Просто лишу це тут...Я не буду писати довгих підсумків про те, яким був цей рік. Без цифр, кейсів і красивих чеклістів.2025 був настільки насиченим, що я майже не писав у цей канал, не записував PMF подкаст, не встиг «попрацювати над собою» так, як це прийнято декларувати наприкінці року.І знаєте що? Я з цим ок.Це був найкращий рік для PawChamp як бізнесу (далі буде ще краще). Дуже базований рік для нашого продукту і команди, яка сформувалася навколо. І дуже свідомий рік для мене.Було багато фокусу:- На роботі і продукті, що мають сенс.- На людях, з якими хочеться будувати далі і разом досягати успіху.- На сім’ї і спільному часі - без відкладання «на потім».На решту просто не залишалося ресурсу. І це теж вибір.Свобода - це не коли робиш усе, що бажаєш. Свобода - це коли маєш сміливість відмовитись від зайвого, щоб робити головне.З Новим роком вас, друзі!Нехай у 2026 буде менше шуму і більше ясності, щоб почути себе, достатньо можливостей, щоб здійснити головне!А для нас усіх в Україні - миру. Справжнього.Далі буде...
Привіт всім! 👋🐾Запускаємо мобільні пуші в PawChamp. Нарешті. 🔔Так, у 2025 жили без них — юзери самі верталися, плюс ми завалювали їх нормально імейлами 📧🙂Плануємо цілі на наступний квартал-півроку, і один з фокусів — робота з ретеншеном та активацією в продукті. 📈Що робимо зараз- інтегруємо новий CRM для пушів.- закладаємо логіку збору згоди.- готуємо перші тригерні пуші та тести.І... відкриваємо роль CRM & Retention Manager 🚀Нам потрібна людина, яка:- має 1-2 роки досвіду в email/CRM для мобільних апок- розуміє user lifecycle, тригери, івенти, атрибути- вміє формувати гіпотези і тестувати їх, а не гадати- мислить продуктово і дивиться на дані, а не на відчуття- хоче з чсом вирости до повного власника user lifecycle messagingЗ ким буде працювати?Зі мною, мобайл продактом (він реально класний), аналітикою, девами, маркетингом і нашим CRM-партнером. Плюс, від себе віддаю зону імейлів — вона теж ваша. По імейлам працюємо з класним сервісом та їх командою, які відповідають за технічний сетап та наші відправки. ФорматКиїв, гібрид. Але готові розглядати і говорити про ремоут. Деталі вакансії:https://jobs.ashbyhq.com/SKELAR/92bd23de-ec62-4539-89cd-887b54903fceP.S.Пуші й імейли з няшними собаками працюють завжди 🐶💌Тому, якщо знаєте когось або хочете самі — welcome. 🚀Інші вакансії до мене в команду тут: https://linktr.ee/mark.opan
Сьогодні перше жовтня. В США розпочався Adopt a Shelter Dog month. Який відзначають з 1981 року. В США щороку понад 3.3 млн песів потрапляють в притулки. Звісно, найкращий спосіб долучитися до Adopt a Shelter Dog month це всиновити песа з притулку. І саме для пет парентів та собак з притулків в США PawChamp в жовтні робить кілька крутих речей: 1) ми створили, на мою думку, один з кращих курсів для адаптації собак з притулків - Adopted from Shelter. Це 21 денна програма адаптації побудована на кращих практиках та підходах, які є в цій сфері від провідних притулків та експертів. Цей курс вже повністю доступний у нашому застосунку всім пет парентам у всьому світі в нашому Freemium плані повністю безкоштовно. 2) також, для пет парентів в США, які всиновили песа в цьому році, ми пропонуємо два місяці безкоштовного доступу до преміум контенту PawChamp - до всього контенту, чатів з експертами, та Pawchie AI компаньйона - для ще більш ефективного навчання та тренування. Щоб отримати доступ власнику пса з притулку достатньо написати в нашу службу підтримки і надати adoption documents та інформацію про дату всиновлення і притулок. 3) додатково ми завчасно направляли інформацію в різні шелтери в США і протягом місяця будемо активно промоутити цю акцію в наших соцмедіа, щоб більше пет парентів могли скористатися цими можливостями. Це одна з тих ініціатив, які яскраво показують місію PawChamp: We help people become better pet parents. Як саме? - by making professional dog training and care affordable, accessible, and science-based!Радий працювати з такою командою. Ви one love) гав!
