Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Петро і Мазепа | P&M | Петр и Мазепа
Added 14 Jul 2024

Петро і Мазепа | P&M | Петр и Мазепа

@petroimazepa
Number of subscribers: 7 095
Photos: 8,390
Videos: 381
Links: 16,700
Description:
Канал інформаційного агентства "Петро і Мазепа". Viber, який ми заслужили. Наші партнери: @intermariumua Обговорити новини криптовалют та гербалогії: @PirateChatPiM

👥 Number of subscribers

7 095
Average/Day:: -2
Average/Week:: -21
Average/Month:: -70

👁️ Average views per message

1 549
Average/Day:: 1,900
Average/Week:: 1,434
ERR: 21.83%

📊 Messages per Day

1
Last day: 1
Week average: 1
Average per day: 1

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

Американські техногіганти Texas Instruments, Intel, Mouser Electronics та AMD занервували через федеральний суд у Далласі. Вони просять відхилити позови, подані п’ятьма громадянами України через продукцію даних компаній, чиї компоненти опинилися в російській зброї, використаній під час атак на цивільні об’єкти в Україні.Позивачі наполягають, що згадані у позові мікрочіпи, процесори та програмовані пристрої продавались через третіх осіб. Ризикнемо припустити, що сама постановка даного контраргументу найкраще свідчить: розробники-продавці чудово знали про ризик подальшого потрапляння їх продукції до Росії.Адвокати компаній наполягають, що ці вимоги виключаються федеральним законодавством США, не витримують перевірки з точки зору права штату Техас і, крім того, подані з порушенням строків давності. Саме на цих підставах відповідачі зараз домагаються закриття справи ще до її розгляду по суті.Швидше за все, в даному випадку компаніям дійсно це зійде з рук. Хоча ми будемо раді помилитись. Сюжет знову повертається до старої ворожої (але від цього не менш дієвої) тези про «капіталіста, який завжди продасть мотузку, на якій його повісять».Великий бізнес західних держав звик існувати в комфортній ніші, де він завжди на нейтральній території. Нейтрально – тобто заробляючи на обох сторонах майже будь-якого конфлікту. Бізнес, що працює в галузі неймовірного рівня відповідальності, не бажає контролювати взагалі нічого, крім підрахунку прибутків.Це фатальна помилка. І, щойно продукція AMD допоможе умовним іранцям вбити десяток американських морпіхів, розмова буде зовсім іншою. Але шкода тут буде лише морпіхів.ПЛ+С
Після чергових заяв Сі Цзіньпіна і Дональда Трампа публічна риторика навколо відносин США та Китаю знову виглядає знайомо. Обидві сторони говорять про стабільність, партнерство і потенціал для покращення. Але роблять це так, що за дипломатією вже не сховати головне питання – боротьбу за першість.Сі Цзіньпін погрожує, що протистояння між Китаєм і США призведе до взаємної шкоди. Формально він пропонує США бути партнерами, а не суперниками. Та водночас дає зрозуміти, що хоче не просто нормалізації, а права визначати «правильний курс» цих відносин.Тобто Китай пропонує Вашингтону фактично визнати за собою статус рівного, а подекуди і претендента на провідну роль у цій парі. І навздогін цій тезі лунає погроза про необхідність уникнути «пастки Фукідіда» – сценарію, за якого суперництво великих держав завершується війною.Сліпі люди і тут побачать заклик до стриманості, але сама поява такого формулювання виносить тему великого конфлікту на поверхню. Особливо показово це звучить від країни, яка паралельно наполягає, що виступає винятково за мир і розвиток.На цьому тлі Тайвань традиційно вніс у картину більше конкретики, ніж обидві великі столиці. У Тайбеї прямо заявили, що головним джерелом нестабільності у Тайванській протоці та в Індо-Тихоокеанському регіоні є саме військова загроза з боку Китаю. Там також наголосили, що США неодноразово підтверджували чітку і тверду підтримку острова, а тайванська влада окремо подякувала Вашингтону за багаторівневу допомогу.П'ять років тому Джо Байден так само намагався говорити мовою логіки та раціоналізму із Володимиром Путіним. Що з того вийшло, і як добре та зустріч у Женеві переконала Росію в необхідності уникнути військової агресії – можете переконатись навіть зараз.ПЛ+С
