Підтримайте незалежність і ефективність НАБУ — проголосуйте за експертну Раду громадського контролю. Голосування вже почалося і триватиме до 21.00 10 червня. Антикорупційні органи у воюючій країні — це критичний елемент національної безпеки. Саме тому я пропоную підтримати колег з Ради економічної безпеки України, які розглядають антикорупційну політику як невіддільну складову безпекової. РЕБ щодня досліджує механізми обходу санкцій, порушення експортного контролю та вразливості російського ВПК, російський вплив на українську державну систему і суспільство. За кого голосуємо:№5 — Інна Богатих. Юристка (25+ років досвіду). Ексзаступниця Міністра юстиції. Фахівчиня з санкційної політики, повернення активів та захисту економічної безпеки.№13 — Агія Загребельська. Кандидатка юридичних наук. Екс-державна уповноважена АМКУ. Експертка з мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці.№39 — Ілона Хмельова. Докторка філософії (PhD) з міжнародного права. Національна експертка Ради Європи з питань кіберзлочинності. Фахівчиня з кібербезпеки.Покрокова інструкція для голосування:Крок 1: Перейдіть на офіційний портал: https://voting.nabu.gov.ua/Крок 2: У вкладці «Кандидати» перевірте список.Крок 3: Натисніть кнопку «Розпочати голосування».Крок 4: Підтвердіть згоду (поставте галочки) та натисніть «Увійти через ID.GOV.UA».Крок 5: Оберіть зручний спосіб авторизації (наприклад, Bank ID).Крок 6: Перевірте коректність ваших даних та натисніть «Продовжити».Крок 7: Знайдіть у списку та оберіть кандидатів №5, №13 та №36 (загалом можна обрати до 15 осіб).Крок 8: Натисніть кнопку «Проголосувати».⏱️ Важливо: На весь процес вибору кандидатів система дає рівно 15 хвилин. Підготуйте номери ваших кандидатів заздалегідь!
Ось це і є нинішня рамка російських інформаційних операцій проти України. Уважно дивіться і вивчайте. Ідея того що Рашики роблять ключову ставку у когнітивній війні на втюхування нам панславізму, самоварів і триколорів та букви ять давно уже не основна. Вони чітко працюють не на зміну змісту нашої політики на руснявий варіант, а на дещо інше.В широкому сенсі їх уже навіть електоральний успіх пост-ОПЗЖ не цікавить. Пост-ОПЗЖ це радше інструмент саботажу, політичних диверсій, а не «проросійської політики». Їх цікавить відрізка варіантів, позбавлення нас спроможностей, розгін політичних проблем які треба загострювати, ліквідація спроможності ухвалення рішень і заходів держави. Більшовикам немає різниці, гетьман сидить в Києві, чи головний отаман. Противага цьому є. Ні, це не скалькований цирковий абсурд «корупції нема і не було», «це добре що люди бідні і тд». «Катування це піздато». Нє нє.Це три короткі слова. ІДІТЬ НАХУЙ БЛЯДЬ «Діяти в умовах невизначеності» означає саме це. ІДІТЬ НАХУЙ БЛЯДЬ.
Вступ України до ЄС в нинішньому форматі означатиме кінець польського сільського господарства. Ми повинні накласти рішуче вето, — заступник маршала Сейму Польщі Згожельський.От власне і ключове джерело дискусій про УПА та Бандеру на вищому щаблі польської політики. Правий фланг польського політикуму - це передусім аграрний регіон, аграрний виборець і часто аграрний спонсор. Саме тому політика ПіС в цьому питанні так дивно відрізняється від приміром політики їх союзників по типу Мелоні. Ідентичність це не основа, а зброя. Цілком собі політична зброя, яка конструюється під певні завдання і оживляється в певних умовах за певних обставин. Обставини ці майже завжди - дуже реалістські. Раптова нетерплячка на тему ОУН і похідних від неї феноменів в польській політиці - лише результат страху польських агрохолдингів перед заходом на європейський ринок українських аграрних гігантів. Саме тому, скільки не проводь історичних дискусій, питання не буде зняте. Скільки не давай круглих столів, заходів задля порозуміння сторін - конфлікт не вичерпується. Бо він є лише зразком політичної інструменталізації історичної памʼяті, а не суто суперечки про історичну памʼять. І це добре працює і відносно пояснення подібних процесів і щодо конфлікту з РФ, який почався задовго до 2014. Це не «бандерівщина» стала причиною того, що росіяни поперлись із зброєю на нашу територію. Це конкретне бажання контролювати конкретну Україну, з заводами пароходами, з населенням і територією. Ідентичність і там використовувалась росіянами як засіб, а не як мета. Саме тому розповіді шизогоїв про те що «треба перестати будувати ідентичність на конфліктності» і «будувати іншу проектність» - це жижа. Прапор топчуть не тому, що ненавидять конкретний відрізок матерії на деревʼяній щоглі, а тому, що борються із конкретним явищем, яке він уособлює. Ідентичність ніколи не є причиною. Але є неодмінним і незамінним інструментом.
