Привіт із ТОТПодаткові руки добрались до аналізу взаєморозрахунків юросіб із ФОПами.👉 У 2025 податківці масово надсилають запити на «добровільну» доплату податків по тим угодам, де ФОП зареєстрований, або мав реєстрацію на тимчасово окупованій території (ТОТ)Знайома картина? ФОП до повномасштабного вторгнення працював на сході, а після переїхав, наприклад у Київ, чи Львів, та продовжив працювати в новому регіоніПрацювати продовжив, але адресу реєстрації не змінив.Ви не проконтролювали і от повідомлення про «добровільну» сплату ПДФО та ВЗ від податківців вже у вас на поштіВиною всьому є норма ПКУ, яка визнає замовника (платника) податковим агентом у разі, якщо той робить виплати ФОПу (виконавцю), який зареєстрований на ТОТ і як наслідок зобовʼязує утримувати ПДФО і військовий збір з таких виплат 🤯Простіше: платите ФОПу з ТОТ - утримайте податки ніби платите звичайній фізособіНорам не нова. Діє давно. Ще з часів окупації Криму, однак з повномасштабним вторгненням набула нових масштабівІ податки це напевно найменше, що в теорії може бути наслідком таких розрахунків.Що ще? Наприклад:🔹 Включення до реєстру ризикових і фактичне блокування всіх податкових накладних, бо працюєте з ризиковим контрагентом;🔹 Якщо «дізнається» банк - встановлення високого ризику та блокування рахунку, або відмова у обслуговуванні🔹 Привіт від СБУ, фінансування тероризму. Але це вже треба бути цікавим бізнесом, щоби на вас звернула увагу служба божа🧐 Дуже раджу при проведенні суттєвих оплат на підприємців - запитуйте свіжий витяг з реєстру ЄДР та контролюйте податкову адресу із переліком ТОТ. По не суттєвим - запросіть виписку з ЄДР. Щоби була☝️До речі. Відсутність виписки з ЄДР може бути розцінене податківцями як виплата не ФОПу, а фізособі, навіть якщо ФОП зареєстрований на підконтрольній території.Колись податківці ще витяг з реєстру платників єдиного податку просили та квитанцію про сплату ЄП за останній календарний квартал, що передує даті виплати, щоби довести факт сплати саме підприємцю, а не фізособі.Я ще таке памʼятаю, бо пірнатий трохи на досвіді 🤣Ось таке у нас законодавство, тож краще мати зайвий папірець, ніж ППР та купу клопотуІ наостанок. Подумайте, чи варто відображати взаємовідносини з ФОП у звіті 4ДФ, бо саме з цього звіту податківці дізнаються про взаємовідносини між вами та ФОП Я ні на що не натякаю і ні до чого не закликаю. Податки треба платити, особливо зараз, але тоді, коли дійсно треба, а не все оце 🦉 Фінік. Буремне податкове життя вимагає гіпер контролю. Контролюємо все.#ФОП #ТОВ #Штрафи.
