Telegram statistics channel - @tax_time

Telegram community logo - Tax Time!
2024-07-14

Tax Time!

Number of subscribers:
12923
Photos:
1010 
Videos:
15 
Links:
1690 
Category:
Economics
Description:
На каналі знайдете різноманітні добірки, новини та статті на податкову тематику, а також посилання на судову практику. Для консультацій та співпраці пишіть: @khitko_vasyl

👥 Number of subscribers

Average/Day: +92
Average/Week: +311
Average/Month: +1159
Total:
12 923

👁️ Average views per message

Average/Day: +2980
Average/Week: +2680
ERR: 20.74%
ERR (24): 23.06%
Average for 30 days:
2 680

📊 Messages per Day

Last day: 1
Week average: 1.7
Average per day
1.4

Status change history

Officially not confirmed
2024-07-14

Wall channel Tax Time! - @tax_time

​​Нова форма декларації з податку на прибуток: коли вперше звітувати?Починаючи з якого звітного (податкового) періоду подається Податкова декларація з податку на прибуток підприємств (в т. ч. уточнююча) зі змінами, внесеними наказом Мінфіну від 05.12.2024 р. № 621?21 січня 2025 року набрав чинності наказ Мінфіну від 05.12.2024 р. № 621 «Про затвердження Змін до додатків до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств» (далі – Наказ № 621) яким внесено зміни до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств, затвердженої наказом Мінфіну від 20.10.2015 р. № 897 (далі – Декларація).Положеннями п. 46.6 ПКУ передбачено, якщо в результаті зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, до визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.З урахуванням цього платники податку на прибуток матимуть змогу подати Декларацію за оновленою формою, починаючи зі звітного (податкового) періоду – півріччя 2025 року.Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.06.2017 р. № 557, електронні форми документів у форматі за стандартом на основі специфікації eXtensibleMarkupLanguage (XML) оприлюднюються на вебпорталі ДПС.Посилання на ЗІР ДПС
2500
25-04-03 14:01
​​ФОП на ЄП отримав помилково перераховані кошти від ЮО: які податкові наслідки !?1. Чи повинен ФОП 2 групи включати до оподатковуваного доходу грошові кошти, які були помилково перераховані юридичною особою на загальній системі оподаткування та відображати їх у податковій декларації платника єдиного податку за 2024 рік, якщо вказані кошти будуть повернуті в 2025 році?2. Чи не буде анульована реєстрація платника єдиного податку?Позиція податківців1. Якщо зарахування помилково перерахованих юридичною особою коштів на рахунок фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку другої групи відбулося у 2024 році, а повернення їх здійснюється у 2025 році, то такі кошти включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку другої групи за 2024 рік та відображаються у звітній податковій декларації платника єдиного податку.Водночас звертаємо увагу, що платник податків може здійснити перерахунок доходу у звітному періоді, в якому відбулось повернення лише за умови наявності документів підтверджуючих помилкове зарахування коштів, зокрема, письмового пояснення платника податку або/та інших документів.2. Чіткої відповіді на друге питання податківці не надали.Однак, відзначили, що ФОП 2 групи, має право надавати послуги виключно платникам єдиного податку (фізичним особам – підприємцям та юридичним особам – резидентам) та/або населенню.У разі, якщо ФОП 2 групи надає послуги юридичній або фізичній особі – підприємцю на загальній системі оподаткування, яка оплачує вартість виконаних послуг, то такий підприємець порушує умови, передбачені Кодексом, для другої групи платників єдиного податку, але за таким підприємцем залишається право обрання третьої групи платника єдиного податку.ІПК ДПС № 1299/ІПК/99-00-24-03-03 від 12.03.2025
2800
25-03-27 10:16
Парламентом прийнято у другому читанні законопроєкт N10257 про внесення змін до Митного кодексу України та інших законів України щодо деяких питань адміністративної відповідальності за порушення митних правил, уточнення порядку виконання окремих митних процедур та усунення термінологічних неузгодженостей.