Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Журнал «Пліткарка» | Розбираю маркетинг блогерів | Катя Борисенко
Added 14 Jul 2024

Журнал «Пліткарка» | Розбираю маркетинг блогерів | Катя Борисенко

@plitkarka_magazine
Number of subscribers: 20 690
Photos: 2,450
Videos: 224
Links: 972
Description:
Розбираю психологічні і маркетингові фішки лідерів думок та брендів в цьому каналі 💋 Мій інстаграм 👇🏻 https://www.instagram.com/kateryna_borysenko/ Мій ТГ: https://t.me/katerynaborysenko1 Команда: @agentplitkarka ‼️ Не плутайте нік, існують шахраї ‼️

👥 Number of subscribers

20 690
Average/Day:: -12
Average/Week:: -96
Average/Month:: -362

👁️ Average views per message

3 497
Average/Day:: 3,330
Average/Week:: 3,479
ERR: 16.9%

📊 Messages per Day

0.8
Last day: 0
Week average: 1.6
Average per day: 0.8

Name change history

Журнал «Пліткарка» | Розбираю маркетинг блогерів | Катя Борисенко 2025-07-25
Журнал "Пліткарка" | Розбираю маркетинг блогерів | Катя Борисенко 2024-07-14

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Ніхто не попереджає про це новачків-блогерів.Коли почнеш вести блог регулярно — в тебе в прямому сенсі слова зʼявляться фанати. Вони будуть тобі писати як близькій людині. Захищати від критики агресивніше, ніж ти сама. Говорити, що у тебе ідеальна зовнішність, коли ти себе критикуєш.В цей момент ти спіймаєш корону і подумаєш: от навіщо я веду блог — щоб знаходити людей, які мене так люблять.А потім цей же найактивніший фанат напише найжорсткіший хейт🤝 В мене та моїх студентів таке відбувається регулярно, але я ще ніде не бачила цьому пояснення. Тому дослідила тему сама. Це називається крах ідеалізації.Така людина підписується на образ, який сама собі намалювала.Ідеальний експерт. Ідеальна жінка. Ідеальний приклад того, ким вона хоче стати. А якщо ви ще й з одного міста або хлопців звуть однаково — ідеалізація зашкалює вдвічі.Поки ти відповідаєш цій картинці — ти її кумир.Потім відбувається одна дрібниця.Ти зайняла іншу позицію. З’явились гроші — почала подорожувати. Проігнорувала особисте повідомлення. Сказала щось розбіжне з її очікуваннями.І маятник хитається в інший бік.Бо вона любила ідею тебе. А не тебе.Чому взагалі люди так ідеалізують?Це найчастіше про дитячу позицію.Кожен з нас виріс з потребою в комусь, хто сильніший, надійніший і знає як правильно. Це нормально — так влаштована психіка дитини.Проблема в тому, що деякі так і залишаються в цій позиції у дорослому тілі.Таким людям дуже заходить успішний успіх. Обіцянки легкого життя. Картинка що ось там — щастя, і до нього просто треба дотягнутись.І коли з’являєшся ти — впевнена, з результатами, з позицією — щось всередині такої людини говорить: ось вона. нарешті. вона знає як.Вона шукає в тобі не блогера, який дає інфу. Вона шукає того, хто візьме на себе відповідальність за її життя і скаже, що все буде добре.Тому так сильно любить. І тому так сильно ненавидить, коли образ руйнується.Ти тут взагалі ні до чого😅Що з цим робити?Повністю позбавитись цього — ніяк. Але з практики ось що допомагає:1) Показуй себе живою — навмисно. Помилки, сумніви, провали. Це відсіює тих, хто шукає ідола і залишає тих, хто шукає живу людину.2) Коли пишуть “ти богиня” — м’яко повертай людей на землю. І сама не відлітай))3) Будуй зв’язок через ідеї більше, ніж через особистість. Ідеї розчаровують набагато рідше.Але на 100% цього не позбавитись. Публічність притягує людей з незакритими потребами. Це просто частина гри.І чим раніше ти це зрозумієш — тим спокійніше будеш реагувати коли це станеться.А воно станеться у всіх. В кого вже було?
