Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Про податки ФОП в Україні
Added 14 Jul 2024

Про податки ФОП в Україні

@pro_podatky_fop
Number of subscribers: 81 861
Photos: 772
Videos: 89
Links: 915
Description:
Податковий консультант, Амбасадор Checkbox Group: Checkbox, Dubidoc, Posbox Про те як правильно та БЕЗ штрафів вести звітність ФОП. Новини, рекомандації, відповіді на питання! Записатись на консультацію - https://n672340.alteg.io

👥 Number of subscribers

81 861
Average/Day:: -156
Average/Week:: -92
Average/Month:: +1088

👁️ Average views per message

54 943
Average/Day:: 59,400
Average/Week:: 56,071
ERR: 67.12%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 1
Week average: 0.3
Average per day: 0.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

‼️Кожен день без AI — це мінус одна можливість.Ринки перерозподіляються прямо зараз, і перемагають ті, хто вміє перетворювати AI не на інструмент, а на бізнес.🔥Найгучніші AI-стартапи 2024–2025 — це не великі корпорації. Це невеликі команди, що вміють тестувати гіпотези та запускати продукти в рази швидше за конкурентів.Але щоб стати таким гравцем, самої ідеї замало. Потрібна системна база.➡️AI PRODUCT MANAGEMENT - це ваш міст від "просто цікавлюся" до власного AI-стартапу або позиції AI PM. На вас чекають: 2250 годин лекцій, 70% практики, 15+ проєктів та власний MVP/стартап як дипломна робота. Ваші навички за 24 місяці: керуєте повним циклом створення AI-продукту: від ідеї до MVР проводите дослідження ринку, UX-аналіз, розрахунок юніт-економіки формуєте стратегію продукту, самостійно розробляєте AI-прототип здатні підготувати професійний пітч-дек та презентувати його 👉 Переходьте за посиланням, щоби вийти на ринок як AI PM або засновник стартапу, з готовим проєктом у портфоліо та дипломом Master of Science in Computer Science.
Отримав повідомлення чи ні, а податок на нерухомість платити потрібно!Так склалось, що податок на нерухомість нараховує сама податкова, а потім повідомляє нас листами через Укрпошту про необхідність сплати. Так от, досі зустрічаю людей, які вважають, що якщо лист їм ніхто в руки не вручив, то і платити не потрібно.Так вирішив і громадянин, який подав до суду на податкову, яка податок нарахувала, але він платити не хотів, бо листа йому ніхто в руки не дав і ніде за його отримання він не підписувався. Проте Верховний Суд постановою від 06.11.2025 у справі № 420/20746/24 касаційну скаргу фізичної особи – платника податків (позивача) залишив без задоволення, а рішення судів першої та другої інстанцій, яким позов про скасування повідомлень-рішень Головного управління ДПС в Одеській області з податку на нерухоме майно у загальній сумі 37 тис. грн. залишив - без змін.Як зазначив Верховний Суд платник зобов’язаний забезпечити отримання кореспонденції за своєю податковою адресою. Неналежне отримання поштових відправлень не звільняє від податкових зобов’язань.Якщо лист не забрали з пошти або його не помітили, — це не є проблемою податкової.Тому подбати про те, щоб в податковій була вірна адреса для кореспонденції має сам платник податків. А якщо можуть виникнути проблеми з отриманням листа на папері, можна подати заяву про його отримання в електронному форматі. Ну і звісно можна всю інформацію перевіряти в кабінеті платника. А там, як побачили в кабінеті нарахування і згодні з ними - оплачуємо протягом 60днів з дня формування податкового повідомлення рішення, щоб не пропустити своєчасно сплату і не отримати не потрібні проблеми.▶️Як переглянути нарахування в кабінеті - https://youtu.be/ziDhFsBIUGs.▶️Як написати заяву про отримання кореспонденції в електроні - https://youtu.be/xGQIlkvnHAI?si=Eu_PWg1OnlZs2cua
