Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Шабо ІНФО
Added 14 Jul 2024

Шабо ІНФО

@shabo_INFO
Number of subscribers: 7 005
Photos: 12,700
Videos: 861
Links: 4,830
Description:
Неофіційний інформаційний Телеграм-канал Шабівської громади Наш чат: t.me/shabo_chat Наш ІнфоБот: t.me/shaboinfobot Прислати новину: t.me/ShaboNewsBot

👥 Number of subscribers

7 005
Average/Day:: -3
Average/Week:: +6
Average/Month:: +150

👁️ Average views per message

2 113
Average/Day:: 2,200
Average/Week:: 2,373
ERR: 30.16%

📊 Messages per Day

2.1
Last day: 9
Week average: 4.6
Average per day: 2.1

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,930 26-04-20 12:46
💰 Глобальний індекс мільйона, де вигідніше працювати сьогодні? Дізнайтесь деталі нижче.📊 Дані на слайді демонструють жорстоку фінансову географію, проте реальність ще суворіша: згідно з останнім індексом Picodi, середньостатистичному українцю потрібно понад 215 років і 10 місяців безперервної праці, щоб відкласти свій перший мільйон доларів. Це ставить Україну на 86-те місце у світі серед 102 досліджених країн, поруч із Марокко та Руандою. При цьому враховується сценарій, за якого людина відкладає абсолютно весь свій чистий дохід, не витрачаючи ні цент на їжу чи житло.🇨🇭 Світовим лідером залишається Швейцарія, де на накопичення аналогічної суми потрібно лише 14 років і 3 місяці. На п’яти їй наступає Сінгапур із показником у 16 років та Люксембург 17 років. Цікаво, що у Сполучених Штатах, попри високий рівень життя, цей термін становить майже 20 років, проте саме там концентрація капіталу є найвищою: щодня у США з’являється понад 1 000 нових доларових мільйонерів.📈 Динаміка заробітних плат в Україні демонструє зростання, але інфляція та валютні ризики коригують плани. Згідно з прогнозами уряду на 2026 рік, середня зарплата має перевищити 30 000 гривень. Проте навіть за таких умов, при поточному курсі валют, шлях до мільйона скоротиться лише на кілька десятиліть, що все одно виходить за межі середньої тривалості людського життя.💸 Статистика доводить: звичайне накопичення з зарплати це шлях у кілька століть. В той час як у країнах Західної Європи капітал примножується через фондові ринки та інвестиції, в країнах, що розвиваються, мільйон залишається результатом або надприбуткового бізнесу, або «генетичного везіння». Наприклад, у Пакистані для досягнення цієї мети знадобиться понад 620 років це тривалість життя семи поколінь.Чи вірите ви, що в Україні реально заробити мільйон доларів чесною працею за одне життя?
👁 1,360 26-04-19 17:30
Вчорашня трагедія в Києві справедливо підняла ряд дискусійних питань. Хочу прокоментувати деякі позиції. 1. Дії поліцейського та поліцейської, які прибули на місце теракту. ❗️Ганебна, негідна поведінка. Це - сором для всієї системи. Вони відсторонені, триває розслідування щодо цього. Також будуть прийняті додаткові кадрові рішення щодо керівників.Не зовсім коректно робити узагальнення щодо всієї поліції лише за діями двох працівників. Окремі ситуації не відображають систему в цілому. Адже навіть у цій же спецоперації професійно та швидко діяв КОРД, кримінальні аналітики та інші залучені сили.2. Психічний стан нападника явно був нестабільний. Яким чином він отримав необхідні медичні довідки для продовження дозволу на зброю - потрібно неодмінно дослідити. Це буде зроблено в межах розслідування. ❗️Жодних масових перевірок власників зброї не буде. 3. Щодо надання права на вогнепальну зброю (включно з короткостволом) цивільним громадянам. ❗️Вважаю, що люди мають отримати право на збройний самозахист. Особливо після досвіду, коли на початку повномасштабного вторгнення цивільні люди отримували зброю для національного спротиву. Тож найближчим часом проведемо експертні обговорення за участі народних депутатів, громадськості, журналістів, ветеранської спільноти щодо підготовки фінальної версії законопроєкту про цивільну зброю.Мої щирі співчуття рідним і близьким загиблих жертв терориста. Наше завдання - зробити висновки і посилити систему там, де це потрібно. Саме над цим зараз і працюємо.
