Гурт MAREVO випустив сингл-присвяту полеглому воїну🖤 Український рок-гурт MAREVO презентував новий сингл «Друг». Це не просто черговий музичний реліз, а глибоко особиста історія, данина шани та пам'яті. Пісня присвячена найкращому другові барабанщика гурту, який віддав своє життя, захищаючи Україну від російських окупантів.🎵 Музично «Друг» — це атмосферний альтернативний рок, який передає відчай та внутрішню порожнечу від втрати рідної людини. Композиція поступово нарощує тиск і тримає в емоційній напрузі до самого фіналу, який символічно обривається стукотом серця. Ця пісня є нагадуванням про те, що війна триває, і ми не маємо права забувати тих, хто заплатив найвищу ціну за нашу свободу.Автором слів виступив барабанщик колективу Назар. Для нього створення цього тексту стало спробою прожити втрату і вилити свій біль у творчість:«В один момент для мене сонце зайшло надовго, я не помічав різниці між днем та ніччю... Ця пісня про мого найкращого друга, Ромчика, позивний “Кіт”. Він був добрим, відданим та зубастим до свого, на своєму. Тільки уявіть: нам по 22 роки, а товаришуємо 20 років — це рідна людина для мене. У цих коротких рядках я хочу закликати вас допомагати тим, хто боронить, та пам'ятати й шанувати тих, хто вже не з нами»
🎧 Слухайте трек на всіх стримінгових платформах#AltertnativeRock #спектрум_новини
Max Paragraph — Ранок (Single, 2026)Максим у пресрелізах про себе самоіронічно пише, що він виплекав свою творчість із музики американських сонграйтерів 60–70-х, тому для нього «хороша пісня важливіша за алгоритми». На початку літа цього року такою піснею для артистастає перший сингл «Ранок» із майбутнього альбому.
💬«Хоч вона і написана давно, тільки зараз набула повноцінного звучання. Була пісня під гітару — а обернулася фанком. Ритм сучасного життя змушує нас постійно поспішати та встигати багато речей. Але чи насправді воно того варте? Іноді так добре зупинитися і послухати спів лінивого птаха, для якого весна завжди починається невчасно», — каже про реліз Макс.
Дійсно, у треці з'являється нетиповий для артиста, дещо вінтажний саунд живих барабанів, що разом з іншими ретро-елементами аранжування більше асоціюється не з Bee Gees чи Earth, Wind & Fire, а з музикою класичних українських ВІА 70-х — «Смерічки», «Кобзи» або «Арніки».
✔️Про «вусатий фанк» нагадує і анімаційний кліп, у якому головний персонаж візуально схожий на артиста. Цікаво, чи цей маскот — вусата пташка у капелюсі з гітарою — й надалі з'являтиметься у всесвіті Max Paragraph? Зрештою, у Moby є анімоване альтер-его Little Idiot. Можливо, щось подібне ми побачимо і на українській інді-сцені.