Податок на нерухомість нараховують через одне місце(Так, є в нас такий "податок на нерухомість", який податкова нараховує самостійно власникам земельних ділянок, житлових та нежитлових приміщень і присилає нам до сплати щороку. Якщо ваш будинок менеше 120 м. кв, квартира 60 м. кв., а земельна ділянка 0,2 гектарів, то цей податок не для вас. Є ще ОТГ які встановлюють нульову ставку податку. Всі ж інші колись з цим стикались, якщо мають обєкти нерухомості у власності. Протягом всього року по своїх клієнтах проводимо звірку по цьому податку і помітили просто неймовірну кількість помилок зі сторони податкової. Для прикладу:- Людина має у власності 50% квартири. Їй нараховують податок з розрахунку, що вона володіє 150% квартири- Змінили адресу вулиці на якій розташований будинок. Податкова нарахувала податок на стару адресу а потім ще раз на нову і виставила до сплати 2 суми.- Нерухомість була відчужена (продана, подарована), проте податок продовжуть нараховувати на старого власника- Не вірно розраховують площу обʼєкту нерухомості і відповідно не вірно нараховують податок- Забувають відправити лист з податковим повідомленням рішенням про нарахування податку- Забувають загалом нарахувати податок, але для нас це не страшно, бо якщо не нарахували, то так і буде))Чому так відбувається зрозуміти можна, адже обʼєм роботи для податківців надзвичайно великий, а людей на це діло виділено не дуже багато) Але ж бляха, є ж автоматизація, оптимізація і інші розумні слова, щоб робити роботу краще( Та й без впровадження ефективного обміну даними між реєстрами власності і податкової, ситуацію не сильно покращиш(Тому уважно читайте свої Податкові повідомлення рішення. Якщо є неточності - телефонуйте в податкову та дізнаємось чому. Начастіше просять відправити лист на звірку, щоб виправити дані. А до листа кріпляться документи що підтверджуть відчуження майна чи долю у власності, якщо помилка повязана саме з цим. Але точно не варто залишати все як є, бо і на інший рік нарахування пройде з помилками.Де і як в кабінеті платника переглянути чи нарахувала вам податкова цей податок та де подивитись на Податкове повідомлення рішення, показав ось в цьому ролику - https://youtu.be/ziDhFsBIUGs.Розумію, що не кожен зможе відправити лист на звірку чи розібратись самостійно, тому з колегами допомагаємо індивідуально. Просто пишіть нам сюди - @Mikhail_buhgalter.
То можна дохід від Ютуб приймати на ФОП?На цьому каналі не так давно піднімав питання "геніальності" деяких консультацій податкової.Це буде в продовження цієї сюжетної лінії) Адже з часів давніх богів воєвод і царів ми, ютубери, спокійно приймали монетизацію на свій ФОП, чесно платили свої 5% єдиного податку і податкова була не проти. До цього часу) Адже маємо нову консультацію(Чиму дану консультацію я не сприймаю серйозно? Наводжу цитату:Якщо реклама в YouTube просуває діяльність самого підприємця – його товари, послуги чи бренд – і кошти від неї надходять на підприємницький рахунок у банку, такі надходження враховуються в доході ФОП. Вони оподатковуються за правилами, визначеними Податковим кодексом України для платників єдиного податку. Тобто на думку податкової, рекламна діяльність - це коли я рекламую сам себе) свої товари і послуги) І я не можу взяти гроші за те, що прорекламував товари та послуги іншої компанії. Я не можу включити в дохід ФОПа кошти, які заплатив мені ПриватБанк чи інша компанія, за те що я згадав їх продукт в своєму ролику. Я не можу прийняти гроші на ФОП від Ютубу, якому заплатив кошти рекламодавець, щоб розмістити рекламу на моєму контенті, як посереднику. Тому в мене склалось враження, що хтось в податковій неправильно прочитав визначення "реклама" з Закоку про рекламу)) Там пишуть наступне:реклама - інформація про особу, ідею та/або товар, розповсюджена за грошову чи іншу винагороду або з метою самореклами в будь-якій формі та в будь-який спосіб де замість "або з метою самореклами" прочитали як "ВИКЛЮЧНО з метою самореклами"))))Також складається враження що в податковій сидить агент русні, який навмисне шкодить і робить все, щоб ті хто працює в білу вирішили піти в тінь(Тому, буду працювати як і працював до цього, приймаючи монетизацію на свій ФОП. Почекаю доки руснявих агентів спалять і хтось більш розторопний в податковій напише щось путнє з цього питання. Бо це взагалі нікуди не годиться.Скрін взято з публікації податкової - https://tr.tax.gov.ua/media-ark/news-ark/952931.html
