Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Шабо ІНФО
Added 14 Jul 2024

Шабо ІНФО

@shabo_INFO
Number of subscribers: 7 005
Photos: 12,700
Videos: 861
Links: 4,830
Description:
Неофіційний інформаційний Телеграм-канал Шабівської громади Наш чат: t.me/shabo_chat Наш ІнфоБот: t.me/shaboinfobot Прислати новину: t.me/ShaboNewsBot

👥 Number of subscribers

7 005
Average/Day:: -3
Average/Week:: +6
Average/Month:: +150

👁️ Average views per message

2 113
Average/Day:: 2,200
Average/Week:: 2,373
ERR: 30.16%

📊 Messages per Day

2.1
Last day: 9
Week average: 4.6
Average per day: 2.1

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 3,870 26-01-31 11:27
‼️ Шановні жителі Шабівської територіальної громади ‼️🌧️ У зв’язку зі складними погодними умовами на території громади спостерігаються ускладнення на дорогах, можливі аварійні пориви та тимчасові відключення електроенергії. Просимо мешканців за можливості обмежити пересування та дотримуватися правил безпеки.🛠️ Комунальні та аварійні служби працюють у посиленому режимі.🔌 У разі тривалих відключень електропостачання на території громади функціонують Пункти незламності та Пункти обігріву, де мешканці можуть відпочити, підзарядити мобільні пристрої та зігрітися.📍 Пункти незламності:• с. Бритівка — ЗДО «Журавка», вул. Миру, 8а• с. Шабо — Шабівська сільська рада, вул. Центральна, 65🔥 Пункти обігріву:•с. Бритівка — ОЗ «Бритівський ліцей», вул. Артільна, 29• с. Бритівка — приміщення сільської ради, вул. Центральна, 56• с. Салгани — Центр культури та дозвілля, вул. Шабська, 20• с. Шабо — ОЗ «Шабівський ліцей» (спортивна зала), вул. Шанцера, 1• с. Шабо — ЗДО «Ягідка», вул. Кірхівська, 2а• с. Шабо — ЗДО «Теремок», вул. Шанцера, 12📱 Додаткові пункти для підзарядки мобільних пристроїв:• с. Вигон — вул. Шкільна, 35а, філія «Вигінська гімназія»• с. Адамівка — вул. Шевченка, 49, Адамівська гімназія• с. Софіївка — вул. 28 червня, 51, ЦНАП• с. Біленьке — вул. Вільна, 2, ЗДО «Колосок»📢 Слідкуйте за офіційними повідомленнями. Бережіть себе та своїх близьких.
👁 3,110 26-01-30 10:40
📄 30 січня 2026 року відбулося засідання виконавчого комітету Шабівської сільської ради.Під час засідання було розглянуто широкий спектр питань, що стосуються соціального захисту населення, освіти, культури, спорту, житлово-комунального господарства, безпеки, мобілізаційної роботи та організаційної діяльності Шабівської сільської територіальної громади.🗂 До порядку денного засідання увійшли такі питання: • про стан розгляду звернень громадян за 2025 рік; • про погодження звіту про виконання Програми «Запобігання сирітству та подолання дитячої безпритульності та бездоглядності» Шабівської сільської ради; • про визначення переліку об’єктів та видів оплачуваних робіт для порушників, на яких судом накладено адміністративне стягнення у вигляді суспільно корисних робіт; • про погодження звіту про виконання Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді; • про погодження звіту про виконання Програми проведення культурно-мистецьких заходів та відзначення державних і національних свят; • про погодження звіту про виконання Програми розвитку фізичної культури і спорту; • про погодження звіту щодо виконання Програми підтримки обдарованих і талановитих дітей та молоді; • про погодження звіту щодо виконання Програми «Шкільний автобус: порядок забезпечення»; • про погодження звіту щодо виконання Програми надання одноразової допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, після досягнення 18-річного віку; • про погодження звіту щодо виконання Програми «Здоров’я дітей — майбутнє громади»; • про погодження структури закладів загальної середньої освіти, закладів дошкільної освіти та закладу позашкільної освіти на 2026 рік; • про взяття на квартирний облік учасника бойових дій; • про зміну договору найму квартири та заміну основного квартиронаймача; • про переведення садового будинку у житловий будинок; • про відмову у наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами; • про переведення садового будинку у житловий будинок; • про затвердження рішення комісії з розгляду питань з надання