Source
Південноукраїнська АЕС | ️Цього дня, 12 серпня 1983 року, енергоблок №1 Південноукраїнської АЕС...
1 220 Views/Reach
2025-08-12 13:39
Message №5684
🗓️Цього дня, 12 серпня 1983 року, енергоблок №1 Південноукраїнської АЕС було виведено на проєктну потужність – 1 млн кіловат-годин електроенергії. А 2 грудня 1983-го перший енергоблок ПАЕС розпочав комерційну експлуатацію. У цей день атомний блок вийшов на номінальну проєктну потужність – 1000 МВт.Розпочавши будівництво першого «мільйонника» у серпні 1976-го, південноукраїнським будівельникам, монтажникам і атомникам вдалося звести та запустити енергоблок трохи більше ніж за 6 років. 22 грудня 1982 рік – о 22 годині 58 хвилин енергоблок №1 Південноукраїнської АЕС уперше синхронізовано з Єдиною енергосистемою країни.За роки експлуатації колектив ПАЕС накопичив значний досвід у забезпеченні безпечної та надійної роботи блока №1. У рамках продовження довгострокової безпечної експлуатації першого «мільйонника» фахівцями ПАЕС були виконані масштабні модернізації та впроваджено низку технічних інновацій систем безпеки. Тож у листопаді 2023 року Колегія ДІЯРУ ухвалила рішення про можливість продовження довгосторокової експлуатації блока на 10 років – до 2 грудня 2033-го.#ІсторіяПАЕС