Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - РАНКОВИЙ КУЛИК
Added 06 Jan 2025

РАНКОВИЙ КУЛИК

@rankoviykulyk
Number of subscribers: 4 489
Photos: 11,300
Videos: 1,080
Links: 7,810
Description:
Правду говорить лише Віталій КУЛИК

👥 Number of subscribers

4 489
Average/Day:: -2
Average/Week:: -13
Average/Month:: -56

👁️ Average views per message

1 154
Average/Day:: 978
Average/Week:: 1,428
ERR: 25.71%

📊 Messages per Day

5.6
Last day: 0
Week average: 6.1
Average per day: 5.6

Status change history

Officially not confirmed 2025-01-06

Wall

Telegram statistics channel

👁 1,670 25-07-13 09:32
«ВРЄМЯ ГЄРОЄВ». ЯК У РОСІЇ ФОРМУЮТЬ “НОВУ ЕЛІТУ” автор - Марія Гуцало, експерт, кандидат політичних наукІніційований російським режимом процес висування ветеранів «СВО» у владу наразі вражаючого ефекту не має. Випускники першого етапу програми особливих успіхів на держслужбі не досягли. Найстатутніший призначенець із числа «ветеранів СВО» – це повпред президента на Уралі, «герой ДНР» та колишній спікер парламенту цієї «народної республіки» Артем Жога. Інші ветерани «СВО» балотувалися до регіональних парламентів, де їм вдалося зайняти лише 5% депутатських місць. Навіть для тих ветеранів «СВО», які потрапили у владу, підбирають посади, де вони можуть бути помітними, але без реальної політичної ваги. Усвідомлення неспроможності і неможливості реально впливати на політичні процеси, зокрема через низький освітній і професійний рівень, поступово призводить до зменшення кількості кандидатів на участь у кадрових програмах. Значно більший ефект від реалізації програми «Врємя героєв» досягається в медіапросторі. Державні ЗМІ, контрольовані соцмережі просувають воєнну тематику, зокрема шляхом постійної уваги до ветеранів «СВО», героїзують їх, граючи на почуттях патріотизму. Поряд з цим через медійні та культурні ресурси впроваджуються ідеї ненависті до українців та України. Реалізація федеральної програми стала частиною довгострокової стратегії на подальшу мілітаризацію російського суспільства та формування так званої «нової еліти». Просування ветеранів до органів виконавчої влади, регіональних парламентів та муніципальних структур спрямовується передусім на зміцнення управлінської вертикалі російської влади, формування нового типу «мілітаризованої еліти», здатної до жорсткої і безумовної реалізації курсу В.Путіна. Чим більше учасників «СВО» будуть вбудовані в «нову еліту», тим більшою буде впевненість у збереженні нинішнього курсу російського режиму на формування мобілізаційного резерву для участі у подальших військових конфліктах. на фото Нікіта Семьянов – “герой СВО”, кандидат в “нову еліту” росії, вбивця і ґвалтівник, був засуджений за вбивство на 9 років, вийшов через контракт з ЦВК Вагнера, зараз проводить “патріотичні” уроки для молодіhttps://politcom.org.ua/vryemya-gyeroyev-yak-u-rosiyi-formuyut-novu-elitu
👁 1,900 25-07-10 05:52
Якщо в студії «Суспільного Суми» на програмі «Обранці» раптом трапиться депутат Молоток, то йому варто поставити запитання: Навіщо підконтрольні йому особи зруйнували замок у дитячому парку «Казка» і чи не здійснювалося це за його прямою вказівкою? Якщо в студію завітає депутат Качура, то у нього варто спитати: Чи вважає він етичним влаштовувати свою помічницю на посаду голови Сумської Держпродспоживслужби, (як про це публічно розповів колектив установи), яка не має жодного досвіду та навіть відомої громадської діяльності саме з питань даної служби?Звісно, що «Суспільне Суми» в його нинішньому стані, жодного такого питання не поставить. Ситуацію могло б виправити центральне керівництво телекомпанії, що справді зацікавлене у гострих злободенних матеріалах, які цікаві глядачам і жодним чином не залежить від місцевих розкладів, але туди ми звертатися не будемо, бо за довгий час громадської діяльності усвідомили одну просту річ: не вийде примусити людей якісно працювати з-під палиці. Журналісти або прямо самі зацікавлені у якісному контенті, або ж просто «відбувають номер». Спустили їм вказівку робити якусь передачу про діяльність нардепів, то вони і роблять, не дуже переймаючись результатом, а тим більше якимись там інтересами громади.