допомоги для вирішення житлових питань окремим категоріям внутрішньо переміщених осіб; • про оформлення права власності та надання статусу службового житла; • про затвердження штатного розпису працівників Виробничого управління житлово-комунального господарства; • про затвердження титульного списку об’єктів, фінансування яких проводиться за рахунок програми розвитку житлово-комунального господарства і благоустрою у 2026 році; • про затвердження титульного списку об’єктів поточного ремонту та утримання вуличного освітлення на 2026 рік; • про внесення змін до рішення виконавчого комітету щодо використання службових автомобілів; • про затвердження штатного розпису апарату Шабівської сільської ради та її виконавчих органів; • про погодження звіту про виконання Програми зміцнення, безпеки та порядку на території Шабівської сільської територіальної громади; • про погодження звіту про виконання Програми шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України; • про погодження звіту про виконання Програми забезпечення проведення заходів загальної мобілізації; • про погодження звіту про виконання Програми «Профілактика злочинності та сприяння діяльності правоохоронних органів»; • про погодження звіту про виконання Програми створення та використання матеріального резерву для запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій; • про вжиття заходів щодо взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, розташованого на території громади. Усі питання порядку денного були розглянуті, обговорені та за кожним з них ухвалено відповідні рішення.
👁 2,450 26-01-28 19:53
Нинішня зима — слушний час перевірити домашню аптечку, а надто – якщо ви маєте хронічні захворювання і стани. Це проста дія, яка допоможе вам почуватися впевненіше у час війни і спричинених російськими обстрілами відключень світла та тепла.⚠️ Водночас важливо пам’ятати: не лише наявність аптечки має значення, а й уміння правильно користуватися її вмістом. За можливості освіжіть ці знання або заздалегідь проконсультуйтеся зі своїм лікарем.Окрім базового набору, про який йтиметься нижче, в умовах воєнного стану до аптечки доцільно додати якісний турнікет для зупинки кровотеч і заздалегідь навчитися ним користуватися. Джгут, який застосовують для забору венозної крові в лабораторіях, для цього не підходить.Не рекомендуємо зберігати в домашній аптечці антибіотики, гормональні препарати, а також знеболювальні (крім ібупрофена чи парацетамола) — їх можна застосовувати лише за призначенням лікаря.👉 Формуючи домашню аптечку, зважайте на власний стан здоров’я та потреби родини. Якщо хтось із близьких має хронічні захворювання, обов’язково додайте до аптечки препарати, які приймаєте регулярно (рецептурні або безрецептурні). Варто мати щонайменше двотижневий, а краще — місячний запас таких ліків
👁 1,150 26-01-28 09:53
Війна забрала життя, але вона не зможе забрати пам’ять: у Білгород-Дністровському районі вручили високі державні нагороди (посмертно) родинам загиблих військовослужбовцівСьогодні, 28 січня, в Білгород-Дністровській районній державній адміністрації відбулось вручення нагород, якими були удостоєні посмертно захисники України, наші земляки – молодший сержант БЕРШАЦЬКИЙ Володимир Олександрович (10.01.1998 р.н.), житель села Прибережне (Шабівська ТГ) та старший солдат КОЖОКАР Дмитро Григорович (25.08.1984 р.н.), житель м. Білгорода-Дністровського.Обидва воїни мужньо і до останнього подиху виконували свій військовий обов’язок, віддавши за рідну країну найцінніше - власні життя. Старший солдат КОЖОКАР Дмитро Григорович загинув в бою за Україну 19 квітня 2025 року між н.п. Тростянець та Боромля Охтирського району Сумської області.Молодший сержант БЕРШАЦЬКИЙ Володимир Олександрович загинув в бою за Україну 07 травня 2025 року біля н.п. Тьоткіно, Глушовського району, Курської області рф.Підступна війна забрала у матерів синів, у дружин чоловіків, у рідних – близьку, дорогу людину...Неоціненний вклад кожного воїна у Велику Перемогу відзначено на найвищому державному рівні.