На фото я з Big T, моїм дорогим другом і бізнес-партнером, представником Carhartt WIP у Польщі.Саме завдяки йому справжній Carhartt WIP вперше з’явився в Україні саме в NEWBORN K. І я досі не можу повірити, що це сталося. Бути офіційним партнером бренду, який багато в чому сформував мій смак, — нереальне відчуття. Carhartt був моєю першою любов’ю в цій індустрії. Я буквально на ньому виріс. Саме Т переконав головний офіс працювати з Україною під час повномасштабної війни, коли вони (як і багато інших брендів) навіть не хотіли обговорювати таку можливість.А ще Т дуже схожий на мене за інтересами, тільки років на десять старший. Punk і hardcore музика, скейтбординг, субкультури, streetwear, маркетинг і все, що з цим пов’язано. Я досі слухаю його історії з молодості з відкритим ротом. Де він був і що робив у той час, коли я ще ходив до школи. Легенда.Big T — проукраїнський, антиросійський поляк із величезним серцем, який реально "все розуміє". І, чесно кажучи, мені поки що трапляються саме такі поляки. Це дуже радує.Залишу це фото тут на пам’ять.TONYTALKS • NEWBORN K
Мої думки щодо статті New York Times "How War Reshapes Street Style in Ukraine"NYT випустили великий матеріал про те, як війна змінила вуличний стиль України. Раджу прочитати — посилання внизу.Якщо коротко, то матеріал про те, що мілітарі-естетика стала в Києві абсолютною нормою. І це не тренд, а відображення реальності, в якій живуть люди. Оливкові кольори, тактичні силуети, утилітарні деталі — усе це давно стало частиною гардероба звичайних киян, а не лише військових.Чесно кажучи, для мене в цьому немає нічого несподіваного. Я вже кілька років розповідаю іноземцям саме про це: те, що відбувається з українським стилем, — абсолютно унікальна історія. Це не warcore з Pinterest. Це справжнє життя.І коли я говорю про цю тему, то майже завжди згадую RIOTDIVISION. Мені важко пригадати схожий приклад в історії моди: технологічний бренд із мілітарі-естетикою, засновник якого в цей самий час є військовим. Це не маркетинг і не позиціонування. Це природня адаптація стилю під оточуючу реальність. І так, це мій улюблений український бренд, а Олег — одна з головних зірок сучасної української культури.Я впевнений, що ось ця Українська "real shit" військова естетика тільки починає свій шлях. Рано чи пізно вона вийде за межі України й почне впливати на людей далеко за її кордонами. Бо українці в будь-яких обставинах знаходять творчий підхід до всього. І це видно не лише в одязі. NYT ще навіть не дісталися до теми донат-арту. А це окрема історія, про яку рано чи пізно знімуть документальні фільми й напишуть книги.[посилання на статтю]P.S. Саме такі розмови я найбільше люблю вести з брендами, з якими дружимо в NEWBORN K. Хлопці з New Amsterdam Surf Association якось кілька годин слухали мої розповіді про сучасну українську культуру та її відмінність від сусідів. Тема цієї статті, до речі, була важливою частиною тієї розмови. А наприкінці вони (ахуєвші від почутого бо я класно можу розповідати) подарували мені лімітований світшот, зроблений виключно для своєї команди. І я єдина людина за межами їхнього кола, у кого він є.TONYTALKS • NEWBORN K
Червень це місяць ментального здоров'я чоловіків у світі тому саме зараз хочу поділитися думками на цю тему.Всі вже знають що чоловіки рідко просять про допомогу і дуже часто живуть у своєму внутрішньому світі наповненому тривогою і важкими думками про які не говорять нікому. Таке зараз покоління і в цьому немає нічого соромного. Я не кажу що треба всім відкриватися і розповідати про все підряд але мовчати про це всередині себе роками теж не варто. Особисто я якщо зовсім погано можу спокійно десь поплакати і це знімає напругу. Нічого особливого.Сам я займався терапією і досить серйозно опрацьовував свої ментальні проблеми і це реально змінило якість мого життя. А ще, я дивився багато подкастів з лікарями на цю тему і розумію що тривога і ментальні проблеми це не щось абстрактне а звичайна хімія всередині організму з якою можна працювати — змінюючи паттерни поведінки, сон, додаючи рух, практики і багато іншого.Ходити до психолога або займатися собою це абсолютно нормально і це маскулінно — в цьому немає нічого такого. До речі Тоні Сопрано теж ходив до терапевта — ви що, крутіші за Тоні Сопрано? Дуже багато моїх крутих друзів серед яких є військові абсолютно не соромляться цим займатися розуміючи наскільки це важливо особливо зараз і особливо для українців.Тому єдине що хочу побажати — ніколи не відкладайте ментальні проблеми на потім бо з них виростають цілком реальні фізичні і матеріальні проблеми. Головне подбати про це вчасно бо другого такого дня у вашому житті не буде. Дівчата, якщо бачите що вашому партнеру треба допомога - робіть все щоб він це робив, буде тільки краще.Мужики, тримайтеся. Все буде добре.Якщо ви знаєте кому це відправити — зробіть це. Не для просування а тому що може комусь саме зараз це потрібно почути.TONYTALKS • NEWBORN K
Додаток який змінив мій сон і роботуЯ трохи одержимий продуктивністю і слідкую за всім що впливає на те як я думаю і працюю. Сон для мене окрема болюча тема бо з ним у мене реально є проблеми. Тому коли я натрапив на Endel то спочатку просто зупинився на дизайні бо він гарний і продуманий до деталі, а потім вирішив спробувати в рамках пошуку рішення.Я взагалі дуже рідко плачу за додатки але тут підписався і зараз користуюся ним щодня. Два режими які реально змінили мою рутину це sleep і deep focus. Перший допомагає засинати швидше і це без перебільшення. Другий вганяє в такий приємний робочий транс де я просто не відволікаюся ні на що. Якщо знаєте відчуття потоку під час роботи то Endel його відтворює стабільно.І найцікавіше що це не просто генерований шум. Endel співпрацює з реальними музикантами як James Blake, Grimes і Plastikman які створюють саундскейпи всередині додатку. Тобто за цим стоїть реальна звукова архітектура з іменами які я поважаю.Посилання на сайт ENDELРекомендую якщо хочете краще спати, любите коли дизайн не дратує і хочете працювати зосереджено.TONYTALKS • NEWBORN K
Трохи роздумів про батьківство. Моєму сину скоро шість років. І це без перебільшення найкраще, що відбулося в моєму житті. Не тому що так прийнято говорити, а тому що я реально думаю про це майже кожного дня. Думаю про те, яким він виросте, що я встигну йому передати, який фундамент закласти, щоб він був впевненим, добрим і сильним.І чим більше я про це думаю, тим більше переконуюся в одній простій речі: діти — це чистий холст. Абсолютно кожна дитина. Немає поганих дітей, є байдужі або жорстокі дорослі поруч. Я досить часто буваю з сином на майданчиках і помічаю одну річ, яка мене одночасно і радує, і трохи ріже. Діти часто тягнуться до нас із сином (а ще частіше — до моєї коханої дружини з сином) просто тому, що ми з ним граємось, розмовляємо, звертаємо увагу. А їхні батьки в цей момент дивляться в телефон.І я завжди радо підтягую таких дітей до нас. Бо для мене це трохи уваги й часу, а для них іноді щось значно більше. Те саме з “важкими” дітьми — хуліганистими, агресивними, тими, яких прийнято обходити стороною. Я ніколи не реагую на них негативно. Намагаюся знайти спільну мову, і майже завжди виходить. Бо за такою поведінкою дуже часто стоїть одна й та сама причина: дитина просто не отримує достатньо уваги вдома і виливає це назовні. Варто проявити до неї звичайний людський інтерес — і вона моментально змінюється.Дитина, яка виросла в любові й підтримці, з великою ймовірністю не стане тим батьком, який б’є дружину на очах у власної дитини. Здорова дитина — це здорове суспільство. Це не метафора, це буквально так працює.Насильство в сім’ї й байдужість батьків — катастрофа, про яку говорять набагато менше, ніж варто. Особливо в Україні. І я щиро вірю: якщо ви помічаєте щось тривожне поруч — реагуйте. Не мовчіть. Дитина, яку помітили вчасно, — це людина, яка потім не стане чиєюсь проблемою. А можливо, навпаки, стане чиїмось рятівником.Це не пост про виховання і не поради батькам. Просто думки людини, у якої скоро буде шість років батьківства і яка вважає, що це найважливіша робота з усіх, які в неї є.TONYTALKS • NEWBORN K
Nike щойно показали як виглядатиме їхня рекламна кампанія до ЧС-2026 — і це дуже цікавий хід з точки зору маркетингу.Замість одного великого дорогого ролика як вони робили раніше вони оголосили 12 тижнів безперервного контенту з зірковим кастом. Роналду і Холанд сусідять з Кім Кардашьян, Тревісом Скоттом, K-pop зіркою Lisa і пуерторіканською репершею Young Miko. Анонс зробили через поляроїдні фото всього каста в соцмережах — без великої презентації і без пояснень, просто опублікували і все.І ось що мене в цьому цікавить. Раніше Nike робили легендарні монолітні кампанії. "Secret Tournament" 2002 року і "Write the Future" 2010-го були великими кінематографічними проектами які ставали культурними подіями самі по собі. Зараз вони свідомо відмовляються від цього на користь безлічі колаборацій і точок дотику з різними аудиторіями розтягнутих на весь турнір. Порівняйте з Adidas які випустили класний п'ятихвилинний фільм з Мессі, Тімоте Шаламе і Bad Bunny. Adidas хочуть одну велику рекламу яка запам'ятається. Nike хочуть щоб їх бачили щотижня протягом трьох місяців у максимальній кількості різних контекстів.Контекст важливий. Nike зараз в активній фазі перебудови після кількох слабких років. Їхня стратегія називається Sport Offense — повернення до спорту і атлетів як основи. Футбол і ЧС-2026 головна ставка в цьому розвороті. По суті Nike кажуть: шикартний "довгий формат" це минуле. Майбутнє — колаборації з великим охопленням в реальному часі. Цікаво буде подивитись чи спрацює.🔗 [посилання]TONYTALKS • NEWBORN K
🎬 The Jackal, 1997Є фільми які дивишся раз і забуваєш. А є такі до яких повертаєшся знову і знову і щоразу отримуєш задоволення. "Шакал" 1997 року — один з таких для мене. Я в дитинстві страшно фанатів від Брюса Вілліса. Серйозно, навіть посмішку під нього косив. І цей фільм окремий розділ моєї любові до нього. Бо тут він не просто крутий — він холодний, розрахунковий і нереально стильний. Абсолютно інший Вілліс ніж той до якого всі звикли.Коротко про що фільм: Найманий вбивця без імені і без минулого — відомий лише як Шакал — отримує контракт від російської мафії на вбивство високопосадовця в США за 70 мільйонів доларів. Ніхто не знає як він виглядає. ФБР в паніці. Єдина зачіпка — колишній бійець ІРА якого витягують з в'язниці бо він єдиний хто бачив Шакала живим. Далі починається гра в кішки-мишки через кілька країн де кожен крок прорахований на кілька ходів вперед.Що робить фільм особливим — це не екшн і не сюжетні повороти. Це Вілліс. Його персонаж міняє образи як одяг — канадець з квебекським акцентом, бездоганний бізнесмен в європейському банку, блондин-серфер в аеропорту на півдні США. Кожне перевтілення окремий образ і кожне бездоганне. Окуляри Oliver Peoples, бездоганна постава, жодних зайвих рухів. Офігенно.TONYTALKS • NEWBORN K
Нова колекція New Amsterdam Surf Association в концепт-сторі 🏄♂️Переглянути нову літню колекцію New Amsterdam Surf AssociationNASA впевнено претендує на статус бренду цього літа. Розповідаємо про нову колекцію, яка приїхала в Newborn K.Інстаграм NEW AMSTERDAM SURF ASSNCompetition Capsule — це колекція, натхненна естетикою та напругою серф-змагань. Ролик переносить нас в атмосферу роздягальні, знайомої кожному, хто займався командним спортом, особливо футболом. Суворий тренер, розчарована команда, напруження перед фінальним свистком. Лише наприкінці стає зрозуміло, що це серф-команда. Цей прийом — навмисна підміна, яка розмиває межі між видами спорту.Дизайн відсилає до лайкри, яку серфери носять під час змагань, покритої логотипами спонсорів. Логотипи були знайдені на старих візитівках майстрів дощок для серфінгу на eBay.У колекції — спортивні джерсі, шорти з жакардової тканини, тренерські куртки, натхненні образами футбольних тренерів 90-х, універсальні шорти для плавання та оверсайз-сорочки в смужку як поєднання міського стилю та розслабленої пляжної культури.Переглянути нову літню колекцію New Amsterdam Surf Association📍 м. Київ, Велика Житомирська, 20🌐 NEWBORNK.COM
Запит на щирість як інсайт від рекламних стратегів.Ще одна тема, яка мене давно цікавить — реклама і просування політиків. Перед вами кейс, яким поділилось агентство Melted Solids: як вони допомогли Зорану Мамдані стати мером Нью-Йорка.Одразу скажу чесно — цей персонаж мені неприємний. І в такі моменти я починаю ненавидіти рекламу як явище. Бо вона несе не тільки розвиток творчості і технологій, а й проблеми, іноді горе, а часто й щось гірше. Реклама і пропаганда взагалі мають один корінь — просто різні цілі і різні бюджети. Але як людина з індустрії я не можу не читати такі матеріали. Бо механіка цікава незалежно від того, хто замовник.Суть кейсу проста: жодної класичної політичної реклами. Живі відео в реальних місцях, мінімум сценарію, максимум присутності. Камера і людина — і нічого зайвого. Команда будувала контент не за планом, а з того, що відбувалося під час зйомки. По суті, це продовження тієї ж думки — людям потрібне звичайне життя, а не сюжет і слогани. І це спрацювало.Взагалі там дуже обширний кейс: навіть кольори прораховані під середньостатистичні відтінки вивісок і вітрин маленьких магазинів та барів міста. Але про це якось іншим разом.🔗 докладніше тут [посилання]TONYTALKS • NEWBORN K
Я часто медитую через фокус на чомусь красивому. Є відео які працюють як мистецтво самі по собі — операторська робота, музика, ритм монтажу. Дивишся і просто виключаєшся від усього. Це одне з таких.MCM до свого 50-річчя зняли короткий документальний фільм на мюнхенській порцеляновій мануфактурі Porzellan-Manufaktur Nymphenburg в Мюнхені — одному з останніх місць у світі де порцеляна досі робиться повністю вручну з 1747 року. Вони перенесли культовий діамантовий принт MCM на лімітовану чашку і зафіксували весь процес на камеру.Але окрім того що це просто красиво — це ще й приклад дуже розумного маркетингу. Коли два бренди об'єднуються ось так — це не просто обмін аудиторіями. Це взаємне підсилення. Nymphenburg своєю амйже 300-річною історією і ручною роботою підіймає MCM до рівня справжнього ремесла. MCM своєю сучасною естетикою і масштабом дає Nymphenburg новий контекст і нову аудиторію. І обидва виграють — бо показують що їхні цінності однакові. Преміальність, увага до деталі, речі зроблені з повагою до матеріалу і часу.Оце і є колаборація яка має сенс. П.с. Ціни на цей посуд краще не дивитись))))TONYTALKS • NEWBORN K