Про баланс між брати і даватиБудь-яка людська взаємодія так чи інакше передбачає два процеси - брати та давати, де прагнення брати природне, воно характерне нам ще з утроби. Спочатку ми брали енергію у нашої мами, потім у цьому контакті зʼявився тато та інші фігури.На якомусь етапі життя ми почали опановувати як давати: посміхатися у відповідь, відповідати на запитання, допомагати тощо. Таким чином ми постійно комунікуємо один з одним, щось даючи та щось беручи з контакту, але не всі вміють підтримувати здоровий баланс між цими процесами.Коли ти лише береш, ти ніби намагаєшся жадібно закрити ті потреби, які колись тобі не закрили. Це позиція дефіциту, де підсвідомо людина не вірить, що зможе постійно мати доступ до ресурсів і тому включається режим «взяти якомога більше»: грошей від партнерів, уваги, любові тощо. Якщо ж людина навпаки звикла більше віддавати, це часто про заборону собі користуватися ресурсами, коли людина вважає себе недостойною чогось. Кожен з цих полюсів - окремий Всесвіт, який цікаво досліджувати та пізнавати себе:• Чому я боюся просити про допомогу?• Чому я розглядаю партнерів лише як гаманець?• Чи можу я дозволити собі озвучити вартість послуг?Ми беремо та даємо у всіх сферах життя. Наші стосунки, карʼєра, фінанси і навіть здоров’я це про постійний взаємообмін, і чим більш він збалансований, тим краще розвивається ця сфера. І якщо на даний момент ви помічаєте, що десь є перекіс, це однозначно варто дослідити.
Думаєш, що вони без тебе не зможуть, а вони можуть ще краще, аніж якби ти допомагав.При синдромі рятівника часто дуже важко визнати свою непотрібність та не важливість у житті дорослої людини. Ми втягуємося у рятівництво з вірою що зараз незамінні, в той час як у реальному житті це далеко не завжди так.Я дуже люблю фразу «Всі дорослі. Всі впораються». Вона про те, що у кожної дорослої людини у більшості ситуацій достатньо ресурсу аби впоратися. І деколи найкраще, що ми можемо зробити це не включатися у рятівництво, а натомість дати людині можливість взяти за себе відповідальність. Що направду корисно і для нас, адже у підтриманні синдрому рятівника не останню роль займає відсутність фокусу на власному житті.Нерідко за порятунком інших ми не помічаємо власні актуальні потреби та проблеми, неправильно розставляючи пріоритети. І ось це усвідомлення власної неважливості та віра у потенціал інших часто допомагають змістити фокус на себе,подолавши характерні для рятівника почуття провини та обов’язку.
Підбірка безкоштовних освітніх ресурсівЗберігай та ділися з друзями. Топова підбірка безкоштовних освітніх платформ:1. Meta academyСпробуй безкоштовні IT курси з працевлаштуванням або ж отримай безкоштовну консультацію у виборі професії. Платформа справжня знахідка для тих, хто хоче спробувати себе в IT. 2. PrometheusТут ти знайдеш безкоштовні курси у таких напрямках: Бізнес, IT, Англійська, Державна служба, Особистий розвиток та безліч інших цікавих напрямків. Причому деякі навіть із сертифікацією. 3. House of EuropeКреативна освіта, соціальне підприємство, медіа, а також безліч інших можливостей для молоді. Цей ресурс однозначно не один раз стане в нагоді.4. EdEra Безкоштовні курси з української мови та культури, використання GPT, жіноче лідерство та інші актуальні теми. Платформа розрахована здебільшого для освітян та підлітків.5. WiceCow Платформа з короткими інтерактивними лекціями про культуру, мову, історію та мистецтво. Надзвичайно корисний ресурс для загального розвитку.Як тобі підбірка? Не забудь поділитися корисною інформацією.#саморозвиток
Одна проста штука, якої навчаються завдяки психотерапії Бути собі добрим другом Це означає зайняти розумію чого ти підтримуючи позицію по відношенню до себе, але зберігаючи критику. Тобто коли ти не копирсаєшся в усіх своїх невдачах, але з іншого боку визнаєш їх та готовий працювати над собою. Це здорова позиція, яка поєднує відповідальність та емпатію по відношенню до самого себе. Саме завдяки ній відбувається наш розвиток. Адже, тут є і якісна рефлексія і опора, яка необхідна нам для того аби рухатися вперед.Бути собі добрим другом - це про те аби стати собі тим підтримуючим дорослим, прикладу якого можливо не було у житті. І цей дорослий стане тією фігурою, яка допомагатиме не лише усвідомити свій досвід, а й зробити так аби він не був для нас тягарем. Навчатися цій позиції можна щодня, починаючи з простого. Спробуйте інакше проаналізувати ситуації, де звикли звинувачувати себе. Спробуйте зрозуміти та підтримати себе, не уникаючи відповідальності за помилки і подумати про те як цей досвід може допомогти вам.Спочатку буде непросто, але якщо докласти зусиль, то дійсно можна стати собі добрим другом.
