Source
"Під сонцем" - теплий книжковий канал | "Чорний принц" Айріс МердокОцінка: ☀️☀️☀️☀️🙋🏼♀️ Дивлячись на обклад...
130 Views/Reach
2026-02-09 15:04
Message №767
"Чорний принц" Айріс МердокОцінка: ☀️☀️☀️☀️🙋🏼♀️ Дивлячись на обкладинку книги — виникає два питання: хто такий "Чорний принц" та до чого тут коні? 😅У центрі оповіді 58-річний письменник, який працював у податковій, написав 3 невеличкі книги і все життя чекає, коли настане момент писати свій magnum opus. І ця книга — це і є той самий головний твір, адже маємо навіть видумані передмови та післямови від автора та редактора. Це дуже цікава структура, від якої ледь не впадаєш в жерло рекурсії.Стосовно самої книги, я побачила дві головні теми:1️⃣ Що є мистецтвоГоловний герой написав три твори і накопичує свій життєвий досвід до наступного шедевра, в той час, як його друг — письменник-конвеєр, який пише дуже багато розважальної літератури. — Письменник завжди живиться подробицями.— Такий письменник, як ви. А не такий, як я!— І знов за рибу гроші, — застогнав Арнольд.— Навіщо захаращувати все джунглями "подробиць"? Коли уява оживає по-справжньому, потрібно забути про подробиці, вони лише заважають. Мистецтво — не насмикані з життя шматки.— Я цього ніколи й не казав! — запалився Арнольд. — Я ніколи не копіюю нічого з життя. 2️⃣ Кохання та шлюбМаємо сім персонажів (одружена пара з донькою та розлучена непара + два родичі), і в книзі по правилах комбінаторики йде перебір багатьох варіантів стосунків.Також висвітлена проблема, як складно жінці піти з нещасливого шлюбу (книга 1973 року).Наважуся погодитися, що Роджер набридливий і занадто самовпевнений, але ти просто мусиш його пробачити. Жінкам доводиться миритися із самозакоханими чоловіками, така їхня доля. Ти не можеш піти від нього, бо тобі більше немає куди іти. — Він спиляв мою магнолію, — жалілася Прісцилла. — Сказав, що вона кидала тінь на клумбу. Сад завжди був його садом. Будинок — його будинком. Навіть кухня — його кухня. Я віддала цьому чоловікові ціле життя. Більше в мене нічого не залишилось.
У другій половині книги безжальна комбінаторика робить такі стосунки, які мене дуже тригерять. Це було передбачувано та безповоротно, але персонально мені складно таке читати (тут без спойлерів).Найбільше мені сподобалися діалоги — вони були довгі та напружені, а головне, що все сказане взагалі не збігалося з наступними діями, що дуже тримає увагу.Також обожнюю складних персонажів від яких аж зуби скриплять — тільки подивіться, як головний герой пише листи, яка зверхність 😬Пишу вам, щоб повідомити: у мене не виникло жодної думки, окрім прихильності до вас із Рейчел, та впевненості, що з вами все гаразд. Я ніколи не був таким адептом допитливості, як ви! Сподіваюся, що принаймні тепер ви помітите принадність відведеного вбік погляду! Пишу це зі шляхетних переконань, а не як нагадування про нашу одвічну суперечку.
І якщо повертатися до назви твору, то "Чорний принц" — це посилання на "Гамлета" Шекспіра, а от на питання коней на обкладинці я відповіді не знайшла 😅 Врешті чудово провела час з цією книгою, і ледь не вставила у відгук усі 22 відібрані цитати 😁#відгук ✅🙋🏼♀️