10 червня відбудуться онлайн-вибори до Ради громадського контролю при НАБУ. Колеги з Ради економічної безпеки зібрали справжній dream team ❤️Ради економічної безпеки України висуває своїх представників до Рада громадського контролю НАБУ, які мають практичну експертизу у сферах економічної безпеки, антикорупційної політики та протидії системним ризикам.Ілона Хмельова — Секретар Ради економічної безпеки України, амбасадорка в Україні Міжнародної спільноти санкцій та експортного контролю (ISECS), позаштатна наукова співробітниця Університету Джорджа Вашингтона, Членкиня Гарвардського клубу України.Агія Загребельська — директорка з питань партнерств та співробітництва Ради економічної безпеки України, експертка з економічної безпеки та санкційної політики. Працювала державною уповноваженою Антимонопольного комітету України та очолювала напрям мінімізації корупційних ризиків у санкційній політиці НАЗК.Інна Богатих — юристка з понад 25-річним досвідом у банківському секторі та державному управлінні. Спеціалізується на санкційній політиці, поверненні активів, захисті прав кредиторів та вдосконаленні українського законодавства. Очолювала Департамент санкційної політики Міністерства юстиції України та була заступницею Міністра юстиції.Також підтримуємо кандидатів від Ukrainian Compliance Association. Ганна Горбенко має понад 20 років досвіду фінансових розслідувань та моніторингу, серед яких майже 9 — у НАБУ, де очолювала напрям виявлення незаконного збагачення та неправомірної вигоди, а також брала участь у розбудові аналітичної функції Бюро. Святослав Огреба очолює практику форензік у юридичній фірмі Asters. Працював у міжнародних аудиторських компаніях KPMG та PwC, а також на керівних посадах у Національному банку України. Уляна Ляхович понад сім років обіймала посаду заступниці керівника Управління по роботі з громадськістю НАБУ, а нині займається антикорупційною діяльністю та оцінкою корупційних ризиків в АТ «Укртранснафта».Детальніше ознайомитися з кандидатами та їхнім досвідом можна на сайті НАБУ: https://nabu.gov.ua/rada-gromads-kogo-kontroliu/cklad-rady-gromadskogo-kontrolyu/perelik-uchasnykiv-konkursu-z-obrannia-skladu-rady-gromads-kogo-kontroliu-traven-2026/
🛢 Сітуация. московія запровадила обмеження на продаж бензину у москві та петербурзі👥 Слідом за обмеженнями у Курській та Бєлгородській областях, московитські компанії урізали продаж бензину й дизеля у московському регіоні та під петербургом. Водіям тепер відпускають не більше 100–150 літрів пального в одні руки, а на окремих АЗС діють ще жорсткіші ліміти до 50 літрів на чек. 🫣 На московських заправках мережі ОРТК в одні руки продають максимум 60 літрів бензину та 100 літрів дизеля. Обмеження запровадили 30 травня на всіх заправках мережі і діятимуть «поки не устаканітся сітуация». Причиною в компанії назвали «поточну ринкову сітуацию». У мережі «лукойлу» ліміти складають 100 літрів максимум, у «газпрому» до 150 літрів. У «роснєфті» та «татнєфті» обмежень поки не вводили, але не виключають, що запровадять їх «залежно від сітуациї». 🫢 На низці АЗС петербурга запровадили обмеження на продаж бензину не більше 50 літрів на один чек. Інформацію підтвердили на гарячій лінії «киришиавтосервісу» — «дочки» головного НПЗ в окрузі. Джерела також вказують на логістичні труднощі під час постачання бензину. 🤫 Найгірше склалася ситуація з бензином марки А-95, виробництво якого на нафтопереробних заводах московії постраждало найбільше. 🇧🇾 московити суттєво наростили закупівлі пального в біломосковії. У травні продажі біломосковитського бензину на петербурзькій біржі зросли у 26 разів порівняно з аналогічним періодом минулого року та досягли 23,64 тисячі тонн. Втім, економісти зазначають, що навіть різке збільшення постачань із біломосковії не здатне суттєво вплинути на ситуацію. біломосковія за рік експортує менше бензину, ніж московія споживає за один місяць. 🫡 За збігом обставин, незадовго до цього, українські дрони «відвідали» НПЗ, які виробляли понад 30% бензину та 25% дизеля.Мапа🛑Блог🛑Написати нам🛑 ЗСУHelp🛑Підтримати нас
