Щойно на бюджетному комітеті слуги протягнули законопроєкт №15224, який серед іншого СКОРОЧУЄ на 40 млрд грн діючі видатки Міноборони на закупівлю озброєння та перекидає їх у резервний фонд бюджету.Офіційне пояснення – потреба оперативного фінансування непередбачуваних витрат і викликів воєнного часу.І це після жахливих викриттів із будівництвом ЖК «Династія»... У той час, коли волонтери далі закривають потреби фронту. Коли збори рухаються дедалі важче. Коли військовим потрібні дрони, техніка, транспорт, обладнання та нормальне забезпечення.Чи буде нарешті у пріоритеті оборона і наші військові? У час повномасштабної війни.Завтра у Верховній Раді будемо битись за те, щоб ці зміни не пройшли.Водночас разом із колегами з Європейська Солідарність розробили та зареєстрували альтернативний проєкт змін до державного бюджету (№15224-4), який, зокрема, передбачає:📌 Спрямування коштів європейського кредиту виключно для Міноборони:▪️ 396,7 млрд грн – на збільшення грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ та виплату одноразової допомоги особам, які вперше укладають контракт або мобілізовані;▪️ 1000 млрд грн – на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння і військової техніки.📌 Спрямування військового збору на ЗБІЛЬШЕННЯ грошового забезпечення військовослужбовців ЗСУ.📌 ЗБІЛЬШЕННЯ з 10% до 20% частки ПДФО, яка спрямовується на матеріально-технічне забезпечення військових частин ЗСУ (додатково для бригад – 7,8 млрд грн).📌 НЕ СКОРОЧУВАТИ видатки Міноборони на 40 млрд грн, передбачені для закупівлі озброєння.📌 Зобов’язати Кабмін протягом двох тижнів виконати доручення Володимир Зеленський щодо збільшення виплат військовослужбовцям у межах 250–400 тисяч грн залежно від виконання бойових завдань.
📣 Сказати, що я співчуваю киянам через пережите - це нічого не сказати. Лише зараз намагаюся звʼязати докупи кілька слів… Цілу ніч читала розпачливі і такі зрозумілі дописи друзів: «мені страшно!», а від вогняних відео аж в очах різало.Співчуваю, дорогі люди! Якби ж ненавистю можна було спалити ту блядо-територію! Там останній камінь розплавився б…Згадала допис однієї недоколиханої «слуги» з приводу недавнього хіхіхі-указу Зеленського: чи можна такий указ було уявити у 2018-у? Запитати б у цієї «державниці», чи можна було уявити таку ніч у Києві у 2018-у?Але «слуги» є «слуги» - це вже синонім тупих недолюдків.Приїхав наш президент-красунчик. Напустив духу незламності. Камера «випадково» вихопила головні слова на відео: «Люди живі?» Турботливий батя. Прихильники і хВанати течуть рікою захвату: змарнілий-постарілий, але приїхав особисто.Йому це все фіолетово. Довести очевидне? В Бучі він чи не вперше зʼявився «змарнілим-постарілим». А в цей час з його благословення облаштовувалися маєтки відомому Андрію, невідомому Вові, Чернишову і Міндічу, розбудовувалася багатомільярдна мафія, дика корупція зверху донизу била всі можливі рекорди, «стиралися» десятки тисяч людей через його недолуге керівництво. Зеленський - це байдужа і кривава мʼясорубка, яка меле безупинно.Співчуття, дорогі кияни…Смepть ворогам зовнішнім і внутрішнім!
