Країна-терорист росія вчергове атакувала Київ. Цього разу - і дрони, і балістика, і крилаті ракети. Внаслідок ворожої атаки балістичними ракетами є пошкодження в Дарницькому, Оболонському, Солом'янському районах Києва.Дарницький район:– пожежа в нежитловій будівлі;– також зафіксовано падіння уламків та руйнування будівлі з пожежею на іншій локації району. Є пошкоджені та знищені автомобілі. Рятувальники ліквідували займання.Оболонський район:– пожежа в меблевому цеху на значній площі (1500 м.кв). На місці працюють рятувальники.– частково зруйновано 3,4,5 поверхи бізнес-центру.Соломʼянський район:– внаслідок падіння уламків зафіксовано загоряння на відкритій території, окремими осередками. Внаслідок ворожої атаки загорівся фасад складської будівлі. Силами рятувальників пожежу швидко ліквідували.Попередньо відомо, що одна людина загинула, троє - поранені (з них 2 - госпіталізовані). Потерпілим надається вся необхідна допомога. Щодо інших постраждалих - інформацію уточнюємо.Висловлюю співчуття рідним та близьким загиблого. Бажаю найшвидшого одужання постраждалим.На місцях пошкоджень продовжують працювати рятувальники, вибухотехніки, поліція, інші служби. Низький уклін та вдячність всім службам за оперативність, важку і небезпечну працю!Також дякую нашим воїнам розрахунків ППО. Знаю, що ви робите все можливе, щоб не допустити ще більших руйнувань і трагедії. Слава і подяка всім, хто захищає столицю! Всі вкотре побачили, який «мир» просуває росія. Вони брешуть в усьому і несуть лише смерть і руйнування.
Незабаром у Києві з’явиться наземний перехід через вулицю Хрещатик на перехресті з вулицею Прорізною.Проєкт реалізується як частина повністю безбар’єрного маршруту між Головним військовим клінічним госпіталем, Майданом Незалежності та Центральним залізничним вокзалом. Цей маршрут — перший у Києві в межах флагманського проєкту Міністерства розвитку громад та територій України та є частиною ініціативи першої леді України Олени Зеленської «Без бар’єрів».Хрещатик — головна й одна з найжвавіших вулиць міста. Тому особливо важливо, щоб візитівка Києва була доступною та зручною для всіх. Облаштування наземних переходів є важливим кроком для покращення інклюзивності простору. Зараз на перехресті з Прорізною через Хрещатик пішоходи можуть перейти лише підземним переходом, що незручно для маломобільних киян і гостей столиці.Наразі вже отримано погодження на виконання робіт від Патрульної поліції Києва. Очікую, що роботи з облаштування будуть виконані оперативно та, що не менш важливо, якісно.Працюємо над тим, щоб найближчим часом наземні пішохідні переходи також були облаштовані на вулиці Михайлівській біля Майдану Незалежності та через бульвар Шевченка біля станції метро «Університет». Знаю, що на покращення доступності цих локацій є великий суспільний запит.Фото: ШІ показав як це може виглядати.
Сьогодні на засіданні робочої групи "Прозорість і підзвітність" обговорювали реальний стан ЖКГ у Києві. Це важлива тема — і я поясню, чому саме її підняли, де ми зараз і які кроки далі.21 березня я скасував розпорядження начальника КМВА №1311 від 14 листопада 2024 року, яке дозволило РДА провести конкурс на управителів багатоквартирних будинків. Це призвело до підвищення вартості послуг. Причина скасування — порушення закону про регуляторну політику: це вказано в поданні Державної регуляторної служби (ДРС). Документ підписали без належного обговорення з громадянами. При цьому переклали повноваження місцевого самоврядування на начальника КМВА.Ми розглянули це питання через непрозорість рішень, які лягли фінансовим тягарем на мешканців. Міська влада не запобігла порушенням, а ситуацію необхідно врегулювати з урахуванням інтересів киян і можливостей комунальних підприємств. На засіданні ДРС чітко заявила: результати конкурсів слід скасувати. Свої позиції озвучили й представники громади, РДА, керуючих компаній, КМДА — обговорення відбулось відкрито. Всі визнали: населення не було проінформоване належним чином. Це треба виправити. Наголосив на необхідності проведення відповідальної інформаційної кампанії серед киян.Міський голова і профільні посадовці ігнорують проблему. Мер Кличко не прийшов, а заступник Пантелеєв узяв відпустку. Хоча питання стосується понад 7600 будинків. Так, був присутній директор департаменту житлово-комунальної інфраструктури. Але він - лише виконавець! Попереду — конкретні рішення, нормативні акти, робота з депутатами над механізмами компенсації зростання цін. Варто врахувати й об’єктивне зростання витрат управителів — подекуди понад 200% від рівня 2017 року. Ситуація непроста.Але ми живемо в одному місті — і мусимо вирішувати це разом.