👁 1,760 25-07-09 14:29
⚡️ В Молдові несеться — мінус ФортунеЩойно зʼявилась інформація, що до списку підсанкційних політиків Молдови в зоні шенгену також включили маріонетку кремля і «фунта» проросійського олігарха-виікача Ілана Шора Вікторія Фортуне, яка очолює партію «Велика Молдова». Та сама, яка нещодавно зазіхала на територіальні цілісність України.Це на доважок до санкцій щодо інших політиків, яких «курує» Ілан Шор. Відповідне рішення сьогодні ухвалили посли країн-членів ЄС.Остаточно це рішення мають підтвердити на саміті міністрів закордонних справ країн-членів ЄС 15-го липня.Відтак, молоімовірно, що вона потрапить до проросійського мегаблоку, який утворять соціалісти, комуністи та партії Ірини Влах та Васілія Тарлєва.Оптимізму відносно парламентських виборів в Молдові побільшало.Джерело: https://moldova.europalibera.org/a/ue-a-aprobat-noi-sanctiuni-contra-aliatilor-kremlinului-din-chisinau-furtuna-lungu-si-blocul-victorie-sunt-pe-lista/33469332.html?fbclid=IwQ0xDSwLbRWBleHRuA2FlbQIxMQABHqV0r7HKNc99Jcowx0hUd237Kcxp6YYn4AnGyz0-sSgWPgS7zcaQ19TTLRRl_aem_zMbPAozvkUVNVG7Huyd4Tg
👁 1,300 25-06-25 17:34
текст от татарского активиста, щас в США, Камиля Галеева: Итак, индо-угандийский мусульманин Мамдани выиграл праймериз в Нью-Йорке. Полагаю, что победа на выборах сделает его фактическим лидером демократической партии. Несколько замечаний:1. Нормативная исламофобия, господствовавшая на Западе протяжении последних нескольких десятилетий - она не то, чтобы умирает, а скорее, не воспроизводится. Старшее поколение в массе своей сохраняет усвоенные взгляды, и будет сохранять их до самой смерти. Но среди молодежи эта структура взглядов в какой-то момент воспроизводиться перестала, и по мере демографического замещения, дискурс войны с террором постепенно отойдет в прошлое. Впрочем, он и сейчас уже выглядит как артефакт седой древности2. Очень любопытна демографическая база поддержки Мамдани. И любопытна она тем, что вообще не соотносится с эсхатологией 2010х. Там не просматривается никакой коалиции меньшинств, а скорее наоборот - ядром поддержки стала образованная белая молодежь, причем в несколько большей степени мужчины, чем женщины. Подчеркиваю этот факт потому, что он - еще раз - противоречит всей господствующей космогонии предыдущей эпохи.То есть, это не то, что должно было бы происходить “согласно теории”3. Полагаю, что связано это со следующим. В предшествующую эпоху сложилась такая концепция, что носителем политической легитимности являются угнетенные. Расовые, сексуальные меньшинства + женщины. Естественно, что в противовес этой - назовем ее “прогрессивной” - концепцией легитимности, сложилась и симметричная ей “реакционная” теория. Ну типа, что носителем легитимности являются белые, причем в первую очередь “старые” белые (желательно scotch-irish) и в первую очередь, конечно мужчины.4. Мамдани стал первым серьезным политиком с левого фланга, который увидел, что “прогрессивная теория легитимности” - это радиотоксичный груз, и перенес фокус кампании с identity politics на социально-экономические вопросы. Бесплатный проезд в автобусе - это примерно в 1000 раз более конструктивная повестка, чем примерно все, что демократическая партия США предлагала избирателю до этого. По сути, она систематически и целенаправленно разжигала пламя расовой войны - и до-разжигалась до MAGA.5. Тут, надо сказать, удачно повезло с таймингом. Все 2010е и начало 2020х годов в инфопространстве шел нарастающий накал истерики, и истеричной же поляризации общества. Это был такой дух времени. Но за каждым приходом должен следовать откат. Ну типа - вот идет истерика, истерика, истерика, истерика - и вот к этому моменту аудитория начинает постепенно уставать от бесконечной истерики - а политики этого пока не почувствовали и продолжают гнать истерику по инерции.