Дата релізу: 29.05.2026✍️Автор рецензії — Антон Кістрін🎞https://youtu.be/PMF3FBi7TCU🎧https://linktr.ee/max_paragraph#MustacheFunk#IndieFolk#CountryFolk
Tepla — Триптих (EP, 2026)Дніпровське постпанк-тріо Tepla видало, ймовірно, найтемніший реліз у своїй дискографії. Якщо порівнювати новий EP із раннім матеріалом гурту (на зразок синглу My Girl, що був натхненний скоріше романтично-меланхолійними взірцями жанру на кшталт The Smiths або Editors), то мініальбом «Триптих» за критеріями похмурості стилістично відсилає до крижаної мряки Lebanon Hanover чи Bauhaus.⚫ «Триптих» — концептуальний EP, присвячений творчості поетів Розстріляного відродження. Три треки створені на тексти Михайла Драй-Хмари, Павла Филиповича та Євгена Плужника. Тому додаткові бали до карми від спільноти музиканти мали б отримати, по-перше — за роботу зі справді складним матеріалом, а по-друге — за рефлексію та популяризацію недооцінених українських митців, які стали жертвами сталінського терору.Так, зі спадщиною українських поетів зараз працює чимало артистів (і це не тільки Пивоваров, уявіть собі). Хоча в суміжних жанрах до таких експериментів найчастіше вдається, наприклад, Alexjazz (котрий, втім, більше апелює до поезії шістдесятників) або Мертвий Півень (які все ж свою музику переважно базують на поезії літераторів-сучасників).Модернова поезія початку ХХ сторіччя не надто пристосована до сьогоденних звичних форм сонграйтингу, тому для Tepla створення цього релізу, вочевидь, було завданням із зірочкою. Тим більше цікаво почути, як гурт переосмислює цю поезію у власній естетиці.Доволі неочікувано у виконанні Tepla звучить «Мовчи» — один зі знакових віршів Плужника, що може бути відомим поціновувачам сучукрмузу завдяки інтерпретаціям O.Torvald та Пиріг І Батіг. Кожне нове прочитання від іншого артиста ніби відкриває новий горизонт сприйняття цього тексту — від піднесено-драматичного завдяки вокалу Мар'яна Пирога до майже приреченого і даркового у версії Tepla.➿➿➿➿➿➿➿➿➿Дата релізу: 23.04.2026💿 У плейлист: Блакить, Мовчи✍️Автор рецензії — Антон Кістрін⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️🎧 Слухати: https://li.sten.to/tryptykh#PostPunk #Poetry #SpokenWord
🦋 Рентгенівський знімок розпаду: чому дебютний EP від éllia — це набагато більше, ніж просто набір треків🖤 Сьогодні, 12 червня, український гурт éllia презентував свій дебютний мініальбом «Тим, кого це може стосуватися». І це той випадок, коли за формою короткого релізу ховається хвороблива внутрішня історія.Платівка об’єднує п’ять композицій, які стали першим спільним результатом роботи гурту після того, як до складу приєдналась нова вокалістка Олександра Врубель. Щоб перетворити реліз на єдине цілісне полотно, раніше видані сингли «Темно» та «В голові» були повністю перезведені й приведені до спільного знаменника з трьома абсолютно новими треками.ℹ️ Сама назва «Тим, кого це може стосуватися» відсилає до офіційного, майже канцелярського формулювання, але тут воно набуває щемкого екзистенційного змісту. Це своєрідний лист, який гурт відправляє в порожнечу — без конкретного імені на конверті, але адресований кожному, хто хоч раз проходив крізь ментальний розпад, гнів, втрату та зіткнення з власною темрявою.Цікаво, що фінальний трекліст музиканти вибудовували інтуїтивно — за сенсами, внутрішніми відчуттями та настроєм. І лише після завершення роботи помітили дивовижну деталь:«Ця послідовність повністю збігається з хронологією їх створення», — ділиться вокалістка Саша Врубель.
Такий збіг перетворює EP на документальну хроніку незворотних внутрішніх змін, зафіксовану в реальному часі.🔷 Окремої уваги заслуговує обкладинка, яка ідеально підкреслює музичне наповнення. На ній зображено рентгенівський знімок метелика. На відміну від звичної естетики, цей рентген показує не зовнішню красу, а внутрішню структуру — те, що зазвичай приховано від чужих очей.Більш того, на знімку відсутня половина метелика. Цей образ підсилює наскрізний мотив усього EP — втрату цілісності, внутрішнє розщеплення, стирання власних меж і болючі спроби зібрати себе заново по шматочках.
«Метелик вже фактично є графічним символом нашого гурту. Він супроводжував наш візуал впродовж всього існування, як у відеоматеріалах, так і на мерчі та бекдропі. Тому було цілком логічним рішенням зробити його основним елементом першого великого релізу», — розповідає гітарист та автор музики Дмитро Козачук.