Провів нараду з представниками Бюро економічної безпеки. За 2024 рік моніторинг зі сторони БЕБ виявив можливі порушення у понад 100 процедурах публічних закупівель у Києві на загальну суму ПОНАД 8 МЛРД грн! Посадовці КМДА відреагували на рекомендації БЕБ лише у 19% випадків! Чотири з п'яти проблемних закупівель — проігноровані. Вже цього року виявлено 4 порушення на понад 1 млрд грн. Зараз БЕБ вже звертається до КМВА – після того, як перестали отримувати будь-які відповіді від влади міста. І це лише по одній закупівлі, на майже 600 млн грн платників податків. Не менш важливий і напрямок, на який кошти можуть бути направлені непрозоро – реконструкція дамб мулових полів Бортницької станції аерації. Взагалі щорічні вливання сотень мільйонів гривень в станцію треба вивчати, хоча обʼєкт безумовно важливий для міста. Чітко видно типові проблеми в закупівлях: підприємства, яким з міського бюджету йдуть сотні мільйонів — не платять податків, не подають звітностей, не мають матеріальної бази, в багатьох випадках банально не мають кадрів для проєктів, які реалізовують. Замовники, посадовці цього не бачать, коли допускають до участі в закупівлях? А коли підписують договори? Я не хочу, щоб ці питання залишалися риторичними. Я скликаю засідання групи "Прозорість і підзвітність" для окремої доповіді Територіального управління БЕБ у місті Києві. Тема: належне використання коштів бюджету столиці. Впевнений, якби кошти міста не розкрадалися, мер Кличко міг би більше дронів передавати військовим від громади. Маю надію, що і йому буде цікаво почути доповіді правоохоронців.Міські посадовці не дуже серйозно сприймають "Прозорість і підзвітність", як інструмент. А дарма.
Провів продуктивну зустріч із представниками мілтек-середовища Києва. Головна мета – об’єднати ресурси міста та потенціал виробників для розвитку оборонного кластера.Київ має всі шанси стати центром оборонної індустрії: тут є сильні наукові та освітні установи, професійні кадри, готові майданчики та логістика. Але щоб ці фактори дали максимальний ефект, потрібно вирішити кілька критичних питань. Серед них:🔻 нестача виробничих потужностей,🔻 проблеми з електропостачанням,🔻 кадровий дефіцит,🔻 складнощі з бронюванням спеціалістів,🔻 обмежений доступ до кредитів та грантів.Як інструмент, який допоможе нам подолати ці виклики, я пропоную розробити міську програму підтримки оборонної промисловості. Вона передбачатиме фінансову допомогу з міського бюджету, пріоритетну оренду приміщень для виробництв, сприяння підготовці фахівців (зокрема через регіональне замовлення) та залучення ветеранів до роботи в мілтек-компаніях.Такі зустрічі, як ця – дуже важливі, адже дозволяють не лише обговорити проблеми, а й спільно напрацьовувати рішення. Здивований, що подібних форматів в Києві за три роки великої війни не було. Тепер будуть.Наш наступний спільний крок – розробка міської цільової програми, яка охопить ключові напрямки роботи з оборонною промисловістю та об’єднає інструменти для розвитку мілтек галузі в столиці. З командою вже починаємо працювати над цим.