Зʼясувалася причина несподіваного інтервʼю УП конʼюнктурного журналіста Братущака, який служить далеко від лінії фронту у сумновідомому полку "Скеля".Виявляється омбдусмен розслідує смерть 5 військовослужбовців невдовзі після мобілізації до цього підрозділу. Усім поставили однакові посмертні діагнози - проблеми з серцем і легенями. Насправді, як стверджують їхні родини, лікарі-паталогоанатоми діагностували численні забої, як наслідок звірячого побиття.Загалом, за інформацією Громадського, омбудсмен Дмитро Лубінець отримав 58 звернень щодо 425 окремого штурмового полку "Скеля".В матеріалі Громадського мова йде насамперед про п’ятьох мешканців Івано-Франківщини: Василя Войчука, Василя Цюрка, Ярослава Мокрія, Петра Данильціва та Віталія Карата. Братущак, друже, ти роками мочив Порошенка, зображуючи з себе принципового правдолюба. Тепер тебе залякали ті, хто завдяки твоїй критиці отримав владу? Дай знати - може Порошенко захистить. Бо з інтервʼю твого нічого не ясно, ніби все просто чудово, що аж не зрозуміло нафуя було інтервʼю в УП? Лише матеріал Громадського проливає світло, що у вас там коїться.https://hromadske.ua/viyskovi/264277-ne-prosluzyly-y-dvokh-tyzniv-u-polku-skelia-pomerly-piatero-novykh-mobilizovanykh-iz-frankivshchyny?traffic_source=ukr.net
🥀Про важливе на прикладі.Три дні тому одна з колишніх найближчих людей Зеленського Юлія Мендель дала інтерв'ю кремлівському пропагандисту з американським паспортом. Точніше, воно було опубліковане 3 дні тому.Це інтерв'ю викликало дуже нервову реакцію на Банковій. По команді були підняті всі, кого тільки можна було підняти. І всі з однаковими установками прийнялися травити Мендель.І нагадувало це ту саму ботофабрику, де в роді ботів були "поважні люди". Деяких тупо спалили. Інші просто і спалились і обісрались одночасно.Але не в тому суть. Суть в тому, що вся ця інформаційна істерія (саме це слово) була направлена всередину країни.Чомусь нікого не цікавило що про Країну подумають закордоном. А власне, в цьому і полягав основний удар.Тобто, таваріщі дипломати, чиновники, ручні журналісти, та інша челядь чомусь писали/говорили примітивну однакову тупізну українською, в той час коли головний удар (зовнішній) залишився невідбитий. І це я, людина, яка не переварює Зеленського, відповідав деяким іноземцям, що Мендель - це ватна пізда.А цим чувавам, які за це отримують гроші (легально за державні функції, або нелегально) на це чомусь було насрати. Вони переживали чомусь за думку Миколи з Коломиї, який точно не слухає Такера Карлсона.Друге що цікаво (і що головне) - це реакція.Банкова розраховувала на внутрішнє мочілово Зеленського, інспіроване Мендель. Ручні дікобрази виходили з тезами про "геополітичний тиск", "масштабну кампанію", "відомо кому це на руку" (щоб кожен придумав собі свого ворога), але ніхуя не відбулося.Ця тема тривала півдня. І Мендель була однаково пижджена як владою, так і опозицією.Тим смішніше зараз, через три дні, виглядають всі ці владні істерики і висери про "геополітичний тиск", "неспроста" ітд.І тут, крім провальної зовнішньої політики, напрошується просте порівняння:Ніхто з опозиції не став єднатися з їбаною ватою.І як тут не згадати про фейкові плівки Оніщєнка, фейкові плівки російського агента Деркача (жму руку обнімаю), плани Мореля (вже ніхто і не згадає про таке), фейкові історії про Ліпєцьку Фабрику, фейкові "секретні" Мінські угоди по здачі Широкіно, марші Святослава на честь якоїсь перемоги тисячу років тому, п'яні зборища Семенченка під Верховною Радою, бидлоакції Саакашвілі за гроші Курченка і Азарова, акції людей Шарія під час президентських виборів і інші десятки випадків колаборації сьогоднішньої влади і їх прихильників з росією і її агентами.Ось це і є відповідь на запитання чому все так погано. Тому що, люди, які зараз при владі або обслуговують владу вас, шановне суспільство, наїбали і продовжують найобувати.Тільки тоді вони не гребували єднатися з ворогом і істерично на телеканалі Медведчука 1+1 або на 112 каналі брехали про цукерки Рошен в рамках російських військових і істерики до неба за кожну фейкову хуйню, дискредитували всі здобутки і саму ідею вітчизняної війни "а то Путін нападе", а зараз вони просто мовчать (в кращому випадку), а деякі не гребують вписуватися за свинарчуків.📝Mason Lemberg
На Україну летять сотні шахедів, вночі будуть десятки балістичних ракет... але головне Вова не постраждає!Найцікавіше, ми знаємо, коли атака закінчиться - як тільки Вова повернеться в Київ.Це випадковий збіг, правда ж?!______________________________‼️ ГУР інформує — росія розпочала комбінований тривалий повітряний удар по критичних обʼєктах в Україні 13 травня 2026 року держава-агресор росія розпочала проти України комбіновану повітряну атаку, яка може мати тривалий характер. ☝️У першій хвилі атаки агресор застосовує значну кількість ударних безпілотників для перевантаження системи протиповітряної оборони України та ураження цивільних обʼєктів. Надалі росія планує застосувати значну кількість крилатих ракет повітряного та морського базування, а також балістики. Цілі москви — обʼєкти критичної інфраструктури та життєзабезпечення великих міст, зокрема енергетики, підприємства ВПК, будівлі органів державної влади. У такий спосіб росія, яка відкинула пропозиції перемирʼя, прагне вкотре вплинути на стійкість України у війні за свободу. ГУР МО України нагадує про важливість реагувати на сигнали повітряної тривоги та — як завжди в таких випадках — скористатись укриттями.