За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку, Указом Президента України від 21.11.2025 №851/2025 за особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане виконання військового обов’язку орденом "За мужність" ІІІ ступеня посмертно нагороджені - старший солдат КОЖОКАР Дмитро Григорович та молодший сержант БЕРШАЦЬКИЙ Володимир Олександрович.Високі державні нагороди з рук голови (начальника) Білгород-Дністровської районної державної (військової) адміністрації Василя САМОКИША, т.в.о. начальника відділення цивільно-військового співробітництва Білгород-Дністровського РТЦК та СП головного сержанта Сергія ЗЕЛЕНЯКА, командира автотранспортного відділення взводу матеріально-технічного забезпечення військової частини А4960, молодшого сержанта Сергія ГОНТИ, заступника голови Білгород-Дністровської міської ради Андрія КРИШТОПОВА та Шабівського сільського голови Павла ПАВЛЕНКА отримали рідні загиблих військовослужбовців.Вручаючи нагороди очільник райдержадміністрації Василь САМОКИШ, представники органів місцевого самоврядування та військових підрозділів запевнили рідних, що вони завжди можуть розраховувати на допомогу владних структур з будь-яких питань, адже обов’язок влади допомогти та підтримати родини захисників у скрутну хвилину, зробити все можливе, щоб віддячити за те, що вони втратили своїх рідних.Вічна пам’ять полеглим Героям!
👁 1,710 26-01-22 09:42
🇺🇦 Щиро вітаємо жителів Шабівської громади з Днем Соборності України!📅 22 січня ми вшановуємо одну з ключових подій української історії — проголошення Акта Злуки 1919 року, який засвідчив прагнення українського народу до єдності, незалежності та спільного майбутнього. День Соборності є символом неподільності нашої держави, єдності українських земель і згуртованості нації.🤝 Сьогодні, в умовах боротьби за свободу та територіальну цілісність України, ідея соборності набуває особливого значення. Вона проявляється у взаємній підтримці, відповідальності та спільній праці кожного з нас — на робочому місці, у громадському житті, волонтерській діяльності чи на захисті Батьківщини.🙏 Висловлюємо щиру вдячність усім, хто своєю працею та відданістю зміцнює нашу громаду і державу. Нехай єдність, віра в Перемогу та любов до рідної землі залишаються нашою незламною силою.🏡 Бажаємо кожній родині миру, міцного здоров’я, добробуту та впевненості у завтрашньому дні.🇺🇦 З Днем Соборності України!💙💛 Слава Україні!
👁 974 26-01-19 09:33
Під час масштабної операції поліцейські ліквідували міжрегіональний канал збуту наркотичних та психотропних речовин, які маскувалися під легальну продукцію — дієтичні добавки «CBD»44-річний волинянин налагодив серійне виробництво CBD-продукції з вмістом наркотичного засобу – екстракту канабісу та психотропної речовини тетрагідроканабінолу. Ділок організував нарколабораторію у власному домоволодінні, де мешкав з дружиною і трьома неповнолітніми дітьми. Готову наркотичну продукцію реалізовували через розгалужену мережу збуту — 17 магазинів у Волинській області та 75 торгових точок по всій країні, а також через інтернет-ресурси. Чітко вибудована логістика та розподіл ролей між учасниками давали змогу отримувати стабільний щомісячний дохід у понад 10 мільйонів гривень.За силової підтримки спецпризначенців, 14 січня поліцейські провели одночасно понад сто обшуків у 21 регіоні держави. У результаті вилучено:🔹понад 1 000 літрів висококонцентрованої CBD-олії з вмістом екстракту канабісу (33 830 флаконів)🔹18 100 стіків чаю із вмістом тетрагідроканабінолу🔹понад 2 000 zip-пакетів із вмістом тетрагідроканабінолу (капсули, цукерки, шоколад)🔹70 кг псилоцибінових грибів🔹понад 10 000 желатинових «ведмедиків» із вмістом тетрагідроканабінолу🔹понад 3 500 ампул дієтичної добавки із вмістом екстракту канабісу🔹лабораторне обладнання для виготовлення продукції із вмістом наркотичного засобу - екстракт канабісу та психотропної речовини – тетрагідроканабінол🔹автомобілі, грошові кошти, банківські картки, мобільні телефони, документацію, організаційну техніку, чорнові записи.Орієнтовна вартість вилученої продукції із вмістом ТГК та екстракту канабісу за цінами «чорного» ринку становить понад 430 млн грн.Трьох учасників затримано в порядку ст. 208 КПК України. Їм повідомили про підозру в складі організованої злочинної групи за ч. 3 ст. 307 ККУ. Санкція статті передбачає позбавлення волі від дев'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.👮 Facebook | X | Instagram | TikTok