Йой, вітаю вас спільнотоДавно не писали, рік почався активно. І у нас і у законотворців 😎Складається враження, що поки нас не було все змінилося з ніг на голову👉 Revolut зайшов в Україну. Тепер українці офіційно можуть відкрити рахунки в литовському банку у 🇪🇺EUR 🇺🇸USD та інших валютахСервіс вже доступний. Перевірили на собіАле, памʼятайте, якщо ви податковий резидент Україні - отримані кошти оподатковуються ПДФО та ВЗ👉 З лютого маємо нові обмеження П2П платежів🔹 50 тис грн в місяць - клієнти з високим ризиком, або якщо ви не маєте доходів🔹 150 тис грн в місяць - всім іншимДля того, щоби підняти планку переказів, треба довести банку, що ви мільйонер 🤣 Надати декларацію ФОПа, або довідку про нараховані доходи 👉 Облікова ставка НБУ підвищилась до 14.5% На початку року була 13%Така собі зміна👉 НБУ продовжує ганяти фінустанови, штрафуючи та відбираючи ліцензії Під кінець року Асвіо Банк влетів на 15М, Приват на 10М, а вже в цьому році - Кредит Дніпро на 10+М за порушення умов фінмоніторингуХоч щось в цьому житті не змінюється І ще купа всякого цікавого, про що поговоримо далі 🦉 Фінік. Ми як податкові термінатори, завжди повертаємось
Військовий збір 5% Зустрічаємо!👉 Президент все таки підписав законопроект 11416Д. Той самий законопроект, котрим введено 5% військового збору із доходів фізосіб (зарплата та інші виплати, що оподатковуються ПДФО) та 1% з обороту ФОПів (3 група)Зважаючи на те, що законопроект м'яко кажучи недосконалий, податковий комітет ВРУ пропонує відкоригувати його через інший законопроект 9319Ну і в зв'язку із тим, що строки введення змін були чітко визначені - 1 жовтня 2024, а зараз вже кінець листопада, то нові податки будемо платити так:🔺 5% із доходів фізосіб - з 1 грудня 2024 року🔺 1% з обороту ФОП 3 групи, а також з ФОП 2 групи (10% від мінзарплати) - з 1 січня 2025 рокуМаленька ложечка меду у цистерні дьогтю👉 Доходи військових будуть оподатквуват по старій ставці ВЗ - 1,5% Л - Логіка. Оподатковувати доходи на які націлений цей податок. Тим не менш.👉 ФОПам дозволять не платити ВЗ один раз на рік за один місяць у разі хвороби, або відпустки. Таке, до речі" вже давно працює з ЄСВ. 👉 ФОПів що зареєстровані на тимчасово окупованих територіях звільнять від обов'язку платити ВЗ. О, до речі, не забудьте, що ЄСВ для ФОПів також повертають з 1 січня🦉 Фінік. Податки та облік.#ВЗ #ФОП.
КІК страшилки від податківцівСорока на хвості принесла цікавий закид від податківців, щодо подачі звітності по КІК у 2024 роціЯк ви знаєте, якраз після закінчення звітної кампанії, у квітні, законодавці вирішили перенести строки подачі звітності за 2023 та наступні роки на «після війни»👉 Тобто у разі не подання звіту по КІК за 2024 та наступні роки під час воєнного стану штрафи за порушення законодавства по КІК (в тому числі за несвоєчасну подачу звіту та/або інформування про набуття часток у КІК) не застосовуються.Важливо. Звіт все одно треба буде подати - протягом 60 днів після скасування вільного стану Однак деякі креативні податківці вважають інакше👮 Дзвонить податківець і починає:- Подайте звіт- Не хочу- Чому?- Не хочу, штрафів нема, подам після війни- Штрафів немає під час воєнного стану, але ви зобовʼязані подати звіт. Не подасте вчасно - оштрафуємо не зараз, а після війни Впевнений, що це перекос на місці. Певно у виконавців вимагають трусити бізнес, щоби підприємці, незважаючи на звільнення від обовʼязку, все таки подавали звіти по КІК. От вони і креативлятьОднак, якщо у вас немає обмежень і ви взмозі отримати звітність КІК за 2023 рік, раджу все таки звітуватись, якщо ще цього не зробилиЗбережете нерви та можливо гроші на оскарження рішення податкової☝️ Нагадаю, якщо ви подавали скорочений звіт за 2023 рік то повний треба подати до кінця цього року.Часу лишилось не так і багатоТреба допомога - пишіть, вирішимо питанняP.S Подяка «сороці» за податковий перл 😀🦉 Фінік. Звітуємо вчасно #КІК.
Пальне стане дорожчим. Суттєво👉 Не все коту масляна. Військовий збір та податки для фінкомпаній не підвищать, але акциз на пальне - вже.Президент підписав закон 11256-2 згідно якого акцизний податок буде підвищений до рівня акцизів ЄС протягом наступних років, а саме:🔹 З 1 вересня, тобто вжеБензин: із 213,5 євро до 242,6 євро за тоннуДП: із 139,5 євро до 177,6 євроГаз: із 52 до 148 євро.🔹 2025 рік.Бензин - 271,7 євроДизель – 215,7 євроГаз – 173 євро.🔹 2026 рікБензин – 300,8 євроДизель – 253,8 євроГаз – 198 євро.🔹 2027 рікБензин – 329,9 євроДизель – 291,9 євроГаз – 223 євро.🔹 2028 рікБензин - 359 євроДизель – 330 євроГаз – 250 євро.На фоні девальвації гривні такі новини однозначно приведуть до удорожчання пального і як наслідок - до підвищення інфляції в результаті підвищення цін на товари та послуги⛽️ Чекаємо рухів на табло заправокА щоби менше звертати увагу на такі новини, треба виконати задачу мінімум - заробляти більше, тобто підвищити ВВП на душу населення. Або максимум - до зростання ВВП ще й укріпити нацвалютуЄ правда ще варіанти, але вони із розрядку "зрада" та "все пропало" а ми ж тут з вами не такі🦉 Фінік. Тільки позитивний розвиток. Шо хочеш то й роби, але в плюс.#Акциз.
