Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Про податки ФОП в Україні
Added 14 Jul 2024

Про податки ФОП в Україні

@pro_podatky_fop
Number of subscribers: 81 861
Photos: 772
Videos: 89
Links: 915
Description:
Податковий консультант, Амбасадор Checkbox Group: Checkbox, Dubidoc, Posbox Про те як правильно та БЕЗ штрафів вести звітність ФОП. Новини, рекомандації, відповіді на питання! Записатись на консультацію - https://n672340.alteg.io

👥 Number of subscribers

81 861
Average/Day:: -156
Average/Week:: -92
Average/Month:: +1088

👁️ Average views per message

54 943
Average/Day:: 59,400
Average/Week:: 56,071
ERR: 67.12%

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 1
Week average: 0.3
Average per day: 0.6

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Найцікавіші консультації податкової в ЗІР для ФОПа єдинника зібрав та розібрав) для вас у одному ролику!https://youtu.be/2HqUHmOQMz400:00 - Вступ01:16 - Чи можуть ФОП відкликати заяви на спрощену систему оподаткування?02:18 - Чи може ФОП отримувати дохід в криптовалюті?02:47 - Як бити чеки коли є "передоплата", "післяплата"?08:34 - Чи має витяг з електронного кабінету юридичну силу?10:21 - Чи може ФОП використовувати кошти з поточного рахунку на особисті потреби? 11:10 - Чи потрібно подавати заяву про спрощенку при зміні податкової адреси?13:00 - Податковий борг в середині кварталу, коли знімуть з єдиного податку?15:05 - Чи треба подавати декларацію, якщо не маємо доходу?17:45 - Яку кількість працівників ставити в Декларації, якщо їх кількість постійно змінюється?18:30 - Як включаються до доходу кошти отримані з PAYONEER i WISE?19:50 - Чи включаються до доходу ФОП 2 групи кошти за послуги по договорах заключених за період перебування на 3 групі?21:15 - Чи включається до доходу сума повернутої ФОПу фінансової допомоги?21:55 - Чи включати до доходу єдинника курсові різниці?22:54 - Чи включається до доходу сума отриманої безповоротної фін.допомоги?23:16 - Чи включається до доходу сума коштів отриманих у вигляді гранту?24:35 - Чи може ФОП який продає товари на ринку з магазину бути платником ЄП першої групи? 25:35 - В який термін новостворений ФОП 1 та 2 групи має право подати заяву про застосування спрощенної системи оподаткування?26:36 - Чи можна 2 рази за рік перевестись на іншу систему оподаткування?
Який цікавий чек потрапив мені в руки)Ось таким чином підприємець вирішив відобразити свою позицію до робити в "білу". Якщо по правді, то багато ФОПів, які вирішили працювати ПОВНІСТЮ офіційно, трохи ображаються на тих, хто досі працює в сіру чи в чорну. Адже таким чином створюється недобросовісна конкуренція.Та бачу, що ваги можуть перехилитись в іншу сторону, і конкурентною перевагою буде офіційна робота. Я вже ніколи не купую жодної техніки без фіскального чеку. Та й не тільки техніки) Стикнувся декілька разів з тим, що не якісний товар продавець відмовлявся обмінювати чи повертати кошти. В таких випадках з фіскальним чеком значно простіше захистити свої права. Тому вибачте, але без фіскального чеку, я нічого у вас не куплю)Окрема тема - безготівкові розрахунки. В мене нема в кармані жодної гривні готівкою, тому окремий респект тим підприємцям, які дають можливість розрахуватись картою. Не переказом з карти на карту))) Зараз є купа сервісів, які дають можливість приймати оплату карткою НАВІТЬ зі свого смартфону) Тому ФОПи з POS терміналами, оплатою через NFC та ПРРО - респект вам!!!
Податкова вже мала виставити нарахування податку на нерухомість всім!!!Тому, якщо маєте будь яку нерухомість, від квартири до земельної ділянки, перевірте нарахування в кабінеті платника!!!Звісно цей податок нараховують не всім. Є пільги по житловій нерухомості. Наприклад не платим цей податок, якщо квартира має площу до 60 квадратів, чи будинок до 120 квадратів. Але це не завжди))А ще, податкова іноді може "завтикати" цей податок нарахувати)) Чи запізнитись з нарахуванням) А якщо запізнились, то вже не можна виставляти) Принаймні в цьому році)))Та контролювати ці нарахування варто щороку. Нам мають приходити листи Укрпоштою з ППР-ками, якими нас повідомляють що нарахували, в якій сумі, за що, та куди сплатити. Але це також не завжди))) Точніше відправляють такі листи завжди, але ОТРИМУЄМ їх через раз)Тому обов'язково зайдіть і перевірте чи маєте нарахування податку на нерухомість, або чи прийшла вам в кабінет платника ППРка. Як це зробити розповів у цьому ролику - https://youtu.be/ziDhFsBIUGs
