Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Південноукраїнська АЕС
Added 14 Jul 2024

Південноукраїнська АЕС

@sunppnews
Number of subscribers: 2 905
Photos: 8,109
Videos: 1,330
Links: 323
Description:
Офіційний канал Південноукраїнського енергокомплексу

👥 Number of subscribers

2 905
Average/Day:: -1
Average/Week:: -3
Average/Month:: +43

👁️ Average views per message

901
Average/Day:: 970
Average/Week:: 768
ERR: 31.02%

📊 Messages per Day

1.5
Last day: 5
Week average: 2.1
Average per day: 1.5

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

📋За добросовісне виконання трудових обов’язків, вагомий внесок у виконання планових завдань, високий професіоналізм, сумлінну багаторічну працю нагороджено працівників енергоремонтного підрозділу: 🔸Почесною грамотою АТ «НАЕК «Енергоатом»: токаря цеху ремонтно-механічних майстерень Павла Бабія, різальника металу на ножицях і пресах цеху ремонтно-механічних майстерень Віталія Горбатенка, слюсаря з ремонту парогазотурбінного устаткування в ТЦ цеху з ремонту турбінного устаткування Ігоря Трофімчука. 🔸Листом подяки АТ «НАЕК «Енергоатом»: електрозварника ручного зварювання в РЦ цеху зварювання Сергія Гуцуляка, слюсаря з ремонту парогазотурбінного устаткування в ТЦ цеху з ремонту турбінного устаткування Олександра Поживітька. 🔸За сумлінну багаторічну працю, добросовісне виконання посадових обов’язків, вагомий внесок у виконання планових завдань та високий професіоналізм Грамотою філії «ВП «Південноукраїнська АЕС» нагороджено електрослюсаря з ремонту й обслуговування автоматики та засобів вимірювань електростанцій РЦТЦ Сергія Харітонова й інженера з ремонту та обслуговування автоматики та засобів вимірювань атомної електростанції РЦТЦ Сергія Чеботка. 🎉Щиро вітаємо наших колег!
🛻123 тисячі гривень на транспортний засіб для 38 окремої бригади морської піхоти ЗСУ вдалось закумулювати активістам ВП ГО «УкрЯТ» в Південноукраїнську. Вони збирали кошти на різних мистецьких заходах. Завершальним акордом стала благодійна виставка-аукціон. Захід провели в Палаці культури «Енергетик» філії «ВП ПАЕС». Виставку організували з благодійно наданих робіт обдарованих містян, творчих доробків дітей – учасників різноманітних конкурсів, які проводили управління інформації і громадських зв`язків ПАЕС та Українське ядерне товариство, а також виробів, виготовлених членкинями жіночої секції УкрЯТ під час майстер-класів. Їх можна було придбати після заходу, чим і скористались відвідувачі. Та головне дійство – аукціон. Він настільки зацікавив мешканців міста, що гостинна зала Палацу культури ледь могла вмістити охочих. Усі вони відзначили чудову організацію заходу: музичний супровід, чарівна ліцитаторка (ведуча аукціону), демонстратори, продумана схема розрахунків, візуалізація загальної суми збору – все було на дуже високому рівні. В залі панував дух єднання навколо спільної мети – допомоги військовим. На аукціон було виставлено 14 лотів. Це картини, виконані в різних техніках, декоративні панно, прикраса зі шкіри в народному стилі, розписані гільзи від снарядів. Стартова ціна лотів – від 500 грн до 5 000 гривень. Учасники жваво підхоплювали торги. Деякі лоти виростали в ціні в 10 разів! Активну участь у торгах брали працівники Південноукраїнської АЕС, зокрема керівники вищої ланки. Генеральний директор підприємства теж став власником одного з лотів. Усі лоти зіграли. Найбільше – 15 тисяч гривень, вдалось виручити за диптих Тетяни Войнич «Україночка», виконаний олійними фарбами на полотні. Його придбав один з підприємців міста, який зараз захищає Україну. Він долучився до аукціону онлайн. 💰Загальна сума, яку вдалося зібрати, становить 123 890 грн.