Що передбачає Закон:1) розділення підходів для визначення розміру штрафу в залежності від органу яким він накладається. Так, якщо рішення у справі про порушення митних правил (далі - ПМП) приймається митницею – санкція статті передбачає сталий розмір штрафу, проте в статтях за якими відповідне рішення приймає суд – розмір штрафу передбачає встановлення верхньої та нижньої межі, як того вимагає Конституційний Суд України;2) в Законі збережено підхід щодо визначення розмірів штрафів в окремих статтях (472, 482, 483, 484) в залежності від вартості товарів, ТЗ, зважаючи на проект нового Митного кодексу ЄС, у разі прийняття якого такий підхід буде обов'язковим для всіх членів ЄС; 2) змінено підходи щодо обов'язковості конфіскації товарів, ТЗ - відтепер за статтями 472, 484 рішення щодо конфіскації безпосередніх предметів ПМП приймається за ініціативою суду;3) врегульовується питання щодо звільнення від відповідальності волонтерів та інших осіб, якими до 01 квітня 2024 року передавалися для потреб ЗСУ та інших військових формувань автомобілі, які були ввезені в режимах транзиту або тимчасового ввезення, в тому числі як гуманітарна допомога, за умови документального підтвердження такої передачі.Також прийнятим Законом:▫️врегульовано строки розгляду скарг на постанови у справах про ПМП;▫️надано право суб'єктам господарювання у разі наміру митниці прийняти несприятливе рішення підтверджувати свою позицію не лише запереченнями, але і поясненнями;▫️розширено перелік органів, які мають право здійснювати митне оформлення військової техніки та інших товарів, що переміщуються з використанням Форми 302; ▫️надано право митному органу зупиняти надання тарифної пільги (преференції) до товарів, що походять з держави, з якою Україною укладений відповідний міжнародний договір про вільну торгівлю, поставляються одним і тим же експортером та по яким компетентним органом держави експорту надано відповідь про не підтвердження їх преференційного походження по попереднім поставкам за результатами перевірок, проведених за запитом Держмитслужби, до надходження результатів перевірок їх преференційного походження згідно з міжнародним договором про вільну торгівлю.
2900
25-03-25 14:51
​​Податки для ФОПів та ТОВ на спрощеній системі оподаткування планують поступово підвищувати, - Мінфін, Ярослав Железняк. Протягом 3-х років ставки єдиного податку для юридичних осіб третьої групи зростуть до 18%. ФОПи другої та третьої груп будуть об’єднані в одну, а податки диференціюються: від 3% для торгівлі до 17% для окремих послуг. Першу групу ФОПів скоротять, залишивши лише найменш прибуткові види діяльності. Буде скасовано фіксовану ставку, а податки сплачуватимуться з реального доходу. Всіх підприємці другої групи зобов'яжуть використовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО). Поріг для реєстрації платником ПДВ буде поширюватися на всіх підприємців спрощеної системи. Скасують винятки щодо обліку товарів, які зараз дозволяють деяким підприємцям вести діяльність без належної звітності.Втім, народний депутат Ярослав Железняк повідомляє, що шансів на це не багато! Наш податковий Комітет це ніколи не пропустить 🙅‍♂️ Не тільки я, але і, переконаний, колеги з Слуги ніколи не проголосують.👉 Звіт Мінфіну про стратегію доходів до 2030р.
3700
25-03-19 10:00
Актуальна постанова КАС ВС 31 жовтня 2024 року справа N 120/15159/23В межах камеральної перевірки не можна встановити обставини, що свідчать про винність та умисність діянь платника податків, оскільки камеральна перевірка проводиться виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях, та даних відповідних електронних систем, які об'єктивно не можуть підтвердити чи спростувати розумність, добросовісність і належну обачність платника податків, що є необхідним для встановлення його вини.Такими чином недоведеності винних дій позивача є достатньою підставою для визнання неправомірності нарахування позивачу штрафу в розмірі 50 % від суми несплаченого (несвоєчасно сплаченого) грошового зобов'язання, а тому оскаржуване податкове повідомлення-рішення є протиправним та підлягає скасуванню у судовому порядку.Універсальним приписом, який підлягає застосуванню в будь-яких випадках прострочення сплати узгодженого податкового зобов'язання незалежно від того, з яких причин платником податків було здійснено несвоєчасну сплату, є п. 124.1 статті 124 ПК України (застосування відповідальності у розмірі від 5 % до 10 % погашеної суми податкового боргу залежно від кількості днів затримки).Зважаючи на встановлені фактичні обставини (ненадання доказів умисності несвоєчасної сплати узгоджених сум грошових зобов'язань з ПДВ та екологічного податку), Верховний Суд погодився з усталеною судовою практикою, що контрольний орган в межах камеральної перевірки не має змоги встановити наявність у платника умислу щодо несвоєчасної слати податкового зобов'язання. Акти камеральної перевірки не містять жодних обґрунтувань умисного вчинення платником порушення норм пункту 57.1 статті 57 ПК України та необхідності застосування до платника фінансових санкцій, встановлених пунктом 124.3 статті 124 ПК УкраїниАналогічні висновки Верховного Суду у справах № 520/22505/21 та № 520/18519/21 сформульовано висновки щодо неможливості застосування органами ДПС штрафних санкцій, встановлених п. п. 124.2, 124.3 статті 124 ПК України, за результатами проведення камеральної перевірки.