Важливо для ФОПів 2,3,4 груп! З'явився безкоштовний ПРРО!!!Точніше ПРРО вже був, та тепер ним можна користуватись без плати за сервіс, адже Вчасно.Каса став безкоштовним!!!Ось що вам потрібно знати про Вчасно.Каса:⚡️Один з найпопулярніших ПРРО в Україні⚡️Ви можете видавати чеки з будь-якого пристрою, який має доступ до інтернету.⚡️Вчасно.Каса працює стабільно навіть в умовах відсутності світла.⚡️Каса може підключатися до ваших CRM-систем, маркетплейсів та інших програм.⚡️Тариф "1 каса безкоштовно" з можливістю видавати до 300 чеків на місяць без обмежень по інтеграції.⚡️Інтеграція з терміналами більшості банків України.⚡️Більшість процесів автоматизовані: закриття зміни, формування звітів.Отже, якщо ви маєте невелику кількість розрахункових операцій на місяць або користуєтеся безкоштовними ПРРО, спробуйте Вчасно.Каса.До речі, перейти з іншого ПРРО на Вчасно дуже просто:1.Закрийте зміну на вашому поточному ПРРО.2.Зареєструйтеся у Вчасно.Каса. Налаштуйте касу або ж імпортуйте наявну.Вам не потрібно надсилати документи до ДПС про зміну провайдера.Детальніше про новий тариф та реєстрацію: https://bit.ly/3WmLXYY
ФОПу 3 групи отримав аванс по договору, але його довелось повернути! Як декларувати?Звісно ФОП 3 групи має враховувати в дохід всі кошти, які надійшли від підприємницької діяльності. Але що робити, якщо ці кошти, довелось повернути???Причини можуть бути різні. Це і повернення товару, повернення авансу по договору чи навіть просто хтось помилково закинув на ФОПа кошти і ми їх перекидаємо назад як помилково зараховані!Візьмемо конкретний приклад:В січні ми отримали 10 000 грн. як аванс по договору та задекларували ці кошти. В червні повернули їх назад замовнику, бо останній відмовився від послуг. А вони вже задекларовані і податок з них сплачений!!!Звісно, якби ми отримали кошти і повернули їх назад в межах одного кварталу - проблеми не виникає. Ми просто не враховуємо таке надходження до доходу. Але тут...Знайшов аж дві консультації в ЗІР з цього питання.1) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=406402) https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=37068І в обох йде мова про те, що ми просто маємо відкоригувати суму доходу вже в звітному періоді. Тобто декларацію за 1 квартал не чіпаєм, а в Декларації за півріччя мінусуємо ці 10 000 грн.Хоча й виглядатиме дивно, якщо в звіті за 1 квартал я вкажу 10 000 грн., а в звіті за півріччя 0!!!Та й представники податкової сьогодні видали інший алгоритм) Нам в такому разі рекомендували подати Уточнюючу декларацію за 1 квартал, щоб зменшити суму доходу за 1 квартал, на суму повернення, яку ми зробили вже в 2 кварталі. Як на мене два варіанти викликають недовіру))) Та законодавство не має чітко прописаного механізму як діяти в таких випадках. Тому будемо задовільнятись рекомендаціями.А оскільки вони почали суперечити одна одній, пішов писати запит на ІПК. Результатом з вами поділюсь))
Знову про введення військового збору для ФОП!Раніше про це говорили лише теоретично та здогадуючись що ж нас може чекати в майбутньому. Та на сьогодні маємо вже текст законопроекту з конкретними ставками військового збору для ФОП.ВАЖЛИВО!!! Це лише законопроект, його ще ніхто не прийняв. Ведеться обговорення. Крім того підвищені ставки військового збору пропонують на період дії військового стану.То як це все вплине на звичайних ФОП???1) Збільшується діюча ставка військового збору, а значить за найманих працівників ФОПи будуть платити не 1,5%, а 5% ВЗ.2) Вводиться сплата військового збору для ФОП на 1 та 2 групі єдиного податку за себе, в розмірі 5% щомісяця від двох мінімальних заробітних плат. В цьому році це буде 710 грн. за місяць.3) Вводиться сплата військового збору для ФОП на 3 групі в розмірі 1% від суми доходу. По суті, тепер ФОП 3 групи просто буде платити не 5% податку, а 6% податків.За рухом законопроекту слідкую і в разі змін чи після прийняття - обов'язково буду повідомляти в цьому каналі. Текст законопроекту кидаю в коменти.