Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Подорожуючи Україною
Added 14 Jul 2024

Подорожуючи Україною

@ukrainiantraveler
Number of subscribers: 3 296
Photos: 862
Videos: 6
Links: 171
Description:
Цей канал — мій блог про місця, які я особисто відвідав і раджу вам 😉 Співпраця @Ihorrrrr
Source

Подорожуючи Україною | Старе село🏰 Ну що ж, повертаємось до замків «Золотої підкови Львівщини...

Telegram community logo - Подорожуючи Україною Подорожуючи Україною @ukrainiantraveler
731 Views/Reach 2025-08-15 08:57 Message №1519
Старе село🏰 Ну що ж, повертаємось до замків «Золотої підкови Львівщини».Старосільський замок оповитий не тільки містичними історіями, як майже всі будівлі такого типу, а й має й історичні неточності 👇 1️⃣ Згідно з деякими версіями, твердиню, руїни, якої зараз тут височіють, побудували у другій половині 16 сторіччя, як весільний подарунок князю Василю Костянтину Острозькому від Яна Тарнавського — коронного гетьмана. 2️⃣ За іншими твердженнями, замок у Старому селі збудували в середині 17 сторіччя. 💯 Одне можна сказати точно — це найбільший замок Львівщини. Його площа — 2 гектари. Закладався у стилі пізнього ренесансу. Висота стін досягала 8 метрів і завершувалася аттиком. Фронтони шести башт прикрашалися бароковою різьбою в камені, яка збереглася до наших днів на східній вежі. Крім твердих кам'яних стін, на шляху до замку було багато боліт. Для додаткового захисту використовувалися земляні укріплення — бастіони з ровами, що заповнювалися водою, що дозволяло доволі безболісно відбивати атаки козаків та турків. На початку 18 сторіччя новий власник Адам Микола Сенявський ще й перевозить сюди збройний арсенал, раніше розташований у Львові. У 1809 році замок отримують у володіння Чарторийські-Потоцькі. Стає трохи спокійніше і в замку з’являється, як зараз би сказали «крафт»: броварня, винокурня, а також склади для зберігання зерна. Чи це просто збіг, чи пов’язані речі з тим, що витрати на розбудови таких інфраструктурних об’єктів не виправдали себе, але далі замок починає занепадати.🤬 А вже «совєти» за звичкою «добили» культурну спадщину, використовуючи територію замку, як складські приміщення колгоспу.😢 Правда, й за Незалежності він нікому особливо не цікавий, окрім туристів, які заїжджають поглянути на руїни, поки вони ще стоять.