Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Свеса△INFО
Added 06 Jan 2025

Свеса△INFО

@svessainfo
Number of subscribers: 10 649
Photos: 1,590
Videos: 419
Links: 17,500
Description:
Новини та попередження для мешканців півночі Сумщини. Тільки перевірена інформація від надійних джерел. Для питань чи співпраці: @svessa_administration_bot Запросити: https://t.me/+Krr4ACqEN40yOWYy Чат-обговорення: https://t.me/+bQgyzFzL2udkYTY6

👥 Number of subscribers

10 649
Average/Day:: +9
Average/Week:: +58
Average/Month:: +482

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 20
Week average: 2.9
Average per day: 0.7

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-08

Wall

Telegram statistics channel

👁 4,590 26-06-04 18:44
🔴❗️❗️«Ми бачили документи розвідки: ви вже плануєте війну на 2027 і 2028 роки», — Зеленський звернувся до Путіна з пропозицією закінчити війну: головні заяви з відкритого листа📍Зеленський заявив, що війна — це особистий вибір Путіна, а не питання НАТО, мови чи геополітики.📍За його словами, майже половину з 26 років свого правління Путін провів у війні проти України.📍Президент наголосив, що російські ресурси поступово скорочуються, а підтримувати лояльність населення стає дедалі складніше.📍За даними України, лише за травень росія втратила понад 30 тисяч убитими та тяжкопораненими.📍Зеленський заявив, що росія не зможе захопити Донецьку область і цього року.📍Україна не хоче вічної війни та пропонує її завершити.📍Президент запропонував Путіну особисту зустріч у нейтральній країні. Серед можливих майданчиків — Швейцарія, Туреччина та країни Арабського світу.📍Спочатку переговори пропонують провести між Україною та росією, а згодом залучити США та Європу як гарантів безпеки.📍Україна готова до повного припинення вогню на час переговорів.📍Україна також готова до обміну полоненими за формулою «всіх на всіх».Свеса△INFО | Повідомлення
👁 4,550 26-05-08 17:53
Зловив себе на думці, що не помітив, коли ця війна остаточно стала тупою. Ну як вам пояснити, що хочу сказати. Ну коли зрозуміло, що в підарні не вийде, і вони самі це теж розуміють. Що стирання міст на руїни - це дурня, що за це прилітає по них же. Що втрати в штурмах настільки в них великі, що не вартують тих метрів. І вони це теж розуміють, не всі, але частина теж. І що це постійне - ми палимо по них, вони по нас, і так без кінця. Немає цього вже духу 2022 року, коли не літали тисячі фпв, коли війна дозволяла сидіти на сонечку і слухати небо, або втичити в екран Ксяомі на пульті від мавіка тупо сидячи в окопі по пояс, і коли були якісь відчуття такі, яких нема зараз. Я не можу підібрати слова, може читачі військові підберуть. Зараз це якась хуйня повна вже, тотально повна. Не можу буквами передати це. Але точно памʼятаю, як мені в 2023 сказав один пацик в Бахмуті слова: «заїбала ця хуйня, швидше б вона вже завершилась». А я ще такий заряджений був. Зараз всі роблять свою роботу, і я не розумію росіян, які не завершують цю тупу дурню та йдуть на убій. Це вже безсенсовий убій в якому вони не виграють ніяк і ніколи навіть у їх мріях.P.S. Вірно кажуть, що війна була тупою від початку, бо війни не бувають не тупими. Але я кажу про моє внутрішнє психологічне відчуття моменту.
👁 3,940 26-03-20 07:49
🔻 Безпекова ситуація у Шосткинському районі станом на ранок 20 березня За добу є загиблі та постраждалі серед мирного населення. Хутір-Михайлівська громада – загинули 37-річний та 33-річний чоловіки, поранені 54-річний та 40-річний чоловіки. Пошкоджено приватний житловий будинок. Есманьська громада – внаслідок удару КАБом постраждали четверо людей: чоловіки 69 та 61 років, жінки 50 та 73 років. Глухівська громада – пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури та багатоквартирний будинок. Середино-Будська громада – зруйновано приватний житловий будинок, пошкоджено житло, нежитлові приміщення та об’єкти цивільної інфраструктури. Шосткинська громада – пошкоджено багатоквартирний житловий будинок. Березівська громада – пошкоджено легкові автомобілі. Шалигинська громада – без постраждалих, зафіксовані обстріли території. Зноб-Новгородська громада – без постраждалих, зафіксовані обстріли території.Протягом доби ворог застосовував міномети, артилерію, РСЗВ, FPV-дрони, БпЛА та керовані авіабомби.Свеса△INFО | Повідомлення
👁 3,510 26-03-05 20:58
