Source
Смоловий | Металіст 1925 1:0 ДинамоДинамо та проблема ідентичності Бачу, є необхі...
2 670 Views/Reach
2026-04-14 15:25
Message №9472
Металіст 1925 1:0 ДинамоДинамо та проблема ідентичності Бачу, є необхідність пояснювати нескладні штуки. Популісти почали пушити наступні слогани:⁃ Динамо Костюка на початку було вертикальним, а щойно почав грати Ярмоленко та сів Піхальонок - одразу все вмерло⁃ і настільки, що це Динамо тепер нагадує команду ШовковськогоМабуть, я буду раз на рік це пояснювати, доки фізично матиму змогу. І, схоже, час прийшов пояснити це вже у 2026 році.1️⃣ У чому конфлікт сприйняття? Немає футболу Костюка чи футболу Шовковського.2️⃣ Потреба у «футболі Шовковського», до того «футболі Луческу» чи ще раніше у «футболі Реброва» виникала, бо в Україні, як і будь-де, існує таке явище, як низький захисний блок. Більшість часу суперники сидять в "автобусі". Звідси і необхідність розвитку унікальних навичок та якостей.3️⃣ «Футбол Шовковського» так називається не тому, що він подобається Шовковському. Зрозумійте вже це нарешті. Шовковський теж би із радістю грав у примітивний аграрний футбол з кросами, як і Костюк. Гени не сховаєш в шароварах.4️⃣ Але Шовковському, на відміну від Костюка, вистачає клепки усвідомити: коли ти часто стикаєшся із низьким блоком - тобі потрібні відповідні цій задачі інструменти. Мабуть, дійсно взяв щось від діда та Мальдери.На відміну від Шовковського, Костюк - дошкільнятко, що досі вірить у святого Миколая. Шовковський - підліток, який уже спалив батьків із "плойкою" захованою в шафі напередодні Нового Року. Поки що жодна команда за останні n років не вигравала УПЛ з індексом вертикальності понад 16. Ніхто не вигравав УПЛ, взагалі не вміючи розкривати низький блок. За рахунок кросів і дальніх ударів можна дати хороший відрізок, але не виграти дистанцію в 30 турів. Звідси в Динамо дві похідні проблеми:⁃ якщо гравець обмежений і вміє тільки бігти вперед у відкритий простір, то проти низького блоку він випадає, бо бігти нікуди (Error 404 чи блакитний екран)⁃ якщо гравець розумний - він адаптується і грає по-різному, але вже часто присутня компромісність по фізичному профайлу (Буя, Піха)Тому мене дратує, коли хтось говорить, що Шапаренко не підходить під вертикальний футбол Костюка. Вище вже був приклад. Давайте ще один.1️⃣ Металіст 1925 відверто не вивозив тиск належної якості, як це вдавалося Карпатам. Дивишся епізод на 14:11 - намір є.2️⃣ Але дивишся на реалізацію - і бачиш проблеми. Наче розібрали всі прості варіанти для Нещерета, але зверніть увагу на рух Шапаренка з першого слайду на другий. Він вільно рухається, шукає зону. За ним не йде жоден ЦЗ, Аревало зайнятий Михайленком, Павлюк орієнтується на Бражка. Шапаренко відкривається в розриві між лініями.3️⃣ Нещерет це помічає і перекидає шість гравців групи пресингу Металіста 1925. Чудовий приклад того, що Шапаренко МОЖЕ не стягуватися до мʼяча, а відкриватися між лініями й все одно отримувати передачу без тиску. Питання лише в тому, хто і як ставить задачу.4️⃣ У підсумку в Шапаренка є очевидна опція на Вівчаренка. Цим пасом він відрізає опорників, які вже повернулися в позицію. І далі - варіант розвитку атаки з глибоким пасом в штрафний. У дві передачі Динамо виходить із власного штрафного у фінальну третину. Чи Шапаренко зіпсував атаку? Ні. То чому він проблема для Костюка і «не підходить» під вертикальний футбол?Інша справа, що ніхто з вихованців Костюка не може, як Шапаренко в горизонтальний, коли ВИНИКАЄ ПОТРЕБА. То, можливо, проблема не в Шапі, Буяльському чи "досвідчених гравцях" (тих, хто вміє проти низьких блоків, бо розумний), а в тому, що в інших немає нічого, окрім кросів і дальніх ударів, бо нинішній тренер в інше не вірить? За дивним збігом, коли Луческу та Шовковський вигравали золото - більшість реальних вихованців Костюка виконувала другорядні ролі та бігала по орендам в агрохолдингах, де їм і місце. В УПЛ не можна вічно уникати низьких блоків, рано чи пізно лафа закінчиться. Рух та Оболонь були дзвониками. Не почули. Тепер лунає колокол.#ДКмікроскоп #Металіст1925Динамо #УПЛ