Доповнення до допису про те, як у минулому сезоні ходили на футбол. Тепер конкретно про Серію А.Мілан знову виявився клубом, який збирав найбільшу авдиторію, другий рік поспіль. Окрім нього, позначку в мільйон фанів на трибунах пробили Інтер і Рома. Зрештою, клубів, яким таке під силу, зовсім небагато – ще Лаціо та Наполі. У решти просто стадіони недостатньої місткості.Тому важливо також дивитися на відсоток заповнюваності трибун. І тут лідери зовсім інші. На першому місці Ювентус із показником 98% зумів випередити Кальярі, який тепер другий.Туринці торік були третіми. Другим був Комо, який впав аж на п'яте місце, пропустивши ще й обидва міланські гранди. Хоча, за даними Transfermarkt, саме на стадіо Джузеппе Сінігалья був зафіксований єдиний у минулому сезоні Серії А аншлаг.Заповнювати домашню арену бодай на половину не вдалося лише двом клубам. Фіорентині – з об'єктивних причин, адже Артеміо Франці частково закритий через реконструкцію. Ну а Лаціо таким чином пожинає плоди конфлікту тіфозі з власником клубу.Кальчо з ананасами | Підписатися
🏟 На стадіоні «Буковина» розпочалися масштабні роботи з повною заміною футбольного поляУже на наступний день після заключного матчу сезону 2025/26 проти «Металурга» на стадіоні «Буковина» стартували масштабні ремонтні та будівельні роботи – розпочалася повна реконструкція та заміна футбольного поля, щоб спортивна споруда відповідала всім обов’язковим критеріям та стандартам Української Прем’єр-ліги. Це один з найбільших проєктів з модернізації інфраструктури клубу, спрямований на цілковиту готовність арени до вимог УПЛ.Робочі вже приступили до першого етапу - зняття старого газону та вивезення його за межі арени. Нове футбольне поле отримає сучасні інженерні мережі та передові системи забезпечення, а весь процес модернізації відбуватиметься за чітким покроковим планом. У рамках реконструкції буде облаштовано системи підземного дренажу, автоматичного поливу та електричного підігріву поля. Після завершення всіх необхідних будівельно-монтажних робіт буде виконано інсталяцію нового рулонного спортивного професійного газону українського виробництва. Наразі тривають підготовчі роботи до влаштування системи підземного дренажу. Після демонтажу рослинного шару та частини основи покриття спеціалісти візьмуться до підключення необхідних інженерних мереж, зокрема водопостачання для системи автоматичного поливу. Наступними етапами стануть монтаж дренажної системи та встановлення системи електричного підігріву поля, яка відповідатиме всім обов’язковим вимогам для проведення матчів Української Прем’єр-ліги. Усі роботи на об'єкті виконує компанія «Pro Green» - найпотужніша та провідна компанія в Україні у сфері будівництва та обслуговування професійних газонів, яка вже успішно реалізувала багато подібних проєктів по всій країні.Паралельно на стадіоні «Буковина» тривають проєктні та підготовчі роботи щодо встановлення нового сучасного освітлення, а також завершуються роботи з облаштування адміністративних та офісних приміщень. Уже найближчим часом клубний офіс ФК «Буковина» переїде безпосередньо на територію стадіону та стане частиною оновленої інфраструктури клубу. Реконструкція футбольного поля та модернізація інфраструктури стадіону є важливими кроками у підготовці до історичного для клубу сезону 2026/27, у якому «Буковина» вперше за 32 роки виступатиме в еліті українського футболу. Клуб робить усе можливе, щоб вся інфраструктура відповідала обов’язковим вимогам та стандартам УПЛ. Ми будуємо майбутнє клубу разом!
