Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - 🌲Пармезанщина🌲
Added 14 Jul 2024

🌲Пармезанщина🌲

@parmesanschina
Number of subscribers: 1 273
Photos: 1,980
Videos: 130
Links: 419
Description:
Історія, археологія, творчість та щітпост від Пармезана Щодо мерча або замовлень робіт, писати сюди: @parmesanschina_order Роботи від 500 грн і більше, залежно від важкості замовлення

👥 Number of subscribers

1 273
Average/Day:: +6
Average/Week:: +9
Average/Month:: +48

📊 Messages per Day

0.6
Last day: 0
Week average: 0.9
Average per day: 0.6

Logo change history

Status change history

Officially not confirmed 2024-07-14

Wall

Telegram statistics channel

👁 628 25-12-17 15:03
🌳Ірмінсул (Irmisul від давньогерманського irmin — могутній, великий і sul — стовп) — «Величний стовп» — сакральний символ стародавніх саксів, що ототожнюється з віссю світу. У ньому втілювалася ідея зв’язку між землею й небом.За описами це високий стовп або колона з характерним розгалуженим верхом, яка часто зображується як стовбур з двома гілками, іноді оздобленими різьбленням і символами.Розташований у священних гаях, Ірмінсул слугував мостом між земним світом і небесними сферами. У середньовічних хроніках його називали «universalis columna», тобто всеосяжною колоною, що підтримує все існуюче.У 772 році Карл Великий, підкорюючи саксів, знищив головний Ірмінсул поблизу Ересбурга. Знищення святині означало не лише військову перемогу, а й спробу розірвати духовний зв’язок народу з Небом. Ймовірно подібні святині знаходилися по всіх германських землях, але саме головна була зруйнована.Ірмінсул втілення світової осі (Axis Mundi), що пронизує простір і час — архетип індоєвропейської свідомості. У цій системі хаос дикої природи впорядковується у священну структуру, де божественне сходить на землю, а людське прагне до вищого.ТрадиціяSonnenradCvlt | Сайт | Підтримати
👁 844 25-11-22 20:30
Голод — один із найпотужніших інструментів тиску, і радянська влада добре усвідомлювала його силу. Коли нестача їжі ставала масовою, вона неминуче породжувала соціальну напругу, яку Кремль навмисно спрямовував проти національних рухів.Французький філософ Андре Глюксман, який системно вивчав геноцидні практики в різних країнах світу, у книзі «Достоєвський на Манхеттені» згадує про маловідомий історичний факт. Йдеться про голод 1891 року, що стався у російській Самарі та мав, за висновками дослідника, «не тільки природні, але й політичні причини». Селяни з навколишніх сіл, нещодавно звільнені від кріпацтва імператором Александром ІІ, збунтувались проти податків та умов викупу землі. Аби приборкати протест, бунтівні села оточили армійськими підрозділами та повністю позбавили їжі. «Відомі літератори, -Толстой та Чехов, почали збирати допомогу жертвам цього організованого голоду. Натомість знайшовся в Росії молодий правник, якого щойно видворили до Самари з Санкт-Петербурга. Він закликав: «Ніякої харчової допомоги селянам! Нехай вони помирають, бо мусять знати: нема надії ані на царя, ані на Бога!», - розповідає Глюксман. Молодим юристом був майбутній вождь світового пролетаріату Ленін. Вже тоді він почав експериментувати з «політикою найгіршого». Голод штовхає селянські маси до революції. «Чим гірше, тим краще, якщо шлях цей всіяний трупами».Питирим Сорокін у своїй роботі «Голод як фактор» відзначав, що різке погіршення умов харчування та швидке падіння рівня забезпечення призводили до психологічного й фізіологічного виснаження людей. У таких умовах громади ставали вразливими, а отже — легше контрольованими та менш здатними до організованого спротиву.Радянська система використовувала ці механізми: цілеспрямоване погіршення постачання, блокування допомоги та створення ситуацій, у яких повстанці, яких продовольчо забеспечували селяни, втрачали сили боротися проти режиму. Це була не випадковість, а спланована стратегія, спрямована на придушення будь-яких проявів національної самостійності.Червона влада отримувала вигоду з масового голоду, адже знесилене населення ставало легшою мішенню для маніпуляцій. Саме так голод перетворювався на інструмент політичного контролю, який радянська держава застосовувала для знищення визвольних рухів і поневолення цілих народів.