📢23 травня на Південноукраїнській АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування. За легендою, внаслідок ракетного обстрілу об'єктів критичної інфраструктури в санітарно-захисній зоні АЕС сталася умовна аварія: перевищення навантажень у мережі, низькочастотні коливання, порушення в роботі енергосистеми та повне знеструмлення енергоблоку №2. Сценарій, на жаль, може бути реалістичним – під час повномасштабної війни атомники мають готуватися до будь-якого розвитку подій. На майданчику були виконані всі протоколи аварійного реагування: зібрані аварійні групи та бригади, активізовано внутрішній кризовий центр, штаб керівника аварійними роботами (КАРМ), введено в дію аварійний план. Тренувались дві зміни аварійних груп та бригад – під керівництвом генерального директора підприємства Вячеслава Стоянова та заступника головного інженера ПАЕС з експлуатації Олександра Рудого. «Умовно за тренуванням» відбулось знеструмлення філії з втратою робочого та резервного живлення власних потреб. До основних ввідних також додали локалізацію умовної пожежі в приміщенні дизель-генератора, необхідність надання першої медичної допомоги постраждалому внаслідок гасіння пожежі, часткову евакуацію персоналу одного з підрозділів. Умовно аварію було кваліфіковано як комунальну, тобто наслідки якої поширилися за межі підприємства. Оперативний персонал відпрацьовував навички щодо виявлення та класифікації аварії. А у внутрішньому кризовому центрі відбувався мозковий штурм. Туди надходила інформація про роботу обладнання, радіаційний стан, діяльність аварійних груп і бригад. Члени штабу КАРМ аналізували події та приймали рішення щодо подальших дій з ліквідації умовної надзвичайної ситуації. Після завершення загальностанційного тренування усі задіяні аварійні групи та бригади зібрались, аби коротко прозвітувати про результати роботи. Попередні підсумки загальностанційного протиаварійного тренування підбили у зовнішньому кризовому центрі, а більш детально розглянули в понеділок на засіданні членів штабу КАРМ. Розібрали основні зауваження, окреслили напрямки для покращення. Загальна оцінка дій аварійних груп та бригад – «задовільно». Наступне подібне навчання на Південноукраїнській АЕС заплановане на вересень-жовтень цього року. Як зазначають самі учасники, такі умовні тренування формують реальну готовність і підвищують безпеку – як атомної станції, так і громади довкола неї.
Шановні мешканці Південноукраїнська!Щиро вітаємо із Днем народження вашого чудового міста! Сьогодні Південноукраїнськ відзначає 50 років з дня заснування – значну і важливу дату, що символізує його становлення, розвиток та незламність. За пів століття Південноукраїнськ став не просто енергетичним серцем України, а й осередком сильних духом, відданих своїй справі людей, які щодня будують його майбутнє.Ця річниця нагадує нам про величезні досягнення, які вдалося здобути завдяки вашим зусиллям, про спільні виклики, які ви долали, і про силу громади, що неодноразово доводила свою єдність та непохитність. В непростий час, коли наша країна виборює свою свободу, ми особливо відчуваємо справжню цінність такої згуртованості та стійкості. Від імені колективу НАЕК «Енергоатом» дякую кожному мешканцю міста за любов до рідного краю, підтримку одне одного та щоденну працю.Нехай Південноукраїнськ і надалі процвітає, розвивається та впевнено крокує вперед. Бажаємо місту мирного неба, нових звершень і процвітання. Разом – до Перемоги!Виконуючий обов’язки голови правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро КОТІН
🔎Комісія Держатомрегулювання України з 20 по 22 травня проводила інспекційне обстеження Південноукраїнської атомної електростанції. Ця перевірка передує внесенню змін до ліцензій усіх трьох енергоблоків АЕС. Члени комісії вивіряли повноту і достовірність відомостей, вказаних у документах, що подаються разом з заявою на внесення змін до ліцензій. Діяльність українських атомних електростанцій є ліцензованою. Це ключовий елемент державного регулювання ядерної та радіаційної безпеки. Він підкріплений законами України «Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку», а також «Про дозвільну діяльність у сфері використання