В інсті є одна неочевидна річ, яку розуміють тільки люди з аудиторією.Звичайні користувачі — цього не бачать.Люди підписуються на блогерів не тому що ті привабливі.А тому що бачать у них відображення себе.Одна побачить погані стосунки.Друга — здорові.Одна — сильний текст.Друга — провокацію.Одна помітить позитив у новині.Друга — хвастощі.Блогер залишається тим самим. Та і текст такий самий. Просто кожна людина зчитує його через власну призму — через те, чим наповнена зараз, через свій контекст і свій досвід.Тому ви ніколи не сподобаєтесь усім. І справа не в вас :) І так само — вас будуть любити, але і це не ваша заслуга. Є лише два варіанти:Ви розумієте, які речі підсвічувати і як. І контролюєте охоплення та результат.Або — ні. І тоді блог живе своїм життям, без вашої участі.На новому МК 17-го червня я проводитиму розбори — будуть блогери нового покоління, колеги за ринком і західні проєкти. Саме на розборах найкраще видно, як використовувати блог як бізнес-інструмент.Для реєстрації переходьте за посиланням: https://education.plitkarka.online/radar-coworkers-mg/
Знаєте, чому місця нагорі стає все більше? Бо більшість людей або лінуються, або бояться зробити крок.А тепер з’явився ще один тренд, який грає мені на руку. (І частині з вас — також)По світу йде новий тренд: лежи, нічого не роби, живи повільно і зі смаком. І це не просто відчуття — за даними Gallup, 59% працівників у світі вже живуть саме так: роблять мінімум і чекають п’ятниці.Розумні — мають радіти, бо тепер наші колеги саджають помідори 🍅 Це ефект романтизації ліні. І наслідок нашого минулого. Якщо раніше романтизували «успішний успіх», то тепер маятник хитнувся в інший бік.Чули, що тепер модно жити в селі й садити помідори? А якщо не хочеш — ти відсталий досягатор.Тобі що, потрібні гроші? Свобода? Ти гориш своєю справою? Ти занадто розумний, щоб полоти бур’яни?Власне, так. Я хочу й надалі займатися своєю справою. І я обираю просто знайти нормальний баланс між роботою і відпочинком.Давайте так: немає жодної проблеми в тому, щоб поїхати в село й відпочити. Але коли вас закликають кинути будувати кар’єру, прокачувати себе, на все забити — вас просто прибирають із конкурентів.Поки ти нюхаєш добрива, я займаю твоє місце у великій компанії або відкриваю свою справу. І через 5 років ти все ще по коліна в гівні, а я — де захочу: хоч на Мальдівах, хоч у Нью-Йорку.Одна крайність змінилася іншою. Не робота 24/7, а постійний відпочинок і мінімум зусиль. Але розумні люди обирають схему під себе й ростуть без вигорання. А якщо й вигорають — це теж не страшно: беруть відповідальність на себе і їдуть відпочивати.Нещодавно мене захейтили за те, що я переїжджаю з Туреччини до Парижа — комусь неприємно, що я працюю, щоб жити життям своєї мрії.Залишся де була! А краще їдь у село й закопай свій талант у землю.Напиши в коментарі: хочеться піддатися тренду, який дозволяє нічого не робити? І підписуйся на мій блог — тут я говорю про нормальний маркетинг і допомагаю побачити небезпечні пастки для людей і бізнесів.
Твої спортивні лосини труять тебе пластикомДумала, що тренуваннячко робить тебе здоровішою, а насправді синтетика треться об твою шкіру, хімія проникає крізь пори й отруює тебе під час кожного присідання чи асани.Так почали говорити західні маркетологи — просуваючи спортивну форму з натуральних тканин. Читай до кінця, щоб розібратися: вони просто залякують тебе заради продажів чи реально дбають про здоров’я.Мене звати Катя Борисенко, я маркетологиня, розбираю маркетинг Заходу й України, ділюся робочими фішками для заробітку і викриваю те, що насправді не працює.Не поспішай викидати свій улюблений топ зі спандексу й бігти за бавовною — якщо не хочеш бути вівцею, обдуреною американськими продажниками.