🥀Приклад морального падіння, який важко повторити. Так званий український «націоналіст» з Радикальної партії Ляшка - екс-нардеп Ігор Мосійчук, який називав себе бандерівцем, мазепинцем та петлюрівцем разом з рашистським агентом, екс-нардепутатом ОПЗЖопцем Вадимом Малхасяном (Новінським) у Відні на дЄньПАбЄди кладе квіти до могили совєтських ґвалтівників-окупантів. Разом з ними в кадрі ще один прорашистський український нардеп-втікач (між іншим, досі чинний) Сергій Шахов. Як відомо, соратник Мертведчука Вадим Новинський, який після повномасштабного вторгнення виїхав закордон, продовжує активно фінансувати ФСБшну агентуру в Україні під прикриттям московської церкви, яка сама себе називає УПЦ. У столиці Австрії він створив цілу групу, яка просуває кремлівські наративи і під виглядом представників України намагається дискредитувати Україну на Заході. Мосійчук давно перетворився на рупор Новинського і під виглядом борця з «режимом Зеленського» намагається сприяти поверненню в Україну так званого «руського міра».📝Ihor Miroshnychenko
🥀Лідер зі своєю потужністю, вже починає зайобувати навіть Брюссель, — PoliticoЄвропейська втома від Зеленського, у Брюсселі дедалі гучніше звучить роздратування, у європейських політичних колах зростає втома не стільки від самої України, скільки від Володимира Потужного. Якщо у перші роки великої війни його риторика сприймалася як символ боротьби та морального лідерства, то зараз частина європейських чиновників дедалі частіше називає її повчальною, ультимативною та виснажливою. Основна претензія полягає в тому, що Зеленський продовжує публічно тиснути на партнерів, звинувачуючи їх у повільності, нестачі політичної волі та недостатній підтримці. Його виступи, зокрема в Давосі та на європейських самітах, дедалі частіше сприймаються не як мобілізація союзників, а як спроба диктувати умови тим, хто й без того фінансово, військово та політично підтримує Україну. Для багатьох європейських лідерів це стає подразником на фоні власних внутрішніх криз, економічного тиску, міграції, оборонних витрат та політичного зростання правих сил. У кулуарах ЄС дедалі більше говорять про те, що Потужний повинен перейти від постійного морального пресингу до прагматичнішої дипломатії. Частина політиків вважає, що постійне підвищення ставок, вимоги швидшого вступу до ЄС, більшої кількості зброї, нових санкцій, починає викликати не співчуття, а втому. Особливо це відчутно в країнах, де виборці дедалі частіше ставлять питання: скільки ще Європа готова платити за війну, яка затягується. Це не означає відмову від підтримки України. ЄС продовжує розглядати безпеку України як частину власної стратегічної стабільності. Але тональність змінюється: замість безумовної політичної емоції дедалі більше домінує холодний розрахунок. Для багатьох європейських столиць Україна переходить із категорії «символічної боротьби» у площину «складного геополітичного проєкту», де ресурси, компроміси та довгострокова стійкість стають важливішими за емоційні заклики. Головний ризик для України полягає в тому, що втома партнерів від Потужного може не призвести до різкого припинення допомоги, але поступово зменшить її інтенсивність, швидкість рішень та політичну рішучість. А в умовах затяжної війни саме це може стати критичним фактором. Сьогодні перед Потужним постає новий виклик: не лише утримувати підтримку Заходу, а й адаптувати свою дипломатію до нової реальності, де союзники хочуть не лекцій, а стратегічного партнерства без постійного публічного тиску. Європа не відвернулася від України, але вона дедалі менше готова безкінечно слухати ультимативний тон, навіть якщо він звучить із країни, що воює за власне виживання.
