Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Психолог від Бога
Added 14 Jul 2024

Психолог від Бога

@psychologist_from_God
Number of subscribers: 526
Photos: 384
Videos: 26
Links: 265
Description:
Психолог і священник, це вже цікаво, погодьтесь Тут знайдете те, що допоможе розуміти себе, життя та інших. Без пафосу і занудства. Що зробить сильнішим Інколи добре і тихе. Інколи гостре і колюче, але так необхідне Живи і будь, - кажу я, - сміливіше
Source

Психолог від Бога | Чому ми робимо те, що нам не подобається? або Про граблі.Уявіть: ви зн...

Telegram community logo - Психолог від Бога Психолог від Бога @psychologist_from_God
580 Views/Reach 2024-12-28 09:18 Message №474
Чому ми робимо те, що нам не подобається? або Про граблі.Уявіть: ви знову робите щось, за що себе картаєте. Знаєте, що це вам шкодить, але все одно повторюєте. Прокрастинація, переїдання, конфлікти на рівному місці, алкоголь… Знайомо? Тоді виникає питання: чому ж ми це робимо?Психологія стверджує, що поведінка не буде повторюватись, якщо вона не підкріплена вигодою (це і основний принцип дресирування тварин).Тобто, ти не будеш постійно наступати на одні і ті ж граблі лише тому, що ти такий невдаха, тобі не щастить, життя до тебе несправедливе чи ще щось таке. Якщо ти подружився з якимись граблями, постійно щось робиш, що самому не подобається, то саме час подумати, чому ти за то тримаєшся і що воно тобі дає.Є таке поняття у психології, як вторинна вигода. Хоча дія викликає самоосуд чи дискомфорт, вона може забезпечувати людину певною вигодою.Наприклад:Уникнення страху чи відповідальності.Прокрастинація може захищати від страху невдачі.Підтримка звичного стану.Знайомі патерни, навіть негативні, часто створюють ілюзію контролю чи стабільності.Залучення уваги.Деструктивна поведінка може бути способом отримати підтримку чи співчуття від інших.Якщо бути з собою відвертим і не спішити виправдовуватись, то такі вторинні вигоди не складно буде побачити. Відтак залишається подумати, як ці потреби можна закривати в нормальний спосіб, без деструктиву. Ну а далі найважче - змінити накатані рельси.Так, непросто. Тому то мудрі люди і вважали, що робота над собою - справа не з легких.Але ж воно того варте 👌#психомудрості