🕯28 березня 2025 року в районі населеного пункту Часів Яр Бахмутського району Донецької області, захищаючи Україну, загинув сержант Андрій Васильович Попович. Андрій народився 21 травня 1983 року. Згодом родина переїхала до Шостки, де він закінчив 9 класів гімназії. Професію бармена здобув у ВПУ №19, після чого навчався у Шосткинському хіміко-технологічному коледжі за спеціальністю «Економіст». Вищу освіту отримав у Сумському державному університеті за напрямком «Економіка».Після проходження строкової служби працював у сфері торгівлі, згодом — на місцевих підприємствах Шостки. У 2016 році виконував службово-бойові завдання у складі НГУ в угрупуванні «Сегмент», забезпечуючи посилення Придністровської ділянки українсько-молдовського кордону.За словами рідних і друзів, Андрій був відкритою, щирою, життєрадісною людиною. Мав багато друзів, цінував спілкування, любив подорожі на природу та добре готувати. Захоплювався рок-музикою, відвідував виступи місцевих гуртів. Саме на одному з таких заходів познайомився зі своєю коханою Катериною. З початком повномасштабного вторгнення Андрій добровільно став на захист України. Службу розпочав у Шосткинській ТРО, де боронив кордони Сумщини. Згодом у складі 47-ї окремої механізованої бригади «Магура» воював на Бахмутському напрямку. Після проходження навчання в Німеччині у 2023 році був переведений до 67-ї окремої механізованої бригади. На фронті виконував обов’язки такелажника евакуаційного взводу ремонтно-відновлювального батальйону.27 березня він повідомив рідним, що вирушає на бойове завдання. З того часу зв’язок обірвався.❤🩹 Йому навіки 40...🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦
🔺Сумчанину, який під час затримання погрожував поліцейським гранатою, загрожує до 10 років увʼязненняОкружною прокуратурою міста Суми затверджено та направлено до суду обвинувальний акт стосовно 31-річного сумчанина.Угрудні минулого року на одній із вулиць обласного центру увагу поліцейських привернув чоловік, який підозріло поводився. Побачивши правоохоронців, він почав помітно нервувати та викинув на землю пластикову ємність. Як з’ясувалося, в пластиковій банці знаходилося 14 зіп-пакетів з психотропною речовиною PVP.При наближенні поліцейських чоловік дістав із куртки гранату та висловив погрозу кинути її в бік правоохоронців. Завдяки злагодженим і професійним діям співробітників поліції чоловіка було затримано.Під час обшуків за місцем проживання обвинуваченого правоохоронці вилучили психотропні речовини у великих розмірах. За скоєне йому загрожує позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна. На вирок суду він чекає під вартою.Слідство - Сумський РУП ГУНП
🔻Спалювання сухостою знову призвело до трагедії - загинула жінкаЗа минулу добу рятувальники Сумщини чотири рази ліквідовували пожежі в природних екосистемах, одна з яких завершилася трагедією.Попри численні застереження, роз’яснювальну роботу та штрафи, люди продовжують спалювати суху рослинність. Такі дії завдають значних збитків довкіллю та можуть коштувати життя. Лише за останню добу займання зафіксували в Сумському та Охтирському районах.❗️ Трагічний випадок стався 25 березня у селі Чернеччина на Охтирщині. О 16:46 до служби «101» надійшло повідомлення про загоряння сухостою на вул. Молодіжній.По прибуттю рятувальники встановили, що вогонь охопив близько 150 кв. м території. Через суху та вітряну погоду полум’я швидко поширювалося. Під час гасіння було виявлено тіло жінки 1949 року народження.Пожежу локалізували вже о 17:01, а о 17:09 — повністю ліквідували.⚠️ Рятувальники закликають громадян не спалювати суху рослинність. Це не лише шкодить природі, а й становить реальну загрозу життю.
✔️Шосткинські правоохоронці провели профілактичні заняття для дітей📎Ювенальні поліцейські провели низку профілактичних заходів для учнів та студентів Шосткинської громади щодо підвищення правової обізнаності, формування відповідального ставлення до власної поведінки та дотримання правил безпеки, особливо напередодні канікул.💬Правоохоронці роз’яснили підліткам і молоді питання адміністративної та кримінальної відповідальності за вчинення правопорушень, акцентувавши увагу на наслідках протиправної поведінки. Окремо зупинилися на темі керування мототранспортом, наголосивши на необхідності дотримання правил дорожнього руху, наявності відповідних документів і засобів захисту, а також попередили про ризики, які можуть призвести до травмування чи загибелі.🖊️Окрім цього, інспектори провели профілактичні бесіди напередодні канікул, під час яких нагадали про правила безпечної поведінки в побуті та на вулиці, а також алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій. Увагу приділили також і мінній безпеці.
🕯️22 березня 2025 року поблизу Надіївки Покровського району Донецької області загинув старший солдат Рибаков Юрій Володимирович. Народився 5 листопада 1979 року в багатодітній родині. У 10 років разом із сім’єю переїхав до села Клишки Шосткинського району. Строкову службу проходив у Києві в музичному взводі, грав на трубі.Найдорожчим для Юрія була родина: дружина Світлана, син Даміан.Він був турботливим батьком і чоловіком, мав літературний талант — писав вірші, байки, сучасні переробки казок. З перших днів повномасштабного вторгнення вступив до ТрО, а 22 лютого 2023 року приєднався до 72-ї окремої механізованої бригади імені Чорних Запорожців. Служив старшим оператором роти вогневої підтримки.Позивний «Монах» отримав через глибоку віру та період життя в православному монастирі.За мужність нагороджений відзнакою Президента «За оборону України», медаллю «Ветеран війни — учасник бойових дій», грамотами.У Юрія залишилися брати (двоє з них зараз захищають Україну), дружина та син.Вічна пам’ять Герою!🇺🇦
☝🏻На Шосткинщині поліцейські та рятувальники провели профілактику пожежної безпеки‼️З початку року у пожежах на території Шосткинського району загинуло 14 осіб, а ще 5 було травмовано. Крім того, зафіксовано кілька випадків травматизації та загибелі людей внаслідок необережного поводження з вибухонебезпечними предметами.◾Тому задля недопущення повторних трагедій поліцейські офіцери Шосткинської громади спільно з офіцерами-рятувальниками громади провели комплекс профілактичних заходів, присвячених безпеці під час опалювання пічними приладами, недопущенню пожеж в екосистемах та мінній безпеці.🔹Правоохоронці проводили профілактичні бесіди з місцевими жителями та підприємцями, під час яких роз’яснювали, до яких трагічних наслідків можуть призвести порушення норм безпеки. Вони наголосили на важливості дотримання правил при використанні пічного опалення та спалюванні сухої рослинності. Також було підкреслено відповідальність за такі порушення, особливо якщо вони призводять до розповсюдження вогню.
🚨Організували продаж неіснуючих товарів для військових: поліцейські Сумщини викрили шахрайську схемуСлідчі Слідчого управління ГУНП в Сумській області спільно зі співробітниками Управління протидії кіберзлочинності під процесуальним керівництвом прокуратури викрили злочинну групу, учасники якої організували шахрайську схему з продажу неіснуючих товарів для військових.🔹У ході досудового розслідування встановлено, що 41-річний житель Сумщини разом зі спільниками налагодили механізм незаконного збагачення. Один із фігурантів спілкувався з потенційними покупцями, інший — розміщував у мережі інтернет оголошення про продаж квадрокоптерів та автомобілів, яких насправді не існувало. Третій учасник забезпечував отримання коштів від потерпілих через платіжні інструменти та переводив їх у криптовалюту.🔹Зловмисники діяли протягом дев’яти місяців, за цей час ошукали щонайменше шістьох громадян, серед яких двоє військовослужбовців. Потерпілі, сплачуючи кошти за квадрокоптери, втратили більше пів мільйона гривень, ще близько 70 тисяч гривень було перераховано як передплату за нібито доставку автомобілів. Загальна сума завданих збитків становить майже 600 тисяч гривень.✔Наразі двом фігурантам повідомлено про підозру за ч.ч. 1, 2, 3 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство). Вирішується питання щодо обрання їм запобіжних заходів. Заходи по встановленню інших причетних осіб тривають.
🎯 Представлялися латвійськими правоохоронцями: українські поліцейські ліквідували мережу кол-центрів, що ошукували громадян країн ЄСУ межах міжнародної кібероперації «Scammer» правоохоронці встановили учасників угруповання, причетних до організації схеми несанкціонованого доступу до онлайн-банкінгу іноземців та подальшого виведення коштів на підконтрольні рахунки. У такий спосіб фігуранти ошукали щонайменше 20 громадян Латвії на суму близько 15 мільйонів гривень.Використовуючи методи соціальної інженерії, оператори зв’язувалися з потерпілими та представлялися співробітниками латвійської поліції або працівниками банківських установ. Під приводом перевірки безпеки банківських рахунків вони переконували громадян повідомляти авторизаційні дані для доступу до систем онлайн-банкінгу.Рахунки підставних осіб контролювали двоє громадян України - мешканці Івано-Франківська 2001 та 2002 років народження. Перебуваючи на території Латвії, вони підшукували дропів для відкриття рахунків у банках країн Європи.
‼️На пожежі в житловому будинку загинув чоловік, ще одного травмовано📍Подія трапилася вчора (12 березня) по вул. Паркова в м. Буринь. 📲12 березня о 16:26, на лінію екстреного виклику 101, надійшло повідомлення про загоряння житлового будинку по вул. Паркова в м. Буринь. На місце події було направлено черговий караул 22 – ї державної пожежно –рятувальної частини.🚒По прибуттю було встановлено, що вогнем охоплено стіни та перекриття на площі до 5 кв. м, меблі та речі домашнього вжитку. Утворилась загроза подальшого поширення вогню на решту будинку та розташований поруч гараж. Через сильне задимлення вогнеборцям довелось працювати в апаратах для захисту органів дихання.🧯О 16:44 загоряння локалізували, а о 17:45 – повністю ліквідували. Внаслідок пожежі загинув власник будинку 1949 р. н., також травми отримав син господаря 1975 р.н., який після надання медичної допомоги від госпіталізації відмовився.‼️Шановні громадяни, рятувальники вкотре закликають вас не нехтувати правилами пожежної безпеки в побуті.
🪽 «Білі янголи» евакуювали з прикордоння 63-річну жінку та ії 88-річного батька❤️🩹Цього разу екіпаж вирушив до одного з прикордонних сіл громади, звідки надійшло прохання про допомогу. У небезпечній зоні залишалися 88-річний Іван Микитович та його 63-річна донька Валентина Іванівна.📌З цього ж села евакуації потребувала і 71-річна Антоніна Григорівна. Найбільше жінку стримувала думка про те, що доведеться залишити свою вірну собачку Лесю. Дізнавшись, що поліцейські евакуюють людей разом із домашніми улюбленцями, вона без вагань погодилася на виїзд.👮🏻Операцію ретельно спланували, однак обстановка залишалася напруженою,під час евакуації в небі фіксувалися ворожі безпілотники. Попри ризик, правоохоронці діяли злагоджено, швидко та професійно. Їхня рішучість і досвід дозволили безпечно вивезти трьох людей і домашнього улюбленця з-під постійної загрози.❕Поліція Сумщини вкотре закликає громадян, які залишаються в населених пунктах поблизу державного кордону, не зволікати з рішенням про евакуацію