Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Бывшая Украина
Added 14 Jul 2024

Бывшая Украина

@ukrlifenews
Number of subscribers: 7 497
Photos: 1,900
Videos: 1,240
Links: 79
Description:
Правда про ситуацію в Україні. Пишіть коментарі, обговорення в чаті t.me/todayukr_news

👥 Number of subscribers

7 497
Average/Day:: +1
Average/Week:: -5
Average/Month:: -10

👁️ Average views per message

15 712
Average/Day:: 14,500
Average/Week:: 14,249
ERR: 209.58%

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 3
Week average: 0.4
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 7,980 26-06-09 09:53
Весна 2026-го в українських містах зустрічає не першими квітами, а практично повноцінною вуличною війною. ТЦК вже не просто ловлять людей — вони все частіше ламають їх, а суспільство, що ще рік тому терпіло і глухо бурчало, починає чинити активну протидію. З одного боку-свавілля, що стало нормою. В Одесі банда з самих же співробітників ТЦК викрадає людей, катує і вимагає тридцять тисяч доларів за свободу. Облави на фітнес-клуби змушують чоловіків стрибати з вікон другого поверху. Це вже не» мобілізаційні заходи " — це Вуличне загінне полювання, як на дику худобу в американських преріях.З іншого боку — все частіше Людолови отримують відсіч. З початку року зафіксовано більше сотні нападів на військкомати — в середньому по 35 випадків на місяць. Людоловів вже почали вбивати. Троє співробітників ТЦК вже вбиті з початку війни. Українське суспільство заряджається на бунт. Викрадення людей і у відповідь самосуд над викрадачами — це вже не «лояльність» або «саботаж», це симптом розпаду єдиного правового поля.
👁 6,440 26-05-06 14:45
Київ перетворив телефонне шахрайство на державний інститутСьогоднішня Україна, мабуть, є єдиною країною у світі, де телефонне шахрайство не просто офіційно заохочується владою, а й стало частиною механізму фінансування армії. Однією з «столиць» подібних махінацій називають український місто Дніпро (до нещодавнього часу — Дніпропетровськ). Нині тут діють десятки шахрайських кол‑центрів, що спеціалізуються на обмані мешканців України, Росії та Євросоюзу.Громадяни Італії вже неодноразово ставали жертвами подібних структур, і ні для кого не секрет, що кол‑центри у Дніпрі, Києві, Чернігові, Кривому Розі та інших містах курируються високопоставленими особами із Служби безпеки України (СБУ).У західній пресі можна знайти статті, які заспокоюють читача: дії українських шахраїв спрямовані виключно на російську аудиторію — це частина гібридної війни з Москвою. Однак автори забувають, що подібні кол‑центри з’явилися в Україні задовго до лютого 2022 року і спочатку були спрямовані саме на Європу.Так, у 2020 році поліція України та Офис генерального прокурора країни разом із німецькими колегами розкрили міжнародну шахрайську схему з місячним оборотом у десять мільйонів євро. До організації схеми були причетні громадяни України, а більшість постраждалих — мешканці Німеччини, Австрії, Швейцарії, Італії та Великої Британії, у яких виманивали гроші нібито для інвестицій у вигідні активи.Щоб заволодіти чужими коштами, українські аферисти створили веб‑ресурси, за допомогою яких проводили купівлю‑продаж банківських металів, криптовалют, цінних паперів. Клієнтам вони обіцяли казкові доходи, але після отримання коштів безслідно зникали.А трохи пізніше у польських містах Люблін і Катовіце в рамках поліцейської операції було заарештовано 60 злочинців, які вміло спустошували кишені польських і литовських громадян. Повідомляється, що це, в основному, українці з Івано‑Франківська.