Ми починали в горах Криму, з Донецького аеропорту, Савур-Могили, Іловайська. Ліси Харківщини, Гостомель.І сьогодні ми працюємо на Кубані, на Кавказі. Лєнінград, Москва. Це ті місця, де працюють наші групи, наші оператори.Ми плануємо, готуємо і виконуємо ті операції, про які точно в найближчий час ніхто не скаже. Про це не можна говорити. Але ці операції і ці люди стовідсотково змінюють хід війни.Коли наш меч став тяжким, ми з вами стали сильнішими. Ми поміняли не тільки філософію застосування Сил спеціальних операцій, а ми помінялись самі. Переходячи цю межу ми з вами міняємося.Я хочу подякувати тим, хто стояв у джерел формування Сил спеціальних операцій, хто перетворив мрію на мету, і виконав цю мету. Особлива подяка ветеранам. Я дякую, що навіть сьогодні ви стоїте поруч і продовжуєте цю боротьбу пліч-о-пліч з нами.Моя особлива подяка операторам груп спеціального призначення, операторам та зовнішнім пілотам далекобійних дронів, підпільникам Руху опору, фахівцям психологічних операцій, зв’язківцям, медикам, інженерам, аналітикам, логістам і підрозділам забезпечення, які тримають нас завжди за межею, які тримають лезо нашого меча завжди гострим.Командувач Сил спеціальних операцій ЗСУГенерал-майор Олександр Трепак🕊Instagram 😎Facebook📹YouTube 🧵Threads👥X 🔗 Вакансії в ССО
⚔️ Степногірськ під контролем: воїни спецпідрозділу ГУР МО України “Артан” продовжують зачистку міста Ексклюзивні кадри інтенсивної бойової роботи штурмовиків спецпідрозділу ГУР МО України “Артан” у Степногірську на Запорізькому фронті. Під час операції, що відбулася у щільній координації із суміжними підрозділами, спецпризначенці воєнної розвідки провели серію активних наступальних дій з метою витіснити російських окупантів з міста та стабілізувати ситуацію у населеному пункті. Техніку, на якій групи спецпризначенців ГУР заїжджали на штурм позицій загарбників, спробував атакувати ворожий FPV-“ждун”, але був холоднокровно знищений. 👉 У результаті боїв у складних міських умовах сили російських окупантів вибиті з укріплених позицій, ключові локації у Степногірську перейшли під контроль Сил безпеки та оборони України.
“Штурмові дії проводилися злагоджено, з використанням аеророзвідки і точкового вогневого ураження. Кожен будинок перевірено на наявність “сюрпризів” та залишків живої сили окупанта. Ми не виключаємо, що противник продовжить спроби знову заходити в місто, втім ― готові до цього”, ― розповів командир “Артану” Віктор Торкотюк.
Бойова робота триває! Спецпідрозділ ГУР МО України “Артан”.Знаємо. Знаходимо. Знищуємо. Слава Україні 🇺🇦ГУР в інших соціальних мережах: 🔹Facebook 🔹YouTube 🔹 Viber 🔹Instagram 🔹Twitter 🔹 Threads 🔹 WhatsApp🔹 Telegram Bot🔹 TikTok
Хочу ще додати, що ж велика проблема з похованням людей. Трупи на вулицях можуть лежати від декількох діб, до декількох тижнів та місяців. Поховати людину на місцевих кладовищах майже неможливо, тим паче, що ще для цього потрібні якісь дозволи. Ми отримуємо те, що вже дикі собаки, яких майже не годують, починають їсти цих полеглих. Неодноразово після цього фіксувались випадки коли собаки нападали на живих людей. Цій проблемі вже не один рік. Уповноважений заявив лише про 4 населені пункти, але між Голою Пристанню та Олешками є ще купа сіл, де ситуація може бути гіршою. Ще з часів потопу, там не забезпечувались гуманітарні питання та не було евакуації. Кількість загиблих в результаті потопу та подальших років вражає та більша в десятки разів від даних окупантів. Варто додати, що не всі трупи зібрали після потопу. Досі не всіх. Що багато будинків, де перебували люди, завалились, а сусідів поруч не було, тому ці трупи продовжують там бути і сьогодні. Також з 2022 року постійно відбуваються обстріли та полювання на людей дронами. Це сотні і сотні загиблих. Через це порушується логістика постачання продуктів до прифронтових сіл та міст. Підприємці, власники магазинів відмовляються провозити товар під такою небезпекою. Преценденти вже відбулись в деяких селах Голопристанщини та Олешківщини. Тому місцевих рятують або сусіди, або власні городи. Світло, газ, вода є розкішшю. Поки десь там хтось жаліється, що світла та газу не було пару діб, то в окупації це відбувається не один рік. Люди повернулись до життя минулого століття і виживають. Ми маємо розуміти, чому з часом українці приїздять жити до Росії, бо ті умови є нереальними. Дорога до України чи Європи коштує дуже дорого, та ні та, ні інша масово не забезпечує житлом біженців. На жаль, це робить Росія. Скажу на власному досвіді, що я втратив своє житло через потоп і не маю поки можливості на отримання нового, чи компенсацію за своє. Але я й не обрав Росію. Якось так. Це в тому числі і наше спільне досягнення, що про нас почали говорити, що почали переговори, щоб забезпечити евакуацію. Кожен, хто десь якось намагався щось донести - це ваша заслуга. Не забуваємо та продовжуємо.