👁 2,310 26-01-09 08:36
Рятувальники ДСНС загасили всі пожежі, які виникли внаслідок російського обстрілу. Сили МВС працюють в чіткій координації над ліквідацією наслідків удару.Вночі росія цілеспрямовано била по цивільній і критичній інфраструктурі. Нелюдська мета ворога - залишити мільйони людей без світла, тепла й води посеред морозної зими. Це – свідомий та безжальний терор цивільних. Найбільше потерпіла столиця: пошкоджено 40 об’єктів, з них 20 - це житлові будинки. Крім того, росія атакувала Львів, Київщину, Кіровоградщину та Черкащину.До ліквідації наслідків залучено майже 500 рятувальників і 100 одиниць техніки. За потреби розгортаємо мобільні пункти обігріву.❗️Найпідступніші удари - по тих, хто рятує життя.У Дарницькому районі Києва ворог повторно вдарив по багатоповерхівці - у момент, коли на місці працювали рятувальники та медики. Загинув медичний працівник. Також поранено 5 рятувальників ДСНС, 4 медичних працівників та поліцейського.Це - свідомий удар по екстрених службах.Свідомий удар росії по людяності.На іншій локації у Дніпровському районі столиці після удару ворожого безпілотника виявили тіла 3 осіб. Двох загиблих ідентифікували, встановлюємо третю особу. Ще одна людина вважається безвісти зниклою. Станом на зараз у Києві загинуло 4 людини, щонайменше 25 поранено.На Київщині під атакою ворога були майже всі райони. Пожежі виникли у житлових будинках і господарських спорудах на Броварщині, Обухівщині, Бориспільщині.Загалом по країні працівники ДСНС врятували 40 людей.Серед них родина з Броварщини: мама, тато, бабуся та п’ятирічна дитина. Усім надано медичну допомогу.росія прагне занурити нас у холод та темряву. Ми маємо триматися разом – у турботі та взаєморозумінні. Тисячі людей по країні зараз працюють над тим, аби повернути тепло та світло у наші домівки. Їм потрібна наша підтримка. Дякую рятувальникам, медикам, поліцейським, енергетикам, комунальникам - тим, хто працює навіть під загрозою повторних ударів і не відступає. Вистоїмо
👁 957 26-01-08 10:15
🚔👮🏻Поліція Одещини закликає громадян бути максимально уважними та дотримуватися правил безпеки🌨🌧Укргідрометцентр попереджає про затяжний дощ, мокрий сніг та ожеледицю.🚘Водіїв просимо ретельно дбати про технічний стан транспортних засобів: перевіряйте гальма, зовнішні світлові прилади, склоочищувачі, систему обігріву та охолодження. За жодних обставин не сідайте за кермо у стані сп’яніння. Завжди користуйтеся пасками безпеки, дотримуйтеся швидкісного режиму та дистанції, уникайте різких маневрів, не ігноруйте заборонений сигнал світлофора, рухайтесь із увімкненим ближнім світлом фар чи протитуманними ліхтарями, уважно слідкуйте за дорожньою обстановкою.🚶🏽‍♂️🚶🏼‍♀️Пішоходів просимо обережно та уважно переходити дорогу, лише у дозволених місцях, переконавшись, що поблизу відсутні транспортні засоби або водії помітили вас і зупиняються, пам’ятайте, що на слизькій дорозі гальмівний шлях збільшується у кілька разів. У темну пору доби та в умовах недостатньої видимості користуйтеся світлоповертальними елементами, щоб бути помітними.Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете знизити ризик дорожньо-транспортних пригод, забезпечити безпеку собі та іншим учасникам дорожнього руху.❗️А якщо немає нагальної потреби вирушати в дорогу – краще залишайтеся вдома та перечекайте негоду.
👁 1,800 26-01-07 07:23