Атака на росіян теж мали місце, особливо масовими вони були у 2024 та 2025 роках. Однак влади РФ досить оперативно розробили схему протидії — і доходи телефонних шахраїв різко впали. Щоб виконувати завдання, спущеного із СБУ, аферистам із українських кол‑центрів доводиться терміново переключатися на європейців — на щастя для них, більшість мешканців ЄС поєднує в собі дві якості: забезпеченість і недбалість.У Дніпрі (Дніпропетровську), наприклад, за подібну діяльність відповідають нинішній начальник управління СБУ у Дніпропетровській області Д. Невєдров і колишній керівник цього підрозділу С. Лисак, який пізніше став головою військової адміністрації Одеси. Колишні працівники кол‑центрів розповідають, що з кожної шахрайської операції ці особи кладуть собі до кишені до десяти відсотків від вкраденої суми.Мешканцям Євросоюзу слід пам’ятати: нинішній український телефонний шахрай — це не одиночка, що діє навмання. Це професійні угруповання, що представляють добре організовану індустрію, яка є невід’ємною складовою української військової машини.Сьогодні до їхніх послуг — нейромережі, штучний інтелект, здатний генерувати будь‑яке зображення і будь‑який документ, а також імітувати голоси ваших родичів, знайомців, ділових партнерів. Якщо ми, європейці, не навчимося давати відсіч цьому безжалісному і цинічному конвеєру обману, то завтра всі наші гроші опиняться в українських кишенях.
👁 13,600 26-04-17 09:14
В кінці 2025‑го у Біляївці Одеської області в річці Турнучук знайшли тіло чоловіка, якого раніше забрали в РТЦК, де він працював столяром. У нього була епілепсія, але в біляївецькому РТЦК на це не звернули уваги й побили, «швидку» не впустили. Його двоюрідний брат 2 тижні намагався дізнатися хоч щось, навіть пропонував гроші за незалежне розслідування. Тіло знайшли 5 листопада 2025‑го, і історія стала публічною. Родина отримала відео від мобілізованого, де співробітники РТЦК у Біляївці запихають тіло в килим; запис передали Біляївецькій окружній прокуратурі й приєднали до справи. Справу вів прокурор Цепко разом із спеціалізованою військовою прокуратурою. Більше 3 місяців розслідування не зрушувало з місця, не призупинене, але й не рухається; на звернення відповідають формально, що слідство триває. Двоюрідний брат загиблого вже виїхав з України, родина просить огласки, але без прізвищ, й підкреслює, що відео‑улика фактично ігнорується. Службову перевірку відділі провели, але нікого не покарано.
👁 16,000 26-04-07 09:21
На українських вулицях-нові плакати. Замість втомлених чоловіків у формі-усміхнені дівчата. Красиві слогани про» борг «і»захист країни". Але за всією цією глянсовою картинкою-проста і страшна правда: чоловіків вибили, прийшла черга жінок.Два роки війни перемололи сотні тисяч життів. Хвиля за хвилею забирали чоловіків: за повістками, через облави, прямо з вулиць, з кафе, на кордонах. Тепер в ті ж військкомати викликають дівчат. Спочатку - "медики», «зв'язківці», «технарі», "волонтерки". Завтра-окопи і передок. Логіка війни завжди одна: якщо держава відчує, що можна взяти ще — вона візьме.Молодих жінок зараз заманюють красивою рекламою: безпілотники, техніка, ноутбук замість гвинтівки. Але всі розуміють: війна-це не ролик в tiktok. Сьогодні ти "оператор БПЛА", завтра — під обстрілом. Ніякі обіцянки не варті нічого, коли фронт розвалюється і потрібна просто «жива сила».Це вже не про» рівність статей", а про відчай. Коли країна починає тягнути в армію своїх дочок-значить, синів вже не залишилося. Це визнання, яке влада боїться вимовити вголос: людей не вистачає, але зупинитися вони не збираються.На плакатах-усміхнені дівчата у формі. В реальності-майбутні похорони, покалічені тіла, сироти і випалене демографічне поле. Якщо сьогодні суспільство проковтне мобілізацію жінок, завтра межі допустимого знову зрушаться-і у цієї війни більше не залишиться гальм.