🚀 Друзі, важлива новина - у жовтні ми з командою PawChamp плануємо вихід на Product Hunt і дуже потребуватимемо вашої підтримки 🙌Чому саме жовтень?Бо жовтень у США - це Adopt a Dog Month. І під цю нагоду ми готуємо кілька дуже крутих речей для пет парентів по всьому світу:🐶 Worldwide: запускаємо спеціальний 21-денний курс Adopted from Shelters. Він допоможе власникам та їхнім новим хвостатим друзям якісно пройти адаптаційний період, побудувати бондинг, краще зрозуміти одне одного та вирішити типові поведінкові проблеми собак з притулків. І найважливіше - курс буде повністю безкоштовним для всіх, додатково до нашого фріміум-контенту.🇺🇸 US-only бонус: для тих, хто взяв собаку з шелтера, ми дамо безкоштовний повний доступ на кілька тижнів до всього контенту: курсів, відеоуроків, чатів з нашим Pawchie AI та експертами. Щоб перші тижні з собакою стали справді pawsome experience 🐾🌎 Ще одна причина для лончу - ми релізимо іспанську мову в додатку, щоб ще більше пет парентів могли ставати кращими для своїх хвостиків.Все це додається до вже наявних 17+ курсів, 1200+ уроків та годин відео матеріалів створених з кінологами доступних в додатку. Ми вже допомогли 250k+ пет парентам та надали 18k+ експертних консультацій з CSAT >95%.А тепер головне - нам потрібна ваша допомога 👇1️⃣ Якщо у вас ще немає акаунту на Product Hunt - зареєструйте його вже зараз. Це лише кілька кліків, і це варто зробити вже. Це дуже допоможе, бо PH часто видаляє голоси зі свіжих акаунтів, створених в день голосування: https://www.producthunt.com/ 2️⃣ Якщо у вас є друзі чи колеги, які робили вдалі PH-лончі своїх продуктів - напишіть мені будь ласка в лічку. Дуже хочу поспілкуватися та підчерпнути досвід.3️⃣ Якщо знаєте спільноти (українські та іноземні), куди можна звернутися за підтримкою в день лончу або завчасно - теж буду вдячний за поради в коментарях або особистих.Ближче до дати буду ділитися апдейтами, а в день лончу - проситиму вашої максимальної підтримки. Давайте зробимо так, щоб PawChamp став корисним для ще більшої кількості людей і собак 🐕❤️
90% стартапів закриваються, і причина проста — вони так і не знайшли Product Market Fit. Це вже well-known статистика, якою оперують в різних статтях та дослідженнях.Я працював у різних бізнесах та продуктах і бачив різні сценарії: - коли PMF є — ринок сам підштовхує продукт вперед, все швидко зростає, люди горять роботою - все несеться. - коли його немає — команда вигорає, гроші бьорняться, ідеї розбиваються об реальність.- коли він наче є, і наче немає - це залежно від того як порахували. - і це може відбуватися в рамках одного продукта / бізнесу тільки в різні часові проміжки і по кілька разів)) У рамках Clust Co-founders Program я проведу лекцію про product market fit- ми поговоримо як зрозуміти, що ви його досягли- які фреймворки та індикатори допоможуть оцінити ваш PMF- що робити після того як PMF зʼявився, або якщо його ще немаєПрограма триває 8 тижнів- вона безкоштовна, але кількість місць обмежена і потрібен відбір- на фіналі учасники зможуть отримати $10000 або партнерство з венчур-білдером CLUST📅 дедлайн подачі заявок — 28 вересня 👉 залишаю лінк для реєстрації: https://bit.ly/3V0HUjpПобачимося на навчанні! #productmarketfit #clust #productmanagement #venturebuilder #cofoundersprogram
