Source
ProSebe lab | СЕКТА ПСИХОЛОГІВ АБО ЧОМУ Я НЕ ЛЮБЛЮ ГУМАНІСТИЧНУ ПСИХОЛОГІЮ, А ВИВЧИВ...
504 Views/Reach
2026-04-18 17:24
Message №1767
СЕКТА ПСИХОЛОГІВ АБО ЧОМУ Я НЕ ЛЮБЛЮ ГУМАНІСТИЧНУ ПСИХОЛОГІЮ, А ВИВЧИВШИСЬ НА КОУЧА НЕ КОУЧУ.Сучасна ідея гуманістичної психології - всі відповіді є в середині людини.З точки зору коучінга - всі люди ок і діють з найкращих мотивів.Тобто особистіть розглядається як цілостна система. На цьому етапі вже трошки улибає...зараз полетить хейт тапками.Я дійсно вірю, що в людині хорошого більше ніж поганого. Але, дозвольте мені спростувати міф стосовно того, що всі відповіді є у вас в середині або якщо вам даються думки про щось то ви точно можете це досягти, вам буде надані на то сили, ресурси та енергія.Якщо ви вірите в це і для вас це працює, то СТОП, далі читати не треба. Бо раптом ви піддастесь моєму впливу і я заманю вас за допомогою маніпуляцій, нлп і іншій херні в свою секту імені Жигір. І будете ви після цього Жигірнутиє 😁По перше, давайте припустимо, що ми повірили, що всі потрібні ресурси для розрулювання і/чи/або відновлення в кожній людині є в неї.Є п'ять рівней розвитку людини, вони ніяк не пов'язані з віком: Інфантиль, підліток, юнак, зріла та інтегрована особи.Давайте почнемо з інфантильної особи - система власних правил і цінностей пуста, тому легко заповнюється егрегором..Боже, щоб все це розповісти місяць треба, та я спробую на простих прокладах.Жінка, яка віддає всю себе родині. В неї наготовано, прибрано, дітки охайні, у дітей 100500 гуртків, у чоловіка брендові речі, а собі по остаточному принципу. І наче все ок, та день сурка і бачиш таку людину на автоматі, проживає день за день, іноді пуская сльозу радості від досягнень дітей в спорті або що. Якщо поставити питання - а чому ти так живеш ?Ох, вона багато чого скаже вам з цього приводу і про родинні цінності і яка має бути справжня жінка, а не отето все ваше буе. Та ви точно відчуєте, що все що вона каже наче масло, та не то.На справді все дуже просто, родинний егрегор поставив її на роль раби. І в її психіці внедрена відповідна етика.Так вже відбувається, що на інфантильному і підлітковому рівні люди підпорядковуються різним егрегорам. І Якщо ви до цього думали, що егрегор це щось пов'язано з релігією, то ніт. Людина на інфантильному і підлітковому рівні не усвідомлює свого Я, а воно є. І наприклад приходе така людина до псих/олога/терапевта/коуча/бабкегадалке/астрологу/і прочему ологу і каже (а ви ж пам'ятаєте як зазвичай в тостах бажають, щастя в сімейному та особистому житті) то ж каже, що нема щастя ні там ні там і суцільне ніяк. Варіант а) потрапила вона до коуч або психолога гуманіста і будуть вони ходити роками по колу. І як ви себе з цим відчуваєте? І що ви про це думаєте? А що ви можете зробити в цій ситуації? І т.д і т.п.А не зробить вона кардинально нічого нового поки її не від'єднати від егрегора. Бо її опори це закладена етика, вона навіть помислити інакше не зможе. Варіант б ) уявіть що їй пощастило і трапила вона до людини, яка трохи більше ніж ким вона називається, яка вміє дивитись, розуміти і лагодити системи. Та ж в цілосному Я такого можна відкрити, що дах снесе. Інфантіл і підліток не усвідомлюють своє внутрішне я і через це утворюють хибну ситуацію з погано зістикованих егрегорських програм, які звісно що через деякий час ломаються. І якщо ви як спеціалист це усвідомлюєте ви не хочете його лікувати від того, з чим вона до вас прийшла. Бо ви бачите, що її ломає її внутрішне я. І тут є ділема.Запроса то не було.Далі буде. 👉І будь ласка, не забувайте донатить на ЗСУЧерез два тижні старт третього потоку "Ядро особистості і рішень" - предзапис відкрито