🇬🇧ℹ️ Саймон Джонсон та Ліам Туомі із The Athletic накидали трохи.Джерела в «Челсі» стверджують, що клуб не мав планів робити зміну тренера перед тим, як Мареска покинув свій пост.Клуб оголосить про нового тренера після завершення цього сезону. Основні претенденти: Марку Сілва, Андоні Іраола та Хабі Алонсо.«Челсі» злегка зміниться свій підхід до підписання футболістів. Купуватимуть більш досвідчених та зрілих гравців. І це необовʼязково саме старші за віком футболісти, але мають бути вже готові та сформовані.Приблизний профіль гравців для «Челсі»: досвід гри у топ-5 лігах, досвід гри у багатьох турнірах у рамках одного сезону. Гравці, що знають, що таке тиск і як з ним справлятись.«Сині» хочуть підписати як мінімум одного нового центрального захисника, півзахисника та атакувального футболіста. Проте без ЛЧ на наступний сезон вибір буде вкрай обмежений і запрошувати футболістів буде складніше.Рішення з приводу того, чи Майк Пендерс повернеться до «Челсі» влітку і почне новий сезон із командою буде приймати вже новий головний тренер.Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🇨🇿 Петр Чех про воротарів в «Челсі»:«Голкіперам ситуація в Челсі ніяк не допомагає. Як голкіпер, якщо твоя команда грає погано, то в тебе також є проблеми, бо на тебе чиниться багато тиску. І це може погано вплинути на твої виступи, бо як воротар, ти покладаєшся на командну роботу і на те, що люди навколо тебе і система навколо тебе буде тобі допомагати. «Роб має неймовірний потенціал. І є чимало матчів, де це помітно. Видно його якості, його вміння грати на стрічці, іноді він видає фантастичні сейви. Але йому також є над чим працювати. Та ж сама стабільність. Є матчі, де він очевидно приймає неправильні рішення. А коли ти воротар, то твої неправильні рішення одразу дуже помітні.«Філіп, там взагалі складна ситуація, бо як тільки він отримує ігровий час, то травмується і не може грати стабільно. Це заважає розвитку.«Але враховуючи їхні якості, я не здивований, що Челсі захотів їх купити. Втім команда не дозволяє їм показувати свої найкращі якості на стабільному рівні».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🏴 Більше від Макфарлейна на пресконференції. Найцікавіше, що було.Про настрій в колективі:«Завжди важко зберігати настрій, коли гра не йде і ти не здобуваєш позитивних результатів. Дивовижно, як навіть одна перемога може змінити відчуття та атмосферу в команді».Про те, що Енцо та інші літали в Мадрид на теніс:«Ми дали хлопцям три вихідних. І те, що вони відправились туди разом, говорить багато про обʼєднаність цієї групи. Вони були у Мадриді і дивились теніс, не бачу жодних проблем».Про свій перший матч на «Стемфорд Брідж»:«Нам дуже потрібні вболівальники, щоб дати необхідну позитивну енергію. Нам є за що грати».Про те, що ЛЧ тепер недосяжна:«Напевно, ви праві, коли так говорите. Але ми наразі думаємо тільки про те, як виграти всі свої матчі і не думаємо про інших».Чи давав Росеньйор йому якісь поради?«У мене була розмова з Ліамом на наступний день після його звільнення. Я не буду давати якісь деталі цього діалогу, але це була приємна розмова. Я впевнений, що попереду у нього топ-карʼєра тренера, просто іноді щось не виходить».Чи буде він загравати когось із команди до 21 року:«Гарне питання. В Кобхемі багато молодих талантів. Я чудово з ними знайомий. Вони постійно тренуються з нами. Сьогодні у них важливий матч і я буду його дивитись. Там вистачає талановитих хлопців і хтось дійсно може зробити крок назустріч першій команді».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🏴 Фабріціо Романо розповів, що взаємини Росеньйора з деякими з деякими гравцями в роздягальні були не найкращими. Питання не в ньому, як в людині, чи його методах. Справа в його баченні. Його підхід до роботи був зовсім іншим у порівнянні з тим, що було раніше в клубі.Усі в «Челсі» робили все можливе, щоб підтримувати Ліама. Щоб пробитись до Ліги Чемпіонів і працювати разом влітку. Він був залучений до розмов про ймовірні літні підписання. Клуб повністю його підтримував. Але ситуація була безвихідною і його довелось звільнити.«Челсі» одразу розпочне пошук нового тренера. Діалоги із агентами та потенційними кандидатами стартують одразу. В клубі переконані, що наступний тренер має бути важливою фігурою, оскільки він має вплинути на гравців, що були незадоволені підходом Росеньйора. Робота в «Челсі» достатньо приваблива для багатьох важливих тренерів. «Челсі» не збирається змінювати свого бачення. Вони продовжать довіряти молодим гравцям та перспективним талантам, розвиваючи їх. Але в той же час, там хочуть додати до цього складу досвідчених виконавців.Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🏴 А далі всю воду, яку налив Росеньйор сьогодні, я буду переказувати, а не цитувати, бо це просто same shit, but different.Нам треба на «Брайтон» виходити із таким же настроєм, як і на «Манчестер Юнайтед», бо грали ми круто, просто треба було реалізовувати створене.Нам треба виграти футбольний матч.Про надії на ЛЧ він сказав, що треба вигравати наступний матч, треба вирішувати проблеми по черзі. Зараз важливо просто виграти тут.Він відчуває неймовірну підтримку від керівництва, от на 100% його підтримують. Кайседо красава, приклад для інших, ващє класний тіп і капітан також класний.Дуже важко приходити в клуб посеред сезону, але Ліам старається робити свою роботу якнайкраще.Ми програємо останнім часом, бо все зводиться до дрібних моментів у матчах, які складаються не на нашу користь.Стараємся від душі робити все можливе, щоб виграти.Капєц який важливий тиждень у нас, тут «Брайтон», а на вихідних з півфінал Кубка Англії з «Лідсом». Важливий тиждень шо жопа.Ващє тут мова не про те, на якому місці ми закінчимо, важливо, щоб ми показували виступи очікуваного рівня. Треба покращуватись. Якщо думати про потенційні наслідки, це значить, що ми не думаємо конкретно про завтрашній матч, а треба думати про нього.Так, його критикують вболівальники, але вони хочуть перемагати, тому що вдієш.Трансфери влітку будуть топ, він атвічає.Там Фофана був дуже злий, коли покидав поле у матчі з «Манчестер Юнайтед», ну як його замінили. Не потиснув руку Росеньйору і так далі. Так от Ліам каже, що це просто емоції, бо Фофана - боєць, та й Уеслі вже вибачився, все норм.Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🇺🇸 Бехдад Еґбалі про модель клубу та підписання вже готових футболістів:«Наше бачення полягало у тому, щоб знаходити та підписувати елітних гравців, які можуть дати об'єднаність та стабільність складу із довгостроковою перспективою. І якщо виражатись футбольною лексикою, то ми все ще на 40-й або 50-й хвилині цього процесу. Наше бачення все ще полягає у тому, щоб зберегти, підсилювати та підписувати нові контракти з найкращими гравцями світу. Нам потрібно мати 8, 10, 12 чи 15 елітних футболістів, щоб здобути стабільність і залишатись такими з плином років.«Мені здається, що дещо ми зробили правильно, та навіть багато чого ми зробили правильно. Але нам треба бути кращими в деяких речах. Нам треба додати більше готових футболістів до нашого проєкту, щоб вивести його на новий рівень, щоб бути стабільними із часом.«Ми усвідомлюємо, що нам потрібен баланс. У нас є чемпіони світу, у нас є переможці Ліги Чемпіонів, у нас є елітні гравці, елітні молоді гравці. І вони вже набули певного досвіду. Ця команда вже разом 2 чи 3 роки. Наша ціль — зберегти найкращих гравців, що ми і робимо. Ми не плануємо робити перебудову кожні 3-4 роки. Ми готові змінювати цю модель, покращувати її на основі того, що ми вчимось на власних помилках.«Наша ціль — мати елітних, по-справжньому елітних гравців на полі. Елітні характери за межами поля, з якими наші вболівальники зможуть знайти взаємозв'язок. Гравці, що будуть в клубі довгий час і через 10-15 років стануть клубними легендами. Я вважаю, що загально, нам пощастило побудувати ядро із хороших гравців, глобальних гравців, хоча помилки у нас також при цьому є. Коул Палмер, Мойзес Кайседо, Енцо Фернандес, Лівай Колвілл, Естевао Вілліан, Ріс Джеймс... це класне ядро.«У нас є чудово зібране ядро. Тепер ми хочемо наситити та додати цьому складу більше досвіду, щоб вийти на наступний рівень і бути стабільними. Ми не забуваємо про свою ціль і ми в точці, де ми маємо зробити наступний крок. Сподіваємось, що у наступному сезоні ми це зробимо і надалі також».