У Сальвадорі стартував колективний судовий процес проти 486 ймовірних учасників (та лідерів) організації MS-13. Всім сумарно інкримінують понад 47 тисяч злочинів, скоєних у 2012-2022 роках. Йдеться про одне з найбільших проваджень у межах жорсткої антикримінальної кампанії президента Наїба Алгоєва Букеле.Прокуратура каже, обвинувачення мають обгрунтування у вигляді судово-медичних експертиз, балістичних досліджень та, що головне у випадку з мафією, свідчень очевидців. Якщо йти по найжорстокішому сценарію, максимальне покарання для окремих фігурантів може сягати 245 років тюрми. Влада Сальвадору подає цей процес як спробу покласти відповідальність не лише на виконавців, а й на керівників угруповання за злочини, скоєні їхньою структурою. Сам президент, реагуючи на критику, заявив, що йдеться не про «дрібних злочинців», а про відомих лідерів, яких держава вважає відповідальними за масштабне насильство, і порівняв такий підхід із принципом командної відповідальності. Звісно, формат суду вже викликав критику з боку правозахисників. Їх позиція – колективне провадження може обмежувати право обвинувачених на індивідуальний захист, доступ до адвокатів і належну правову процедуру. Але ці заяви лунають під час тривалого надзвичайного стану, який діє в країні з 2022 року та став основою для масштабних затримань у межах боротьби з бандами. Подобається комусь чи ні, коли весь світ балансує на межі надзвичайного стану – самі розумієте, що такі підходи можуть проявлятись дедалі частіше.ПЛ+С
🔤 Ексклюзив InformNapalm: CYBINT-операція проти супутникової системи “Гонец”, яку називають “російським аналогом Starlink”Кіберфахівці зі складу 256-ї Кібер Штурмової Дивізії, аналітичної групи Ukrainian Militant та міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm провели чергову спільну CYBINT-операцію проти російських підприємств, пов’язаних із військово-промисловим комплексом Російської Федерації.У ході масштабної операції, яка тривала декілька років, також вдалось здобути внутрішні документи організацій, які працюють в інтересах російської армії. Одним із результатів стало отримання доступу до закритих листувань і документації заступника генерального директора АТ “Спутниковая система “Гонец”” (далі по тексту СС “Гонец”) та його підлеглих. Протягом багатьох місяців у період 2023-2025 років інформація системно передавалась Силам оборони України. Після завершення всіх розвідувальних етапів та закриття джерел добування інформації учасники операції витримали тривалу паузу для забезпечення безпеки супутніх операцій (OPSEC) по дотичних елементах.Сьогодні ми публікуємо невелику частину даних, які з одного боку слугують підтвердженням зламу внутрішньої документації СС “Гонец”, а з іншого – можуть бути цікаві широкому загалу та спричинити додатковий вплив на згадані об’єкти цієї операції. Деталі в статті 🔤