Синтетика може шкодити: якщо у тебе дерматит, дуже чутлива шкіра або ти забула випрати форму. А ще тобі може шкодити просочення тканини, через яке на шкіру реально потрапляє шкідлива хімоза. Але! Просочують і синтетику, і натуральні тканини. Бавовна тебе не врятує.Немає жодного серйозного дослідження, яке реально доводить шкоду синтетики. Професійні спортсмени й олімпійці проводять у такій формі по 8 годин на день, і з ними все добре. Тож і ти з пілатесом двічі на тиждень не заробиш собі рак.Цей маркетинг — у чистому вигляді залякування, щоб продати тобі «натуральні лосини» в 10 разів дорожче. Але це працює. Ось приклад бренду, який всю стратегію будує на залякуванні: https://www.instagram.com/layere.co/, https://www.instagram.com/katherineЧули про цей тренд? Пиши в коментарях: чи вдається ігнорувати таку рекламу чи все одно мимоволі піддаєшся?
Замість роботи мрії — у чорний список: як маркетологу не варто шукати клієнтів«Ви мені подобаєтесь, візьміть мене, я буду все для вас робити» — це буквально НАЙГІРШИЙ оффер при спробі отримати роботу.Особливо, якщо ви претендуєте на посаду, яка передбачає використання інтелекту, самостійність, відповідальність за свої дії та результат.По-1, на емоційному рівні одразу зчитується «позиція того, хто просить», яка завжди знизу (а хороший маркетолог — це партнер для підприємця).По-2, «прохання» навіть по своїй суті завжди про благодійність: «зроби те, що потрібно мені, і не принесе жодної вигоди тобі».Якщо говорити ще прямо — про егоїзм. І коли ви пишете подібне в оффері, ви думаєте, що пропонуєте цінність: «Я стану вашим вірним помічником, партнером, ви зможете мені доручити будь-яку справу», але в реальності ви говорите: «Я потребую роботи, ви МЕНІ подобаєтесь, я зроблю все, що скажете, і МЕНІ по барабану, що потрібно вам».Розумієте різницю? Умовний роботодавець (наприклад, я) має взяти таку людину і говорити їй, що робити. Хто нестиме відповідальність за результат? Я. А навіщо мені такий працівник на позиції маркетолога, якщо по факту це позиція асистента з зп у кілька разів нижчою?)Я не звинувачую дівчину на скріні, яка підсвідомо передала саме таке мета-повідомлення — це відсутність досвіду та реального розуміння маркетингу. Отже, як потрібно діяти, якщо хочете потрапити на роботу до конкретного експерта/бренду.🔺 не просити роботу одразуЗа рівнем дикості це приблизно як підійти до людини на вулиці й спробувати напроситися до неї в гості.Спочатку потрібно встановити контакт: коментувати в соцмережах, стежити за діями бізнесу, стати клієнтом. Ваше завдання — «миготіти» перед очима, щоб ви перестали бути «чужими».Наприклад, будь-яка моя студентка автоматом мені не чужа, а якщо вона активна — то швидко потрапить у категорію майже близьких (бо я з нею 10 тижнів спілкувалася по 2-3 рази на тиждень — це 20-30 дотиків мовою маркетингу)🔺 показати корисністьПісля налагодження зв’язку потрібно переключитися з вашої вигоди на вигоду клієнта. Наприклад, мені вигідно, щоб мені робили:— рекламу та макети— сайти, дизайн— воронки, прогріви— візуал, рілс— сценаріїУ реальності в мене ще тисячі задач з маркетингу, але перелічене прям на поверхні)))Як можна було б зайти*:— проаналізувати мій сценарій і написати, як його посилити— прочитати мейл-розсилку та підказати, як збільшити open rate— скинути новину для розбору*тут зауважу, що захід має бути не з позиції «Катя, ти робиш гівно, зараз розповім тобі, дурепі, як робити норм», а «мені подобаються твої рілс, але подумала, що можна було б зробити ще крутіше і сильніше, якщо /ідеї/».Тобто, ви маєте самі придумати, як ваші знання можуть бути мені корисні, та переконливо це піднести.Це не означає, що треба нести стратегію на 50 аркушів або писати прогрів: достатньо на деталях показати свою компетентність. Через професійний, уважний, дбайливий підхід.​​​​​​​​​​​​​​​​Або інший варіант: терпляче чекати, поки я опублікую вакансію, та написати адекватний відгук)У коментарях можна посперечатися або розповісти про свої факапи при спробі влаштуватися на роботу)
