Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Гуляйпільський_Spotter
Added 06 Dec 2025

Гуляйпільський_Spotter

@spotteriano
Number of subscribers: 2 786
Photos: 2,760
Videos: 2,380
Links: 1,340
Description:
Бійся Бога та хлопців з Гуляйполя.
Source

Гуляйпільський_Spotter | НАБУ і САП викрили схему розкрадання коштів за «зеленим» тарифом на ти...

Telegram community logo - Гуляйпільський_Spotter Гуляйпільський_Spotter @spotteriano
354 Views/Reach 2026-01-21 12:36 Message №9260
НАБУ і САП викрили схему розкрадання коштів за «зеленим» тарифом на тимчасово окупованій території⚡️НАБУ і САП викрили схему розкрадання грошей, призначених для виплат за «зеленим» тарифом. Заробляли на цьому комерційні енергогенеруючі підприємства, розташовані на тимчасово окупованій території Запорізької області.У справі дев’ять підозрюваних. Серед них – ексзаступник Керівника Офісу Президента України та колишній член наглядової ради НАК «Нафтогаз України», його брат – власник мережі українських та іноземних компаній, довірена особа ексвисокопосадовця, керівники та працівники підконтрольних підприємств, а також колишній комерційний директор АТ «Запоріжжяобленерго».Кваліфікація: ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.У 2019–2020 роках колишній депутат Донецької обласної ради разом із братом взяли під контроль низку підприємств, що виробляли електроенергію з альтернативних джерел. На території Василівського району Запорізької області вони збудували сонячні електростанції загальною потужністю близько 60 МВт та уклали договори з ДП «Гарантований покупець» про продаж електроенергії за «зеленим» тарифом.Після початку повномасштабного вторгнення росії та окупації частини Запорізької області сонячні електростанції втратили зв’язок з Об’єднаною енергетичною системою України, зазнали пошкоджень, а персонал був евакуйований. Попри це, підконтрольні підозрюваним підприємства продовжували декларувати виробництво електроенергії та отримувати за неї оплату за «зеленим» тарифом, хоча фактично електроенергія не надходила до енергосистеми України.Вони звітували неправдиву інформацію про обсяги генерації та технічну готовність станцій, зокрема під час повного знеструмлення. Отримані гроші надалі виводили через пов’язані компанії.Загальна сума збитків – 141,3 млн гривень.