Як не втрачати мотивацію Коли щось розпочинаєш, ти повний сил та натхнення. Але проходить якийсь час і тобі не хочеться рухатися далі 🙁 Знайомо?Ділюся лайфхаками як не втрачати мотивацію:1. Відзначайте свій прогрес. Ми часто втрачаємо інтерес та мотивацію, якщо не бачимо прогресу. Тому важливо помічати навіть свої найменші успіхи:• скільки днів вдається займатися спортом;• скільки годин присвятили вивченню чогось;• повертатися до кількох вдалих відгуків, які залишили.Поняття «прогресу» у кожній справі різне і кожного з нас надихають різні речі. Знайдіть те, що особисто для вас є підтвердженням прогресу та концентруйтеся на цьому.2. Дробіть великі цілі. Масштабні речі часто лякають настільки, що ми навіть не починаємо або швидко закидаємо їх. Спробуйте кожну велику ціль розбити на кілька маленьких та відзначати кожен етап.• вдалося завершити перші 100 годин навчання - супер 🔥• підтвердили рівень A2 - класно 👌Навіть якщо проміжний етап це не зовсім те, чого хочеться, він все одно є важливою частиною шляху, яку варто підмітити.3. Проведіть звʼязок між бажаним та вашими цінностями. Найкращий спосіб не втрачати мотивацію та зрозуміти як вона пов’язана з вашими цінностями. Це можуть бути цінності свобода, родина, розвиток, здоров’я тощоНаприклад, бажаний дохід може давати можливість вільно обирати що я хочу та коли. Це про свободу.Або ж він дозволяє дати собі найкращий догляд, лікарів та відповідних - це про здоров’я.У кожного з нас є ключові цінності, заради яких ми готові розвиватися. І здебільшого майже всі наші цілі можна з ними пов’язати.Втрачати мотивацію - нормально. Рано чи пізно її потрібно буде підтримувати за допомогою дисципліни та правильного діалогу з собою 👌Тому, не засмучуйтеся якщо помічаєте, що ви вже не дуже вмотивовані. Це просто означає, що ви пройшли той етап коли достатньо було запалу.#саморозвиток
У токсичних стосунках часто є періоди «найкращої версії партнера». Це коли після примирення людина якийсь час демонструє ідеальну версію себе: турботливу,зацікавлену, щиру…І ти думаєш що так буде завжди, але насправді людина не змінюється і все з рештою починається знову.У таких стосунках є певна динаміка:Абʼюз - точка кипіння - розходження - «ідеальні взаємини»Такий собі цикл, у якому співвідношення абʼюзу до ідеалу десь 90/10 і саме цих 10% дають надію. Адже якщо людина може змінитися на кілька місяців, то можливо вона здатна змінитися назавжди?Однак правда у тому, що партнер несвідомо або свідомо транслює цю ідеальну версію аби повернути іншого. І як тільки розуміє, що це вдалося - цикл абʼюзу запускається знову.У терапії найважче побачити цю циклічність та прийняти той факт, що партнер це не лише тих 10% щастя, а й 90% абʼюзу і що на це неможливо вплинути, якщо людина не хоче змінюватися. Залишаючись у таких стосунках ми надто сильно жертвуємо собою, настільки, що часом важко згадати себе до стосунків…І деколи найкращий вихід - там, де був вхід: з деяких стосунків легше піти, аніж змінити щось у них.