👁 1,650 26-04-13 16:22
Очільник партії "Тиса" Петер Мадяр провів першу прес-конференцію після перемоги на виборах. Основні заяви, що стосуються України та війни:• "Ніхто не може казати українцям, на яких умовах треба завершувати війну". Україна є жертвою цієї війни і це відомо усім;• В інтересах Угорщини мати хороші відносини з усіма сусідами. Майбутній угорський прем'єр готовий зустрітися з Зеленським;• Мадяр виступає проти пришвидшеного вступу України до ЄС, оскільки вважає, що всі країни мають пройти однаковий процес;• В Угорщині можуть провести референдум щодо підтримки членства України, якщо вона виконає всі умови;• "Якщо путін подзвонить мені, я візьму трубку. Але я не буду дзвонити йому сам";• Я би сказав путіну, щоб той завершував війну, "думаю, путін не послухається моєї поради, але я сподіваюсь, він буде змушений припинити цю війну";• Про 90 млрд: мені не дуже зрозуміла ситуація, але Орбан погодив цей кредит у грудні. Рішення вже було прийняте в Брюсселі, тому я не знаю, навіщо його знову переглядати;• Про російську нафту: Угорщина "не може змінити географію" в енергетиці, проте планує диверсифікувати постачання. Ми не хочемо повністю відмовитися від співпраці, ми хочемо купувати за низькими цінами й безпечно;• Ситуація з "Дружбою", як і війна в Ірані — шкодять енергетичній безпеці; • На думку Мадяра після завершення війни вся Європа скасує санкції, адже не в її інтересах "купувати сировину за вищими цінами"
👁 3,010 26-04-11 10:34
СОНЯЧНІ ЕЛЕКТРОСТАНЦІЇ ЗАПРАЦЮВАЛИНавіть в наш важкий час є місце для позитивних і значимих для життя громади змін. Важлива подія вчора відбулась в Шабівській громаді: в тестовому режимі запрацювали гібридні сонячні електростанції в Шабо (80 кВт) і Бритівці (30 кВт). Про це розповів сільський голова Павло Павленко. Декілька місяців тому обладнання станцій було привезено і ось воно запрацювало.Проект реалізується за підтримки Міжнародної організації з міграції (МОМ), фінансується Міністерством закордонних справ Франції. На насосних станціях водопідйомів в селах Шабо і Бритівка встановлені сонячні панелі та акумуляторні батареї, що дозволять працювати насосам та подавати воду навіть при блекаутах. Керівник громади говорить, що робота цих сонячних електростанцій по підрахункам теоретично здешевить тариф всім жителям громади на 2 гривні. Але вони не будуть відмінусовані від тарифа, оскільки підуть, по словам Павла Павленка, на організацію безперебійної роботи водонапорних веж. Текст: Лілія Климова
👁 2,590 26-04-09 07:44
Відповіді на деякі актуальні питання дає ПАВЛО ПАВЛЕНКО Декілька днів тому жителі сіл Благодатне, Адамівка і Авидівка звернулись до керівництва Шабівської громади з відкритим листом. В ньому вони висказали своє обурення з приводу того, що рейсовий автобус перестав їздити через їх села. Заступник голови Наталя Гречановська надала відповідь, в якій пояснила, що з цього приводу було звернення до Обласної адміністрації. ОВА відповіла, що вони цим питанням займаються, але практичного результату немає.Я попросила голову громади Павло Павленко прокоментувати цю ситуацію і відповісти на декілька питань:- Люди втрачають терпіння й говорять: навіщо тоді треба керівники громади, якщо вони не можуть вирішити питання з транспортом?Розумію людей, бо іноді у мене теж саме питання виникає з приводу керівників різного рівня. Ми багато приділяємо уваги питанню відновлення автобусного сполучення. Я не звик не доводити справу до кінця, але тут не знаю, що вже й робити. Звертались до всіх: до транспортного підприємства, до районної і обласної адміністрацій.