Псс... є одна крута можливість не для продактів, але в PawChamp i в мою продуктову команду. Шукаємо разом з нашим відеопродсером Ксенією людину з гарною англійською, інтересом до відеомонтажу та АІ на позицію Junior AI Video Production Specialist. Це чудова можливість для молодих спеціалістів, студентів або випускників, які цікавляться відеопродакшеном, AI-інструментами та хочуть розпочати кар’єру в ІТ.Формат роботи: фул-тайм, ремоут або гібрид Київ. Основні задачі:- Створення lipdubbing англійською та іншими мовами за допомогою AI-інструментів- Пруфрідинг англійських перекладів для відеоконтенту- Створення локалізованих аудіодоріжок та їх злиття з відео- Перевірка якості фінального відео та аудіо; внесення правок у разі потреби- Завантаження готового контенту на платформу PawChamp Пропонуємо якісний онбординг, багато навчання і круті задачі з відео. Це можливість безпосередньо долучитись до створення нашого продукту та його міжнародної експансії завдяки АІ, класним відео матеріалам, та локалізаціям.Деталі за посиланнямБуде дуже вдячний за рекомендації, репости та гарячих кандидатів 🙌#hiring #juniorjob #videoproduction #ai #pawchamp #remotejob #jobsearch #careerstart #aitools З СV та запитаннями можна звертатися до мене в лічку @mark_is_here або до хайрінг менеджера - Kseniia Vykhodets
Що таке хороший продукт?Холіварне питання, яке часто спливає, але однозначної відповіді немає.Брав участь на вихідних в панельній дискусії для одного дружнього бізнесу. Вони якраз робили стратсесію для своєї С-левел команди, і покликали мене та ще кількох продукт лідерів з різних компаній, щоб ми поділились своїм баченням.Я для себе сформулював ось таку просту пірамідку - три рівні “хорошого” продукту👇---Рівень 1 - БАЗА - Хороший продукт - це той, "який генерує достатньо (або більше) грошей" для бізнесу в умовах поточної бізнес моделі та ринку.Має позитивну юніт-економіку, бізнес-модель-фіт і все таке. Немає юніту = немає бізнесу... Це не про “нас люблять юзери”, “форбс написав”, “в сторах багато зірочок” "який у нас великий ретеншн" — це все nice to have, але виграє не той, у кого найвища оцінка в сторах, а той, "у кого сходиться юніт" і краще працює маркетинг та канали трафіку = той хто краще монетизує і може підняти більше грошей. 👉 Ключові метрики тут: LTV, unsubscribe rates, rebill rate, subscription retention, payment/fraud metrics.👉 Продукт і маркетинг разом шукають юніт. Все інше — після.---Рівень 2 - продукт хороший бо дає достатньо цінності за ті гроші які бере з юзерів.Коли економіка зібрана - вже є можливість підтягувати UX, CSAT, активацію, ретеншн, перші wow-моменти, сегментацію та інші речі, які так люблять продакти та продакт дизайнери.👉 Але, якщо якась фіча піднімає ретеншн, але понижує метрики першого рівня - читай прибуток - стоп. Не факт, що вона потрібна. Балансуємо.---Рівень 3 - хороший продукт - продукт над яким хочеться працюватиПро це часто забувають. Але саме так або народжуються, або вмирають класні продукти.👉 Продукт - це не тільки фічі й економіка. Це ще і:- нормальний код, а не легасі-болото- відповідна культура і люди в команді- чітка стратегія та зрозумілі процеси- люди, яким "не пофіг", які мають овнершіп і хоч трохи кайфують від того, що роблятьЦе теж частина побудови “хорошого продукту”. Бо без культурного елементу великі шанси довго не прожити. Культура може бути різна, головне, щоб вона збирала навколо себе потрібних людей. ---👉 Тому, "Класний продукт" = той, у якого зібрані всі три рівні.---Буде цікаво почитати ваші коментарі, як ви це бачите. Де у вас фокус зараз - рівень 1, 2 чи 3?#хорошийпродукт #думкивголос #productmanagement