❗️Із цивільними в Сопичі втратили зв’язок: що відбувається на кордоні з росією у Есманьській громаді? Міноборони рф чи не щодня у січні-лютому заявляло про нові ніби-то окуповані села на півночі Сумщини. «Захопленими» ворог назвав, зокрема, села Харківка, Комарівка, Бобилівка, Сидорівка, що на кордоні, повідомляє Кордон МедіаЩодо села Комарівка, рух російських військ там розпочався наприкінці грудня, приблизно в ті самі дні, що й у напрямку Грабовського. Ворог діяв за схожою тактикою: протягом кількох днів малі штурмові групи заходили на територію села, ховаючись у будинках та підвалах. Водночас, за інформацією наших джерел, на той момент цивільних у Комарівці вже не було — на відміну від ситуації в Грабовському.Зараз на цьому напрямку в Есманьській громаді ворог продовжує активні дії. Є спроби заходу не лише в Комарівці, а й у селах Харківка, Сидорівка, Бобилівка, Сопич. Там малі піхотні групи російських військових намагаються інфільтруватися. Підрозділи оборони виявляють такі групи і знищують, — начальник відділення комунікації УВ «Північ» Вадим Мисник. Що таке інфільтрація? Це умовно коли противник заходить в село, ховається десь в хаті чи підвалі і сидить там, не ведучи вогню чи ще якихось активних дій. Але саме тому, що армійці не проявляються, їх складніше вираховувати і знищувати.Інфільтруватися у села, де немає цивільних, це по суті шлях в один кінець. Але випадок проникнення ворога був зафіксований і в селі Сопич, де за інформацією голови громади, ще лишається 19 місцевих. Остання інформація, якою ми володіли, це було в Сопичі 19 людей. Усі вони написали відмову від евакуації. І, на жаль, зв’язок з ними нині втрачений, - Сергій Мінаков голова Есманьської громади. Це велика небезпека - залишатися в населених пунктах, які безпосередньо на кордоні, підтверджують і в УВ «Північ». Наявність цивільного населення в таких територіях дуже ускладнює виконання бойових завдань Силам оборони. російські військові можуть на прикордонні, де є цивільні, перевдягатися під місцеве населення і залишатися там. Водночас ці армійці не ведуть якихось активних дій, а намагаються навпаки асимілюватися з місцевими та використовують їх як живий щит, - Вадим Мисник. На даний момент якихось різких змін в складі чи положенні противника військові не спостерігають. Ударного угруповання на цьому напрямку теж немає.
👁 3,190 26-02-28 07:35
🔴Безпекова ситуація у Шосткинському районі станом на ранок 28 лютого За добу є загиблі та поранені серед мирного населення. Ямпільська громада – загинули жінки 72 та 67 років, поранено 60-річну жінку. Пошкоджено адміністративну будівлю та приватні житлові будинки. Глухівська громада – пошкоджено нежитлове приміщення. Середино-Будська громада – пошкоджено приватний житловий будинок та об’єкти цивільної інфраструктури. Зноб-Новгородська громада – пошкоджено об’єкти цивільної інфраструктури. Шосткинська громада – пошкоджено приватні житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури. Шалигинська громада – без постраждалих, удари по території громади. Есманьська громада – без постраждалих, удари по території громади. Хутір-Михайлівська громада – пошкоджено нежитлове приміщення, сільськогосподарську техніку та об’єкт цивільної інфраструктури. Березівська громада – без постраждалих, удари по території громади. Ворог застосовував гранатомети, міномети, артилерію, FPV-дрони, БпЛА.Підписатися на Свеса△INFО | Відправити новину
👁 3,350 26-02-20 06:05
🔻Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 20 лютогоВнаслідок російських обстрілів території області за добу немає постраждалих серед мирних жителів.⚫️За медичною допомогою до закладу охорони здоров'я звернулась 56-річна мешканка Середино-Будської громади, яка отримала поранення 18 лютого внаслідок мінометного обстрілу.Протягом доби, з ранку 19 лютого до ранку 20 лютого 2026 року, російські війська здійснили до 20 обстрілів по 14 населених пунктах у 10 територіальних громадах області.Найбільше обстрілів зафіксовано у Сумському, Шосткинському районах. Під ударами ворога були населені пункти таких громад:▪️Степанівська▪️Миропільська▪️Юнаківська▪️Білопільська▪️Краснопільська▪️Есманьська▪️Зноб-Новгородська▪️Хутір-Михайлівська ▪️Середино-Будська▪️Великописарівська.Ворог застосовував міномети, артилерію, FPV-дрони, БпЛА, керовані авіаційні бомби по території Сумщини.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Середино-Будській громаді зруйновано приватні житлові будинки;▪️в Есманьській громаді зруйновано приватні житлові будинки; ▪️у Хутір-Михайлівській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Зноб-Новгородській громаді пошкоджено об'єкт цивільної інфраструктури.Підписатися на Свеса△INFО | Відправити новину