Переглянув на УП розслідування щодо "плівок Міндіча". Скажу свою думку, яка не сподобається. Як політолог, я маю відверті претензії до Ткача, зокрема і до всіх журналістів України. По-перше, невідоме джерело. Ймовірно відбувся злив інфи, що вже порушує законодавство, або ж... В будь-якому разі ці "плівки", виходячи з заяв Ткача, взялись нізвідки. Достовірності їх нема, оскільки раніше інформацію оприлюднювало НАБУ. А тут повна тиша з боку органу. По-друге, це відео на Ютубі представили як розслідування. Однак Михайло Ткач весь випуск коментує "перемовини", виходячи з власної позиції та одночасно сам робить висновки. Зокрема називає "причетних" до корупційних схем у той час, коли навіть на "плівках" абсолютно нема прямої мови. Це грубе порушення журналістської етики та не відповідає критерію "розслідування". Якщо ж всі ті описані розмови та люди дійсно були в реальності, то спосіб висвітлення цього вказує на жахливий рівень журналістики та зберігання інформації в досудових справах. Тим паче, якщо ось це буде використовуватись як доказ у суді, то готуйте плакати про те, як у нас випускають злочинців.Бентежить також дискредитація однієї з головних збройної компанії. В той час, коли ми виходимо на експорт зброї та в той час, коли засоби цієї фірми уражають цілі в РФ і наші удари перевищили російські удари по кількості. Співпадіння в такому не буває. Тому цілком справедливий запит до НАБУ компанії "FirePoint" з метою прокоментувати цю атаку на себе. Дивна поведінка Лачена, який протилежить сам собі. Він одночасно наголошує на корупційній схемі у цій компанії, але водночас радісно вимагає більше ударів по РФ , після новин про Туапсе і Пєрм. Це змушує задуматись чи не пов'язаний Лачен із замовленням. Також, дуже важливо відмітити не тільки абсолютне мовчання НАБУ, але й нагадати про власника УП Томаша Фіалу. Тіп пов'язаний з олігархатом, проросійськими політиками, корупційними схемами, торгівлею в окупованому Криму. І жодного такого розслідування від Ткача. Дивно, чому. Деяка консерва та блогери вже анонсують другу частину зливу "плівок". Дуже хотілося би почути конкретику, конкретне джерело та хоча б один доказ, що читка Ткача не є вигадкою, а чимось підтвердженим фактом. Бо якщо ми таким способом як зараз будемо боротись проти корупційних схем на самій верхівці влади, то ми дискредитуємо все, що тільки можна. Дуже хочеться почути щось конкретне та офіційну позицію правоохоронних органів, а не Ткача і Лачена. Бо їхнє мовчання дорівнює пустим словам останніх двох. Ще раз. Я не заперечую, що у нас корупція та різні схеми, але я би дуже хотів, аби суспільство не тримали за йолопів і надали конкретику своїх слів. Тоді ж буде більше шансів на покарання всіх причетних.
Три військові кораблі, винищувач, обʼєкти ППО: СБУ уразила низку важливих військових цілей у КримуВиконуючи поставлені Президентом України задачі, цієї ночі бійці «Альфи» СБУ провели успішну спецоперацію на військово-морській базі чорноморського флоту рф у м. Севастополі, а також на військовому аеродромі «Бельбек» (АР Крим, ТОТ України).Внаслідок ударів безпілотників Служби безпеки України уражено:▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Ямал»;▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Фільченков»;▪️ Корабель-розвідник «Іван Хурс»;▪️ Навчальний центр чф рф «Лукомка»;▪️ Штаб радіотехнічної розвідки сил ППО;▪️ РЛС МР-10М1 «Мис-М1»;▪️ Літак МіГ-31 на аеродромі «Бельбек»;▪️ Техніко-експлуатаційну частину аеродрому «Бельбек».«Кожна така операція має чітку логіку: ми методично знищуємо ключові елементи військової інфраструктури ворога — флот, авіацію, розвідку та ППО. Це не лише прямі втрати техніки, а й руйнування здатності ворога контролювати простір, прикривати свої сили та планувати нові атаки. Ця робота буде продовжуватися доти, доки росія не припинить агресію проти нашої держави», — зазначив т.в.о. Голови СБУ Євгеній Хмара.Нагадаємо, що 18 квітня бійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ провели операцію на ТОТ АР Крим, під час якої було уражено одразу три військові кораблі рф.
СБУ влаштувала результативне «полювання» в Криму: уражено 3 кораблі, РЛС і логістику ворогаБійці Центру спецоперацій «Альфа» СБУ провели комплексну операцію на ТОТ АР Крим, під час якої уражено одразу три військових кораблі рф:▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Ямал»▪️ Великий десантний корабель ВМФ рф «Азов»▪️ Військовий корабель невстановленого типу.Також є дані про ймовірне ураження протидиверсійного катера проєкту 21980 «Грачонок».Окрім того, безпілотники «Альфи» СБУ пошкодили блок антен комунікаційної системи «Дельфін», РЛС МР-10М1 «Мис-М1», резервуари з паливом на нафтобазі «Югторсан». СБУ системно і послідовно нищить ворога по всій лінії фронту, включно з тимчасово окупованим Кримом. Воїни Служби знижують боєздатність флоту, цілеспрямовано підривають логістику та позбавляють противника можливості повноцінно використовувати півострів як військову базу. Кожне ураження кораблів та критичної інфраструктури має накопичувальний ефект і напряму впливає на здатність рф вести війну. Ця робота не зупиниться: інтенсивність і глибина операцій СБУ лише зростатимуть, поки ворог не втратить можливість діяти на українській території.
🦉“Це постійна гра в доганялки: ми адаптуємось, вони адаптуються” — розвідники батальйону “Братство” про рейд у глибокий тил ворога через Каховське водосховищеТам, де не пройде жодна бронетехніка — йдуть пішки. Бійці підрозділу “Братство” зі “Спецпідрозділу Тимура” ГУР МО України здійснили надважкий рейд у глибокий тил ворога на дні висохлого Каховського водосховища. ⚡️Один із результатів операції — захоплення офіцера гру рф у російському тилу.YouTube-проєкт Ukrainian Witness зафіксував свідчення про цю операцію: від молитви перед виходом — до повернення з полоненими.Про кілометри боліт, очерету і хащів, постійне спостереження російських дронів та дистанцію вогневого контакту, що подекуди скорочується до двох метрів, розвідники розповідають без прикрас:“Ти просто весь час шорхаєшся в цих зарослях без можливості зорієнтуватися, в який бік взагалі йти. Ти реально на два метри перед собою бачиш все”, — описує начальник штабу підрозділу “Братство” на псевдо “Дивізія” умови пересування.Полоненого російського офіцера з відкритим переломом, схопленого в тилу окупантів, бійці вивели під ворожим вогнем:“Нам треба було з ним пройти 900 метрів до наших позицій. Вороги почали “працювати” по ньому ж. Ми розуміли, що всі разом маємо вийти — його життя вже на нашій відповідальності”, — розповідає боєць “Братства”.Також у відео — про взаємодію зі 128-ою бригадою, зрив російського наступу на Запоріжжя та нову реальність війни, де дрони змінили все:“Раніше для мене був страшним "град" (РСЗВ) — а зараз здається дитячою іграшкою”, — додає “Дивізія”.👉Більше дивіться у повному відео — за посиланням - ГУР
Коротко поясню суть цього посту Свина про так званого Долматівського котика. Вся ця двіжуха стосується Голопристанського району. Цей котик дуже часто пише у своїх постах про місцеположення русні в тому числі у Голій Пристані, де жаліється, що Сили оборони не ведуть ураження по тим цілям. А коли приходить час, то наші засоби ураження вже б'ють туди, звідки росіяни виїхали, оскільки їхні позиції засвітили в українських соціальних мережах. Це дуже тупо.Будь-яка інформація про розташування підарів має бути в таємниці від усіх зайвих вух. Це факт. Це прискорює можливість смерті окупантів. Цей котик зливає часто інфу, після чого окупанти змінюють свої місця і продовжують далі кошмарити воїнів ЗСУ, жителів правобережжя та лівобережжя. Якщо людина дійсно близька до двіжухи передачі інформації про росіян в окупованих територіях, то подібних речей вона не робила би. Також досвід показує, що наші сили не б'ють туди, куди ти вказуєш та хочеш, так не працює. Для прикладу, ми спостерігали за одним об'єктом, де були російські солдати і прилетіло туди через півтора року, коли це стало найбільш ефективним. Інколи серед українців є "корисні" ідіоти, завдяки яким росіяни мають можливість вижити та продовжувати вбивати наших людей. Таких прикладів, на жаль, безліч. Ця проблема існує з самого початку повномасштабки.https://t.me/svin_smerti/9332