Українці розумніші, ніж про нас думають горе-маркетологи«Скажу повну нісенітницю, все одно народ тупий і не зрозуміє» — мабуть так думала Катя Осадча, коментуючи слова Злати Огневич. Але ні, це як попісяти в басейн — всі помітили.Нещодавно Злата Огневич сказала, що для краси потрібні гроші. На що Катя Осадча записала рілс, де стоїть у мейку, дорогому одязі, з виставленим світлом і каже: ой, та що ви, адже займатися спортом, не пити, не курити — безкоштовно.Насправді я не засуджую Катю — загалом це грамотний маркетинговий хід. Побачила інфопривід, підключилась зі своєю полярною думкою. Один косяк — вбила весь свій меседж невідповідністю упаковки й оферу.Розповідати про доступність краси, будучи самій при грошах і найпопулярнішою ведучою країни — це як купити сумку Гуччі й отримати її в пакеті з АТБ.Упаковка продукту — це завжди частина оферу й позиціонування бренду. Дешеві продукти не просто так упаковані в щось просте й непоказне, а дорогі — в розкішні чохли й коробки.Ви вбиваєте довіру людей, якщо ваші слова й реальність розходяться. А у 21 столітті саме довіра аудиторії та її увага — це два кити, які генерують бізнесам прибуток.— скажіть, ви б пішли худнути з дієтологом, який важить 100+ кг?— а займатися англійською з людиною, чий акцент гірший за ваш?— а вчитися стосункам у дівчини з трьома розлученнями?Тож українці цілком справедливо висловились у Каті в коментах, нас не обдуриш — ми таке зчитуємо.І пиши в коментарі — які ще ти знаєш приклади, де упаковка й офер сильно різнились?
«Катю, а як ти відкриваєш продажі курсу, продаєш — а люди потім чекають 2–2,5 місяці до старту?»На вихідних ми закрили продажі на курс інтернет-маркетингу — 150+ студентів із середнім чеком 1100 євро, тобто 57 000 грн. Чекаємо останні доплати тих, хто оплата частинамиЯ робила 3 вікна продажів.Люди з першого вікна чекали 2,5 місяці — і ніхто не передумав. Що я зробила?Перше і базове — я одразу чесно називаю дату старту.Без «скоро-скоро» і розмитих обіцянок. Люди розуміють на що йдуть — і приймають це рішення свідомо.Друге і ключове — я даю сильну причину прийняти рішення одразу. Це авторська система бонусів.На картинці можна побачити, які бонуси вже відкрились студентам, що записались першими.+ я додала фізичний продукт, блокнот.Додатково в курсі я сама продумую методологію. У мене є власна система утримання уваги і гейміфікації всередині курсу з перших уроків. Наприклад, я чітко маю план фраз, які мають прозвучати в перших уроках, щоб прогрівати дивитись далі (ТАК, я це продумую окремо)Це теж впливає — багато хто каже, що самі бонуси окупають навчання. І що їх цікаво дивитись.Всі свої фішки і систему я детально розберу на новому МК — запускаю наступну хвилю продажів в бренді. Курс про те, як створювати курси і продавати свої знання онлайн. Назбиралось нового 🙂МК — 4–5 травня. Реєстрація відкриється вже скоро)
Я порахувала на днях: навчила 30 000+ людей через курси, провела через себе більше 40 000 000 грн за останні роки.І ось що я скажу як людина, яка щодня перевіряє домашки і зідзвонюється зі студентами мінімум 3 рази на тиждень.Насправді — не всім дано бути багатими й успішними😅І справа не в лінощах чи інтелекті 😏 Все так просто, що аж сумно!1) Не всі можуть вчасно зняти свою корону і визнати, що варто піти підтягнути навички. Їм більше подобається доводити, що вони вже все роблять правильно і вони вже розумні та успішні, а те, що грошей немає — ну, не щастить, війна і тд.2) Багатьом людям більше подобається хотіти вчитися.Хотіти ставати кращими.