👁 2,730 26-02-18 13:17
Багатоцільова грошова допомога для жителів Свеської громади!19 лютого 2026 року Громадська організація «Десяте квітня» за підтримки Mercy Corps буде здійснювати реєстрацію на надання багатоцільової грошової допомоги для осіб, які ФАКТИЧНО ПРОЖИВАЮТЬ на території громади в населених пунктах, що знаходяться від 0 до 20 км від державного кордону.Грошова допомога надається домогосподарствам у складі яких проживають особи, що мають відповідні критерії вразливості, а саме:- особи похилого віку (75+)Грошова допомога надається на кожного члена родини, що проживає в домогосподарстві в розмірі 10800 гривень, за умови:- фактичного проживання на території громади;- сукупний дохід усіх членів домогосподарства становить менше 6318 гривень на одну особу;- якщо особи не отримували грошову допомогу у розмірі 10800 гривень від гуманітарних організацій з листопада 2025 року, але можна бути одночасно отримувачем допомоги на опалення (19 800 грн.) і цих коштів.Дата та час реєстрації на грошову допомогу:19.02.2026 року з 11.00 до 16.00 год.Місце реєстрації: селище Свеса, приміщення БК.Перелік документів для реєстрації на грошову допомогу:- оригінали паспортів та ідентифікаційні коди членів родини, які проживають в домогосподарстві, пенсійні посвідчення;- документ про зареєстроване місце проживання (штамп в паспорті);- реквізити банківського рахунку заявника (IBAN). Підписатися на Свеса△INFО | Відправити новину
👁 3,250 26-02-07 18:49
Спеціально для «розумників», які думають, що можна трохи підзаробити на реєстрації Старлінків.Схема зазвичай виглядає так: до вас приходять (чи пишуть) з «класною» пропозицією - «допоможи зареєструвати термінал, бо я там зайнятий чи воюю». Обіцяють файні гроші за пару кліків і верифікацію в ЦНАП. Ви думаєте: «А чому б і ні, давай, зароблю трішки».Так от, тепер знайте: цей Старлінк завтра поставлять на ударний БПЛА або розвідувальне «крило» і запустять по наших містах або позиціях. І якщо цей борт десь по дорозі зріже наш РЕБ або зб’є зенітний дрон — вам пізда.Причетність встановлюється за 15 хвилин. Ви будете світитись у базі ЦНАПу як новорічна ялинка. Навіть не сподівайтесь, що якщо дрон розібʼється, то вас не знайдуть. На величезній матриці Старлінка (навіть версії Mini) є безліч дублюючих мікросхем. Достатньо вижити лише одній маленькій детальці, щоб спеціалісти зчитали серійний номер.Ваше прізвище вискочить у системі миттєво. І тоді до вас прийдуть не за поясненнями, а за статтею про «сприяння терористичній діяльності» або «державну зраду». Ніякі гроші не варті того, щоб стати співучасником прильоту по своїх же, а потім решту життя провести у вʼязниці на бутилці.Не будьте корисними ідіотами для підарів. Реєстрація Старлінка «на ліво» — це пряма квитанція в тюрму.
👁 3,010 26-01-27 07:40
Безпекова ситуація в Сумській області станом на ранок 27 січня, — ОВАВнаслідок російських обстрілів території області за добу є постраждалі серед мирних жителів.У Путивльській громаді внаслідок влучання ворожого дрону постраждали два мирних жителі – чоловіки 30 і 35 років.До лікувального закладу за медичною допомогою звернувся 22-річний чоловік, який постраждав внаслідок удару ворожого безпілотника 23 січня.Пошкоджено та зруйновано об’єкти цивільної інфраструктури: ▪️у Путивльській громаді пошкоджено легковий автомобіль;▪️у Ворожбянській громаді пошкоджено будівлю навчального закладу;▪️у Сумській громаді пошкоджено об’єкт цивільної інфраструктури, приватний житловий будинок, приватний легковий автомобіль; ▪️у Тростянецькій громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Білопільській громаді пошкоджено приватний житловий будинок;▪️у Краснопільській громаді пошкоджено господарчу споруду;▪️у Зноб-Новгородській громаді пошкоджено приватний житловий будинок, нежитлові приміщення, об’єкт цивільної інфраструктури;▪️у Глухівській громаді пошкоджено церкву, багатоквартирний житловий будинок, нежитлове приміщення, автомобіль;▪️у Шосткинській громаді зруйновано приватний житловий будинок та господарчі споруди, пошкоджено приватні житлові будинки;▪️у Хутір-Михайлівській громаді пошкоджено приватне домоволодіння;▪️у Середино-Будській громаді зруйновано приватний житловий будинок. За добу повітряна тривога в області тривала 13 годин 55Підписатися на Свеса△INFО | Відправити новину