Source
🇺🇦 Владерович TeamUA - спільнота однодумців по тренуванням | Моральна яма" в тренуваннях. Нещодавно почув у відео одного відомого ф...
143 Views/Reach
2026-02-23 20:27
Message №862
"Моральна яма" в тренуваннях. Нещодавно почув у відео одного відомого фітнес спеціаліста про те, що є категорія людей, які оплачують абонемент в спортзал або платять тренеру за онлайн-тренування і при тому ці люди перестають займатися. Швидко "перегорають", бо не сформувалася дисципліна. І їм хочеться швидких результатів. Або займаються не системно, бо звичка робити щось інше у вільний час. Висновок був такий, що вони просто лінуються і спеціаліст почав розмірковувати, що з цим робити. Та треба просто "взяти себе в руки". Іноді, це дійсно так, проте не все так просто.Цей спеціаліст пояснює рішення на прикладі того, що всі ж люди ніби чистять зуби ввечері, та всі люди ходять на профілактику до стоматолога раз на півроку. І в цій мотиваційній промові намагається переконати, що люди просто ліниві, І так далі. Але, як на мене, тут проблема в іншому.Це зовсім невдалі приклади. І аргументи не спрацюють на тих, хто лінується. За власними спостереженнями в роботі з людьми, умовно 80% людей чистить зуби лише вранці (один раз в день) і більшість йде до стоматолога, коли болить чи коли вже є явна проблема, а не для профілактики. Можливо в якійсь інформаційній бульбашці буде 20-30% людей, які свідомо так ставляться до свого здоровʼя, так і роблять. Але точно не той приклад для людей, які лінуються і не «знаходять час» на тренування, навряд вони зроблять, те що сказано у відео спеціаліста. Посил зрозумілий, але це навряд відгукнеться. Бо ті, хто вже піклуються за своїм здоров'ям і ходять на профілактику, вони і так розуміють, що треба тренуватись. Людина може знаходитися у моральній ямі, мати життєві переживання, які заважають продовжувати. А якщо раніше не тренувалися або не системно це робили, то навіть не здогадуватись про те, що фізичні навантаження зможуть їй зробити краще. Ви ж помічали, коли наче втомлені і нічого ввечері не хочеться, але коли починаєте тренування, то десь через пів години вже відчуваєте себе краще на психологічному рівні, краще настрій.Також коли людина не хоче щось робити, у цього можуть бути більш глибокі причини. Або з гормональним фоном не в порядку, враховуючи те, як ми живемо зараз серед стресу. Можливо дефіцит вітамінів. Або банально перебір споживання інформації в інтернеті, поганих новин вистачає. І це дуже виснажує морально. Або може для людини не є цікавим сам процес тренувань, і вона не бачить результату, та неправильно прокомуніковано з нею, коли і який вона результат отримає. Від того людина, втрачає мотивацію, виконує неправильно підібране навантаження, і навіть думка про спорт вже вганяє в прокрастинацію. Це все психологічні моменти.Звісно, якщо людина сама не захоче змінити своє життя, а почати це найскладніше і діяти регулярно, малими кроками, то за неї це ніхто не зробить. Ніякий мотиваційний спіч, якщо вона не буде бачити результату, якщо є проблеми зі зроровʼям. Людина не розумітиме, навіщо їй це потрібно, ті тренування. Або людина знаходиться в такому емоційному стані, що в неї наразі інші пріоритети, і вона сама себе обманює, і через силу виконує вправи.