Розпочинаємо передзапис на подачу річної звітності за 2025 рік для ФОП на єдиному податку!Інструкції для самостійної подачі як завжди будуть на ютуб каналі коли прийде час.Та знаю що є багато людей, хто надає перевагу делегувати подачу звітності для експертів, і цей пост для вас) І саме для Вас працюють наші красиві талановиті бухгалтери-котики😻 які подбають, щоб Ваша Річна Декларація:1. Пішла в податкову вчасно.2. Була заповнена 100% вірно.3. Точно була прийнята податковою.4. В податковій не було питань до вас після подачі.5. Ну і щоб для вас пройшло все максимально просто) Що ми для цього будемо робити:1. Перериємо весь Ваш кабінет платника, щоб перевірити наявність пільг по податках, відсутність ред флегів🚩, коректність нарахувань податків та ЄСВ2. Перевірка пільг по ЄСВ, а раптом Ви могли його не платити або ж навпаки не платили, але мали.3. Подаємо Декларацію в податкову з Додатком ЄСВ, враховуючи особливості вашої діяльності.4. Контролюємо прийняття Декларації. Починаємо відкорковувати червоне ігристе тільки коли побачили зелену квитанцію.5. Контроль коректності нарахувань податків та ЄСВ. Нам важливо не лише прийнята Декларація, а й вірно проведені нарахування податковою.Що ми за це просимо:1. Якщо робите оплату до 30 листопада 2025 року - 2000 грн.🍓Бонус: Всім хто провів оплату в листопаді 2025 р. надаю БЕЗКОШТОВНИЙ доступ до закритого вебінару "Як правильно закрити 2025 рік для ФОП", який пройде в грудні (Вартість - 1500 грн).2. Якщо робите оплату в грудні 2025 року - також 2000 грн, але без Бонусу(3. У 2026 році послуга буде коштувати - 2500 грн.*Знижка - 150 грн, якщо поставите свічку (про всяк випадок уточню, що в церкві💒) "За моє здоров'я" (надається з відео-, фото-підтвердженням в сторіс, відмічати @myhailosmokovych)За додаткову плату можемо:1. Порахувати весь Ваш дохід за 2025 рік.2. Заповнити та надати електронну "Книгу обліку доходів за 2025р".Щоб забронювати послугу Подачі Річного звіту за 2025р. заповніть форму за посиланням нижче і мої бухгалтери з Вами зв'яжуться, щоб уточнити деталі та зарезервувати місце для подачі звіту.Залишити дані для запису ТУТ - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfgwfPwdogJi3xunrYJqTcbs0PdRjsADK_U97IYflMCvi3idg/viewform?usp=header
А тепер всі звіряємо сплату ЄСВ!!!З 1 січня 2025 року сплата єдиного внеску є обов’язковою для всіх категорій фізичних осіб-підприємців.Пільга щодо "добровільної сплати" з початку війни перестала діяти. Всі в кого пільга лишилась перелічені у цьому ролику - https://youtu.be/QLqo10T1MXYСплату ЄСВ можна робити як щомісяця так і відразу по завершені кварталу всією сумою 5280 грн. Єдине що потрібно контролювати - це суму, яка осідає на рахунку по ЄСВ в податковій. Так, саме осідає. Всі суми по ЄСВ які ми платимо за 2025 рік - сідають в "надміру сплачені" в Стані розрахунків в кабінеті платника. Власне цю суму і потрібно звіритиДо 20 жовтня ФОП який працює весь рік мав сплатити суми внесків з ЄСВ в розмірі 15840 грн.Якщо ж ФОП працював не весь рік, або мав пільги протягом якогось часу - то рахуємо загальну суму з розрахунку в 1760 грн. за кожен місяць в якому було зобовʼязанння сплати в період з січня по вересень 2025 року.Як перевірити чи у Вас все ок?- Заходимо в кабінеті платника в Стан розрахунків з бюджетом;- обираємо 2025 рік;- шукаємо рядок з кодом 7104 00 00, навпроти нього (ЯК на картинці) і бачимо суму яка в нас буде врахована в 2025 році, якщо сума 15840 грн або більше норм, якщо менше тоді є варіант що щось пішло не так і потрібно розбиратись(Перевіряєм всі і обовʼязково!!!