Мамдани оказался первым серьезным политиком с левого фланга, который не выглядит постоянно раздраженным, не демонстрирует “праведный гнев”, и не грозит никому небесными карами.6. И вот тут оказывается, что как только ты пересташь рисовать собственный электорат, ну или огромную его часть в виде essentialized evil, выключаешь праведный гнев и начинаешь разговаривать спокойно и конструктивно, твои рейтинги - упираются в потолок. Потому что к этому моменту созрел спрос на совершенно иной стиль публичной политики, а предложения на этом рынке - фактически не существует.
👁 2,600 25-05-23 15:34
ОПЕРАЦІЯ "ДВІЙНИК": ЯК КРЕМЛЬ АТАКУЄ ВИБОРИ, СВІДОМІСТЬ І РЕАЛЬНІСТЬ З 2022 року Росія веде масштабну і системну інформаційну операцію під кодовою назвою Doppelgänger («Двійник»). Це не просто дезінформаційна кампанія - це стратегічний наступ у цифровому просторі, метою якого є підрив підтримки України, деморалізація суспільств союзників і руйнування довіри до інститутів демократії. Кремль будує паралельну реальність: з фейковими медіа, клонованими державними сайтами, підробленими заявами відомих осіб і штучно створеною «народною думкою» через ботоферми. Це - нова форма війни, в якій снарядами виступають не ракети, а «новини», меми і фальшиві відео.Суть операції - створення сайтів-двійників, зовні не відрізних від реальних західних ЗМІ. Клонуються ресурси на кшталт The Guardian, Fox News, Le Monde, Der Spiegel, ANSA, 20minutes, а також сайти державних структур - від НАТО до МЗС Франції.На цих платформах розміщують вигадані прес-релізи, фейкові новини та спотворені інтерв'ю. Наприклад, на одному з підроблених сайтів НАТО публікувалися «заяви» про нібито рішення альянсу розгорнути українські війська у Франції для придушення протестів.У США підроблений ресурс, що копіює The Washington Post, поширював тези про корупцію в Україні та «неефективність» західної підтримки. Паралельно діяла мережа з десятків тисяч фальшивих акаунтів, які видавали себе за американців. Вони коментували новини, розміщували посилання на підроблені статті і створювали ілюзію суспільного консенсусу.тут - https://censor.net/ua/blogs/3553984/operatsiya-dviyinyk-yak-kreml-atakuye-vybory-svidomist-i-realnist
👁 598 25-05-21 06:59
📉 Китай скорочує експорт автомобілів до росії: за січень–квітень 2025 року поставки легкових авто впали майже вдвічі, а вантажівок — майже в п’ять разів, згідно з даними Головного митного управління КНР.- Легкові автомобілі: $1,9 млрд (–47,2% до аналогічного періоду 2024 року), у квітні – $507,1 млн (–16,2% до березня).- Вантажівки: $146,5 млн (–79,7%), у квітні – лише $50 млн (–16,9%).На тлі загального падіння лише експорт автозапчастин демонструє незначне зростання — на 4,4% ($753,8 млн). Це може свідчити про переорієнтацію китайських виробників з постачання готових машин на запчастини, які згодом можуть використовуватися в тіньовому чи кустарному збиранні техніки в рф.Така динаміка є тривожним сигналом для російського авторинку, який все більше залежить від китайського імпорту після відходу західних брендів. Зниження експорту свідчить або про свідоме згортання співпраці з боку Китаю, або про зниження попиту на дорогому і стагнуючому російському ринку, а також ускладнення фінансових розрахунків через санкції.🇨🇳 Китай, хоч і не приєднався до західних санкцій, коригує обсяги торгівлі з росією відповідно до своїх геополітичних та економічних інтересів, не ризикуючи підпасти під вторинні обмеження.
👁 1,200 25-05-06 14:55