Прем’єр-міністр Пакистану Шахбаз Шариф заявив, що домовленість про припинення вогню між США та Іраном набула чинності. За його словами, режим тиші поширюється на всі країни регіону, включно з Ліваном. Щодо останнього є йому цікава новина нижче по тексту.Він також підтвердив, що на п’ятницю в Ісламабаді заплановані переговори між делегаціями США та Ірану. Ці сигнали про деескалацію пролунали під звуки повітряної тривоги в Ізраїлі, по якому Іран випустив балістичні ракети.Втім, Axios каже, що режим припинення вогню вже діє, а США призупинили удари. Хоча у Вашингтоні і визнають, що для фактичного виконання наказів на місцях може знадобитися час, зокрема з боку підрозділів Корпусу вартових ісламської революції.Офіс прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу заявив, що країна підтримує рішення президента США призупинити удари по Ірану на два тижні, якщо той негайного відкриє Ормузьку протоку та припинить атакувати США та, власне, Ізраїль (і ще ряд держави регіону).Водночас в Єрусалимі окремо підкреслили, що це перемир’я не поширюється на Ліван. Таким чином ізраїльська позиція прямо суперечить заяві Шахбаза Шарифа, який раніше говорив про охоплення всіх країн регіону без винятку. Ха ха ха, «Хезболла», як справи?Дональд Трамп заявив, що США допоможуть із відкриттям Ормузької протоки, а Іран отримає шанс розпочати відновлення. За словами американського президента, Штати перебуватимуть поблизу, щоб контролювати виконання домовленостей.Додатковим фактором, за даними Associated Press, стала позиція Китаю. Агентство повідомляє, що Пекін, який є найбільшим торговельним партнером Ірану, заохочував Тегеран погодитися на припинення вогню та діалог зі США.Є така робота – двох військових союзників за рік не підтримати і, ймовірно, повністю втратити. Куколдизм тут був характерний. Навіть у цій ситуації китайська сторона діяла через посередників, зокрема Пакистан, Туреччину та Єгипет.і все це після того, як вночі Індія та Пакистан знову перевірили одне одному протиповітряну оборону. Зараз цікаві часи, насправді, просто хотілося б пожити і в більш нудні.ПЛ+С
Минуло достатньо часу, щоб без емоцій обговорити промову американського міністра війни Піта Геґсета. Наша думка – армія США втомилась від надмірної політизації та постійних зливів даних куди завгодно, окрім безпосередніх виконавців. Тому змінить підходи.Там, де найлегше критикувати атаку голови Пентагону проти певних генералів, насправді червоною ниткою проходить перетворення армії на закриту касту. Чим, власне, будь-яке військо і має бути, якщо не має планів на програш будь-якому натовпу аборигенів із рогатками.Поліграф нікого не викриває. А ось масові розсилки нових угод про нерозголошення – ще й як. Взагалі, коли система йде на такі зміни, можна робити висновок: старі умови взагалі перестали працювати. І, якщо ви пошукаєте матеріали ЗМІ по інсайдах з армії, самі з цим погодитесь.А для чого американській армії знадобилось настільки швидко проводити чистку рядів та унеможливлювати нові зливи – тут наша думка вам може не сподобатись. Бо перед мирними реформами таке роблять лише перфекціоністи. До їх числа ми пана Піта не відносимо.Нарешті дотримались обіцянки (хоча б раз) і в зазначені строки здаємо текст дружньому проекту «Петро і Мазепа». Тримайте.ПЛ+С
#Литва #Латвія #ЕстоніяВиявляється, за час нашої відсутності друзі з «Петра і Мазепи» випустили одразу два тексти про ймовірну евакуацію з країн Балтії у разі вторгнення Росії.Краще поділимось цим із вами. Одразу заспойлеримо, що обидва тексти зосереджені на трьох містах як прикладах: Таллінн, Рига, Вільнюс. Перша стаття розкриває евакуацію за умов, де союзні сили хоча б контролюють море. Є навіть приблизні розрахунки. І враховано, що не кожне з цих міст має легкий доступ до портів.Ясна річ, їх не вийде вважати лабораторно вивіреними, та це не провина автора: на практиці будь-яка ідея може піти як краще, так і гірше, і в обох випадках через випадкові фактори.Друга стаття більше акцентована на сценарії «Все дуже погано». Там дійсно описано страшні речі. Але краще звикнути до таких сценаріїв до великого вторгнення, ніж бути шокованим після. Як і з нами свого часу.І не забувайте одну важливу річ. Поки у нас за подібні припущення можна відлетіти у категорію конспірологів, у країнах Балтії вже актуалізують плани евакуації населення. Тож говорити про це можна вже прямо.Підпишись, це твій канал