ХОТІТИ.А не реально ставати.З тієї ж причини багато хто купує абонементи в зал і не ходить — набагато приємніше просто хотіти бути спортивним. Але далеко не всім це насправді потрібно.Хотіти — приємніше. Ти ж ніби рухаєшся до мети 😉Я закриваю продажі на курс з маркетингу 12 квітня.https://internet-marketing.plitkarka.online/Курс, після якого у вас:🔺 готова маркетингова система під реальний бізнес🔺 розуміння, як робити гроші — а не просто красиві звіти🔺 навички, за які платять дорогоПлюс 20+ авторських гайдів, шаблонів і скриптів — готових, перевірених, таких що працюють (дивіться на картинці 👆)На ULTRA місця вже зайнято. Залишились PRO MAX і MINI.Є оплата частинами до 12 платежів 💳https://internet-marketing.plitkarka.online/Наступний потік — ближче до зими.Так що питання одне:ви будете хотіти — чи все ж таки підете і зробите? 👇Реєстрація: https://internet-marketing.plitkarka.online/
Тому, як Лобода будує бренд, варто повчитися навіть Apple, Nike та Coca-ColaНещодавно я записала рілс, де розповідала — як Лобода поступилася Поляковій своєю аудиторією. І так, вона справді припустилася величезної помилки з точки зору маркетингу. Але попри окремі провали, Світлана — зразок крутої бренд-стратегії, яка працює роками і легко адаптується під будь-який ринок.Багатьом світовим брендам варто повчитися в наших артистів, як утримувати любов і лояльність людей. Я зробила безкоштовну статтю, де розібрала стратегії Лободи, Тіни Кароль і Наді Дорофєєвої. Там не лише про круті фішки, а й про грандіозні помилки, які ледь не позбавили їх кар'єри.Читай статтю, щоб дізнатися — що споріднює Тіну Кароль і Кендалл Дженнер, чому люди починають скасовувати бренди і як тобі побудувати свій бренд так, щоб у нього закохалися мільйони.👉🏻ЧИТАТИ (15хв)👈🏻Ну і підписуйся на мій журнал: я коментую найгарячіші інфоприводи з точки зору маркетингу, вчу захищатися від маніпуляцій брендів і дратую половину українського інстаграму своєю відмовою називати лайно цукеркою.
Чому в радянській Україні черга була приниженням, а в сучасній — стала чимось крутим?Якщо ви зараз скривилися — що за нісенітниця, кому може подобатися черга — читайте до кінця і прощайтеся зі стереотипами з СРСР.Нещодавно в Парижі я побачила величезну чергу, і люди стояли не до модного ресторану і не за люксовою сумкою — вони хотіли купити… блокнот.150 євро, майже 8000 гривень — три наші мінімальні пенсії.Навіть за французькими мірками це недешево.Але блокнот стильний, естетичний, обкладинка з натуральної шкіри — і від дуже крутого місцевого бренду.Люди кайфували в цій черзі. Вони розтягували задоволення від покупки і своїм очікуванням, докладеними зусиллями, самі додавали їй цінності.Це як розпакування подарунків на Різдво.Бренд продає не блокнот, а те, ким людина стане після покупки. Це причетність, історія, новий стан і сторінка в житті.Але повернімося до черги. Для більшості українців слово «черга» має неприємні асоціації.Натовп людей, які погано живуть, годинами стоїть заради того, щоб хоч трохи покращити життя.Це безсилля, приниження, покірна готовність брати що завгодно «хороше». Якщо не підійде мені — перепродам.У сучасних чергах люди стоять добровільно.Вони смакують передчуття, знайомляться з іншими цінителями бренду, знаходять однодумців, тусуються, викладають фото. Вони добре проводять час. Більше того, вони свідомо платять часом — найдорожчою валютою 21 століття — за можливість отримати саме той продукт, який вважають цінним.Ось і виходить. Раніше черга була платою за дефіцит.Зараз — платою за унікальність і особливий досвід.Більше того, мене щиро дивує, що в нас багато людей таки засуджують всіх, хто в черзі у нову Намелаку. Напишіть у коментарях — за чим ви б стали в чергу? .​​​​​