Це питання рівня саме Обласної адміністрації, бо згідно розпорядження Кабміну, якщо маршрут пролягає через декілька населених пунктів, то це обласний рівень відповідальності. Ми і в березні, і в квітні звертались в ОДА. В березні пообіцяли відновити рух, коли покращиться погода. В квітні повідомили: якщо власник транспортного підприємства відмовиться працювати, адміністрація обіцяє провести новий конкурс. Конкурс серед кого? Проблема в тому, що по Білгород-Дністровському району працює одне транспортне підприємство.- Шабівська громада не може сама придбати автобус і возити людей?Ми не можемо відмінити рішення кабміну. Обласна адміністрація займається питанням пасажирських перевезень по області. Але, чесно кажучи, ми вже розглядали варіант взяти в оренду автобус. Тут свої складнощі. Важко знайти автобус в оренду, а водія - майже неможливо. Ми для шкільного автобуса ледве знайшли водія. Водіям наших шкільних автобусів за 65 років.До того ж, це ліцензійна діяльність, а щоб працювати на маршруті (наприклад, Адамівка-Шабо) треба виграти тендер. Але не дивлячись на всі ці складнощі, ми шукаємо вихід, ведемо перемовини з різними водіями.-А що з ФАПом? Чому він не працює?Робота ФАПів - це первічка, якою опікується Обласна адміністрація. Розуміючи, що в громаді живуть наші люди, ми за свій рахунок в селі Адамовка зробили ремонт ФАПа - підготували приміщення до роботи. Але лікаря забрали в армію. Ми тут безсилі.Стали шукати вихід, запропонували одній приватній медичній установі відкрити там свій кабінет. Вони все прорахували і сказали, що їм це невигідно.Таке враження, що з кожним роком все гірше і гірше...Громадам зараз важко. Держава перекидає на місцевий рівень багато питань, які потребують ресурсів. Взяти хоча б ту ж реформу освіти, яку проводять громади своїми силами.Якщо війна ще довго буде йти, то ситуація буде стрімко погіршувались. І через півроку може бути ще гірше.Текст: Лілія Климова
👁 2,450 26-04-08 11:12
Минулого тижня до Шабівської сільської територіальної громади завітали з робочим візитом представники Cities4Cities Світлана Крижанівська, Анна Кошель та партнер Cities4Cities у США Девід O’Кіф.🤝 Ця поточна робоча зустріч стала логічним продовженням уже започаткованої співпраці з містом Монтерей (США), поглиблення міжнародних муніципальних зв’язків, ознайомлення із роботою виконавчих органів Шабівської сільської ради та закладів освіти.🕯️ Спільно з гостями відвідали «Алею Слави», де вшанували памʼять загиблих Героїв.🏘️ Користуючись нагодою, сільський голова Павло ПАВЛЕНКО розповів про життя громади, безпекові виклики, з якими стикається громада в умовах воєнного стану, руйнування в громаді, спричинені ракетними обстрілами, про потреби громади, про бізнес, який стійко тримає економічний фронт; про проєкти, які реалізуються в громаді попри складну ситуацію. Також говорили про післявоєнне відновлення та туристичний потенціал громади.🌍 Як зазначив Девід O’Кіф: «Сьогодні я побачив два світи, світ — де є руйнування, безлюдне узбережжя, життя з тривогами та навчання дітей в укриттях, і світ — де є надія, гарні місця, і бізнес, який попри виклики працює та розвивається».👥 У робочій зустрічі взяли участь сільський голова Павло ПАВЛЕНКО, секретар ради Сергій ЧЕРНОКУЛЬСЬКИЙ, заступники сільського голови Наталя ГРЕЧАНОВСЬКА, Ірина СМОГЛА, керуюча справами Лілія СКАЛОЗУБ, начальник відділу економіки, інвестицій і проєктного управління Галина КАРПОВА; начальник управління житлово-комунального господарства і будівництва Олександр КАРПОВ; начальник відділу з питань соціального захисту та охорони здоров’я Катерина ЛЯШУК; Олександр МЕЛЬНИЧЕНКО.🌐 Сьогодні надзвичайно важливо відчувати підтримку міжнародних партнерів, це можливість обміну досвідом муніципальних практик та управлінських підходів, вести діалог з представниками Америки і розповідати про війну в Україні задля посилення підтримки України.🙏 Щиро вдячні керівництву ПТК «Шабо», «Європейської сироварні» за гостинність, послідовну підтримку та спільне прагнення популяризації громади на міжнародному рівні.
