🔗Поліція Сумщини та Нацрада обговорили проблемні питання в розслідуванні злочинів щодо журналістів🗣️Свобода слова є однією з основ демократичного суспільства, а право журналістів на здійснення законної професійної діяльності гарантоване державою. Водночас кримінальні правопорушення, пов’язані з перешкоджанням роботі представників медіа, мають свої особливості та потребують належної правової оцінки під час досудового розслідування.🤝З метою обміну інформацією щодо фактів порушення прав журналістів, а також обговорення практичних питань, які виникають під час розслідування кримінальних проваджень, де потерпілими є працівники медіа, заступники керівника слідчого управління ГУНП в Сумській області провели робочу зустріч із представницею Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення у Сумській області Ларисою Якубенко.📌Під час зустрічі учасники обговорили особливості кваліфікації та документування правопорушень, пов’язаних із перешкоджанням законній професійній діяльності журналістів, а також механізми взаємодії та обміну інформацією між правоохоронцями й представниками Національної ради.☝️Сторони обмінялися практичним досвідом, визначили актуальні питання та окреслили подальші напрямки співпраці.
Підписали Меморандум про співпрацю, який відкриває для Сумщини нові можливості для стратегічного планування розвитку регіону 🇺🇦🇪🇺Документ уклали під час конференції «Розділ 22 ЄС: Формуючи майбутню політику згуртованості України» в межах співпраці Міністерства розвитку громад та територій України, Програми U-LEAD з Європою та Сумської ОВА.☑️ Сумщина визначена пілотним регіоном для напрацювання підходів до розвитку прифронтових територій та підготовки регіональної стратегії на 2028–2034 роки.Вже понад чотири роки наша область живе й працює в умовах війни та постійних ворожих обстрілів. Водночас ми не лише вистоюємо, а й плануємо майбутнє. Саме тому посилюємо спроможність громад і використовуємо можливості європейської інтеграції. ☝🏻Меморандум передбачає експертну підтримку, навчання, обмін досвідом та впровадження кращих європейських практик для підготовки проєктів розвитку й посилення стійкості громад.🫱🏻🫲🏼 Вдячний Міністерству розвитку громад та територій України, Програмі U-LEAD з Європою та всім партнерам за довіру до Сумщини і готовність працювати разом. Уже сьогодні формуємо рішення, які визначатимуть розвиток області на роки вперед.
✨ Вихованці Шосткинського ЦЕВ — серед найкращих на обласній виставці! ✨🌾На обласній виставці декоративно-ужиткового мистецтва «Знай і люби свій край» юні майстри Шосткинського ЦЕВ вкотре довели: талант, наполегливість і щира любов до народного мистецтва завжди перемагають.Вихованці закладу здобули вражаючий результат — 17 грамот І ступеня та 8 грамот ІІ ступеня! Їхні роботи вражали тонкістю виконання та справжньою художньою майстерністю.Переможці:• І місце — «Зразковий художній колектив» творче об’єднання «Витинанки» (керівник Сергій Романцов)• ІІ місце — Гурток «Паперопластика» (керівник Світлана Воронець)• І місце (4) + ІІ місце (3) — Гуртки «В’язання» та «Художня вишивка» (керівник Наталія Буцик)• І місце (1) + ІІ місце (2) — Гуртки «Декоративно-ужиткове мистецтво» та «Іграшки та сувеніри» (керівник Сергій Козленко)• І місце (4) — «Зразковий художній колектив» майстерня «Бісероплетіння» (керівник Світлана Коновалова)• І місце (2) — Гурток «Дизайн соломою» (керівник Наталія Симоненко)
📔Поліція завершила розслідування щодо незаконного продажу препаратів з вмістом наркотичних речовинСлідчі Сумського районного управління поліції, під процесуальним керівництвом Окружної прокуратури міста Суми завершили досудове розслідування щодо фармацевта однієї з аптек обласного центру, який неодноразово відпускав рецептурні лікарські засоби з вмістом наркотичних речовин без відповідних рецептів. Обвинувальний акт скеровано до суду. 🔎У ході досудового розслідування правоохоронці встановили, що 69-річний чоловік, працюючи фармацевтом, неодноразово реалізовував покупцям без рецептів лікарські препарати із вмістом наркотичних речовин. Поліцейські задокументували декілька фактів незаконного продажу таких препаратів. У подальшому вилучені лікарські засоби були направлені на експертні дослідження, які підтвердили наявність у їх складі наркотичних та психотропних компонентів, обіг яких обмежено законодавством. ➡️Дії обвинуваченого кваліфіковано за ч. 1 та ч. 2 ст. 320 Кримінального кодексу України.