🚨 Вакансія для продактів, які хочуть будувати з нуля і не бояться відповідальності та овнершіпу!Dressly шукає Product Manager’а.Стартап у fashion tech, що розвивається в SKELAR.Місія — створити AI-стиліста, який персоналізує моду і допомагає людям сміливо проявляти себе через стиль.Продукт уже на ринку, є зростання, підтверджена юніт-економіка. Далі — масштаб.🧩 Що всередині:— живий продукт із валідованими метриками— постійні A/B тести, гіпотези, експерименти— lean-команда, яка горить продуктом— глобальні амбіції — бачимо великі можливості на світовому ринку🎯 Кого шукаємо:Продакт менеджера з досвідом у швидкозростаючих продуктах, якому цікаво:— формувати бачення продукту— копати глибоко в дані та інсайти користувачів (аналітика — must)— запускати нові фічі та масштабувати те, що вже працює— впливати на бізнес тут і зараз, маючи високу автономію і овнершіп продакт-функції⚡️ Формат: швидкість і гнучкість стартапу з підтримкою venture builder’а.🔭 Ніша — глобальний fashion-шопінг.🔗 Лінк на вакансію:https://skelar.breezy.hr/p/78bba8f640d1-product-manager-dresslyВідгукується? Пиши або шарь другу, який точно має тут бути 🔥
🧠 Хочете перевірити, чи ваша бізнес-ідея має шанс на ринку?⠀Венчур-білдер CLUST запрошує на безоплатну онлайн-лекцію «Як знайти прибуткову ідею для бізнесу та перевірити її на виживання». Ця лекція — перший етап перед запуском освітньої програми CLUST, куди приходитимуть підприємці, які прагнуть співпраці з венчур-білдером.⠀Спікер — Владислав Галясов, CEO і Co-founder ІТ-компанії Honeytech (by Boosta). Працював як Affiliate Manager, Product Manager, Growth Product Manager в Genesis і брав участь в запуску з нуля 9-ти бізнесів. Він точно знає, як валідувати ідеї і де фаундери найчастіше «горять». Доречі, Влада знаю особисто, і в нього дійсно крутий досвід побудови успішних бізнесів та продуктів!⠀Під час лекції Влад розповість про таке:— де шукати ідеї, які справді болять ринку— як перевірити гіпотезу без MVP, бюджету й dev-команди— як зрозуміти, що ринок дозрів до вашої ідеї— що найчастіше зливає потенційно класний запуск⠀📅 30 червня, 18:00, онлайн.🔗 Для участі реєструйтеся за посиланням: https://bit.ly/3SV36X7⠀Якщо ви давно мрієте про власний продукт чи запуск бізнесу онлайн — це можливість почати правильно.
Трошки заздрю людям, які починають карʼєру у продакт-менеджменті зараз.Коли я познайомилась з цією професією, на ринку був один курс, який вже не був дійсним, і ще один, вартість якого я при всьому бажанні не могла собі дозволити…Зараз же є топові можливості повчитись від практиків. Наприклад, (це дружня згадка) на 3-місячному безкоштовному курсі Genesis Product School – від @genesis_academy.Я проходила дві програми від Genesis Academy з інших напрямків, тому впевнена у якості матеріалу та спікерів. І знаю вже з десяток людей, які пройшли такі школи, і зараз успішно працюють. Коли у мене є можливість когось зі спікерів школи послухати ще десь – я і зараз ходжу слухаю, бо дізнаюсь якісь класні нові фішечки з роботи величезної української продуктової компанії.Отже, що там буде:– лекції та воркшопи у форматі офлайн або live– практика: індивідуальні завдання з фідбеком– карʼєрні можливості на закритому ярмарку спеціально для випускниківПротягом курсу будуть такі теми:🔹Дослідження продукту, ринку та конкурентів🔹Бізнес-моделі та базовий маркетинг🔹Особливості App/Web Products🔹Дослідження, повернення та утримання користувачів 🔹A/B-тестування та інші способи ухвалення рішень🔹Монетизація та продуктова стратегія 🔹Технічна база для продакт-менеджерів, soft skills та карʼєрний розвитокДедлайн реєстрації – 16 червня. Щоб стати учасником, потрібно пройти відбір (це мінус, конкурс великий. але пройти можна, на досвіді кажу 🙂). Подавайте заявку тут: https://cutt.ly/krm4HVxB