Заява МЗС України ❗️ 8 травня Україна, разом із рештою Європи та світу, відзначатиме 80-ту річницю перемоги над нацизмом.Ми бережемо памʼять про Другу світову війну, якою була опалена кожна українська родина. Фронт прокотився всією нашою територією двічі, а загальні людські втрати українського народу склали вісім мільйонів загиблих: 5 мільйонів цивільних і 3 мільйони військових.Понад 6 мільйонів українців воювало в лавах Червоної Армії, сотні тисяч — у складі рухів опору та армій союзників антигітлерівської коаліції.Сьогодні проти українського народу, який є одним з народів-переможців над нацизмом і сплатив страшну ціну за мир та свободу в Європі, ведеться жорстока та неспровокована загарбницька війна. У ході цієї агресії російські солдати вчинили сотні тисяч воєнних злочинів, убили вже 620 та поранили майже 2 тисячі, депортували щонайменше 20 тисяч українських дітей. Розстріли цивільних, масові могили, зґвалтування, мародерство, затримання цивільних заручників, тортури та страти військовополонених, використання зброї невибіркової дії, удари по густонаселених житлових кварталах, енергетиці, цивільній інфраструктурі. Російська армія вчинила та продовжує вчиняти в Україні звірства, масштабу яких Європа не бачила з часів Другої світової війни.Саме ця армія буде марширувати 9 травня на Красній площі в Москві. Ці люди не є визволителями Європи, вони є окупантами та воєнними злочинцями. Марширувати пліч-о-пліч із ними — це розділити відповідальність за кров убитих українських дітей, цивільних і військових, а не вшановувати перемогу на нацизмом. Росія запрошує іноземних військовослужбовців до участі в параді 9 травня для того, щоби відбілити свої воєнні злочини та виправдати агресію.Участь іноземних військовослужбовців у цьому дійстві є неприйнятною та буде розцінюватися Україною як наруга над памʼяттю про перемогу над нацизмом, пам'яттю мільйонів українців-фронтовиків, які визволяли нашу країну та всю Європу від нацизму вісім десятиліть тому.Закликаємо усі іноземні держави утриматися від участі їхніх військовослужбовців у параді в Москві 9 травня. Особливо це стосується країн, які декларують нейтральність у ставленні до російської агресії проти України або послідовно займають нейтральну позицію в міжнародних відносинах. Участь військових таких країн у спільному параді прямо порушить таку декларовану нейтральність та виглядатиме як підтримка держави-агресора.Закликаємо всі іноземні держави та міжнародні організації до гідного вшанування жертв Другої світової війни та колективної перемоги над нацизмом, яке при цьому не виправдовує російської агресії та звірств проти українців.
👁 1,800 25-05-03 12:49
🪖⚠️Порушення прав мобілізованих ТЦК вчиняються здебільшого через норми, які дозволяють воєнкомам здійснювати призов громадян, незалежно від місця обліку – Лубінець🚨📋 У 2024 році до омбудсмена надійшло понад 3300 звернень щодо порушень під час мобілізації. Найчастіше скаржились на затримання без поліції, застосування сили, призов осіб із відстрочкою або бронювання, йдеться в доповіді уповноваженого ВРУ з прав людини Дмитра Лубінця, яку затвердив парламент.🧑‍⚖️📎 Кожне десяте звернення потребувало негайного реагування. У звіті йдеться про 3 смерті під час мобілізації у Тернопільській, Житомирській та Хмельницькій областях. Відкрито 25 кримінальних проваджень за фактами тілесних ушкоджень і перевищення повноважень.📄🪖 Причина більшості порушень — законодавчі норми, які дозволяють ТЦК призивати громадян незалежно від місця обліку. Також критикується право військових перевіряти документи — це порушує статтю 17 Конституції.📊🩺 Людей з інвалідністю чи тяжкими захворюваннями визнають придатними до служби. ВЛК часто не враховують медичні документи, а їхні рішення не оскаржуються, попри вимоги урядових постанов.📌Як писали на каналі, Міноборони реформує ТЦК: функції розділять на три напрями.Підписуйтесь: Bankova MailПідписуйтесь на нас в Х
👁 1,200 25-04-28 14:23
