Source
TECHNOLOGY CENTER PC® | Official | В МОН РОЗПОВІЛИ ПРО НАЙКРАЩУ ПОДІЮ, ЯКА СТАЛАСЯ ДЛЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКР...
123 Views/Reach
2025-06-11 13:12
Message №8466
В МОН РОЗПОВІЛИ ПРО НАЙКРАЩУ ПОДІЮ, ЯКА СТАЛАСЯ ДЛЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ В УКРАЇНІЯк повідомив заступника міністра освіти Михайло Винницький в інтерв’ю для «Телеграф» , українській системі освіти потрібен 18-річний вступник. Тому впровадження 12 річного навчання в школах – це найкраща річ, яка коли-небудь сталася для вищої освіти в Україні.«Нам потрібен 18-річний вступник. Нам потрібна та людина, яка вже трохи пожила, яка вже доросла, яка вже усвідомила свій вибір — і яка робить його не тому, що так сказали батьки, а тому, що сама хоче», - підкреслює заступник.За словами Винницького, дуже важливо, щоб рішення про вступ до університету було усвідомленим. «Я не вірю, що більшість наших випускників у 17 років мають усвідомлене розуміння того, чим вони хочуть займатися все життя. Так, є винятки — але саме винятки», - говорить Винницький. Результатом неусвідомленого вибору майбутньої професії стає ситуація, коли найпопулярніші спеціальності — це ті, де насправді на ринку праці дуже мало місць. За його словами батькам не варто тиснути на дитину при виборі майбутньої професії. «Якщо вже рішили вступити у вищу освіту, в першу чергу я завжди рекомендую: вибирайте не спеціальність, а університет. Друге. Назва університету залишається з вами на все життя. Тому певна престижність університету, його бренд, стіни, атмосфера — усе це, на мою думку, важливіше за спеціальність. Спеціальність завжди можна змінити. А от університет — це серйозніше».