💥🏀 Євроліга розглядає альтернативні варіанти місця проведення Фіналу чотирьох-2027Очільник турніру Чус Буено, на прес-конференції підчас Фіналу чотирьох в Афінах, визнав, що організація шукатиме запасний варіант для проведення івенту наступного року, якщо ситуація на Близькому Сході не стабілізується. ⏮️ Нагадаємо, в 2025-му році Євроліга 🏀 підписала контракт на проведення трьох Ф4 в Абу-Дабі 🇵🇸 з чергування по роках. Тобто, 2027-й — це якраз рік Абу-Дабі, де вже зіграли в 2025-му. Проте, при підписанні контракту ніхто не міг передбачити того, що станеться навесні 2026-го і поки ситуація не вирішилася. Наприклад, Дубай🇦🇪, який зараз змагається в півфіналі Адриатичної Ліги, робив декілька запитів на повернення додому, але отримав відмови — зараз команда продовжує грати домашні матчі в Боснії. За повідомленнями сербських та литовських ЗМІ, Євроліга розглядає три альтернативних місця проведення фіналу, якщо з Абу-Дабі не складеться: ▪️Белград 🇷🇸: сербська столиця приймала Ф4 в 2018 та 2022-х роках і була одним з головних претендентів на івент-2026, але програла Афінам▪️Каунас 🇱🇹: литовці успішно приймали Ф4-2023. ▪️Валенсія 🇪🇸: іспанське місто Ф4 ще не приймало, але новенька Роїг Арена є найкращою ареною Європи + Валенсія вже провела фінал Копа Дель Рей-2026 і прийматиме кубкову вісімку і наступного року. Поки все це дійсно виглядає як потрібне планування «про всяк випадок», але ж хто знає. Будемо слідкувати. В цьому ж контексті треба зазначити, що і НБА😀, яка традиційно проводить передсезонні матчі в Абу-Дабі 🇵🇸 вже не один рік, поки не підтвердила проведення матчів на цей рік. #Euroleague
‼️🇺🇸 "У США навіть матч коледжу не можна подивитися менше ніж за 300 доларів, а це чемпіонат світу!" – президент ФІФА Джанні Інфантіно.⁉️🤔 "1000$ за квиток на перший матч збірної США на ЧС-2026? Я не знав цієї цифри. Я б, звичайно, хотів там бути, але, чесно кажучи, я б не платив", – президент США Дональд Трамп.☝️ Ось такі різні думки щодо цін на квитки на ЧС-2026.🤬 Чимало хто критикує ФІФА за "вимагальницьку цінову політику", за якої вартість перепусток на ігри групового етапу визначалася на основі статусу команд-учасників того чи іншого матчу, а не фіксованим прайсом.💰 Водночас уболівальникам треба платити більше через комісію офіційної платформи перепродажу квитків на ЧС-2026, з якою ФІФА бере по 15% як з продавця, так і покупця з кожного проданого тікету.💯 Джанні Інфантіно ж переконаний, що організація все робить правильно:🗣 "Ми повинні дивитися на ринок. Американський ринок — це найрозвиненіша індустрія розваг, тому ми повинні застосовувати їхні тарифи.🤷♂Квитки можна перепродати. Тож якби ціни були нижчими, люди б все одно купили їх усі та перепродали.💸 Якщо хтось купить квиток на ЧС-2026 за $2 млн, я особисто принесу йому колу та хот-дог, щоб він отримав чудові враження".
🇮🇳 | Формула-1 може повернутися до Індії у 2027 роціМіністерство спорту Індії активно працює над тим, щоб повернути етап Гран-прі до календаря Формули-1. Міністр спорту Мансух Мандавія підтвердив, що уряд намагається усунути всі перешкоди, через які Королівські перегони залишили країну ще у 2013 році.Очікується, що трасу Buddh International Circuit придбає конгломерат Adani Group, який дуже зацікавлений у відродженні престижних перегонів.Високі податки були головною проблемою минулого разу. Зараз уряд обіцяє податкові пільги або механізми відшкодування податків для організаторів, щоб зробити проєкт фінансово вигідним.Через військові конфлікти на Близькому Сході (що вже призвели до скасування Гран-прі Саудівської Аравії та Бахрейну), Індія розглядається як безпечна та перспективна альтернатива. До уряду вже звернулися три різні компанії.Федерація автоспорту Індії вже веде активні переговори з керівництвом Формули-1, а уряд виступає посередником.Проте є нюанси:Індія має складну історію з проведенням великих авто та мотоспортивних подій. Наприклад, етапи MotoGP та Formula E, що проходили у 2023 році, стикнулися з серйозними організаційними та операційними проблемами (від затримок віз до проблем з персоналом та спекою), через що їх було виключено з подальших календарів.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop
Інформація щодо програми лояльності на матчі ФК «Динамо» Київ для учасників бойових дій 🫡🇺🇦 Футбольний клуб «Динамо» Київ є співзасновником багатьох соціальних ініціатив, спрямованих на підтримку захисників Вітчизни. Одна з них – це можливість безкоштовно відвідати домашні поєдинки першої команди клубу для учасників бойових дій.🎟️ З урахуванням аспектів безпеки клуб виділяє 5% безкоштовних місць від дозволеної кількості заповнення трибун стадіону «Динамо» імені Валерія Лобановського.🪖 Учасники бойових дій можуть отримати квитки тільки скориставшись онлайн-формою.На 1 посвідчення можна отримати 1 квиток. Прийом заявок закінчується за 24 години до початку матчу, або після вичерпання зазначеної квоти.Запуск на стадіон розпочинається за півтори години до початку матчу. Для проходу на стадіон просимо мати при собі квиток та посвідчення УБД, відображене в замовленні на безкоштовний квиток.➡️ Будь ласка, слідкуйте за інформацією з цього приводу на офіційному сайті клубу та в соціальних мережах.УВАГА ‼️ Відкрито онлайн-форму для прийому заявок на отримання квитків для учасників бойових дій на матч «Динамо» - «Зоря», який відбудеться 17 квітня о 15:30. 📄 ЗАПОВНИТИ ОНЛАЙН ФОРМУ
Кілька годин тому Рівер Плейт оголосив про залучення $100 млнОчевидно, це є ланкою угоди з Челсі, але прямо про це не говориться. Це подається, як кредит від двох банків (що є правдою), але погашатись він буде саме завдяки угоді з Челсі, в тому числі.Продовження розбудови найбільш відвідуваного стадіону світу - зведення даху для такої арени коштує дуже дорого. Також гроші будуть використані для розвитку академії клубу (звісно, адже це частина угоди з Челсі).Але що може бути не так?Проблема в тому, що залучивши $100 млн сторонніх інвестицій, Рівер перестає бути клубом, що належить фанатам. Порушується фундаментальна аргентинська традиція. І багатьом фанам в коментарях до заяви Рівера це не подобається. Частина фанатів переживає, що клуб не зможе повернути такий кредит і потрапить в боргову яму. Хоча частина фанатів клубу підтримує такий крок.Звісно, фанати Бока Хуніорс використовують цей крок Рівера, щоб підкреслити їхню «ненародність» і «неаргентинськість». Хоча самі мріють про реконструкцію Бомбонери і дорогі трансфери.Про ситуацію в аргентинському футболі я вам писав. І Рівер цим кроком йде відкрито проти нинішнього керівництва, що хоче залишити клуби некомерційними організаціями. Будуть зміни в Аргентині в бік приватного футболу, це очевидно.
