👁 1,140
24-05-26 07:12
💙💛Бешиха💙💛✅Мабуть всі чули або читали такі фрази, як «заговорити рожу», або «спалити рожу» . ✅Що ж це ? Звідки це ? Медицина семимильними кроками йде уперед, але ще й досі люди лікують саме це захворювання за допомогою народних засобів, шукають «бабок-шептух», намотують червоні ганчірки , капустяні листки та приговорють різні заговори , шукають бабку, спалюють її, користуються товченою крейдою, але не отримують бажаного результату . ✅ Що ж таке бешиха? Саме така медична назва цього захворювання (рос.-рожа). Чому ж описані вище народні заговори та методи не діють ? ✅Тому що бешиха - це інфекційне захворювання, яке викликається бактерією- стрептококом. ✅Захворювання вражає здебільшого дітей та людей за шістдесят, але може траплятися у чоловіков та жінок різного віку. ✅Ризик такого захворювання вище , якщо людина страждає на такі хвороби, як цукровий діабет, захворювання судин нижніх кінцівок з порушенням кровотоку, грибкові ураження стоп та нігтів . ✅Має значення наявність «вхідних воріт» інфекції , тобто бешиха може розвинутись на фоні травмованої шкіри, наявних ран, подряпин, укусів комах, екземи і таке інше. Тобто найменша ранка може стати стартом захворювання.✅Найчастіше вражаються нижні кінцівки (80% випадків), але бувають і руки. ✅Основні прояви: підвищення температури до 38-40 градусів, явища інтоксикації .На місці бешихи з’являється відчуття печії, дискомфорту, біль, почервоніння з нерівними краями, але чіткими межами, припухлість. Почервоніння гаряче на дотик, болісне . Іноді почервоніння виглядає як «язики полум’я», «географічна мапа». ✅Можуть з’являтися на почервонінні і пухирі з жовтуватою рідиною . Також характерно збільшення лімфовузлів та лімфостаз (набряки) кінцівок. Якщо хвороба прогресує , то може знадобитися хірургічне втручання . ✅Займається лікуваннням бешихи сімейний лікар та лікар-хірург.✅І основне в лікуванні - це правильно підібрана антибактеріальна та протизапальна терапія, тому що збудник його- це бактерія- стрепотокок. Таке лікування дає ефект та не дозволяє приєднатися ускладненням цієї хвороби, таким як сепсис . Також недолікована або неправильно пролікована бешиха може перейти в хронічну форму та буде постійно повторюватись. За часів, коли ще не було антибіотиків, летальність від бешихи була високою . ✅Ось чому потрібно лікуватись саме антибіотиками, а не «заговорами» та спалюваннями. Бо це не ефективно та шкідливо !✅Тому звертайтесь до спеціалістів для правильного встановлення діагнозу та призначення лікування.