Провів огляд укриттів в Оболонському районі Києва. Тут не лише ремонтуються споруди, але й будуються з нуля. Перше – НВК «Перша Ластівка». Це взагалі перший навчальний заклад, який відкрився на Оболоні. А зараз тут вводимо в експлуатацію новозбудовану споруду. Об'єкт пріоритетний — зведений за 6 місяців при проєкті, розрахованому на 9. Нині укриття повністю готове вмістити до 650 учнів, вихователів, вчителів. Скажу чесно, рівень споруди вразив. Приміщення облаштоване якісно, відповідає всім вимогам безпеки. Тут встановили генератор на 125 кВт - повна енергетична автономність. Є система кондиціонування, відеонагляд за всією територією приміщення, ліфт, вайфай, санвузли – найзручніші умови для перебування дітей. Це той рівень, якого мають дотримуватись усі, хто займається створенням захисних споруд у навчальних закладах. Друге укриття, яке інспектував – у навчальному-виховному комплексі “Ластівка”. На території триває будівництво споруди, також повністю з нуля. На роботи спрямовано майже 48 млн грн. Це типовий проєкт на 650 осіб, тому результат повинен бути такий самий, як в НВК "Перша ластівка". Підрядники запевняють, що вдасться закінчити до червня, на 3 місяці раніше плану. Але важливо тримати на контролі ситуацію і щодо готовності, і щодо якості вже проведених робіт.Оболонський район залишається одним з лідерів у Києві з облаштування та будівництва укриттів. Минулого року проведено 62 капітальні ремонти, збудовано 3 укриття. Цьогоріч в роботі 37 об'єктів по ремонту, 4 укриття будуються. Тут відзначу голову РДА Кирила Фесика за правильно розставлені пріоритети. З того що бачу зараз – ресурси витрачаються за призначенням. Так має бути всюди – менше слів, більше роботи, яка дає видимий ефект. Ми не маємо права економити на безпеці дітей.
Сьогодні провів зустріч з керівництвом 101-ї окремої бригади охорони Генерального штабу імені генерал-полковника Генадія Воробйова.Це по-справжньому легендарний підрозділ, який за час свого існування неодноразово доводив майстерність та відданість Україні. Від початку російської агресії у 2014 році бригада долучилася до відсічі окупантам. Дебальцеве, Попасна, Бахмут та інші міста вписані в її бойовий шлях і засвідчують славу воїнів.У 2022 році бригада обороняла Київ і Київщину. А нині воює на різних ділянках фронту, демонструє героїзм та стійкість. Крім цього, воїни виконують спеціальні завдання з охорони та оборони важливих інфраструктурних об’єктів.Окремо зазначу, що на базі підрозділу організовані мобільні вогневі групи, які результативно захищають небо столиці та інших регіонів України.Мав змогу ознайомитися з місцем розміщення особового складу та навчальними класами. Вражений підходом до підготовки воїнів. Навчальний процес вибудуваний на базі застосування інноваційних технологій. Навчальні місця забезпечені інтерактивними симуляторами різних типів озброєння, що значно підвищує якість підготовки. Під час зустрічі із командиром бригади, полковником Сергієм Чернецьким, обговорили проблеми та потреби підрозділу. Є й господарські питання, які вимагають рішення. По лінії КМВА будемо цим займатися.Воїни роблять все можливе, аби зупинити ворога. Ми, зі свого боку, маємо робити все можливе, аби надати їм необхідну підтримку та забезпечити їхні потреби. Підтримка військових – пріоритет. Це не просто обов’язок, це наш внесок у спільну справу боротьби з ворогом.