🇺🇦 Шосткинщина попрощалася з двома захисниками — Максимом Бовтуном та Євгеном Небилицею.Максим Бовтун народився у селі Кренидівка Шосткинського району. Після навчання у школі здобув професію механіка. Працював в охоронній фірмі та водієм. Був щирою, енергійною людиною, любив техніку, риболовлю та подорожі.1 жовтня 2024 року став на захист України. Служив радіотелефоністом із позивним «Енштейн» на Сумському напрямку.21 травня 2026 року загинув внаслідок підриву на міні, встановленій диверсійно-розвідувальною групою противника.⸻Євген Небилиця народився у селі Биріне Чернігівської області. Після школи навчався у Шосткинському ПТУ №10 за спеціальністю електрогазозварювальника. Працював у пенітенціарній системі.У 2018 році підписав контракт на військову службу. Сержант, старший розвідник із позивним «Жук», боронив Україну на Сумському та Чернігівському напрямках. Був нагороджений відзнаками «10 років сумлінної служби» та «Учасник бойових дій».21 травня 2026 року воїн загинув внаслідок підриву на міні.Світла пам’ять Героям. Щирі співчуття рідним і близьким.
🏥🩺З наступного тижня у Шостці можна записатися на скринінг здоров’я «40+»🔷З понеділка, 25 травня, у Шосткинському центрі первинної медико-санітарної допомоги впроваджується скринінг здоров’я «40+» - державна програма для українців віком від 40 років.Програма спрямована на раннє виявлення: ✔ серцево-судинних захворювань; ✔ цукрового діабету; ✔ порушень ментального здоров’я.📌 Скринінг є безоплатним та фінансується державою.🔹 Хто може пройти скринінг? Усі громадяни України віком від 40 років незалежно від місця реєстрації чи проживання.🔹 Як пройти скринінг безкоштовно? 1️⃣ Замовити послугу через застосунок «Дія» або через ЦНАП. 2️⃣ Отримати Дія.Картку із зарахованими коштами - 2000 гривень на оплату послуг скринінгу. 3️⃣ Записатися на проходження скринінгу та відвідати заклад у визначений час.🔹 Що входить до програми? Комплексне обстеження розраховане на один візит та включає:✅ анкетування та оцінку ризиків; ✅ збір інформації про спосіб життя та сімейний анамнез; ✅ скринінг психічного здоров’я; ✅ фізикальне обстеження: • вимірювання артеріального тиску; • частоти серцевих скорочень; • ваги, зросту; • окружності талії тощо;✅ лабораторні дослідження: • холестерин - для оцінки ризику атеросклерозу; • тест на глікований гемоглобін - для виявлення цукрового діабету та переддіабету;✅ додаткові обстеження - за показаннями лікаря.📍 Скринінг проводитиметься на базі амбулаторії №2, кабінет №13, за попереднім записом.📞 За додатковою інформацією та для запису звертайтеся до координатора напрямку «Скринінг 40+» за телефоном: 075-244-00-32.Бережіть своє здоров’я та проходьте профілактичні обстеження вчасно 💙💛
Не чекайте дня народження — пройдіть Скринінг здоров’я 40+ вже зараз❗️Оновлений механізм участі у національній програмі вже працює. Тепер подати заявку на Скринінг здоров’я 40+ можна у зручний для себе час і не треба чекати спливу 30 днів від дати народження. Що змінилося? 🤔🎂Відв’язка від дня народження. Якщо вам є 40 років або більше, ви можете вже зараз подати заявку через застосунок Дія або оформити послугу в ЦНАПі.⏳Термін використання коштів. Після зарахування підтримки на спеціальний рахунок учасник має 2 місяці, щоб оплатити послугу скринінгу. Якщо кошти не використати за цей час, вони автоматично повернуться до державного бюджету. ⚠️Важливо: люди, які отримали кошти підтримки до 1 травня 2026 року, можуть використати їх до 30 червня цього року.Нагадаємо, Скринінг здоров’я 40+ — це національна програма для українців і українок віком від 40 років. Вона передбачає базові обстеження для раннього виявлення та вчасного взяття під контроль серцево-судинних хвороб, цукрового діабету і проблем ментального здоров’я.✅Національна програма продовжує набирати обертів. Від початку її дії вже понад 55 тисяч українців та українок пройшли скринінг, а більше 500 тисяч людей подали заявки на участь. Нині пройти скринінг можна у 2050 місцях надання послуг у медичних закладах по всій країні.Не відкладайте турботу про себе. Подайте заявку та пройдіть Скринінг здоров’я 40+ — тепер це ще простіше!