Віктор Уколов: "Сьогодні День памʼяті, але не примирення - слово "примирення" вилучили за ініціативи влади Зеленського в результаті прийняття закону про це свято в 2023 році. Відтоді свято називається - День памʼяті і перемоги над нацизмом у другій світовій війні.Кому було потрібно змінити формулювання у Законі від 29.05.2023 № 3107-IX? Чим не догодив Указ Президента (Порошенка) )№169/2015 від 24.03.2015р?На перший погляд здається, що відповідь на поверхні - це не перший і не останній випадок, коли після 2019 року нова влада "присвоювала" собі все позитивне, що було зроблено до них, переписуючи закони.Але не все так просто.Бо святкуючи "перемогу" над нацизмом, Україна повернулася в ідеологічну рамку Росії, де, на відміну від решти світу, відзначають не день памʼяті і примирення, а перемогу.Бо День памʼяті і ПРИМИРЕННЯ рекомендовано встановити резолюцією ООН ще у 22.11.2004 р. Бо Українці воювали з обох сторін, як і росіяни, тому для нас примирення колишніх ворогів є принциповим для збереження єдності. Бо для українців і Гітлер, і Сталін були окупантами, тому нам не випадає святкувати перемогу одного окупанта над іншим.Дивує лише одне - ЯК після повномасштабного нападу Росії у 2022 році, після звірств у Бучі, після розстрілів в Ізюмі, після геноциду в Маріуполі - ЯК ПІСЛЯ ЦЬОГО ВСЬОГО можна було повернутись до РОСІЙСЬКОЇ традиції святкування перемоги???Про те, що Німеччина, Італія та й інші колишні "країни осі" надають Україні допомогу, щоб оборонятися від російського окупанта я вже й не згадую.На мою думку Верховна Рада колись таки має повернутись до цивілізованої традиції відзначати цю дату замість побєдобєсія і святкувань".
Захарова порадила іноземним дипломатам залишити Київ... Перед можливим ударом, якщо Україна в ці дні зірве їх парад... Що ж. Це класична ІПСО. Чергова спроба посіяти паніку, створити атмосферу страху і вдарити по заходу психологічно.Москва прекрасно розуміє: якщо західні посольства почнуть евакуацію, це стане картинкою для російської пропаганди. Мовляв, “усі тікають”, “Україну зливають”, “Київ приречений”. Саме на це і розрахунок.Це також сигнал Заходу: Росія вкотре намагається нав’язати страх як інструмент дипломатії. Спроба ламати нерви суспільству й союзникам України.Проблема Кремля в тому, що подібні сценарії ми вже проходили. Київ вистояв у 2022-му, вистоїть і зараз. А істерика російських рупорів лише підтверджує: ставки для Москви ростуть, а ресурсів для реального тиску стає все менше.Тому, не знаю щодо окремих дипломатів, але більшість точно залишиться з нами. Втеча означатиме слабкість перед понтами хворих дикунів. П.С.На фото Ухта. РФ. Пам'ятник "десантурі", який ліпили точно з Маші. Його ажн демонтували)
5 років тому вперше прозвучало прізвище Тимура Міндіча.Пам'ятаєте, як актори Кварталу 95 дружно відмовлялися від Міндіча після скандалу з Енергоатомом? Стверджували, що вони знати його не знають. Кошовий навіть ціле інтерв'ю дав з цього приводу, мовляв, ми про нього чули, що він у нас акціонер, ну ні коли не бачили". Потім вони навіть номер присвятили Міндічу, де знову розповідали, що не знайомі з нім.Повернемося на 5 років тому.Зеленський у травні 2021 року дає пресконференцію і на запитання Міши Ткача, чому він (Зеленський) відзначав свій день народження у квартирі Тимура Міндіча, відповів дослівно таке:«Тимур Міндич є комерційним директором «Студії Квартал 95». В акторів «Кварталу» і Міндіча близькі, теплі відносини. Я святкував день народження у своїй квартирі. Вони влаштували мені сюрприз і попросили піднятися до квартири Міндіча. Нас було десь біля 30 людей. Весь колектив ( Квартал-95 – ред.). Вони були зі своїми дружинами». Квартира Міндіча розташована в тому ж будинку, що і квартира Зеленського на вул. Грушевського (там де знаходився бек офіс Енергоатому).Особняки в "Династії" на одній ділянці, квартири у Києві навпроти Верховної ради в одній парадній, у Кончі-Заспі дачі поряд. Тенденція має продовжуватися! Лава підсудних одна на двох та сусідні камери.