Новий день - новий ліміт👉 НБУ вчора прийняв постанову про обмеження з 1 жовтня 2024 року переказів з картки на картку у сумі до 150 тис на місяцьЦе не є чимось новим? Ні. Банкіри вже лякали цим, тож морально до обмежень всі були готові. Навіть суму визначили більше. Раніше озвучували обмеження на рівні 100 тис/міс.Навіщо обмеження - для боротьби з нелегальним ігровим бізнесом та схемою дропів☝️ Поки прийняли такі обмеження строком на 6 місяців, але ймовірно, через пів року нас очікує більш дієвий механізм протидії використання умовно конфіденційних (неідентифікованих) переказів у нелегальних схемахВраховуючи показник середньої зарплати по Києву у межах 30 тисяч гривень, для пересічного громадянина мало що зміниться із 1 жовтня, а той хто має потребу переказувати більше точно знайде вихід☝️ Зверніть увагу, що Нацбанк не обмежує кількість переказів, як озвучував раніше. Обмежує виключно суму переказів👉 Обмеження не розповсюджується на такі типи операцій:🔹 Перекази між власними рахунками у межах одного банку🔹 Волонтерські транзакції, за умови дотримання певних вимог🔹 За умови офіційно підтвердженого доходу у сумі більше 150 тис./міс. І це вже цікавоА ще ніхто не забороняв мати дві та більше карток у різних фінустановах, якщо дуже треба, але беріть до уваги суворість фінмоніторингу конкретних банків при плануванні транзакційНаостанок. Сьогодні клієнт задав питання: «чи допоможе таке обмеження у боротьбі з нелегальним бізнесом?»Маю сумніви, але те, що додасть заморочок та ускладнить адміністрування мережі і призведе до подорожчання «послуг» - точноНу і очікуємо змін у питаннях відповідальності за дроппінг. Про це також ходять розмови👉 Джерело🦉 Фінік. Ще ті картярі, але в законі .#Обмеження #НБУ.
Про банки та їх доходи..Майже 68 млрд грн прибутку після оподаткування отримали 63 українські банки за 5 місяців 2024 року. Це вже на чверть більше порівняно з відповідним періодом торік. Сам же податок на прибуток за цей період склав 16,5 млрд грн. Загалом лише 7 із 63 банків отримали збитки цьогоріч. Незмінним лідером серед банків за прибутком залишається Приватбанк, а найбільший приріст прибутку у МТБ банку — у 13,6 разів...👉 У 2024 році банки знов заплатять 50% податок на прибуток. З першого погляду така норма здається несправедливою, адже це суперечить принципу рівності підприємницької діяльності.Однак держава не просто так поклала око на доходи банків. Справа у тому, що 85% доходів у фінсекторі отримали державні банки, тож крок із захмарною ставкою податку на прибуток є фактично таким собі механізмом пришвидшення виплати дивідендів. В цьому випадку у вигляді великих податківДля приватних банків це звісно така собі новина☝️ До речі, на сайті OpenDataBot є гарна візуалізація прибутковості банківРекомендую подивитись🦉 Фінік. Візуалізуй податки як митець.