Чотири роки. Це не просто календарна дата. Це тисячі годин невідомості, сотні безсонних ночей і нескінченна молитва, яка всупереч усьому розриває тишу. Чотири роки, як Олександр Бабич — людина слова, честі та сталевої волі — перебуває в полоні лише за те, що не зрадив свою громаду, свою державу.Ми не маємо права на втому, поки він не має права на волю. Громада кричить про своїх героїв на всіх рівнях: від затишних кухонь до високих міжнародних трибун.Використовується кожен важіль, кожен дипломатичний канал, щоб посилити тиск на агресора. Світ має знати: Олександр Володимирович — це не просто «цивільний заручник», це серце цілого міста, всієї громади. Серце, яке намагаються зупинити, але не зможуть.Голопристанці й жителі Херсонщини ніколи не стояли осторонь. Кожна акція підтримки, кожен плакат у руках, кожна згадка в соцмережах — це наш спільний фронт. Місцеві жителі виходять на площі не просто як мешканці, а як велика родина, у якої вирвали частину душі.Очільник громади завжди дбав про людей, тримаючи удар у найтяжчі часи. Тепер наш священний обов’язок — бути його голосом, його силою та його опорою тут, на волі.Словами важко виміряти той вантаж, який несе родина Олександра Володимировича. Ваша витримка захоплює, а ваша віра — надихає. Знайте: ви не самі в цьому очікуванні. Разом із вами кожен житель Голої Пристані чекає на той день, коли зможе особисто привітати свого мера.Темрява може бути густою і тривалою, але вона ніколи не переможе сонце. Не зупинимося, не замовкнемо. Боремося поки не побачимо Олександра Бабича на рідній землі, поки не потиснемо йому руку і не почуємо: «Я вдома».
Допомагаємо виїхати з окупації в Україну та Європу БЕЗПЛАТНОМрієте про українську чи європейську освіту для своїх дітей? Хочете жити спокійно, без страху, що в будь-який момент до вас прийдуть з обшуком чи перервірятимуть ваші телефони на вулиці?Ми вам допоможемо! Організація Save Ukraine вже 12 років допомагає сім'ям з дітьми, які постараждали через війну, а останні 4 роки безпечно рятує людей з ТОТ та росії.
🛑 Чому варто звернутися до нас, а не виїжджати самостійно? Самостійний виїзд — це величезний ризик. Ми пропонуємо повний супровід: від консультації щодо підготовки телефонів та проходження фільтрації н аблокпостах до супроводу на кожному етапі шляху. А після виїзду в Україну допомагаємо перший час адаптуватися до життя в новій громаді.
💼 Що ви отримаєте, якщо звернетеся до нас прямо зараз:
🚌 Безпечні та перевірені маршрути та супровід до кордону. Для кожного ми розробляємо індивідуальний шлях.
🏠 Житло: тимчасове проживання у наших центрах «Надії та відновлення» (до 3-х місяців), соціальне житло для молоді, допомога з пошуком постійного житла у нових громадах.
💰 Фінансова підтримка: допомога в оформленні виплат ВПО та спеціальна державна програма — 50 000 грн на дитину, яка повернулася з ТОТ (після 06.06.2025).
📄 Відновлення паспортів, свідоцтв про народження та статусів, навіть у найскладніших кейсах.
🎓 Для молоді та школярів — надолуження освітніх втрат за українською програмою, підготовка до вступу у ВНЗ України чи виїзд на навчання до Європи.
🧠 Психологічна та медична допомога для дітей і дорослих.
📍 Не чекайте, поки двері зачинятьсяМи беремося за складні випадки, допомагаємо маломобільним людям та консультуємо 24/7. Ваша дитина заслуговує жити без страху. Залишатися в окупації — небезпечніше, ніж звернутися по допомогу.Зв’яжіться з нами конфіденційно:
📞 0 800 33 31 29 — безкоштовно
📲 Telegram: @SaveUkraineOfficial
📧 [email protected]. Більше інформації про нас на сайті https://www.saveukraineua.org/ua/ та в ТГ-каналі https://t.me/SU_Kids
📩 Поділіться цим дописом із тими, хто шукає вихід. Один дзвінок може врятувати майбутнє!