4400
25-03-13 17:48
​​Відтак зменшений розмір штрафних санкцій може бути застосований лише щодо податкових накладних, складених та зареєстрованих несвоєчасно після набрання чинності Законом №2876-IX або до накладних, строк реєстрації яких не скінчився станом на день набрання чинності цим Законом (08 лютого 2023 року).Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 22 травня 2024 року у справі №500/5361/23, від 18 лютого 2025 року у справі №400/226/24.Також, з метою забезпечення єдності практики вирішення спорів у подібних правовідносинах, ухвалою Верховного Суду у складі: головуючої судді: Желтобрюх І.Л., суддів: Білоуса О.В., Блажівської Н.Є. від 25 вересня 2024 року було передано на розгляд судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду справу №200/4768/23.Розглянувши справу №200/4768/23, Верховний Суд у складі судової палати з розгляду справ щодо податків, зборів та інших обов`язкових платежів Касаційного адміністративного суду у постанові від 26 лютого 2025 року більшістю голосів дійшов висновку про відсутність підстав для відступу від висновків Верховного Суду, викладених у постановах від 30 січня 2024 року у справі №280/4484/23, від 06 лютого 2024 року у справі №160/10740/23, від 12 березня 2024 року у справі №160/13661/23 та від 13 березня 2024 року у справі №120/6331/23, а також інших постанов Верховного Суду, в яких викладений аналогічний висновок щодо застосування норм пунктів 89, 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України.З урахуванням наведених норм ПК України, судами попередніх інстанцій у цій справі не встановлено дат складання відповідних податкових накладних/розрахунків коригування та дат їх реєстрації, з урахуванням набрання чинності Законом №2876-IX (08 лютого 2023 року), що має першочергове значення для застосування норм пунктів 89, 90 підрозділу 2 розділу XX ПК України.Постанови Верховного Суду від 05 березня 2025 року справа № 580/3029/24, від 05 березня 2025 року справа № 320/1390/24, від 05 березня 2025 року справа №500/7884/23.https://reyestr.court.gov.ua/Review/125656385https://reyestr.court.gov.ua/Review/125656350https://reyestr.court.gov.ua/Review/125656338
3000
25-03-11 15:59
​​Електронні акцизні марки: з 1 березня 2025 року стартуватиме тестовий режим функціонування Електронної системи простежуваності окремих видів підакцизних товарівТестовий період (2025 рік)З 1 березня до 31 грудня 2025 року триватиме тестування програмного забезпечення Електронної системи обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах.- Продукція має бути маркована паперовими акцизними марками.- Додатково можуть наноситися графічні елементи електронних марок, але так, щоб не перекривати QR-код, штрих-код та інші реквізити паперової марки.Довідково- Закон України від 29 червня 2023 року № 3173-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв'язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» вводиться в дію з 1 січня 2026 року.- Положення про виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв, тютюнових виробів і рідин, що використовуються в електронних сигаретах, затверджене  постановою Кабінету Міністрів  України від 27.12.2010 № 1251.Джерело ДПСУ
1400
25-02-21 14:00
​​Для підтвердження статусу платника єдиного податку четвертої групи с/г товаровиробникам необхідно подати до 20 лютого пакет документівГУ ДПС у Вінницькій області нагадує, що відповідно до п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України с/г товаровиробники для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку подають не пізніше 20 лютого поточного року:- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), – контролюючому органу за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки – контролюючому органу за місцем розташування такої земельної ділянки (юридичні особи);- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва (юридичні особи) – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної аграрної політики, за погодженням із центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику;- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок – контролюючим органам за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначаються дані про кожний документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у тому числі про кожний договір оренди земельної частки (паю).