👁 2,280 26-04-07 14:59
Енергетичну пастку розірвано: після розголосу пункт «швидкої» в Шабо нарешті підключили до електропостачанняПункт екстреної медичної допомоги в селі Шабо Білгород-Дністровського району, який понад 3 тижні залишався без світла та працював від генератора, нарешті підключили до мережі. Про радісну звістку повідомив заступник директора Одеського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дмитро ВасилевськийСитуація, про яку раніше писали кореспонденти «Бессарабії INFORM», нарешті вирішилася. За словами Дмитра Василевського, це стало можливим завдяки розголосу та пришвидшенню спільної роботи усіх відповідальних служб. Наразі ще триває доопрацювання необхідних документів, однак парамедики вже повноцінно можуть працювати зі світлом. Електрику, яка була відсутня в приміщенні з 16 березня, відновили вчора, 6 квітня.«Як домоглися цього підключення? - За підтримки і розголосу журналістів, з їх допомогою. Також було підключено до цього процесу департамент ЖКГ облдержадміністрації, вони теж включилися. Кореспонденти включилися, ми включилися, Білгород-Дністровська райрада — і так от разом дали пришвидшення бюрократичному процесу. Вчора вже підключили фізично, проте одразу не поступило електропостачання у зв’язку з аварійною ситуацією взагалі по громаді, не було світла декілька годин після підключення. А ближче до вечора вже подали електроенергію, та пункт зі світлом. Зробили все у пришвидшеному темпі. Наші договірні відносини з райрадою, власником, ще потребують декількох уточнень. Наші договірні відділи працюють над цим. Раніше ми компенсували лікарні, а зараз ми будемо безпосередньо компенсувати райраді», — прокоментував заступник директора Одеського обласного центру екстреної допомоги. Інформацію про довгоочікуване відновлення електропостачання підтвердили і самі парамедики. Нагадаємо, раніше редакція "Бессарабія INFORM" повідомляла, що через відсутність електрики працівники пункту були змушені працювати при 12°C у приміщенні, користувалися генератором, який доводилося вимикати та заносити перед виїздом на кожен виклик, а необхідне обладнання заряджали від станції EcoFlow. Світло відключили після переїзду районної «первиннки» з будівлі, де базується пункт «швидкої», за заявкою районної лікарні — колишнього балансоутримувача. А новий власник в особі Білгород-Дністровської райради ще не встиг узгодити додавання електростанції до чинного договору з ДТЕК.
👁 2,250 26-04-06 12:51
Від $300 до $50 тисяч: ЗМІ порахували, скільки коштує уникнути мобілізації в УкраїніЕкономічна правда проаналізувала судові матеріали і публічні розслідування: найменші хабарі стартують від $300 за зняття з розшуку, тоді як на фінальних етапах суми можуть сягати десятків тисяч доларів.На початкових етапах:🧡 $300–1,5 тис. — зняття з розшуку (Сумщина, Волинь);🧡 до $2,5 тис. — «оновлення даних» без проблем;🧡 $3 тис. — зняття з обліку за станом здоров’я.Після контакту з ТЦК «цінник» різко зростає:🧡 $4–6 тис. — уникнення вручення повістки або доставки до ТЦК;🧡 $5 тис. — вихід із будівлі ТЦК без проходження ВЛК.На рівні «пакетних послуг»:🧡 до $20 тис. — оформлення броні;🧡 $25–50 тис. — фіктивна інвалідність, зняття з обліку та виїзд за кордон.Окремий сегмент — медичні схеми:🧡 $16–18 тис. — вплив на рішення ВЛК;🧡 до $25 тис. — повний пакет документів про непридатність;🧡 $300 тис. — сума, яку, за даними слідства, отримав голова ВЛК на Дніпропетровщині за серію таких «послуг».Також існують «сервіси» для виїзду за кордон:🧡 $10–12 тис. — «спецборт» або «зелений коридор»;🧡 $9 тис. — «довічне» зняття з військового обліку.