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🏴 Ліам Росеньйор після матчу:«Недостатньо добре у другому таймі. Ми невдало розпочали тайм, у нас була нагода винести м'яч зі штрафного майданчика і ми цього не зробили. У нас була нагода зберегти м'яч і ми цього не зробили. Вони окупували наш штрафний майданчик у перші хвилини другого тайму, коли ми пропустили гол. Чудовий крос і чудовий удар головою.«Це все та ж сама історія з тим, що ми не вміємо тримати удар. Коли ти пропускаєш гол від такої сильної команди, то в наступні 5 хвилин треба, як мінімум, залишитись у грі. «Але ми швидко пропустили другий гол і гра стала надзвичайно складною, враховуючи силу суперника. І ніби хочеться ризикувати, але є розуміння, що вони з таким набором гравців будуть карати за те, що ми занадто розкриємось. Це був дуже складний другий тайм.«Я беру відповідальність на себе. Нам є що покращувати в цій команді. Все починається з тренувального поля, звичок та цінностей. Ми говорили про ці речі. Я не можу сказати, що ми недостатньо старались, особливо у першому таймі. Нам не вистачило впевненості у другому таймі. Ми почали легко втрачати м'яч. Нам треба працювати над цим, адже ми у складному становищі і в нас ще один великий матч наступного тижня.«Ми грали проти команди, що претендує на титул, але вимоги такі, що ми повинні вигравати подібні матчі. Саме тому я прийшов в цей клуб. Наразі нам не вдається здобувати результати. Першого голу можна було дуже легко уникнути. Другий гол.. ми не пішли у відбір перед штрафним майданчиком. Третій — це індивідуальна помилка. Коли ти припускаєшся таких помилок, то плин гри змінюється. Нам треба діяти краще в такі моменти, якщо ми хочемо вигравати матчі».Про скасований гол Кукурельї:«Я бачив повтор цього моменту на великому екрані. Там офсайд і я не хочу використовувати цей момент, щоб якось виправдати те, що сталось у другому таймі. Але якби той гол був чистим, це додало б нам енергії та впевненості. Але ми маємо краще тримати удар після невдалих моментів у матчі. Тактично у першому таймі ми були прекрасними. Ми обмежили для Сіті простір, гарно грали в перехідних фазах.«Але ми маємо залишатись у матчі. Ми грали проти хорошої команди і треба тримати удар. Можна пропустити гол, але найбільше мене розчарувало те, що після цього ми не залишились у грі».Чи міг би зробити якусь різницю Енцо Фернандес, якби грав?«Можливо. Через призму часу все чітко стає видно. Енцо — це топ-футболіст і топова людина. Я з нетерпінням чекаю його повернення наступного тижня. Іноді треба прийняти довгострокове, а не короткострокове рішення. Це було довгострокове рішення, на якому ми всі зійшлись».Про проблеми з менталкою:«Ми все ще в боротьбі за топ-5, ми все ще можемо виграти Кубок Англії. Я маю щось змінити негайно. Я маю змінити наш настрій та менталітет, для цього я тут. Таке ставалось дуже багато разів, коли я грав проти топ-команд».Про короткострокові перемоги:«Я повинен перемогти вже зараз. Це великий футбольний клуб. Коли я приходив сюди, то не просив про час, бо я розумію традиції та вимоги цього клубу. Але навіть такі досвідчені люди як Пеп або Клопп, їм знадобився бодай рік, щоб виправити деякі речі. Я прийшов у січні. Це не виправдання, це реальність».Питання про те, що в команді не вистачає фізичної сили і чи це не те питання, над яким працюватимуть влітку на трансферному ринку:«Останній тиждень у нас були дуже детальні діалоги з приводу того, що нам потрібно і хто нам потрібен в літнє трансферне вікно».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
Ліам Росеньйор на пресконференції напередодні матчу проти «Манчестер Сіті».Про Енцо Фернандеса:«У мене було кілька розмов з Енцо, ми добре поговорили, три чи чотири рази. Він вибачився переді мною та клубом. Ми розберемось із цим після важливого матчу в неділю. Це серйозна зустріч. Я не піддаю сумніву його характер і те, ким він є, але я вірю в те, що якщо ти припускаєшся помилки, то не можна просто уникнути покарання за ці помилки.Нам залишається ще подолати кілька перешкод, але я не буду вдаватись в деталі».Про травми:«Позитив у тому, що Естевао провів 90 хвилин проти Порт Вейлу. Трево тяжко працює над відновленням і він повернувся до роботи на газоні. Ліваю ще треба працювати перед поверненням».Про те, що Макфарлайн здобув нічию проти «Манчестер Сіті» у січні:«Я говорив із Каллумом, коли приєднався до клубу, я дивився ту гру в аеропорту перед тим, як мав прибути в Лондон і поговорити із керівництвом клубу».