Анонс трансформаційної гри у Києві( 22.03.26 , 12:00)Друзі, цієї неділі планую провести у Києві трансформаційну гру «Від мрії до усвідомлення». Ця гра допоможе вам розібратися з такими запитами:• Пошук життєвого призначення, свого покликання• Усвідомлення справжніх цінностей, переконань, внутрішніх ролей• Визначення особистої чи професійної місії• Робота з внутрішніми обмеженнями, сумнівами, страхами• Формування стратегії досягнення складних цілей• Пошук ресурсів для руху вперед• Відновлення натхнення, внутрішньої ясності та мотивації• Переосмислення життєвого шляху на роздоріжжі❤️Як виглядає процесЯкщо ви знаєте що таке Cash flow, ви з легкістю зможете зрозуміти принцип: ви формуєте запит, стаєте учасником гри і з моєю допомогою крок за кроком розбираєтеся у ньому.👌Деталі• Локація - у центрі Києва, неподалік метро Хрещатик • Тривалість - 3 години• К-ть учасників - максимум 6• Вартість - 750 грнТакож ви можете замовити індивідуальне проведення гри за 2500(2 години)Для запису пишіть @olgamalakhova1
На нас тримається чуже, тому що не можемо втримати своєВ продовження вчорашньої теми про внутрішні причини «синдрому рятівника» хочеться розповісти про ще одну причину чому ми часто більше заклопотані чужим життям, а не своїм.Причина у відсутності дозволу жити своє життя.Ми знаємо що теоретично повинні робити, але не можемо наважитися. Наважитися обирати себе, інвестувати у свій розвиток, робити так як вважаємо за потрібне тому що боїмося невдач, не витримуємо власного опору або ж в силу інших внутрішніх причин.Так чи інакше але причина чому ми обираємо не жити своє життя у нас.І ми можемо або працювати з цим, роблячи посильні кроки для того аби жити як нам хочеться, або ж ігнорувати. Але тоді той внутрішній ресурс, який мав би бути виділений для свого життя, повинен знайти вихід. Цим виходом часто є чуже життя, яке ми хочемо «врятувати», насправді рятуючи лише себе від зустрічі з власними страхами.Просто жити своє життя насправді доволі непросто. Це потребує щоденної роботи над собою, що не всім підходить.Якщо ви впізнали себе, подумайте про причини які дійсно змушують вас рятувати чужі життя замість того аби зайнятися своїм. Можливо, ви просто не можете на це наважитися?
Елементи самодостатності Самодостатність = мені себе достатньо. Це відчуття формується з:• Внутрішнього комфорту: вам з собою добре, тому що нема сильних конфліктів або ви вмієте їх витримувати. Наприклад, ви не боїтеся відчуття самотності і тому не намагаєтеся закрити його за допомогою інших людей.Вам комфортно з вашим тілом і тому ви не соромитеся дивитися не нього в дзеркалі.• Інтересу до себе: коли лишаєшся наодинці з собою, однозначно щось доводиться робити. Якщо є інтерес до себе, це зазвичай щось ресурсне: хоббі, книги, гарні фільми, прогулянки, відпочинок тощо . Інтерес до себе = ми пізнаємо себе через діяльність та себе у ній.• Вміти чути себе: самодостатність це завжди здатність почути чого я хочу і отримати це або ж шукати способи отримати. Наприклад, якщо ви давно ніде не були і у вас є потреба у враженнях, то створити можливість їх отримати.Відчуття що мені себе достатньо не береться з порожнього місця: це комплексна робота з внутрішнім станом та зовнішнім, нашими діями.#психологія
Чому важливо підсилювати сильне Більшість з нас виросли з нахилом на «виправлення слабкого»:• не виходить математика - до репетитора• не гарний почерк - пиши більше• не виходить щось - навчисяПри цьому те, що виходить класно сприймали як належне і не розвивали. В результаті весь вільний час витрачали на те аби стати посередніми в усьому, а не крутими у чомусь.Адже доки ти інвестуєш всі ресурси у виправлення слабкого, сильне автоматично починає просідати. І таким чином рано чи пізно стає посереднім.А що якщо робити навпаки? Почати підсилювати сильне.Ти будеш крутим філологом, який не знає математики, але за рахунок професіоналізму не потребуватиме цього.Чим більше ми розвиваємо сильні сторони, тим легше нам обійтися без виправлення слабких.Тому що ти можеш собі дозволити співпрацювати з іншими, щось делегувати чи просто не робити бо не хочеш. Адже твої сильні сторони дозволяють зненерувати достатньо ресурсів аби цього не робити.Коли ти підсилюєш сильне, ти створюєш собі можливості не звертати увагу на слабке і не страждати від того, що щось не виходить. От чому власне це класна стратегія.