🕯17 травня 2022 року під час виконання бойового завдання загинув захисник України Віталій Володимирович Гриценко.Віталій Гриценко народився10 квітня 1989 року в Шостці. Навчався у Шосткинському хіміко-технологічному коледжі ім. Івана Кожедуба, після чого продовжив освіту у Сумському державному університеті за спеціальністю «Обладнання хімічних виробництв і підприємств будівельних матеріалів».Після проходження строкової військової служби працював інженером-конструктором на одному з провідних підприємств Шостки. Захоплювався кресленням, любив автомобілі. Колеги та друзі згадують його як відповідальну, щиру й цілеспрямовану людину, яка постійно прагнула професійного розвитку та гідно йшла своїм життєвим шляхом.У квітні 2022 року Віталій був призваний до лав Збройних Сил України, щоб захищати Батьківщину від російських окупантів. На жаль, життя воїна обірвалося в навчальному центрі внаслідок прильоту ворожої ракети. ❤🩹 У Героя залишилася батьки та брат.🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦
🕯16 травня 2022 року під час виконання бойового завдання загинув захисник України Олександр Володимирович Поповченко на позивний «Мура». Йому було 44 роки.Олександр Поповченко народився 3 січня 1978 року у Глухові. Навчався у школах №3 та №6, закінчив Глухівське професійно-технічне училище №31.У мирному житті професійно займався футболом. Грав за команди «Фрунзенець-Ліга», «Імпульс», «Аваль», «Полісся», «Спартак-Аваль», «Велетень», «Спартак», був граючим тренером команд «Спартак» та «Дружба». Футбол був справою всього його життя.У 2007 році вступив на службу до Державної прикордонної служби України. Брав участь в АТО на Луганщині, представляв Сумський прикордонний загін на футбольних турнірах у складі команди «Прикордонник».З початком повномасштабного вторгнення повернувся до служби. У травні 2022 року був мобілізований до відділу прикордонної служби «Глухів» 5 прикордонного загону ДПСУ.Загинув поблизу села Білокопитове Глухівського району під час бою з ворожою диверсійно-розвідувальною групою, яка намагалася прорвати державний кордон.Разом із дружиною Світланою виховував сина Назара та доньку Дар’ю.Указом Президента України Олександр Поповченко посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня.❤🩹 У Героя залишилася дружина, син та донька.🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦
🕯10 травня 2022 року, виконуючи евакуацію побратимів із захопленої ворогом території, загинув захисник України Олександр Олександрович Ступаченко.Олександр Ступаченко народився 14 лютого 1986 року в місті Глухів. Навчався у школі №2, згодом у школі-інтернаті, де захоплювався футболом. Закінчив Глухівське вище професійне училище та навчався у Глухівському коледжі Сумського національного аграрного університету. У мирному житті займався підприємницькою справою, виготовляв меблі на замовлення. Був люблячим батьком доньки Мілани.Із початком російської агресії у 2014 році прагнув стати на захист держави, а у 2016 році вступив до лав Збройних Сил України. Служив у складі 16 окремого мотопіхотного батальйону 58 окремої мотопіхотної бригади імені Івана Виговського. Завдяки мужності, відповідальності та авторитету серед побратимів став командиром зенітно-артилерійського взводу, а згодом — командиром розвідувального взводу.Побратими згадують Олександра як сильного, рішучого воїна, вимогливого до себе й безжального до ворога, водночас мудрого командира, який беріг своїх людей і цінував кожне життя.За мужність і зразкову службу був нагороджений численними відзнаками, серед яких медаль «За відвагу», відзнаки «Козацький хрест», «За службу державі», а також орден «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).❤🩹 Герою навіки 36... 🖤Його життя обірвалося, але пам’ять про нього — жива.Пам’ять про ціну нашої свободи!Пам’ять про тих, хто віддав найцінніше.Вічна шана і вдячність Герою.Слава Україні! Героям Слава!🇺🇦