Про Пепа Гвардіолу:«Неймовірна повага до нього. У мене не настільки велике его, щоб не поважати інших людей. Він має великий вплив на футбол і має великий вплив на інших тренерів. Але я хочу, щоб у неділю моя команда показала, на що вона здатна.«Гвардіола виграв усе, він має свій стиль, змінює свою команду, залишаючи при цьому свій фірмовий почерк гри. Це фантастичний тренер, за такими варто слідкувати завжди».Чи може «Челсі» обіграти «Манчестер Сіті»?«Звісно, ми можемо. У нас хороша команда. Ми пройшли через складний період. Коли я переглядаю наші програні матчі, то бачу, що ми створили суперникам чимало проблем, просто це не відобразилось на табло».Про потенційний 100-й матч для Кайседо за «Челсі»: «Для мене це один із найкращих опорних півзахисників світу, якщо не найкращий. Я радий, що він близький до такої позначки».Про те, що команда має більше часу на підготовку, ніж зазвичай:«Це особливо приємно. Чи не вперше з моменту мого приходу в клуб у нас є два тренувальних дні поспіль, де можна попрацювати над своїм стилем. Ми не можемо змінювати занадто багато речей за дуже короткий період, ми говорили про це з тренерським штабом».Про те, що «Челсі» останніми роками в основному програє «Манчестер Сіті»: «Ні, це все у минулому. Результати минулих років не мають жодного значення в контексті нашого наступного матчу».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🇦🇷 Хав'єр Пасторе, агент Енцо Фернандеса:«Сталось те, що сталось. Ми поговорили з Енцо та пояснили, що попри те, що він не зробив чогось поганого, йому не варто було казати те, що він сказав. Йому лише 25 років. Він все ще молодий. Йому все ще є чому вчитись. Ми пояснили клубу, що він сказав це все без якогось прихованого сенсу, що він помилився. Він буквально вибачився перед клубом, перед одноклубниками, тренером, спортивними директорами та перед всіма. Ми всі в одному човні. Нам треба було розібратись із непорозуміннями.«Як ми казали раніше, ЗМІ викривили сенс слів Енцо, він це казав без наміру якось зашкодити Челсі. Це капітан, один із лідерів команди і він показав свою прекрасну ігрову форму протягом цього сезону. Він просто говорив про місто. Потім був цілий ряд інтерв'ю за короткий час, де він говорив про своє майбутнє. ЗМІ почали все це підв'язувати під те, що він хоче покинути клуб. «Ми в одному човні з Челсі, ми помирились із клубом вчора, а ще раніше він помирився із партнерами по команді. Не залишилось жодних проблем, ми все владнали.«Клуб продовжує боротьбу за місце в Лізі Чемпіонів і це дуже важливо. Енцо все ще має грати, бо він хоче поїхати на Чемпіонат Світу влітку. І Челсі потрібен він, бо Енцо — це ключовий гравець своєї команди. Ми говорили зі всіма сторонами, жодних непорозумінь, немає жодного конфлікту. У нього залишається 6 років до кінця чинного контракту. Ми маємо працювати разом. Власне, це ми і робимо».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?
🇬🇧🏴 Ліам Росеньйор про коментарі Пасторе, агента Енцо Фернандеса:«Це його точка зору. Я не маю чого додати з приводу думки інших людей. Енцо чудово знає, що я про нього думаю. Було приємно бачити його сьогодні з нами, він підтримував хлопців».Питання про те, чи Енцо вважає таке покарання несправедливим:«Зараз не найкращий час це обговорювати. Я впевнений, що буде чимало спекуляцій з приводу того, що сказав я Енцо і що він сказав мені. Сьогодні ми з ним мали чудовий діалог».Про те, що «Челсі» їде на «Уемблі»:«Всі мріють там грати. Я є головним тренером великого клубу, який вже звик грати на цьому стадіоні і грати важливі матчі».Про Коула Палмера, який сьогодні був капітаном:«Це правильний наступний крок для Коула та його карʼєри. Він сміливий, він не боїться тягнути м‘яч і навіть якщо помиляється, він не боїться повторно ризикувати. Це я і хочу бачити.«Ти можеш вести команду за собою різними способами. Це великий гравець, що у важливі моменти може виграти тобі матч. Коул подає приклад іншим».Про дебют Кавуми-Маккуіна:«Я дуже радий за Раяна. Я насолоджувався його грою за молодіжку у молодіжному Кубку Англії десь 6 тижнів тому. Це прекрасний момент для нашої академії, традиційно фантастичної академії».Хіба ревуть воли, як «Челсі» в формі?