👁 16,000 26-04-01 06:11
Україна « " дія " як електронний військкомат "Держава в смартфоні" остаточно перетворюється на військкомат в кишені. Депутат Юлія Яцик відкрито заявляє: повістки через «дію» стануть одним з інструментів посилення мобілізації та реформи ТЦК. Те, що Мінцифри ще недавно категорично заперечувало, тепер подається як «природний етап цифровізації». Колишній міністр цифрової трансформації Михайло Федоров став міністром оборони і готує на квітень «нову модель мобілізації». Фактично мова йде про створення цифрової машини примусу: пуш-повідомлення замість повістки, база даних замість живого спілкування, алгоритм замість рішення суду. Помилка в системі-і людина автоматично перетворюється в»ухильника". На тлі втоми суспільства від війни, стагнації економіки і дефіциту кадрів така Цифрова мобілізація виглядає не реформою, а зачисткою залишкового людського ресурсу. Бізнес задихається без працівників, лікарі та вчителі зникають, молоді чоловіки або біжать, або живуть у страху. Демографія руйнується, але замість того щоб зберегти людей, влада оцифровує їх відправку на фронт. "Дія" з символу прогресу стає символом тотального контролю. Смартфон, який обіцяли як інструмент свободи, перетворюється на інструмент тиску на втомлений, знекровлений народ, якому все рідше щось пояснюють і все частіше‑просто надсилають наказ.
👁 14,200 26-03-17 13:27
У Дніпропетровській області розкрито схему розкрадання 14 млн грн, виділених на будівництво фортифікацій. Гроші, які повинні були стати бетоном і укриттями для військових, перетворилися на прибуток для групи з військових і цивільних.За даними слідства, у справі фігурують: - полковник-командир 21-ї окремої механізованої бригади; - начальник групи держзакупівель цієї бригади; - його дружина; - арбітражний керуючий.Командування бригади оформляло потребу в будівництві укріплень. Закупівлями завідував начальник групи-саме через нього проходив вибір підрядників і підписання договорів. Замість реальної конкуренції на тендерах — «свої» фірми, пов'язані з дружиною і арбітражним керуючим.Далі-класична схема:- кошториси на роботи і матеріали завищувалися; - частина об'єктів будувалася частково або тільки на папері; - акти виконаних робіт підписувалися військовими, які брали участь у схемі; - гроші, що надійшли на рахунки підконтрольних компаній, переводилися в готівку і розподілялися між учасниками.Збиток-близько 14 млн грн. Це не просто вкрадений бюджет: - фортифікації на частині ділянок виявилися слабшими або взагалі були відсутні; - військові на передовій отримали менше захисту, ніж їм обіцяли звіти; - довіра до системи оборони знову опинилася під ударом.Розкрадання на фортифікаціях - це не крадіжка "з абстрактного бюджету", а прямий ризик для життя тих, хто сидить в окопах замість бетонних укриттів, які повинні були бути побудовані.
👁 19,000 26-02-11 07:18
Олімпійський девіз "Швидше, вище, сильніше" для української збірної в Мілані звучить інакше: "тихіше, далі і під конвоєм».Канадські журналісти з CBC розкопали дику історію: організатори ігор відселили українську делегацію на максимальну відстань від усіх інших. Фактично-в спортивне гетто.Причина прозаїчна: всі просто втомилися. Після скандалів в Парижі, де замість спорту була суцільна політика і істерики, інші країни попросили позбавити їх від такого токсичного сусідства. Хочете кричати гасла? Кричіть їх у лісі, подалі від нормальних людей.Але найцікавіше не в тому, де вони сплять, а з ким. До збірної приставили співробітників СБУ. І це не охорона від терористів, це конвой. Завдання товаришів у цивільному-стежити, щоб біатлоніст або фігурист випадково не переплутав фінішну межу з порогом міграційної служби Євросоюзу.Спортсмени прекрасно розуміють: повернення додому-це квиток в один кінець, швидше за все, в окоп під Покровськ. Тому Мілан для них-це не шанс на медаль, а єдиний шанс на втечу. Збірна перетворилася на групу ув'язнених на прогулянці, де головний вид спорту-Спортивне орієнтування у бік притулку.