1900
25-02-20 08:56
⚖️ Другий сенат Конституційного Суду України (далі – Суд) 21 січня 2025 року на пленарному засіданні розглянув справу за конституційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю „Геомакс-Ресурс“ та ухвалив Рішення № 3-р(ІІ)/2025.Товариство з обмеженою відповідальністю „Геомакс-Ресурс“ (далі – Товариство) звернулося до Суду із конституційною скаргою щодо відповідності Конституції України (конституційності) окремого припису абзацу другого підпункту 14.1.212 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) в редакції Закону України „Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи“ від 28 грудня 2014 року № 71–VIII (далі – Закон № 71), а саме „товарів, зазначених у підпункті 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 цього Кодексу“ (далі – оспорюваний припис Кодексу в редакції Закону № 71).На обґрунтування неконституційності оспорюваного припису Кодексу в редакції Закону № 71 Товариство серед іншого зазначило, що зміна (доповнення) всіх обов’язкових елементів акцизного податку, визначених оспорюваним приписом в редакції Закону № 71, була прийнята менше ніж за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, з якого запроваджено такі правила та ставки, що є порушенням принципу стабільності податкового законодавства.Суд установив, що оспорюваний припис Кодексу в редакції Закону № 71 втратив чинність, але продовжує застосовуватись до правовідносин, що виникли під час його чинності.У Рішенні вказано, що в разі якщо законодавче регулювання запроваджує нові вимоги, що погіршуватимуть правове становище певного кола осіб, законодавець повинен передбачити достатній перехідний період (розумний часовий проміжок) із моменту опублікування закону до набрання ним чинності (початку його застосування), протягом якого заінтересовані особи мали б можливість підготуватися до виконання нових вимог.Суд зазначив, що Товариство, не могло мати достатньо часу для пристосування до змін у системі правовідносин, спричинених ухваленням Закону № 71, що призвело до порушення його законних очікувань та недотримання принципу юридичної визначеності.❗️Крім цього, Суд констатував, що перехідного періоду між опублікуванням Закону № 71 (31 грудня 2014 року) та набранням Законом № 71 чинності (1 січня 2015 року), менш ніж 1 день було недостатньо для того, щоб відповідні суб’єкти господарювання (зокрема, Товариство) змогли адаптуватися до законодавчих новел, вчасно змінити правила фінансового та податкового обліку своєї діяльності, скорегувати інші свої дії для належного виконання нового податкового зобов’язання.З огляду на викладене, Суд дійшов висновку, що оспорюваний припис Кодексу в редакції Закону № 71 не відповідає Конституції України (є неконституційним).https://ccu.gov.ua/novyna/sud-uhvalyv-rishennya-u-spravi-za-konstytuciynoyu-skargoyu-geomaks-resurs
2700
25-02-03 17:17
01 січня 2022 року виплати нерезидентам доходів у вигляді компенсації послуг з виробництва та/або розповсюдження реклами не є об’єктом для утримання податку на доходи нерезидента з джерелом походження з України.Законом України від 03 червня 2021 року № 1525-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо скасування оподаткування доходів, отриманих нерезидентами у вигляді виплати за виробництво та/або розповсюдження реклами, та удосконалення порядку оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання нерезидентами електронних послуг фізичним особам» внесено зміни до ПКУ, зокрема, пп. 141.4.6 п. 141.4 ст. 141 ПКУ виключено. Зазначені зміни діють з 01 січня 2022 року.Таким чином, починаючи з 01 січня 2022 року резиденти України, які здійснюють на користь нерезидентів виплати за виробництво/розповсюдження реклами керуються вимогами пп. 141.4.1 та 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ.Відповідно до пп. «к» пп. 141.4.1 п. 141.4 ст. 141 ПКУ доходи нерезидента у вигляді виручки або інших видів компенсації вартості послуг, наданих резиденту (постійному представництву іншого нерезидента) від такого нерезидента, не є доходами нерезидента з джерелом походження з України, які підлягають оподаткуванню відповідно до пп. 141.4.2 п. 141.4 ст. 141 ПКУ.
4400
25-01-06 08:49