🔊🗣 "Хто не скаче, той мусульманин" – фани збірної Іспанії на матчі з Єгиптом 🇪🇸🇪🇬☝️ "Я мусульманин, альхамдуліллах" – головна зірка збірної Іспанії Ламін Ямаль після гри з Єгиптом👎 18-річний талант Барселони засудив заряди своїх вболівальників, що лунали протягом гри в Каталонії, виклавши такий допис.
🗯 "Вчора на стадіоні пролунав скандування "хто не скаче, той мусульманин". Я знаю, що це було спрямовано на команду суперника, і це не було щось проти мене, але як для мусульманина це не перестає бути проявом неповаги та чимось нестерпним.Я розумію, що не всі вболівальники такі… але тим, хто співає такі речі: використання релігії як жарту на стадіоні, робить вас невігласами та расистами.Футбол — це для того, щоб насолоджуватися ним та вболівати, а не для того, щоб не поважати людей за те, ким вони є чи у що вони вірять.Тим не менш, дякую людям, які прийшли підтримати нас, до зустрічі на чемпіонаті світу".
✍️ Чи пригадаєте ви подібні історії, щоб уболівальники по суті "грали проти" найкращого футболіста своєї команди?📹: marca, sport es
Фанати Лаціо бойкотують матчі клубуПричини:• Фанати звинувачують президента клубу Лотіто в слабких трансферних компаніях і відсутності спонсорів.• Фанати незадоволені тим, що їх не залучали до обговорення дизайну нового стадіону.• Фанати впевнені, що Лотіто використовує Лаціо тільки для свого особистого економічного і політичного зиску.Кінцева вимога бойкоту - змусити Лотіто продати клуб.З одного боку, неможливо вимагати від президента приватного клубу робити те, на що в нього немає ресурсів або бажання. Викупіть у нього клуб - і розвивайте його за німецькою/шведською/аргентинською моделлю (платіть щорічні внески, обирайте президента і керуйте процесом).
Але з іншого боку, фанати клубу - це його серце і джерело доходу. Їх треба задовольняти. Клуб без фанатів не має сенсу. Якщо в тебе на матчах топ-чемпіонату порожні трибуни - треба або прислухатись до фанатів, або вони тебе знищать. Якщо клуб використовується як засіб політичного впливу, то який же в тебе вплив, якщо на трибунах порожньо?
⬆️ Ризик зриву гран-прі Мадрида через катастрофічне відставання у будівництві За ексклюзивними даними RacingNews365, зведення нової міської траси Madring викликає серйозні побоювання щодо її здачі вчасно.На момент візиту журналістів (а це лише за 174 дні до запланованої гонки!) об'єкт виглядав як один суцільний будівельний майданчик. Асфальт покладено лише на окремих коротких ділянках, а до ключових елементів, таких як знаменитий складний віраж із нахилом, будівельники ще навіть не бралися.Думки місцевих жителів щодо цієї ситуації кардинально розділилися. Одні відверто сміються і заявляють, що «немає жодного шансу» встигнути до вересня. Інші ж оптимістично вірять, що Мадрид зможе мобілізувати всі можливі ресурси, адже масштабне укладання доріг у місті традиційно проводиться саме влітку.Незважаючи на те, що офіційні організатори запевняють про повне дотримання графіка, реальний фізичний стан траси вказує на екстремальну гонку з часом та величезний ризик неготовності об'єкта до гран-прі.UkrFormula | Inst| TikTok| Shop