Source
Південноукраїнська АЕС | 23 травня на Південноукраїнській АЕС пройшло загальностанційне протиав...
962 Views/Reach
2025-05-27 08:28
Message №4916
📢23 травня на Південноукраїнській АЕС пройшло загальностанційне протиаварійне тренування. За легендою, внаслідок ракетного обстрілу об'єктів критичної інфраструктури в санітарно-захисній зоні АЕС сталася умовна аварія: перевищення навантажень у мережі, низькочастотні коливання, порушення в роботі енергосистеми та повне знеструмлення енергоблоку №2. Сценарій, на жаль, може бути реалістичним – під час повномасштабної війни атомники мають готуватися до будь-якого розвитку подій. На майданчику були виконані всі протоколи аварійного реагування: зібрані аварійні групи та бригади, активізовано внутрішній кризовий центр, штаб керівника аварійними роботами (КАРМ), введено в дію аварійний план. Тренувались дві зміни аварійних груп та бригад – під керівництвом генерального директора підприємства Вячеслава Стоянова та заступника головного інженера ПАЕС з експлуатації Олександра Рудого. «Умовно за тренуванням» відбулось знеструмлення філії з втратою робочого та резервного живлення власних потреб. До основних ввідних також додали локалізацію умовної пожежі в приміщенні дизель-генератора, необхідність надання першої медичної допомоги постраждалому внаслідок гасіння пожежі, часткову евакуацію персоналу одного з підрозділів. Умовно аварію було кваліфіковано як комунальну, тобто наслідки якої поширилися за межі підприємства. Оперативний персонал відпрацьовував навички щодо виявлення та класифікації аварії. А у внутрішньому кризовому центрі відбувався мозковий штурм. Туди надходила інформація про роботу обладнання, радіаційний стан, діяльність аварійних груп і бригад. Члени штабу КАРМ аналізували події та приймали рішення щодо подальших дій з ліквідації умовної надзвичайної ситуації. Після завершення загальностанційного тренування усі задіяні аварійні групи та бригади зібрались, аби коротко прозвітувати про результати роботи. Попередні підсумки загальностанційного протиаварійного тренування підбили у зовнішньому кризовому центрі, а більш детально розглянули в понеділок на засіданні членів штабу КАРМ. Розібрали основні зауваження, окреслили напрямки для покращення. Загальна оцінка дій аварійних груп та бригад – «задовільно». Наступне подібне навчання на Південноукраїнській АЕС заплановане на вересень-жовтень цього року. Як зазначають самі учасники, такі умовні тренування формують реальну готовність і підвищують безпеку – як атомної станції, так і громади довкола неї.