Дата релізу: 12.06.2026🎧https://album.link/ellia_ep🎞Дивитись лірик-відео «Це була я» 🎞 Дивитись лірик-відео «Сонце» #EmoRock
🆕Брати Станіслава презентували трек «Хрещені Вогнем» — офіційний саундтрек до документального фільму про Героїв УкраїниІвано-Франківський рок-гурт Брати Станіслава випустив композицію «Хрещені Вогнем». Трек став оригінальним саундтреком до майбутнього документального фільму «12. Земля Героїв», прем'єра якого запланована на осінь 2026 року.ℹ️Композиція є емоційною присвятою українським воїнам та внутрішньому стану людини на війні — моменту сумнівів, вибору та пошуку опори в собі. Центральна тема пісні — віра людини у власний шлях, внутрішній діалог із собою та усвідомлення того, що боротьба має сенс.Історія створення треку тривала майже 7 років:
🔸2018 рік (часи АТО): Були написані перші версії пісні. Тоді текст був художньою історією про незнайомого воїна — поглядом збоку на людину, яка проходить власне хрещення війною.🔸Повномасштабна війна: Після початку великої війни та особистої участі музикантів у бойових діях пісня набула абсолютно нового змісту. Текст повністю переосмислили й переписали від першої особи — як особисто пережиту історію.
За роки роботи над релізом постійно змінювалися гармонія, структура, аранжування та ритміка. Пісню неодноразово відкладали, але фінальним поштовхом стала пропозиція від кіностудії Kalyna Film подати трек для стрічки.ℹ️ Про фільм: «12. Земля Героїв» — це повнометражний документальний фільм про 12 Героїв України, військових Сухопутних військ ЗСУ, які нагороджені найвищими державними відзнаками й продовжують служити, воювати та навчати наступне покоління захисників. Проєкт поєднує в собі кіно, музику та освітні ініціативи, щоб системно доносити історії сучасних воїнів до широкої аудиторії, насамперед молоді.➿➿➿➿➿➿Дата релізу: 08.05.2026🎧https://album.link/s/3W1KGK52HTTy9vBgp4UWqq#AlternativeRock #спектрум_новини
допис сапорту...Пан Данило Бурлака - мій знайомий, київський музикант (про творчість якого я писав на каналі) і просто чудова людина. Під час останнього масованого московитського обстрілу отримав важке поранення. Деталі нижче.Пані Єлизавета: "...всім привіт! Думаю, більшість із Вас вже знає, що трапилось із нашим будинком, квартирою, а найстрашніше - із моїм коханим Данилом Бурлака. Внаслідок російської агресії, в ніч з 01 на 02 червня, під нашими вікнами був приліт. Як наслідок - жахливий стан нашої домівки та серйозна травма стопи правої кінцівки мого чоловіка. Лікарі, батьки, друзі і я - робимо все можливе для найшвидшого одужання і повернення до звичайного життя, але таким, як раніше, звісно ж - воно вже ніколи не буде.Мій чоловік став справжнім героєм і моїм щитом, бо увесь удар він прийняв на себе. Я обійшлась кількома подряпинами та контузією, а мій найдорожчий Даня - вже згаданою контузією, розривом стопи та переломами чотирьох плеснових кісток. Він пережив вже три операції і скільки ще попереду - наразі невідомо. Тому, дуже прошу допомогти нам фінансово - ми поки навіть уявити не можемо, у скільки нам це все обійдеться.https://send.monobank.ua/jar/2kRgGBSWyaЗібрані гроші підуть на лікування та реабілітацію - Дані потрібно буде вчитися ходити заново із металевими кістками. Кожна Ваша гривня буде для нас дуже цінна і відіграватиме значну роль. Всім дуже дякую!..." "...дівчата та хлопаки, давайте допоможемо цим файним людям якнайшвидше відновитися, щоб і надалі жити та творити, незважаючи ні на що..."🤩https://send.monobank.ua/jar/2kRgGBSWya
📼 Lady Aphina випустили атмосферний кліп «Нічого», знятий на вінтажну кінокамеру🆕 Київський інді-рок гурт Lady Aphina презентував новий сингл «Нічого» разом із кінематографічним відеокліпом. Головною фішкою релізу стала повна відмова від цифрового глянцю — відео повністю зняте на справжню аналогову кінокамеру.ℹ️ За словами музикантів, трек «Нічого» присвячений темі трансформації, яка не запитує дозволу, та зануренню у стан, де «нічого» означає, що так, як раніше, більше ніколи не буде. Це історія про порожнечу, в якій доводиться починати все заново, і про відчуття, коли все минуле справжнє життя здається далеким і майже вигаданим.🎞 Візуальну частину релізу реалізували на київській студії SoundPlant. Режисером відео виступив Паша Ступак, для якого цей кліп став певним викликом через ультракороткі терміни — на розробку ідеї, підготовку, зйомку та фінальний монтаж у команди було всього сім днів.
