👁 2,650
25-08-12 17:37
Зеленський провів зустріч із журналістами напередодні саміту Трампа та Путіна. Головне, що сказав:🔹 Зеленський відкинув можливість відходу українських сил з неокупованої частини Донецької області як умови для повного припинення вогню: «Ми не вийдемо з Донбасу. Ми не можемо зробити це. Донбас для росіян — це плацдарм для майбутнього нового наступу».🔹 Зеленський підтвердив, що під час розмови з Трампом посилався на Конституцію, коли йшлося про потенційне обговорення територіальних питань. Водночас президент наголосив на українській позиції: спершу припинення вогню, потім — перемовини, а територіальні питання не можуть обговорюватися без участі України.🔹 Зеленський вважає, що саміт на території США є особистою перемогою Путіна, який цією зустріччю виходить із ізоляції та відтерміновує санкції. «Йому потрібна фоточка з Трампом», — каже президент. Водночас Зеленський наполягає на тристоронньому форматі перемовин (США–Україна–Росія) за участі Європи.🔹 Прорив російських військ біля Добропілля Зеленський назвав спробою створити інформаційний фон перед зустріччю Трампа і Путіна. За його словами, російські групи без техніки просунулися на близько 10 кілометрів у кількох точках, частину з них — знищено або взято в полон.🔹 Росія перекидає війська з Сумського напрямку на Запорізький, Покровський та Новопавлівський напрямки, де планує наступати.