100 днів Трампа: схвалення американців рекордно низьке з часів завершення 2СВ - лиш 39%. 🔴 Associated Press-NORC Center for Public Affairs Research - баланс схвалення-несхвалення негативний, -20% (39% НЕ схвалюють і аж 59% схвалюють). ▪️"Відмінним/ хорошим президентом" Трампа вважають 31%. ▪️Для 16% він "такий собі"▪️Для 52% "жахливий". ▪️44% вважають, що Трамп має неправильні пріоритети▪️ Негативно оцінена політика в сфері економіки (-24%), ▪️імміграції (-7%), ▪️торгівлі (-25%) ▪️міжнародних справ (-22%).🔴 Washington Post-ABC News-Ipsos, баланс теж негативний, але трохи кращий, -16%. Так само 39% схвалюють, але не схвалюють 55%. ▪️Негативно оцінена політика у сфері імміграції (-7%), ▪️управління урядом (-15%), ▪️турбота про інтереси американців (-17%), ▪️діяльність у сфері економіки (-22%), ▪️зовнішньої політики (-23%) ▪️торговельні мита (-30%).Є й інші опитування, але й там цифри підтримки не піднімаються вище 41-44%. Трамп погіршив свої показники з першої каденції: 2017-го через 100 днів показники не були нижчими від 42%. Ніби всього 3% різниці, однак це стійка тенденція.І ще один момент: розрив між думкою республіканських та демократичних виборців фантастичний, 12% : 76%. Хоча і незалежні виборці теж дають низьку оцінку, 26%. Отже, маємо серйозний розкол в американському суспільстві як мінімум за ознакою підтримки політики Трампа.
👁 1,300 25-04-25 14:46
Центр досліджень Африки пише: Китай розширює вплив в Африці через портову інфраструктуруЗгідно з нещодавнім звітом Африканського центру стратегічних досліджень, китайські компанії беруть участь у роботі третини всіх комерційних портів Африки. Дослідження показує, що різні китайські державні підприємства діють як "будівельники, фінансисти або оператори" у 78 портах на території 32 африканських країн, причому майже половина цих об'єктів розташована в Західній Африці.Науковий співробітник Africa Center for Strategic Studies Пол Нантулья у своєму звіті "Картографування стратегічного портового розвитку Китаю в Африці" застерігає, що така масштабна присутність Китаю в портовій інфраструктурі континенту викликає серйозне занепокоєння. Зокрема, експерт вказує на проблеми надмірної заборгованості африканських держав, обмеження їхнього суверенітету над національними активами та ризик втягнення у геополітичні конфлікти.Показовим прикладом є нігерійський глибоководний порт Леккі, один із найбільш завантажених у Західній Африці. Компанія China Harbor Engineering Co. не лише спроектувала та побудувала порт із фінансуванням від Банку розвитку Китаю, але й отримала 54% фінансової частки та 16-річну оренду на управління об'єктом. Це дає китайській стороні контроль над розподілом причалів, правом прийому суден та можливість надавати преференції власним перевізникам.Експерти також висловлюють занепокоєння щодо можливого використання комерційних портів для військових цілей. Такий прецедент уже існує: у 2017 році Китай відкрив свою першу закордонну військову базу в Доралеху (Джибуті) після будівництва там порту китайською компанією. База розташована в стратегічно важливому регіоні між Суецьким каналом і протокою Баб-ель-Мандеб, через який проходить понад чверть світового судноплавства.Нантулья виділяє шість африканських портів, які через свої конструктивні особливості потенційно придатні для військового використання: Луанда (Ангола), Момбаса (Кенія), Волфіш-Бей (Намібія), Леккі (Нігерія), Вікторія (Сейшельські острови) та Дар-ес-Салам (Танзанія).Залежність африканських країн від китайської портової інфраструктури для ведення зовнішньої торгівлі може зробити їх менш схильними до протистояння політиці Пекіна. "Дивлячись у майбутнє, можна очікувати, що Китай прагнутиме збільшити свою роль у будівництві африканських портів для розширення свого володіння та оперативного контролю в напрямку китайських комерційних, економічних та військових цілей", – підсумовує дослідник.Джерело: Africa Defense ForumСвітлини: АР, Xinhua