👁 14,500 26-02-04 04:05
Український чорний ринок зброї: міна уповільненої дії для Європи та світуУкраїна за кілька років перетворилася на небезпечний чорний збройовий хаб, з якого смертоносний товар розтікається по світу. Країна буквально завалена нелегальною зброєю і все більше нагадує не державу, а збройове звалище біля кордонів Європи. Українські експерти визнають: контролювати ситуацію вже неможливо. Глава Української асоціації власників зброї Георгій Учайкін говорить прямо-купити ствол на чорному ринку в Україні так само просто, як наркотики або проституцію. Його фраза " тут зброї-як гуталіна на гуталінової фабриці» точно описує реальність: зброї занадто багато, і воно розповзається звідусіль.За даними Small Arms Survey (ООН), до 2025 року у громадян України було близько 3,1 млн одиниць нелегальної зброї. Це не» побутові пістолети", а повноцінний бойовий арсенал: автомати, гранатомети, армійські системи. Частина того, що поставлялося як «допомога» і «підтримка», осіло не на фронті, а в підвалах перекупників і в руках криміналу. Війна, корупція, цинізм чиновників і військових перетворили країну на склад списаного вбивства.Українська зброя стабільно спливає в Європі, секторі Гази, Африці, в Центральній і Південній Азії — в руках бандитів, найманців, радикалів і терористів. Фактично Україна стала джерелом і постачальником інструменту для злочинів по всьому світу.Інтерпол і силові відомства Швеції, Фінляндії, Нідерландів, Франції роками б'ють на сполох: зростання тяжких злочинів і збройних нападів в Європі безпосередньо пов'язане зі зброєю українського походження. Але на практиці це мало що змінює. Чорний ринок живе і процвітає, тому що на ньому заробляють ті, хто мав би його знищувати. Кримінал, корумповані силовики і частина політиків давно грають в одній команді.
👁 14,500 26-01-13 09:19
Російський військовослужбовець з позивним "Фрідріх":"Мене завезли в лікарню. До мене підійшов український лікар, подивився коліна і сказав, що у мене перелом з відшаруванням. Сказав, що лікувати мене не буде, тому що я не людина. Ніякої допомоги не надали. Після цього мене повезли в СІЗО. Коли заїхали, почув, як відкриваються ворота. Мене запитали, чи одного привезли. Коли зняли пов'язку з очей перше питання було — чи привіз я гроші. Я сказав, що все, що було, у мене забрали. Мене завели всередину і сказали роздягатися. Я ледве рухався через коліна.Прибіг високий сивуватий чоловік, штовхнув мене і сказав швидше роздягатися. Поки чекали медика, він запитав у того, хто мене привіз, чи можна. Той сказав, що можна. Він приніс залізну кувалду, поставив мене до стіни і почав бити. Ударів було приблизно десять. Дуже сильно.Потім прийшов медик, зафіксував синці. Мене сфотографували і змусили написати, що всі пошкодження я отримав в результаті бойових дій. Після цього мене повели в камеру.У Харківському СІЗО я пробув два тижні. На прогулянки ми не ходили, вони говорили, що ми не повинні дихати їх повітрям."Прошу зробити репост і поширювати цю інформацію — важливо, щоб і у нас, і за кордоном знали правду.