ядерної енергії». Зі зміною форми власності НАЕК «Енергоатом» уся документація має бути приведена у відповідність, зокрема, й ліцензії, пояснює головний інженер Південноукраїнської АЕС Андрій Фомицький: «Зміни пов`язані з тим, що Енергоатом став акціонерним товариством. Ми маємо відобразити це в нашій документації. Комісія ДІЯРУ приїхала для того, щоб перевірити повноту тих змін і документів, як ми подали для ліцензії». До інспекційної комісії увійшли представники Державної інспекції ядерного регулювання України, а також організації, яка надає технічну підтримку – Державного науково-технічного центру ядерної та радіаційної безпеки України. Очолив комісію директор Департаменту з питань безпеки ядерних установок – заступник Головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Роман Халенко. «Напрями, які підлягають обговоренню й перевірці – це сейсміка, управління старінням, експлуатаційна безпека, радіаційна безпека, фізичний захист тощо. Завдання команди, яка приїхала на інспекційне обстеження – впевнитися, що документи, які підкріпляють заяву на внесення змін до ліцензій, відповідають дійсності і не містять жодних помилок», – зазначив голова комісії Роман Халенко. Проведенню інспекції безпосередньо на майданчику ПАЕС передувала десятиденна підготовка. Членам комісії необхідно було опрацювати понад три десятки документів. А вже під час відрядження інспектори на місцях більш предметно спілкувались з керівниками підрозділів АЕС, відповідальними за напрямами. За результатами перевірки висновки та пропозиції членів комісії були узагальнені та викладені в Акті інспекційного обстеження. Така перевірка дозволяє уникати помилок і неточностей у важливих документах державного значення. Адже ліцензія видається на етап життєвого циклу енергоблока.
🤝21 травня – День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття, який об'єднує усіх нас, незалежно від національності, культури чи релігійних переконань. Це свято зміцнює єдність українського народу, підкреслюючи важливість взаємоповаги, толерантності та співпраці. Україна – країна багатонаціональна. Кожен народ, кожна культура вносять свою унікальну частку в наше спільне буття. Більше п’ятої частини нашого населення складають представники національних меншин. Незалежно від національності, походження, віросповідання кожен робить свій внесок у розвиток держави, у відстоювання її незалежності та суверенності, у захист від ворожої навали. День міжнаціональної злагоди та культурного розмаїття нагадує нам, що єдність у шануванні національних звичаїв – це наша сила. Це свято, яке закликає до обміну культурними традиціями, взаєморозуміння та мирного співіснування. Вітаємо і висловлюємо повагу до всіх національних спільнот, які разом розбудовують майбутнє нашої країни. Нехай цей день стане нагадуванням про важливість єдності та співпраці у спільних зусиллях заради миру, процвітання та добробуту України.
👀Безпека понад усе! 🔎Південноукраїнську АЕС цього тижня перевірила комісія НАЕК «Енергоатом». Фахівці компанії оцінили стан ядерної безпеки на підприємстві. Такі планові перевірки — частина єдиної системи внутрішнього контролю, яку Енергоатом послідовно впроваджує на всіх своїх майданчиках. Як зазначив директор департаменту з відомчого нагляду за безпекою компанії Олександр Богун, в умовах війни атомникам доводиться працювати в дуже складних умовах — іноді на межі можливого. Комісія вивчала все — від стану документації та культури безпеки до поводження з радіоактивними відходами та відпрацьованим паливом. Особливу увагу зосередили на енергоблоці, де триває планово-попереджувальний ремонт. «Ми підтверджуємо: експлуатація на Південноукраїнській АЕС відбувається відповідно до норм і стандартів. Усі технологічні процеси та режими відповідають показникам безпеки. Станція працює стабільно і безпечно», — підкреслив Олександр Богун. Результати перевірки оформлять у звіт. Висновки та пропозиції комісії стануть основою для подальших управлінських рішень і коригувальних заходів. Це ще один крок до спільної мети — надійної, безпечної та стійкої роботи української атомної енергетики.