То потрібно враховувати в дохід особисті кошти внесені на рахунок ФОП?Просто хочу навести вам цитати з попердньої консультації:https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=39615Кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, і які є власними коштами такої фізичної особи (тобто кошти отримані не від підприємницької діяльності), включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку, з врахуванням вимог ст. 292 Податкового кодексу України. Та цитату з останньої:https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43449Чи включаються до доходу ФОП – платника ЄП першої – третьої груп (крім е-резидента) власні кошти, внесені на поточний рахунок, що відкритий для здійснення підприємницької діяльності?Відповідь Ні, не включаються. Кому подобається легке ненавязливе чтиво податкових розяснень - лишив вам посилання на повний текст))Закон, як і моя точка зору змін не зазнали) Звісно особисті кошти внесені на рахунок ФОП не є доходом ФОП!!! Але є декілька але:1) якщо вже вносите особисті кошти на рахунок ФОП, то має бути підтвердження, що ви їх отримали та оподаткували раніше. Це може бути зарплата, кошти з продажі авто чи іншого майна чи будь що інше. Адже якщо вносити значні суми особистих коштів на рахунок ФОП, при перевірці у вас можуть запитати звідки ви їх взяли і чи оподатковували.2) при внесенні варто вказати, що це переказ особистих коштів чи внесення особистих коштів.3) якщо така можливість є, то краще розмежувати кошти від підприємницької діяльності та особисті і не вносити особистих на рахунок ФОП. Нагадаю, що заплатити контрагентам можна і з особистого рахунку, чи через касу банку.PS: це вже не вперше, коли в різних консультаціях податкової можна прочитати прямо протилежні речі, тому обережно з ними. Завжди варто зважати в першу чергу на закон, тоді практику, при чому виходячи з контексту конкретної ситуації. Якщо потрібна індивідуальна консультація, записуйтесь до моїх колег за посиланням - https://n672340.alteg.io/
Маємо консультацію податкової, яка розширює перелік операцій, які мають фіскалізуватись!Чи потрібно фіскалізувати оплату, якщо кошти надійшли по реквізитах ІБАН, але людина сплатила зі свого рахунку в Нова Пей? Або якщо вам надійшла сплата на рахунок ФОП за реквізитами ІБАН, але на рахунок у небанківській фінансовій компанії (наприклад рахунок ФОП у ТОВ "Нова Пей")?Раніше на це питання відповів би, що ні, не потрібно, адже банківські операції можна не фіскалізувати. А переказ з особистого рахунку ІБАН на інший рахунок ІБАН є саме такою операцією. Навіть якщо він відкритий в небанківській установі.Та маємо нову консультацію від податкової, яка мені зовсім не сподобалась( І не тільки мені( Ось що там прописали:Не зважаючи на те, що структура номерів «поточного» та «платіжного» рахунків користувача формується за стандартом IBAN, на відміну від поточних рахунків, які відкривають та ведуть виключно банки, платіжні рахунки відкривають небанківські надавачі платіжних послуг, які не мають банківської ліцензії, а тому у разі використання суб’єктом господарювання послуг небанківських надавачів платіжних послуг для здійснення розрахунків за товари, такий спосіб розрахунків не підпадає під регулювання п. 2 ст. 9 Закону № 265 і здійснення таких операцій має супроводжуватись обов’язковим застосуванням РРО / ПРРО. Таким чином, податкова вважає, що якщо ви отримуєте коштина рахунок Нова Пей чи іншої фін. установи, без різниці як вам сплачували - маєте видати фіскальний чек. Або якщо вам здійснили оплату на ІБАН рахунок в банку, але з рахунку фінансової установи - маєте також обовʼязково видати фісальний чек.Чи вірна позиція податкової? Не думаю! Та якщо не хочеться доводити свою позицію в судах, то такі операції варто фіскалізувати. Посилання на повну консультацію в ЗІР 👉 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=43434PS: 14 пункт 9 статті закону про РРО і далі працює. Тому якщо надаєте послуги і приймаєте кошти виключно через дистанційні канали, в тому числі з небанківських фін. установ, можна чеки не видавати.