Запускаємо «логістичний локдаун» російської армії та масштабуємо middle strike-удари по тилу ворога Запускаємо окрему програму «Логістичний локдаун» для масштабування middle strike та системного знищення російських спроможностей на оперативній глибині. Наше завдання — ще більше посилити тиск на росіян у тилу та позбавити їх можливості вести активні штурмові дії. Останнім часом Україна поступово перехоплює ініціативу на фронті. Ціна просування для росіян постійно зростає. Якщо в жовтні ворог втрачав 67 військових на 1 км² просування, то у квітні — уже 179. росія несе рекордні втрати: понад 35 тисяч убитих або важко поранених військових щомісяця — і ми продовжуємо нарощувати темп. За останні місяці ми вчетверо збільшили знищення ворожої логістики, складів, техніки, командних пунктів та маршрутів постачання на оперативній глибині. Уже помітна закономірність у дашбордах: що більше знищується логістики росіян — то менше штурмових дій відбувається на ЛБЗ. Одним із ключових факторів цієї зміни стали стратегічні рішення щодо масштабування middle strike-спроможностей. Після вимкнення Starlink для росіян це стало ще одним фактором технологічної переваги України на полі бою. Тому наше завдання зараз — за завданням Президента максимально масштабувати middle strike та в координації з військовими створити для ворога повний логістичний локдаун. У межах першого етапу програми Міністерство оборони разом з Генеральним штабом виділило додаткові 5 млрд грн безпосередньо для військових на закупівлю сучасних засобів middle strike. Кошти отримають найефективніші бригади та підрозділи за системою єБали — команди, які спеціалізуються на знищенні ворога на оперативній глибині та демонструють найкращі результати саме в цьому напрямі. Перші підрозділи вже отримали кошти, і прямі закупівлі вже почалися. Паралельно в межах другого етапу програми централізовано запускаємо тендери на закупівлю великої партії засобів middle strike. Відкриті конкурси — це не лише швидкість та масштабування виробництва. Це також конкуренція між виробниками, мінімізація корупційних ризиків, прозорість й ефективне використання державних коштів. Уже влітку результати централізованих закупівель middle strike стануть відчутними на фронті. Ворог навіть на великій відстані від лінії бойових дій більше не почуватиметься в безпеці.
Давайте дуже коротко про те, що відбувається Путінська Росія зараз близька до краху, поразки і катастрофи як ніколи за цю війну. При цьому Путін шукає можливості для такої ескалації, яка дозволить йому «додавити».Через напад на Балтію розвалити НАТО. Втягнути у війну пюрера. Мобілізація. Чому він має надію? Бо крім макропроблем, які вже неможливо ігнорувати, він щодня отримує звіти про вигадані перемоги. Що дають йому надію. А ще і йолоп Трамп. Але все це ризики. Тому фоном йдуть понти (які вони непереможні, лол), терор і хитання України з середини.Вони через свої голоси, ботів і агентів знецінюють наші перемоги, терором і пропагандою намагаються підірвати віру в армію і державу, і шукають можливості якось протиснути. І так, не зважаючи на те, що ми всі під ризиком, у нас недосконала держава і не найкращі партнери, ми маємо правильно трактувати всю сукупність інформації: Росія як ніколи близька до поразки. Власне, тому і біснуються. Власне, тому будуть погрожувати і тероризувати. Так, Києву зараз доводиться терпіти як Лондону 1944-1945. Так, ми будемо бачити все більше дези і все більше закликів «здаватися» на фоні терору.Але хуй їм.
В такій ситуації найбільш дивно виглядає те, що це комунікує Трамп, наш «голубь мира» і «мамкін ізоляціоніст». Раніше він озвучував репліки здебільшого лише про те, що війська будуть лише виводитись і no more stupid wars та America First, а також Іран буде повалено. Маю поки нестійку гіпотезу, що загострення на Балтиці - справа уже порівняно недалека в часі. Тактично повʼязані з цим кейси - активний тиск з боку України на владу Лукашенка, з спробами акцентувати увагу на білоруській загрозі (хоча зараз я би не сказав що наявні матеріальні ознаки саме якоїсь підготовки по нам з боку РБ). Чого домагаються від усатого - не зовсім ясно, і на білоруському напрямку поки радше мутно ніж зрозуміло. Але «пропозиція Мінську підтвердити нейтралітет у разі війни РФ проти Балтії» - теж гіпотеза. Звісно ж такі речі завжди за сімома печатями і розвідпризнаки усі тут лише віддалені. Паралельно цьому процесу РФ саботує перемовний трек, а час даний Трампу на встановлення міцного російсько-американського договорнячка стікає. З ворожим Конгресом восени говорити про можливість його реалізації стає значно важче, і Білий дім стає вже не таким впевненим одноголосним репрезентантом американського політикуму. А це значить, загострення ситуації - одна з небагатьох шпарин для РФ. Так, ідіотська можливість з великими ризиками. Але чи це когось зупиняє? Мені впало в око і те, що тепер фразу про те що дух Анкориджа (сміюсь) вивітрився каже вже не орієнтований на КНР відвертий скептик перемовин Лавров (так, лошадкі теж бувають «поганим поліцейським), а просувач треку перемовин зі США помічник Путіна Ушаков. Саме Ушаков навіть колись публічно виходив з комунікацією негайно спростовувати слова Лаврова в кінці 2025 року про те що перемовини зі США провалюються, а дух Анкориджу вичерпується. У лісі таки щось здохло.