За доказами поліцейських троє жителів Білгород-Дністровського району понесуть кримінальну відповідальність за крадіжкиФігуранти завдали збитків потерпілим на суму понад 100 тисяч гривень. Зловмисникам висунули обвинувачення. Їм загрожує позбавлення волі.58-річний житель Саратської громади вдома під час вживання алкоголю зі своїм знайомим викрав у нього банківську картку. Зловмисник знав пароль, який потерпілий повідомив йому напередодні, попросивши придбати продуктів у крамниці. Наступного дня фігурант зняв із рахунку гроші в місцевому банкоматі, а згодом кілька разів розраховувався викраденою карткою у продуктових магазинах. Загальна сума завданих потерпілому збитків сягнула майже 6 100 гривень.А от 48-річний житель Шабівської громади з подвір’я школи в одному із сіл Кароліно-Бугазької ОТГ викрав велосипед вартістю майже 6 300 грн, який належав місцевій жінці.Ще один зловмисник – 41-річний житель Білгорода-Дністровського, який уже має п’ять судимостей за крадіжки та грабежі. Під час комендантської години, за порушення якої законодавством досі не передбачена відповідальність, чоловік через незачинені двері проник до господарського приміщення співмістянки по майно. Він підготував для винесення стіл зі стільцями, конвектор, два телевізори, мобільний телефон, пилку та інші побутові речі загальною вартістю майже 14 500 гривень. Утім вийти з ними з приміщення не встиг, бо приїхали поліцейські, яких викликала господиня, почувши гуркіт зловмисника.Крім того, поліцейські встановили, що цей самий чоловік обікрав два автомобіля, запарковані на вулицях у райцентрі. В одному він зламав замки на дверях і викрав гроші, кілька аптечок та знак аварійної зупинки. У другому дверцята були відчинені, і він викрав барсетку з грошима. Загалом своїми діями зловмисник завдав власникам транспортних засобів матеріальних збитків на суму майже 10 900 гривень. Також було з’ясовано, що він виніс і продав з дому своєї тітки, в якої проживав, майно на суму понад 73 600 грн.Отримавши заяви від громадян, поліцейські встановили причетних до злочинів осіб, вилучили частину викраденого майна та повернули власникам. Гроші зловмисники витратили на власні потреби.Як повідомив начальник Білгород-Дністровського районного відділу поліції Павло Бобчинський, у ході досудових розслідувань, що тривали під процесуальним керівництвом Білгород-Дністровської окружної прокуратури, правоохоронці зібрали достатню кількість доказів протиправних дій фігурантів та висунули їм обвинувачення, залежно від скоєного, у крадіжках, замаху на крадіжку та привласненні офіційного документа, вчиненому з корисливих мотивів. Обвинувальні акти відносно фігурантів вже скеровані до суду.Відповідно до санкцій ч. 4 ст. 185 та ч. 1 ст. 357 Кримінального кодексу України, максимальне покарання, що загрожує правопорушникам, – до восьми років позбавлення волі.
👁 2,130 25-12-30 08:28
Напередодні Нового року поліцейські Одещини нагадують громадянам про заборону використовувати піротехніку в умовах воєнного стануВідповідно до розпорядження обласної державної адміністрації, до припинення воєнного стану або до видачі окремого розпорядження заборонено використання, продаж чи будь-яке інше відчуження піротехнічних засобів (феєрверків, салютів, петард тощо) незалежно від класу. Виняток становлять лише засоби, що застосовуються силами оборони України та у промисловості, дозволеній чинним законодавством.Про це важливо пам’ятати, тому що гучні вибухи та постріли після повномасштабного вторгнення росії стали для багатьох українців болючим нагадуванням про пережиті обстріли й атаки. Вони викликають тривогу та стрес. Тож відмовившись від феєрверків, ми проявляємо свідомість, відповідальність і повагу до себе та оточення.Порушення заборони тягне за собою адміністративну та кримінальну відповідальність:ст. 182 (порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях) Кодексу України про адміністративні правопорушення;ст. 195-6 (порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) КУпАП;ст. 159 (порушення правил торгівлі на ринках) КУпАП;ст. 160 (торгівля з рук у невстановлених місцях) КУпАП;ст. 164 (порушення порядку провадження господарської діяльності) КУпАП;ст. 173 (дрібне хуліганство) КУпАП;ст. 296 (грубе порушення громадського порядку) Кримінального кодексу України.Санкції статей Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачають попередження, штрафи з конфіскацією піротехніки, громадські та виправні роботи, адміністративний арешт, а Кримінального кодексу України – штрафи та навіть позбавлення волі.Святкуйте тихо і безпечно, зважаючи на непрості випробування нашого часу.