Тримай подаруночок від держави. Кешбек, або реінкарнація все по 10👉 Кабмін ухвалив рішення про запровадження національного кешбеку. Планують витратити 3 мільярди. Так, ви все правильно зрозуміли, Cаме тоді, коли у нас 500 мільярдів діра в бюджеті ми починаєм КВННавіщо? Сподіваються таким чином стимулювати національну економіку.Чи вийде? Головне вірити👉 Коротко про те, як це має працювати🔹Ви реєструєтесь в Дії та відкриваєте спеціальну картку та погоджуєтесь передавати інформацію про рух грошей на такій картці до податкової🔹 Магазини підключаються до такої програми та надають звіти про продані українські товари.🔹 Отримуєте до 3 000 грн кешбеку в місяць а податкова відомості про ваші доходи. Чистий профіт для обохШо із такими грошищами робити?Кешбек можна витратити по тій самій схемі. Зняти кошти не можна🤨 А податки?А це Кабмін не хвилює. Він видав постанову а далі - хоч трава не рости.Щоби з таких надходжень не було податків, Рада має прийняти відповідний закон до вересня. Чи встигне? Точно ні. Та й взагалі є сумніви, що таке пропустять в ефір, ой, в РадуЖелезняк вже сказав, що з профільним комітетом ніхто такі плюшки не узгоджував, тож ніхто ні за шо голосувати не буде🍿🍿🍿🦉 Фінік. Знаємо, як в обліку з кукурудзи зробити попкорн. Підписуйся, навчимо.
Розкажу вам цікаву історію про блокування карт за несплату податківУ одного із моїх знайомих, котрий ніяк не може стати клієнтом, сталось дивина - заблокували карту за несплату ЄСВДивина полягає у тому, що податок був сплачений. Із запізненням, але сплачений.Сплачений за два місяці до того, як податкова вирішила звернутись у виконавчу службу із запитом про стягнення заборгованостіТак. Таке буває👉 КороткоЧи була заборгованість? ТакЧи вона погашена на момент звернення податкової до виконавців? Так, два місяці якЧи була поточна заборгованість по податку? НіЧи мав виконавець право блокувати рахунки? Процесуально, так. За запитом податкової☝️ МоральПлатіть податки вчасно. Бо з такою податковою можна залишитись посеред біди, чи радості без доступу до грошей Проконсультуйтесь із бухгалтером про граничні строки сплати податків та контролюйте їх.А краще найміть спеціально навчену людину, хто буде вести та контролювати ваші податкові справи. Зазвичай це дешевше, в довготерміновій перспективі 😎 Сьогодні прям напав приступ письма.🦉 Фінік. Вміємо робити податковий спокій.
Хочеш грошей - змінюй себе і світ навколоВчора мав цікаву зустріч, стосовно грантів та фінансування бізнесу у найближчі рокиДілюсь цікавими спостереженнями від аналітиків ринку залучення інвестування👉 Допомога більш значнаВ короткостроковій перспективі грантодавці змінять фокус у підтримці МСБ з малих сум (до $100 тисяч) до більш суттєвих - від $500 тисяч👉 Екологія та продуктова безпека будуть мати найвищий пріоритетСвітові аналітики прогнозують апокаліпсис і як наслідок - складну ситуацію із наявністю продовольства. Гранти на продовольчі програми по типу вертикальних теплиць та вирощування продуктів нестандартним способом будуть мати грантову підтримку👉 Бізнес та фінансова історія має бути ідеальнаЯкщо дуже коротко - хочете залучити $500+ тис грошей? Попіклуйтесь про свою бізнес історію та перевірте партнерів та ТОП менеджерів.Жуліків не люблять ніде, особливо, коли "дарують" гроші.Важливо абсолютно все, навіть штрафи за порушення ПДР, не говорячи вже про податкову заборгованість👉 Бізнес має бути структурований та прозорий.Забудьте про клан ФОПів. Отакої. Як далі жити 😂Забудьте про торгові доми та активоутримувачів. Має бути "три в одному". І активи і виробництво і продаж має здійснювати грантоотримувач. 👉 Гроші йдуть за іноваціямиБізнес ідея має бути інноваційною та бути корисною громадіНавряд ви залучите великі грантові кошти на побудову супермаркету. А от для налагодження бізнесу, що розвиває громаду, створює робочі місця та ще й має унікальну технологію - більше ніж реальноЯкщо коротко охарактеризувати зустріч, то грошей у світі море, але треба бути новатором та міняти парадигму ведення бізнесу🦉 Фінік. Змінюємо уяву про облік та податки.