на телефоні дозволяє прикордонникам зробити висновок про "заблаговременную подготовку к прохождению пограничного контроля при въезде в рф". Проте активісти руху "Жовта Стрічка" доповнюють цю інформацію фактом, від якого стає моторошно: за українським паспортам на територію рф майже неможливо потрапити і з ТОТ.Постійно фіксуються випадки, коли на блокпостах між ТОТ та рф окупанти перевіряють телефони і відмовляють у проїзді людям без російського паспорту.Таким чином, людям що не оформили російське громадянство максимально ускладнюється навіть можливість потрапити на територію рф, щоб з рф виїхати в Європу третіми шляхами і вже звідти вже дістатися України. Людина без російського громадянства фактично закрита на ТОТ. Тобто офіційно росіяни подають переїзд між окупованими територіями і рф як "внутрішній"... але все одно відмовляються пускати крізь нього вглиб росії по українському паспорту 🤡Не можемо з цим миритись, ми маємо чинити спротив. Якщо вам відомі будь-які деталі — повідомляйте та доєднуйтеся до спротиву: @yellow_ribbon_zviazok.
‼️ Викрадають паспортні дані чоловіків та підписують від їх імені контракт з зс рф – нова шахрайська схема окупантів.Активісти руху "Жовта Стрічка" повідомляють, що група шахраїв у зв'язці з окупаційною поліцією та військовою комендатурою оформлюють на викрадені документи контракти на військову службу та отримують відповідні виплати. Жертви шахрайської схеми починають числитися як дизертири. ‼️Схема стосується не тільки чоловіків. Доступ до документів отримують у різні способи. Одна зі схем – "роботодавець" з інтернету пропонує влаштуватися на лінію підтримку, але попередньо просить у кандидата на роботу паспорт для перевірки його кандидатури. Тому ЗАКЛИКАЄМО ВАС:- НЕ НАДСИЛАЙТЕ НІКОМУ ФОТОГРАФІЇ ТА ДАНІ СВОЇХ ДОКУМЕНТІВ. - Якщо ви робите копію паспорта у канцтоварах, обов'язково контролюйте, щоб файл з документом видалили з комп'ютера та з кошику.Якщо ви зіштовхнулися з такою схемою чи знаєте людей, які стали її жертвами — повідомляйте та доєднуйтесь до руху спротиву через чат-бот «Разом».
😢 Окупанти в Луганську перетворили колишній корпус СНУ ім. Даля на військовий навчальний центр.Там, де ще десять років тому вивчали філологію і право — сьогодні вчать штурмувати траншеї, кидати гранати й стріляти по рухомих цілях. Центр працює під контролем міноборони рф і займається цілеспрямованою підготовкою молоді (до 30 років) для війни.Студентів зганяють туди обіцянками, що навчання дозволить уникнути мобілізації. Але активісти руху "Жовта Стрічка" розповідають, що вже з першого дня починається тиск. Нам стало відомо, що там також працюють і приїжджі з Москви психологи, які щомісяця проводять індивідуальні бесіди один на один зі студентами, де буквально розповідають, що вирішення усіх "вигаданих на заході" проблем – депресії, страху, самотності, непевності щодо майбутнього – у тому, щоб піти на війну, отримати хороші гроші і там вбивати людей.⚠️ Якщо ви перебуваєте на ТОТ, просимо повідомляти про злочини окупантів та долучатися до руху спротиву через чат-бот "Разом": @zhovta_strichka_bot
Наша позиція щодо окупаційного паспорту. За останні 3 роки окупанти зробили усе, щоб на ТОТ було неможливо вижити без російського паспорту. Громадянство покликано давати людям захист. Але російське громадянство на ТОТ призводить до повної незахищеності. Бо "громадян рф" можна судити за законами рф і ігнорувати міжнародне право, можна забирати до окупаційної армії, можна "законно" гнобити в усі передбачені російським законодавством способи. Тому дуже довго ми працювали над тим, щоб люди на ТОТ уникали отримання російських паспортів .Але наразі ситуація доведена до такого рівня небезпеки, що абсолютна більшість українців на ТОТ, які чинять спротив, підтримують і чекають Україну, були змушені взяти російські паспорти. Бо якщо в тебе нема паспорту — за тобою пріоритетно дивляться "правоохоронні" органи, тобі відмовлятимуть у медичному обслуговування, можуть відібрати житло і навіть дітей. Тому зараз брати російський паспорт (але не працювати на окупаційну адміністрацію) — це елемент маскування і виживання. Мати цей документ — мерзотно і страшно. Але ми дуже хочемо, щоб українці на вільній території знали, що російські паспорти є не вибором, а способом вижити і пронести у собі Україну крізь роки окупації. І ми нагадуємо усім людям на ТОТ: Україна знає, що ви боретеся, і ніякі папірці не роблять з вас зрадників. Головне продовжувати працювати і долучатися до загальної справи — вигнання окупантів. Тож якщо ви ще не з нами: долучайтеся через чат-бот "Разом".