Сьогодні тільки почався період подачі звітів, а на каналі вже є всі необхідні відео та інструкції!!!Відповідально заявляю - їх тут не було б без вашої підтримки!!! Всі ви, всі ті круті люди які донатять на підтримку каналу чи оформили підписку на МоноБазу, чи ютуб спонсорство, чи стали патронами, всі ви створили цей канал і цей контент. Без вас його точно не було б🥰 Тому, якщо я приношу вам користь, вам цікавий та корисний мій контент, виділіть пару гривників і ...... зазвичай тут кажу "підптримайте мій канал", та сьогодні хочу сказати "підтримайте збір для хлопців з 3 полку ССО" Вони красавчики, і без таких людей вже могло не бути україномовного контанту ВЗАГАЛІ( Пост зі збором трохи вище - https://t.me/pro_podatky_fop/1322Тим більше, сьогодні день Захисників та Захисниць) Давайте її привітаємо таким чином)Ну і вже якщо після вітання залишились ще гроші, не забувайте і про вашого покірного слугу)Підтримайте мій Ютуб проект разовим донатом:🔗Посилання на МоноБазу для підтримки проекту - https://base.monobank.ua/CdWeUBAYbcr8J9💳Номер картки моно - 4441 1111 2995 7886Особливо цінною для мене є підписка, зокрема на МоноБазу, оскільки вона дає можливість планувати мої витрати. Тому для підписників МоноБази маю багато бонусів:- Щотижневі прямі ефіри для спонсорів, куди можна прийти, задати питання і отримати від мене відповідь прямо на ефірі.- Секретний канал, де можна отримати відповіді на свої питання кожного дня- Закриті уроки з ведення ФОП, де вже є матеріали про те як вести ФОП для інтернет торгівлі, онлай послуг і ФОП для 1 групи.📚 Запрошую підписатись на МоноБазу за посиланням: https://base.monobank.ua/CdWeUBAYbcr8J9#subscriptions (зверніть увагу на опис рівнів спонсорства. Кожен має свої бонуси. Чим вищий рівень - тим їх більше)Та який би спосіб підтримки ви не обрали - безмежно вдячний кожному, адже завдяки вам, можу займатись справою яка мені так подобається🥰
Чи можна не відповідати на запит надання інформації від податкової?Так, ДПС може надсилати платникам податків запити з вимогою надати інформацію та підтвердити її документально.Запитують про різне. Останнім часом найбільша кількість запитів про торгівлю в інтернеті без реєстрації ФОП. В листах також прописують, що ненадання відповіді чи документального підтвердження інформації може розцінюватися як підстава для здійснення документальної перевірки ФОП.Та зважаючи на те, що більшість таких запитів складені з порушенням, може виникнути логічне питання: чи можна його просто не брати до уваги?Ні в якому разі цього робити не слід!!! і ось чому:Окрім уже згаданої підстави для проведення документальної перевірки ненадання відповіді на запит податкового органу є підставою застосувати штрафи:▪️ 8 000 грн – у разі ненадання відповіді та▪️ 1 020 грн – у разі ненадання копій документів.121.2. Ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків, фінансовим агентом або іншою особою документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу, надісланий відповідно до підстав, передбачених підпунктами 6-8 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Кодексу, --тягне за собою накладення штрафу у 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу в інших випадках, передбачених статтею 73 Кодексу, -- тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт. При чому сплата таких фінансових санкцій (штрафів) не звільняє від обов’язку надати запитувану інформацію.Висновок: собі дешевше надати відповідь на запит. Просто якщо запит складено з порушенням, відповісти, що запит не є правомірним) і штрафи за п. 121.2 ПКУ та позапланова документальна перевірка можливі лише за належно оформлений запит.