👁 2,200 26-04-01 10:48
❗️В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ З 1 КВІТНЯ РОЗПОЧИНАЄТЬСЯ НЕРЕСТОВА ЗАБОРОНАВесняно-літня нерестова заборона на здійснення любительського та промислового вилову водних біоресурсів встановлюється у зв’язку з періодом їх природного відтворення (нересту) у водоймах, підконтрольних Управлінню Держрибагентства в Одеській області.📌 Хаджибейський лиман, Кучурганське водосховище, річка Дністер та плавневі озера (крім спеціалізованого промислу оселедця) — з 15 квітня до 15 червня;📌 Дністровський лиман з прилеглими плавнями (крім спеціалізованого промислу оселедця) — з 15 квітня до 31 липня;📌 Інші водойми — з 1 квітня до 30 червня.📢 Щодо строків заборони на: 🔹 Тилігульському, Григорівському, Дофінівському, Шаболатському, Сухому та Тузлівських лиманах; 🔹річці Дунай, придунайських озерах та озері Сасик; 🔹спеціалізованому промислу оселедця — інформацію буде оприлюднено додатково.На період нересту забороняється пересування всіх транспортних засобів та моторних суден у заборонених місцях і на нерестовищах (за винятком установлених суднових ходів), крім суден, що використовуються органами рибоохорони та іншими уповноваженими органами державної влади.📢У період дії нерестової заборони на дозволених ділянках водойм дозволяється здійснення любительського рибальства: 🔹гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на одного рибалку; 🔹або спінінгом з однією штучною приманкою — виключно з берега.Нерест є одним із найважливіших етапів життєвого циклу риб, від успішності якого залежить відтворення, чисельність та якісний склад водних біоресурсів у водоймах.Нерест є одним із ключових етапів відтворення водних біоресурсів, від якого залежить їх чисельність та стан у водоймах. Тому дотримання встановлених обмежень у цей період є необхідним.☎️У разі виявлення фактів браконьєрства або порушень правил рибальства просимо повідомляти на «гарячу лінію» Одеського рибоохоронного патруля: (098) 798-47-93.🔻 З переліком нерестових ділянок, де заборонено рибальство, можна ознайомитися за посиланням:http://od.darg.gov.ua/.../_Nakaz_Perelik%20mezh...
👁 2,010 26-03-30 12:11
Комунікаційний центр «Служба 112» у місті Одесі Державної установи «Центр інфраструктури та технологій Міністерства внутрішніх справ України» відвідали заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко разом із головою регіонального представництва ЄІБ у країнах Східної Європи Крістіною Мікуловою, а також представниками Європейського інвестиційного банку та Представництва ЄС в Україні.✔️Центр 112 створений за таким принципом, коли людина, яка телефонує і потребує екстрену допомогу, вона може викликати одразу 2–3 служби. Тобто це комплексний дзвінок. Для нас важливо, щоб ми ні в якому разі не витрачали час людини і, що саме головне, не витрачали час екстреної служби, яка безпосередньо надає допомогу», – зауважив заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко.ℹ️Під час візиту делегація ознайомилася з роботою операторів, технічними можливостями центру та сучасними рішеннями, які застосовуються для оперативного реагування на звернення громадян. 📞Заступник Міністра внутрішніх справ України акцентував, що наразі до Одеського центру «Служби 112» лише за останній тиждень надійшло майже 12 тисяч викликів, з яких понад 25% було перенаправлено до екстрених служб для реагування. 🔗Детальніше ознайомитися з принципами роботи Служби – за посиланням у новині. 🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу