У вчорашній коробці до мене приїхали брат і сестра 69 та 61 грам. Чоловік побачив мале їжаченя у дворі і пригостив вологим кормом, коли зрозумів що матері нема поруч і їжаченя тиняється самотньо й розгублено. Мале полизькало й втекло собі. Так чоловік і його родина лишали корм і їжаченя приходило підгодовуватись. Але перед зливою малий прийшов не один, разом із ним прийшла сестричка - дуже виснажена, зневоднена, холодна і слабка. Тут вся родина заявників забила на сполох, бо це та ситуація, коли тварину таки треба вилучати з природи. Їжачатам повезло, коли сталась гроза і злива, вони вже були у заявників в коробці із грілкою. Дівчинка у теплі оживилась, але не їла сама, тож малих було передано мені на виходжування. Судячи зі стану їжаченят, вони втратили зв'язок з матір'ю давно і, якби не заявники, то вже були б мертві. Їжачата приїхали до мене вже з іменами - Будулай та Пікана. Що означає ім'я дівчинки знає тільки малий син заявників 😁#Будулай@persha_pyvatna_izharnya #Пікана@persha_pyvatna_izharnya
Кінець весни/початок літа - найважчий час для всіх, хто працює з колючими дітьми. За цей час до мене приїжжало декілька різних малеч, але і ті що нижче на фото, і травмоване їжаченя з попереднього посту, на жаль, не вижили. Які ж причини того? 1. Йбн рсн. Через обстріл, що був на тому тижні, їжиха дуже стресанула, як і самі їжата, в наслідок чого загинули деякі їжачата, яких до того вона чудово прийняла.2. Стан при надходженні. На жаль, деяких їжаченят знаходили вже через кілька днів після того, як їжихи загинули чи їх кинули. Для їжаченяти навіть півдня без тепла і корму можуть мати незворотні зміни для організму. 3. Мала вага. Чим менше їжаченя, тим менше шансів. Для коректного розвитку їжаченяті необхідно отримати молоко матері хоча б перші два тижні життя. Далі, грамів від 50 ваги, вже більшість можна вигодувати і на суміші. Бо їжаченя 23 грами, 34 грами ітд то, на жаль, той варіант де ми безсилі. 4. Трвматика. У їжаків травми майже невиліковні, тож зразу хапайте покинуте їжаченя доки його не з'їли.
Перед вами новонароджені їжачата з важкою долею. Тож цей пост буде, швидше за все, дуже тяжким для читання. Якщо хтось не готовий читати, не відкривайте спойлер. Сьогодні мені зателефонував хлопець, який знайшов на дорозі свіжопереїхану насмерть їжачиху, яка в процесі переїзжання її машиною народила чотирьох їжачат. Хлопець не зміг пройти повз і зразу зв'язався зі мною, дуже швидко привіз малят. І тут якраз та ситуація, коли я розумію, що четверо новонароджених на суміші помруть стовідсотково. Нема варіанту навіть пробувати. Їжата у Настіної їжихи вже дуже крупні, сенсу пробувати теж нема, бо все молоко що ще залишилось у неї йде на догодовування своїх перед тим як закінчиться лактація. Залишається тільки помолитись і покласти їх Печатці. Так є примарні піввідсотка, що вона не поїсть їх і вони зможуть харчуватись. Я не дуже вірю в ті піввідсотка. Чесно. Але мені невимовно шкода і їжиху і чотирьох дітей, яких я назвав Колесами. Іронічно, а що ще лишається.#Колеса@persha_pyvatna_izharnya
Настя привезла мені годуючу їжиху, до малих якої ми докинули Трійчат! Те, що діти дотягнули на суміші так довго - диво. Зазвичай, їжачата близько 20 грамів вагою мають дуже високу смертність, якщо знаходяться навіть на найкращій суміші. А Трійчата мало того що дожили до сьогодні, ще й набрали по одному-два грами! Нащо ж їх тоді до їжихи, спитаєте ви. А я відповім - бо на суміші вони набирають мало, а прогнози дуже погані. Вже зараз видно, як їм мало речовин у суміші, мордочка пробувала сірішати, грудна клітка збільшувалась, як і має бути у тваринки, що росте, а от інше тіло пропорційно не могло це все наздогнати. Бо суміш не дає того, що треба для всебічного розвитку. Коли суміш стає більш адекватним замінником? Десь грамів після 40, не раніше. Тож тепер Трійчата будуть пробувати рости і розвиватись разом із Штампиками - дітьми Печатки, яких знайшли на типографії ☺️Будемо тримати пальці схрещеними! #Трійчата@persha_pyvatna_izharnya #Печатка@persha_pyvatna_izharnya #Штампики@persha_pyvatna_izharnya
Сьогодні з дружиною ходили записувати молодшу дитину на вересень в садок, а дорогою побачили дуже цікаву штуку. Зоокіперське око у мене вже налаштоване на пошук їжаків, бо навіть як я йду по справах, треба докопатись дорогою до кожного зустрічного колючого щоб перевірити як він. От і тут йдемо і я бачу боковим зором що в кущах хтось є. Дружина зразу волає на мене "фу! до мене!", але я уже поліз дивитись 😅Їжак доволі вгодований, гарний, тож тут я видихнув. Але що мене зацікавило - щільні листяні насипи у цих кущах, у яких явно був пророблений вхід і саме з якого їжак і з'явився, шурхотячи. Я спеціально сфоткав насип, і сусідній теж, він був більшим і там було аж два чи три входи. Інтуїція підказує мені, що це були гібернаційні гнізда, з яких якраз і повилазили колючі жопки. Під кінець фотографування, їжак вирішив що я вдерся у приватне життя і напфичав на мене, тож я побажав йому вдалого життя і втік. Отака вийшла зустріч з колючим із власною хатою в Києві. Бо їжаки - то невід'ємна частина міста.
Чи чули ви, що до Дня Закоханих у зоопарках Сан-Антоніо і міста Лодзь можна за благодійний донат назвати кормового таргана іменем вашого колишнього\колишньої і згодувати тваринкам? Цього року ми теж так можемо!Тож разом зі #скинь_зайве та "Перша Приватна Їжарня імені Армана Солдіна" ми запрошуємо вас годувати їжаків! І ще до них прибився один дуже милий гекон Саймон
🦎Якщо вас досі гризуть неприємні спогади, якщо вас підвели і 14 лютого ваша вечеря при свічках буде не через романтику, а через відключення світла, якщо ваше серце хтось розбив – перестаньте казати собі, що ви маєте бути "вище цього". Ви цілком можете дозволити собі маленьку помсту, надто, якщо вона з користю. Донат у 100 грн + ім'я колишнього/колишньої = вгодовані і щасливі їжаки та гекончик. А ще – ваш внесок у наш актуальний збір на зарядні станції для Сил Оборони.Акція триватиме до 18:00 14 лютого і завершиться невеличким фото- та відеозвітом. Ви також можете надіслати з донатом ім'я будь-кого, хто вас образив, як то кажуть, донату в ім'я не дивляться.
Як замовити колишніх таргана?♦️Зробити донат кратний 100 гривень та скриншот донату.
♦️Що більше донатів по 100 гривень, то більше "білетиків" на колишніх. ОБОВ'ЯЗКОВО надсилайте скриншот вашого донату і ІМ'Я КОЛИШНІХ нам у бот — https://t.me/d7channelbot
♦️Якщо ви бажаєте - разом зі скриншотом та іменем ви можете прислати коротку причину, з якої ви когось "замовили".
♦️Акція триватиме до
18:00, 14 лютого (субота). Донатити сюди
👇🏦 Банка — https://send.monobank.ua/jar/9HBS8PKmM2
🏦 Гривня, валюта і крипта — https://bit.ly/2Pvj6y2
💳 Карта — 5169 3351 0047 5223
🌐 PayPal —
[email protected](Обирайте в «Payment type» опцію «For friends and family»)
ППЇ 2025 у ліриціТак виходить, що кожен рік притулок пише "цей рік був складніший і насиченіший за попередні", але це не про ниття, а про показник успіху. Чим більше ми розвиваємось, тим більше людей звертаються до нас по допомогу, а значить кількість врятованих колючих життів підіймається кожен рік все більше!Але й ми не залізні, тому дуже раді, що цього року на постійній основі у ядро притулку повернулась Настя, а також із літа додалась Ксю. Чим більше їжаків - тим більше нас потрібно, щоб встигати їх виходжувати без вигорання і втрати якості через кількості. Цього року було врятовано величезну кількість як їжаченят, так і дорослих їжаків із різними характерами травм та хвороб. А також успішно реабілітовано та випущено в дику природу майже усіх із них! Ми впахували весь рік, як на вожа сівші, не завжди навіть встигаючи записувати сотні консультацій та заявок. Але були в цьому не тільки четверо нас. Філіали розширились, у нас за спиною встали нові небайдужі люди, на яких можемо покластись у різних куточках країни. Також ми дуже раді людям, що цьогоріч брали їжаків з інвалідністю на пмж. Ми дуже цінуємо вас, та усіх хто має на проживанні наших колючок за ці роки! Окрема подяка заявникам, які проявляли небайдужість та робили все для порятунку їжових життів цього року.Ще хочемо відмітити ветлікарів, які вершили дива та брались за надскладні випадки, яких вистачало.А також всім донатерам, та тим, хто допомагав нам триматись і не думати про корми та суміші, комах та наповнювачі. За цей рік притулок виклався більше ніж на повну, і, звісно, має плани не зупинятись. Поки що утримаємось від конкретних розмов, щоб не наврочити, але ми розглядаємо різні можливості покращити нашу діяльність у майбутньому, тож, схрестимо пальці.ППЇ бажає всім веселих свят і раді, що ви піклуєтесь про дику природу!
Підписники зараз часто питають, чому той чи інший їжак на притулку поки що не пішов спати. Тож у нас є для вас трохи відповідей на це питання. Усі ми знаємо, що в природі дикі їжаки на зиму мостять собі кубло та сплять (гібернують) у ньому до теплих весняних деньків. В цей час вони призупиняють всі процеси організму: дихання, серцебиття, все стає повільним, а тіло прохолодним, не заважаючи на шари утеплення листям та сіном. Це, хоч і природний, але важкий для організму тварини процес. Все тіло їжака у сплячку стикається з роботою на межі. Прокидається їжак, зазвичай, худим, дезорієнтованим і голодним, бо не робить запасів, а має тільки жирочок у тілі, що наїдає завчасно. Але уявіть собі, які важкі біохімічні і фізичні процеси проходять одні за одним, щоб їжак відчув коли пора спати, щоб зміг сповільнити серцебиття, дихання, роботу внутрішніх органів! А потім все назад, ще один удар по організму - зворотній процес навесні! Саме тому важливо, щоб у сплячку входили тільки гарантовано здорові їжаки. Будь-яка недолікована проблема може стати причиною смерті. Уявіть, як тварина, у якої, наприклад, важка глистна інвазія, залишиться один на один з паразитами в собі на всю зиму? Або недавня пневмонія, тільки вилікувана, а тут понижай температуру тіла для сплячки, ризикуючи повторенням. Говорити, що сплячка прописана природою, тому корисна в усіх випадках, то наражати їжака на небезпеку. Бо це як сказати: "от, люди, що можуть народжувати, мають всі обов'язково то робити, бо значить то по природі і для здоров'я" (що не є так) не питаючи їх згоди і не бачачи картини іншого стану організму. Тому ми в ППЇ завжди дуже ретельно підходимо до питання сплячки, вкладаючи тільки тих тварин, що гарантовано не матимуть проблем у процесі, щоб не заподіяти тварині шкоди, замість адекватної реабілітації. "А що ж у природі?" - спитаєте ви. А ми відповімо, так, на жаль, у дикій природі, від того, що лягли у сплячку хворими, гине чимало особин. Такий вже він, дикий світ. І якби не втручання людини і міст, техніки, в ареали життя їжаків, то ці втрати були б не критичні для популяції. А так, коли загрози для їжаків на кожному кроці, то доводиться на цих кроках і рятувати їх. Отже, висновок: краще переглядіти, перевірити купу разів, бути надто опікаючими їжакобатьками, ніж дозволити тварині, що ми виходили, постраждати через неправильну гібернацію.
У противагу всяким новинам, от вам Фурс і Кальмар, що дуже допитливо вивчають один одного на притулку у Кирила. Наших притулкових, як альбіносів, так і більш звичних білогрудих їжаків, усіх заявники порятували зі станів, коли малі були хворі чи травмовані і люди не пройшли повз. Всі їжаки, що проходять через наш притулок, то живі істоти, які заслуговують на допомогу не тільки тому що вони вид, який забезпечує біоценоз і не дає містам і селам потонути в комахах і мишах, а й просто тому що допомогти комусь, хто страждає - адекватна і правильна людська дія. Звісно, варто дотримуватись мір безпеки. Ніхто не каже сувати їжаку пальці в рота, щоб відгриз. Але маючи коробку чи кульок і просто закотивши туди тварину та хоч паличкою, але обережно, її можна доправити до клініки і обстежити. А якщо є рукавиці, то взагалі чудово. Ми завжди надаємо усім охочим консультації, щоб забезпечити безпеку їжака і заявника. Навіть там де нема лікарів поруч, стараємось підказати й дати шанс. Їжаки не зло. Їжаки бусінки.