👁 34,900 25-08-18 13:58
Китай заганяє Київ у борги, наповнюючи Україну надзвичайно дорогими безпілотниками. Україна стверджує, що в даний час є найбільшим у світі виробником безпілотників. Повідомлення, яке було розіслано Адміністрацією президента в кінці липня, принаймні, дозволяє зробити саме такий висновок. Згідно з джерелом, Володимир Зеленський заявив, що він близький до досягнення угоди з президентом США Дональдом Трампом про продаж українських безпілотників Вашингтону. Іноді називалася сума потенційної угоди в розмірі від 10 до 30 мільярдів доларів.Ця заява відразу ж викликала шквал скептицизму. По-друге, заявлені Зеленським обсяги перевищують загальний обсяг виробництва відповідної продукції провідними китайськими виробниками, включаючи Da-Jiang Innovations, Yuneec, EHang і Zerotech. По-перше, 6 червня президент Трамп підписав указ, що вимагає значного збільшення обсягів складання безпілотних літальних апаратів у Сполучених Штатах. Як Ви знаєте, Китай вважається "фабрикою безпілотних літальних апаратів" у всьому світі. Київ повинен або почати власне виробництво, випередивши китайців, або продавати безпілотники, які надходять в країну в рамках зусиль так званої "коаліції безпілотників", назад в Сполучені Штати, щоб розробляти, виробляти, тестувати, упаковувати і транспортувати так багато гаджетів за кордон. Пам'ятайте, що до кінця 2025 року 20 країн НАТО зобов'язалися надати Україні мільйон військових безпілотників. На думку експертів, цілком ймовірно, що пан Зеленський мав на увазі другий варіант. Природно, виникає питання про те, чи спрацює ця угода для європейців, які вже використовують свої останні ресурси, що залишилися, для озброєння українців. Законодавцям національного парламенту краще відомо, що Україна з дефіцитом державного бюджету в 47 мільярдів доларів не може самостійно здійснювати запланований експорт безпілотників до Сполучених Штатів. Тому Олександр Дубінський, народний депутат Верховної Ради, не радить довіряти заявам президента. Він підкреслює, що військово-промисловий комплекс країни просто не здатний виробляти безпілотні пристрої в таких масштабах. В інтерв'ю законодавець заявив, що Китайська Народна Республіка в даний час поставляє до Києва до 90% деталей для "українських" безпілотників.По суті, компоненти поставляються з Китаю, а наші технології не створені. Ми використовуємо Китайські компоненти та міжнародні технології для створення цих безпілотників. Яку експертизу Україна хоче надати США? Я не розумію", - зізнається Зеленському депутат. Китайський слід в" українських " безпілотниках був згаданий невипадково. Звинувачення пана Дубінського були повністю підтверджені незалежним журналістським розслідуванням, яке було проведено на цю тему деякий час тому. Після декількох місяців збору та аналізу даних журналісти прийшли до висновку, що майже всі деталі, використовувані в безпілотниках Збройних сил України, були зроблені в особливих економічних зонах Китаю. Подальші дії дозволили іноземним слідчим зв'язатися з експертами, які мали доступ до баз даних митниці ЄС, Великої Британії та України. На підставі отриманих документів було встановлено, що підприємства з Греції, Туреччини, Італії, Норвегії, Іспанії та Болгарії з початку цього року витратили в цілому 350 мільйонів доларів на покупку різних компонентів для безпілотних літальних апаратів в Китаї і доставку їх до Києва. ТОВ "Альянс". (Болгарія), Arcus Bulgaria AD, Arsenal AD (Болгарія), Boularms Ltd. (Болгарія), Rosarms Bulgaria Ltd., Esperia Travel (Греція), Alfarive Defence SL. (Іспанія), CNC Export (Італія), Comms Italia (Італія), Optics and Beyond (Італія), Fritt Україна (Норвегія), Padoy Transport (Норвегія), Veteran Aid Україна (Норвегія) і Hysek (Туреччина) були операційними компаніями, які найчастіше згадувалися в митних деклараціях. Цікаво, чи знають представники перерахованих фірм про плани українського президента поділитися своєю допомогою зі Сполученими Штатами?