🇺🇦🇰🇿 Міністр закордонних справ Андрій Сибіга дав інтервʼю видання The Times of Central AsiaОчільник МЗС підкреслив зростаючу роль Казахстану як ключового партнера України в регіоні, особливо в контексті розвитку нових логістичних маршрутів та залучення інвестицій у повоєнну відбудову нашої держави.Важливо, щоб Казахстан залишався одним із ключових постачальників енергетичних ресурсів у Євразії, одночасно диверсифікуючи та модернізуючи свій енергетичний сектор. Казахстан також є одним із провідних світових виробників урану, який є критично важливим ресурсом для виробництва ядерної енергії. Це відіграє важливу роль у глобальній енергетичній безпеці
Також міністр зазначив спільну історію України та Казахстану, коли обидві країни страждали від російської та радянської влади:Україна та Казахстан однаково пам’ятають трагічні сторінки своєї історії: заборони мови й культури, знищення інтелігенції, депортації, репресії та голодомори. Ми не маємо права допустити, щоб це повторилося знову
👍 TransCaspianUA | Підписатися
❗️❗️❗️❗️ Росія готується до першого, маже відкритого офіційного пограбування Маріуполя - цього разу офіційно через закриті “аукціони”.🔺Фонд розвитку територій, який по суті керує фінансовою складовою колоніальної політики в окупації, провів повну інвентаризацію залишків готової продукції та сировини на території Маріупольського порту. Та з травня розпочав процедуру «закритих торгів» не через інтернет площадки, а через відповідні схеми повідомлення «своїх». Але, це вперше офіційно Росія торгує награбованим відкрито. Факт. 📋Ми отримали доступ до внутрішніх документів товарно-матеріальних цінностей у Маріупольському порту, а також файлів з описом, оцінкою лотів для покупців. ⚠️Отже, до реалізації підготовлено щонайменше понад 202 тисячі тонн українських матеріальних цінностей загальною оціночною вартістю 6,78 млрд рублів. Що саме збираються вивезти:Металургія - основний шматок пограбування🛑Сляби (безперервнолиті заготовки) — 60 414 тонн Вартість: 1,63 млрд рублів🛑Гарячекатані рулони — 47 490 тонн Вартість: 1,69 млрд рублів🛑Холоднокатані рулони — 5 632 тонни Вартість: 274,7 млн рублів🛑Холоднокатаний лист у пачках — 346 тонн Вартість: 18,8 млн рублів🛑Гарячекатаний лист — 59 736 тонн Вартість: 2,84 млрд рублівГ🛑арячекатаний лист у пачках — 6 087 тонн Вартість: 226,2 млн рублівСировина🛑Чавун — 4 584 тонни Вартість: 88 млн рублів🛑Каолін — 1 585 тонн Вартість: 1,5 млн рублів🛑Вапняк — 18 487 тонн Вартість: 7,8 млн рублів🛑Феросплави - 1 925 тонн, які знаходяться у 32 вагонах на території порту, але їхня цінова оцінка в наданому файлі відсутня. 🏦Тобто реальна сума - ще вища за 6,78 млрд рублів. У доларах це приблизно 85 млн USD. У євро - близько 74-75 млн EUR.Це не “знайдене безхазяйне майно”. Не “резерв”. Не “товарні залишки республіки”.💬Це українська промислова продукція Маріуполя, яка пережила окупацію, облогу, знищення міста - і тепер офіційно виставляється Росією на продаж.Мародерство в чистому вигляді. ℹ️ Шановним журналістам в якості бонусу даємо частковий доступ до переліку ТМЦ. Він доступний тиждень за посиланням https://drive.google.com/drive/folders/18YuNDycCVS9o_-goV_iWvfnHVNbWQRqL?usp=sharing В разі додаткових розслідувань та опису просимо посилатись на Центр вивчення окупації, як джерело. Не дякуйте.🏢 WhatsApp. 🐦 Х/Twitter 🌐 Linkedin