Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Українська технократична партія
Added 06 Jan 2025

Українська технократична партія

@ukrtp
Number of subscribers: 1 839
Photos: 3,680
Videos: 690
Links: 2,380
Description:
Український технократ — українець, який мислить масштабно, не боїться великих цілей і ставить на перше місце інтереси української нації. Чат: t.me/utpchat Офіційний сайт: ukrtp.org або утп.укр Ідеологія: ukrtp.org/i Питання вступу: @ukrtexnokrat
Source

Українська технократична партія | Питання з чатуПан Положій, читаю ваш пост і складається враження що ВД...

Telegram community logo - Українська технократична партія Українська технократична партія @ukrtp
348 Views/Reach 2026-03-29 20:12 Message №7141
Питання з чатуПан Положій, читаю ваш пост і складається враження що ВДЕ це суто вітряки і сонячні панелі, але чому ви постійно забуваєте сказати про перспективний геотермальний напрям який дасть стабільну генерацію і високий ККД? Просто тому що доведеться визнати що ВДЕ не такі вже й погані як ви пишете в численних постах?Відповідь УТПГеотремальна енергія, тобто енергія тепла надр Землі, дійсно є перспективним напрямком. Але в легкодоступному вигляді вона є тільки у вулканічних регіонах. Наприклад, Ісландія - вулканічний острів з гейзерами, там це дійсно практично. Або парк Йеллоустоун (США), теж з вулканічними гейзерами - там взагалі можна побудувати не один гігават геотермальних потужностей на приповерхневому теплі.В Україні такого роду вулканічних регіонів немає. Україна в основному розташована на українському кристалічному щиті та інших високостабільних геологічних утвореннях. Вулканів тут нема і землетруси - рідкість. Але це означає і те, що швидко та дешево робити геотермальні електростанції тут не вдастся. Високотемпературне тепло закопане надто глибоко - десятки кілометрів, ближче до межі земної кори та мантії. Теоретично його отримати можна, але на практиці бурити надглибокі свердловини дуже важко - тобто це перспектива досить далека.Енергія тепла надр Землі рухає цілі континенти по кілька сантиметрів на рік: земна кора не суцільна, а розбита на плити, які рухаються одна відносно одної. Це основний механізм утворення гір і основний двигун вулканізму та землетрусів. Енергію, яка рухає плити, потенційно можна підпорядкувати цивілізації щоб вона йшла в електрику, а не на землетруси. Але це вже рівень мегапроектів планетарної інженерії, до якого цивілізація поки що не доросла. Поки що. А коли дійде - постане вже питання як не "переохолодити" Землю, як у фільмі Матриця.#пром #гео #наука #екологія@ukrtp