Source
🇺🇦Свині Біжуть | 1976, с. Костянтинівка (Південноукраїнськ, Миколаївська область), УРСР...
347 Views/Reach
2024-10-09 12:23
Message №9970
1976, с. Костянтинівка (Південноукраїнськ, Миколаївська область), УРСР.Розбудова села Костянтинівка. __________________________________________________Панельний будинок напроти буквально розташований на території села. Фотограф же знаходиться на новій території, де був пустир. Тобто Проспект Незалежності є історичним кордоном між селом та полями.Будівництво міста розпочиналося на порожній території, проте швидко почало освоювати території села. Південноукраїнськ взагалі не планував з'являтися. Було село колгоспників Костянтинівка повне сараїв, а стане місто-енергетиків Костянтинівка повне панельок.І хоча знаходились бажаючі з корінних переїхати в нову просторну квартиру, та й за умов дефіциту місто було забезпечене цілком добре, але загалом населення не бажало обмінювати особисте господарство на двокімнатну квартиру на дев'ятому поверсі. Тому забудова Костянтинівки закінчилася, благо пустиру у степу було повно і збиралися добудовувати місто на іншому березі Південного Бугу. За що в пропаганді місто вже встигли нарікти "Будапештом-на-Бузі". Але тут несвоєчасно вибухнув Чорнобиль. Та й просто економіка СРСР вже тріщала по швах і на добудову міста не вистачало грошей. Плани Будапешту були звернуті, як і плани будівництва четвертого енергоблоку ПАЕС. Район, який назвали "Костянтинівка-2" стрімко збільшувався у населенні і в 1987-му році потрібно було вирішувати подальшу долю району — давати Костянтинівці статус міста або відокремлювати від Костянтинівки місто. Вирішили зробити останнє та назвали місто на честь Південноукраїнської атомної станції. Правда в УРСР українська навіть не мала офіційного статусу, тому місто назвали "Южноукраінск". Вийшов казус, який вирішували з боєм 30 років.Втім, як казали друзі адмінового діда, насправді назву не просто так вибрали на честь станції. В СРСР Перебудова, починають створюватись товариства української культури і так вийшло, що на авангарді коренізації та українізації в Миколаївщині стояли люди, які проживали у цьому самому місті. Вони й запропонували українську назву радянському керівництву — але таку назву, щоб і партія не панікувала. Не відродження буржуазного націоналізму, а на честь АЕС. Жодних підвохів.Дід першоадміна був важливою шишкою під час будівництва АЕС. Тому його товаришам по рибальництву можна вірити... Хоча може і не під час п'яної суперечки стосовно того за кого голосувати на виборах 2004-го року — за Ющенка чи Януковича... Кажуть, що під час тих виборів 40000 малоросів більшістю обрали президентом... Ющенка. Південноукраїнськ вважався доволі опозиційним містом як для Миколаївщини, різниця на парламентських виборах між регіоналами та "помаранчевими" була доволі низькою.