США сумніваються у стратегії ЄС по закупівлі європейської зброї Вашингтон занепокоєний новою стратегією Євросоюзу, що передбачає пріоритетну закупівлю саме європейської військової техніки. Доволі оперативно там помітили, звісно.На фоні можливої перемоги Дональда Трампа на президентських виборах у США окремі держави ЄС вирішили брати ситуацію в свої руки. Та ж Франція взяла на себе лідерство в зусиллях, аби робити Європу більш незалежною в оборонному контексті.Критики такої ініціативи вважають, що Франція, насамперед, захищає свою власну збройову промисловість. Але вона буцімто не здатна зрівнятися з обсягами та оперативністю постачань з боку таких країн, як США і Південна Корея.Звісно ж, Південна Корея тут не просто так. Держава активно розбудовує партнерство із європейськими державами та домовилась про два нових заводи. Один у Румунії, другий у Польщі.Яким боком тут США, які через політичні мотиви досі не почали хоча б відновлення своїх запасів, не кажучи про іноземні замовлення – науці невідомо.Деталі – на сайті.Петро і Мазепа § підтримати
У Києві судили депортованого з Молдови російського пропагандистаСьогодні у Києві було весело. Шевченківський районний суд (дуже специфічний, ми й самі там судились колись) обрав запобіжний захід російському ідеологу та пропагандисту Дмитру Чистіліну.Він відсиджувався у Молдові та виправдовував російську агресію. До моменту депортації могло здатись, що план у нього простий, але робочий. Втім, пан Чистілін сам себе перехитрував: за весь час, що у нього був паспорт громадянина РФ, він не додумався відмовитись від українського громадянства.Молдова цим скористалась, тож замість мотивуючого штурханця у бік Росії депортувала розумника саме до України. Тут на нього чекали правоохоронці та суд.На даний момент, Чистіліна затримано до 4 грудня без права внесення застави. Його підозрюють у державній зраді.Після початку вторгнення Чистілін займався відбілюванням репутації РФ. А щоб двічі не вставати, також допомагав своїм російським друзям вести інформаційні кампанії проти нашої держави.Що смішно, у Молдові кадр опинився саме через росіян. Він приїхав туди та почав просувати тези російської пропаганди, виступивши одним із рупорів Кремля у місцевому інфополі. Як ви зрозуміли, діючій владі у Кишиневі це не надто сподобалось.До речі, у Молдові також визначили Чистіліна як особу, що створює загрозу її нацбезпеці. І саме це стало приводом для депортації в Україну.З нашого боку за цей процес відповідала Державна прикордонна служба. Деталі – на сайті.Петро і Мазепа § підтримати
У Нікополі виготовили металопродукцію для SpaceXНікопольський трубний холдинг «Сентравіс» має для нас чудові новини! Він успішно поставив свою продукцію для SpaceX.Американська аерокосмічна компанія Ілона Маска була зацікавлена в поставках 28 тонн спеціальних товстостінних труб. І не простих, а з високими механічними властивостями: пластичність, твердість, здатність витримувати надвеликий тиск та працювати в агресивних умовах.Як ви зрозуміли, поставки пройшли згідно з графіком. За попередніми даними, дані труби будуть використовуватися для подачі палива в ракети SpaceX. Хоча це лише припущення, оскільки сам виробник жодним чином не розголошує деталі майбутнього застосування цих труб.Виконання замовлення зайняло лише два з половиною місяці. Його виконали на основному об’єкті «Сентравіс» у Нікополі, після чого продукцію відправили через американського дистриб'ютора Allied Stainless Group Inc. Він, у свою чергу, й відповідає за постачання матеріалів для SpaceX.Деталі – на сайті.Петро і Мазепа § підтримати