«Михайло звернувся до мене вперше. Я був здивований, оскільки зазвичай не знімаю кліпи — мій профіль радше корпоративні, документальні та художні історії. Але коли я почув пісню, вона дуже мене зачепила. У мене давно була амбіція зробити щось справжнє з музикантами, які мені подобаються. Так, щоб це було чесно, красиво і щоб ми кайфонули від процесу», — розповідає Паша Ступак.
Разом із оператором Ярославом Науменком режисер вирішив відмовитися від сучасних цифрових камер та штучних фільтрів на етапі постпродакшену. Замість цього вони використали вінтажну аналогову кінокамеру, яка забезпечила відеоряд природним грейном, шумом та живою текстурою кадру. Такий підхід допоміг максимально точно передати меланхолійну атмосферу гурту та емоції головного героя.🎧 Новий сингл «Нічого» також доступний на всіх офіційних стрімінгових платформах.🎞 Відеокліп #IndieRock
Київські дез-металісти Arhat випустили свіжий сингл «Сто дзеркал» на вірші Василя Стуса💪Київський грув-дез метал гурт Arhat презентував новий сингл «Сто дзеркал». В основу композиції покладено пронизливі вірші видатного українського поета-шістдесятника та дисидента Василя Стуса.Однойменний вірш входить до легендарної збірки «Палімпсести», що була видана у 1986 році вже після трагічної смерті автора в таборах і вважається вершиною його творчості. Музично трек виконаний у стилі середньотемпового дез-металу з елементами грув-металу, який команда доповнила своїми фірмовими етнічними та ембієнт-мелодіями на другому плані.Для запису вокальних партій Arhat запросили Юлію Лихотвор, вокалістку київського блек-дум проєкту Sidus Atrum. Її екстремальний вокал (скрім та гроул) додав релізу особливого драматизму та емоційної напруги.🎞 Разом із синглом гурт представив кінематографічний кліп, який реконструює сцену арешту Василя Стуса радянськими спецслужбами. Відео несе важливий соціокультурний маніфест про століття російського терору проти української інтелігенції.
ℹ️ «Головна думка, яку ми хотіли донести за допомогою кліпу, полягає в тому, що Росія не один десяток років намагається стерти нашу ідентичність, знищуючи наших митців, науковців та діячів культури. Хвильовий, Курбас, Стус, Ратушний... і ще сотні вбитих і закатованих — всі вони були знищені імперією. Але вони продовжують промовляти до нас через свої твори», — коментують музиканти.
Дата релізу: 14.05.2026🎧https://album.link/jhqwbm99bm85c🎞https://www.youtube.com/watch?v=tuOoNWcmxrM#GrooveMetal #DeathMetal
Pawlove випустив сингл “The Guard” — приквел до своєї похмурої музичної трилогії💪Український виконавецьPawlove презентував новий сингл“The Guard”, який став третьою частиною його концептуального музичного всесвіту Deadlands. Трек тематично пов’язаний із попередніми релізами артиста — “The Princess” та “The Gravedigger”.Якщо перші дві роботи концентрувалися на переживаннях жертви, то новий сингл розгортає сюжет у бік приквелу і досліджує тему мовчазної згоди та бездіяльності.
ℹ️“‘The Guard’ — це історія стражника, який став свідком насильства, але нічого не зробив для його зупинення. Його відмова від вибору запустила ланцюг подій, що зруйнували долі інших персонажів всесвіту Deadlands”, — зазначається в описі релізу.