У цей день 50 років тому розпочалися земляні роботи з підготовки основи першого енергоблока Південноукраїнської АЕС. 3 травня вважається початком будівництва промислового майданчика ПАЕС. А 5 травня було забито геодезичний репер на місці будівництва реакторного відділення блока №1 та вийнято перший кубометр землі з котловану. Починалося все буденно. Під фундамент реакторного відділення механізаторам будівельної дільниці «Донбасенергобудтранс» було доручено підготувати котлован. Він мав бути у вигляді величезного циліндра діаметром понад 40 м і глибиною 9 м. Після того, як котлован підготували під бетонування та монтаж, будівельники розпочали укладання фундаменту. Тоді, на невеликому мітингу з нагоди початку земляних робіт на першому енергоблоці звучало: «Не промайне й 5 років, як тут, на полях прибузьких, піднімуться до неба ядерні реактори потужного енергетичного комплексу, робота якого сприятиме підвищенню добробуту всіх людей». Цими ж днями працівники відділу головного енергетика ввели в експлуатацію електропідстанцію 150/04 кВ. Від неї провели лінію на робітниче селище Костянтинівка-2 (нині - місто-супутник Південноукраїнськ) та на будівельну базу. Завдяки надійному енергопостачанню на будівництві ПАЕС у зоні ведення монтажних робіт організували тризмінну роботу. #ІсторіяПАЕС
📜За добросовісне виконання трудових обов’язків, вагомий внесок у виконання планових завдань, високий професіоналізм, сумлінну багаторічну працю Почесною грамотою АТ «НАЕК «Енергоатом» нагороджено техніка-метеоролога групи метеорологічних спостережень відділу охорони навколишнього середовища Марину Демешко, Грамотою АТ «НАЕК «Енергоатом» – маляра ремонтно-будівельного цеху енергоремонтного підрозділу Ганну Стаднійчук. За сумлінну працю, добросовісне виконання посадових обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди 40-річчя створення управління інформації та громадських зв'язків Грамотою філії «ВП «Південноукраїнська АЕС» нагороджено редакторку відповідальну (відеоконтент) Наталію Білу, редакторку відповідальну (друкована продукція) Олену Бондаренко, редакторку (аудіоконтент) Оксану Місюкевич, інженерку – керівницю групи Тетяну Сичову та інженерку Владу Тішкову. Почесною грамотою Первинної профспілкової організації ПАЕС нагороджено технікесу Наталію Григорусь. Грамотою Первинної профспілкової організації ПАЕС нагороджено інженерку Ірину Галітко, оператора відеозапису Віталія Герасименка, монтажера Дениса Охрімчука, прибиральницю службових приміщень Ніну Ростягаєву, прибиральницю службових приміщень Інну Філоненко, монтажера Антона Чериченка. 🎉Прийміть наші щирі вітання, колеги!
🎉Сьогодні колектив управління інформації та громадських зв’язків Південноукраїнського енергокомплексу святкує 40 років від дня заснування! 🎤За чотири десятиліття УІГЗ став невіддільною частиною великої та важливої справи – забезпечення відкритості та довіри громадськості до ПАЕС. Очевидно, що позитивна репутація управління інформації сприяє прихильності суспільства до атомної галузі, діяльності Компанії «Енергоатом» і ПАЕС зокрема. Завдяки професіоналізму фахівців УІГЗ для широкої аудиторії робота Південноукраїнського енергокомплексу стала зрозумілішою, а його імідж – стійким. Важко переоцінити зусилля колективу управління інформації в умовах повномасштабної війни. Вони – сполучна ланка між ПАЕС і громадськістю. Від їхнього слова, уміння об’єктивно та виважено подати інформацію залежить спокій і впевненість людей у завтрашньому дні. З нагоди ювілею колектив, адміністрація та профспілковий комітет Південноукраїнського енергокомплексу зичить УІГЗ нових успіхів, невичерпної енергії, креативних ідей, натхнення, безліч яскравих проєктів, цікавих завдань, позитивних новин і приводів для гордості!