Провів нараду щодо режиму руху громадського транспорту в столиці під час повітряної тривоги.Спільно з військовими, представниками ДСНС та Нацполіції узгоджуємо напрацювання щодо руху транспорту з урахуванням безпекового аспекту. У нараді також взяли участь посадовці та представники підприємств транспортного сектору.Є пропозиції, а є й зауваження. Чуємо і враховуємо всі конструктивні позиції. Наразі можу констатувати, що нам вдалося активізувати здоровий діалог, необхідний для розв'язання проблеми транспортного колапсу в Києві під час тривог."Транспортний колапс" - це не фігура мовлення. Зупинка комунального транспорту паралізує рух, в першу чергу, між берегами Дніпра. Це призводить до скупчення людей, що створює додаткові загрози безпековій ситуації, а не розв'язує питання безпеки. Не менш важливо, що вечірні тривалі тривоги та зупинка транспорту призводять до того, що люди не встигають потрапити до домівок після відбою через закінчення робочих змін у транспорті.Водночас ми не повинні нехтувати громадською безпекою. Київ залишається стратегічною ціллю для повітряних ударів противника.Можливі варіанти розв'язання питання руху транспорту під час тривоги розглянуті. На черзі — їх оформлення в рішення, яке враховуватиме безпековий компонент, і водночас відновить здоровий ритм пасажирських перевезень у Києві.З цією метою доручив оперативно створити робочу групу з залученням всіх представлених на нараді сторін. Її завдання - фіналізувати алгоритми дій для пасажирів та водіїв громадського транспорту на випадок повітряної тривоги. Ці напрацювання ми винесемо на розгляд наступного засідання Ради оборони Києва.
Сьогодні відбулось перше засідання Ради оборони Києва за моєї участі. Доповідаю про результати.Ухвалили низку важливих для безпеки та життєдіяльності Києва рішень. Першочергово – про захист критичної інфраструктури міста. Не можу оприлюднити деталі, та констатую, що є позитивний результат по стратегічно важливих для Києва моментах.Наступне. Як я анонсував раніше, Рада оборони розглянула питання евакуації пошкоджених обстрілами та покинутих автомобілів з вулиць та дворів Києва.Це наболіла проблема. Неприбрані авто шкодять громадській безпеці, захаращують проїзди для спецтехніки та автомобілів екстрених служб. Вони негативно впливають на санітарний стан прибудинкових територій — накопичують бруд та сміття. Також поряд з дитячими майданчиками вони є потенційною загрозою. Під час гри діти можуть порізатися об скло чи металеві краї.Такі автомобілі накопичувались роками. Станом на зараз мова про понад 1000 одиниць автотранспорту.Сьогодні, завдяки злагодженій співпраці з міськими службами та правоохоронними органами, вдалося досягти позитивного результату.За затвердженим алгоритмом, будуть визначені місця для зберігання переміщених автівок. Якщо власник виявить бажання повернути собі пошкоджене чи занедбане авто, за відповідним запитом це можна зробити.В рішенні йдеться не про утилізацію цих транспортних засобів, а саме про переміщення авто в окремі місця, де вони не створюватимуть перешкод для життєдіяльності міста.Більше детально алгоритм оприлюдню згодом.Наступне питання, яке сьогодні обговорювали – робота громадського транспорту під час повітряної тривоги. На жаль, не володію даром передбачення і не можу гарантувати посадовцям, що країна-терорист не атакує в якійсь точці…Але по тому, як рухатись, а не стояти на місці, пропозиції вже напрацьовані. Вони на етапі узгодження. Намагаємося врахувати всі безпекові та логістичні параметри.Безпека є і буде основним пріоритетом. Водночас, ми не можемо ігнорувати запити киян. Шукаємо рішення, яке буде зваженим, оптимальним і безпечним.
Учора взяв участь у круглому столі «Забезпечення надійної роботи громадського транспорту під час повітряних тривог у Києві», організованому ГО «ПроМобільність». Дякую ініціаторам та учасникам за конструктивний діалог. Відкритий обмін думками та професійний аналіз – це основа ефективних і збалансованих рішень.Так само збалансованим має бути і функціонування міста: безпека та мобільність киян є пріоритетом. Однак, розглядаючи питання зупинки громадського транспорту під час тривог, я не отримав жодних задокументованих аналітичних обґрунтувань цього рішення.Окрім самого рішення, жодних додаткових досліджень чи матеріалів не було надано. Позиція військових офіційно теж не була представлена. Важливий нюанс: ухвалене рішення Ради оборони виконується вибірково, адже в ньому зазначено, що зупинятись мають усі – і комунальний, і приватний транспорт, проте на практиці цього не відбувається. Це і не про безпеку, і не про економіку. Це про імітацію.Очевидно, що ця ситуація потребує фахового перегляду. Всі сторони одностайні: необхідний виважений, комплексний підхід, який врахує як безпекові, так і транспортні аспекти. Ці напрацювання ми зможемо представити на одному з найближчих засіданнях Ради оборони.