За словами автора, свіжий сингл став найагресивнішим та найнапруженішим у серії, а його звучання підкреслює ідею невідворотної розплати. Таким чином виконавець продовжує крок за кроком формувати цілісну сюжетну картину, де історії окремих героїв переплітаються між собою.🎧 Сингл “The Guard” уже доступний на всіх стрімінгових платформах.#AlternativeRock #SouthernRock #спектрум_новини
Опівночі — Історії (LP, 2026). Рецензія⚫ Дебютний лонгплей від рівненських початківців «Опівночі» справляє враження протесту проти трендів (що не завжди погано), а також — проти логічної стратегії розвитку. Слово «початківці» тут вжито в найбуквальнішому сенсі, адже єдиний зафільмований лайв-виступ дуету на офіційному ютуб-каналі датований лише березнем цього року. І ось у перший же рік діяльності молодий гурт із некомерційною творчістю одразу видає спробу цілісної 12-трекової одіссеї ліричного героя (з урахуванням, звісно, Інтро та Аутро, як у старі добрі нульові).Обкладинка відштовхнула одразу через дизайн (точніше, через його повну відсутність), ну вона просто жахлива. Укупі з назвою альбому я очікував почути щось із розряду досі чомусь не вимерлого жанру пліснявілих панк-коломийок про те, як проклята мікрохвильовка з'їла голову сільради. Натомість під обкладинкою виявився — уявіть собі! — доволі хвацько і крепко зіграний, переважно меланхолійний гітарний інді-рок. Той самий, якого ми вдосталь наслухалися (а дехто й награвся) років 10–15 тому.Змахнувши міленіальську сльозу від ностальгічних омажів до різного штибу The Strokes, The Kooks, Піта Догерті та інших Franz Ferdinand разом із ранніми Arctic Monkeys, я зачепився вухом за тексти пісень. І вони подекуди сильно дисонують із музичним ареалом, який сповідують і несуть своїй пастві «Опівночі».Якщо коротко, «Історії» — це слабенька спроба концептуального альбому з натяком на сюжетність та наявність наскрізних образів (якщо такими можна назвати, наприклад, «банку варення» або відвідини ліричним героєм стрип-клубу).Втім (перепрошую за спойлер), із героєм оповідей протягом усього альбому так нічого й не відбувається. І це не те глибоке «нічого не відбувається» з фільмів Джима Джармуша чи Віма Вендерса. Наприкінці на слухача чекає радше псевдофілософське знецінення щойно почутого.За що хочеться похвалити «Опівночі»?За хороший смак у виборі неочевидних референсів для власної музики. В ній є лаконічні, хоч і прості аранжування, мінімум інструментів, чіткий акцент на гітари, трохи дозованої юнацької зухвалості й достатньо повітря. В Україні подібне вже робили неодноразово під різними соусами, переважно на перетині 00-х і 10-х років. Ті, хто застав у своєму праймі молодих Fontaliza, Cherry-Merry, Epolets, «Кімнату Гретхен», We Are, Singleton чи Vice Versa, зрозуміють, про що мова. До речі, саме тон оф войс уже більш комерціалізованої україномовної Fontaliza у рівненських «Опівночі» чути найвиразніше — особливо в треках «Кожен день», «Стій, мама» та «Ледібой». Але навіть така вторинність — це значно краще, ніж величезний пласт спроб молодої укрсцени втиснутися в інді-рок чи суміжні жанри.За що не хочеться хвалити «Опівночі»?За тексти. Рівень доволі непоганого музичного матеріалу різко контрастує з пасажами на зразок «працюй, мудак!» та тонами банальних дієслівних рим. За те, що в цій музиці поки немає індивідуальності й у кожному треку зчитується очевидний референс ким надихалися. ✅ Що хочеться побажати «Опівночі»?Більш логічних кроків у плануванні релізів та просуванні проєкту, в якому однозначно відчувається перспектива. Вкласти зусилля в кілька послідовних хороших синглів зараз було б суттєво ефективніше, ніж викид повновагомого, але сирого й посереднього альбому. Не зупинятися і продовжувати пошуки. Україні дуже потрібні свої Kasabian, The Kooks та Bloc Party. Дата релізу: 14.02.2026✍️Автор рецензії — Антон Кістрін⭐️⭐️⭐️🎧 Слухати: https://linktr.ee/opivnochi.link#IndieRock #PopRock