👁 507 25-08-28 21:18
Ще одна цікава монета відносно недавно потрапила до моїх рукПровінційна бронза, 40~60-ті рр. н.е. (неможливо встановити точного правителя)Місто: Пергам (псевдоавтономія)Регіон: МізіяПровінція: АзіяАверс: ΘΕΟΝ ϹΥΝΚΛΗΤΟΝ, драпірований бюст чоловічого уособлення СенатуРеверс: ΘΕΑΝ ΡΩΜΗΝ, драпірований бюст жіночого уособлення РимуКажучи про псевдоавтономію, це явище, яке характерне для східних римських провінцій, у яких подібні міста присутніФормально, у місті своя автономія, а монети карбуються від імені самого міста, а не правителя чи консула, але насправді воно вже є підпорядкованим провінційній владіТакі міста мали, як правило, власні органи самоврядування, карбували, знову ж таки, монети, без згадування правителівПроте, якщо мова йде про стратегічні рішення, то з таких питань влада належала, авжеж, проконсулуПсевдоавтономії існували задля забезпечення лояльності конкретних міст, дозволяючи їм зберігати власні інститути і створюючи таку собі ілюзію продовження елліністичної традиції та "свободи"
👁 378 24-10-02 07:35
ЩО БУЛО ПРИ АРІАНТУ. ЩО МИ ВТРАТИЛИ.1. ДЕРЕВО НА КОЛІСНИЦІ ЗРОБИЛИ З ДОМАШНЬОГО СИРУ. МОЖНА БУЛО ДІТЕЙ ГОДУВАТИ.2. СИЛА ГРАВІТАЦІЇ БУЛА СЛАБКІШОЮ ВІДСОТКІВ НА 80. ВОЇНИ СКІФИ ОДНИМ СТРИБКОМ КОНЯ СТЕП ДОЛАЛИ3. ЛЮДИНА ЖИЛА В СЕРЕДНЬОМУ 150-190 РОКІВ. ХВОРОБ НЕ ІСНУВАЛО, КРІМ ЛАКТОЗНОГО ПЕРЕДОЗУВАННЯ.4. ЯКЩО НА ДОРОЗІ ПЕРЕЧЕПИШСЯ І ВПАДЕШ - ЛЮДИ ПІДБІГАЛИ, ЗОЛОТО В КИШЕНІ КЛАЛИ, В ГУБИ ЦІЛУВАЛИСЯ, ПРОПОНУВАЛИ ВИПИТИ КРОВІ, БРАТАМИ СТАТИ.5. ЗАЙЦІ ТА КАЧКИ ВІДРАЗУ НА БАГАТТЯ ЗАЛІТАЛИ. МОЛОКО КУПУЄШ - ТОБІ ЩЕ ДОПЛАЧУЮТЬ. ДО РІЧКИ СТРАШНО ПІДІТИ БУЛО: КАРАСІ НА АКІНАК СТРИБАЛИ.6. ДІД РОЗКАЗУВАВ: ЛЮДИ ВНОЧІ ПРОКИДАЛИСЯ ВІД ЩАСЛИВОГО ДОБРОГО СМІХУ.  ЗРАНКУ ВСІ ОБЛИВАЛИСЯ КРИЖАНОЮ ВОДОЮ З ВІДРА.7. ТЕРМІН ВАГІТНОСТІ СКЛАДАВ 4.5 МІСЯЦЯ. ДІТИ, ЯК АРІЙЦІ, НАРОДЖУВАЛИСЯ ПО 12-15 КІЛОГРАМ З БІЛОКУРИМ ВОЛОССЯМ І ЯСНИМИ БЛАКИТНИМИ ОЧИМА І ВОЛЬОВИМИ РОЗУМНИМИ ОБЛИЧЧЯМИ - ВІДРАЗУ В КОРЙОС ПРОСИЛИСЯ.8. ВОДА В ДНІПРІ БУЛА СОЛОДКА ЯК ЙОГУРТ ПО АКЦІЇ. А ПІВДЕННИЙ БУГ СКЛАДАВСЯ З КЕФІРУ.9. ВЛІТКУ БУЛО ПЛЮС ТРИСТА, ВСІ ЗАСМАГЛІ ХОДИЛИ.10. ЯГОДИ НА ГОРОДАХ РОСЛИ З СОБАКУ РОЗМІРОМ. СОБАКИ БУЛИ З КОНЯ, КОНІ З КОРОВУ, А КОРОВА ЯК ТАБУН, А У ТАБУНІ КОЧІВНИКИ У ШАХИ ГРАЮТЬ ЗА МЕТОДИКОЮ АРШАДИРА - ФЕРЗЕМ МАТ СТАВИЛИ З ПЕРШОГО ХОДУ!
👁 253 24-08-10 07:13
Поповнення яке я довго чекав в силу фінансового становища (✡️яке можна виправити за реквізитами в описі✡️)1) Тит, денарій, дата чеканки - 76-77 рр. н.е. (в цей період чеканив Веспасіан, будучи імператором, для сина, що був в ранзі цезаря), RIC874• Аверс: T CAESAR IMP VESPASIANVS, голова Тита у лавровому вінку • Реверс: IOVIS CVSTOS, Юпітер стоїть оголений і приносить жертву з патери над вівтарем,тримає скіпетр у лівій руці2) (верх) Невизначений денарій Геліогабала3) (низ) Фаустіна старша, дружина імператора Антоніна Пія, денарій (посмертний), 141 р. н.е., RIC343. Один з найрідших денаріїв згідно з каталогами (авжеж судячи лише з відомих його знахідок)• Аверс: DIVA FAVSTINA, непокрита голова Фаустіни• Реверс: AED DIV FAVSTINAE, храм з шістьма колонами, в якому сидить Фаустіна4) Коммод, денарій, 185-186 рр. н.е., RIC 135• Аверс: M COMM ANT P FEL AVG BRIT, голова Коммода у лавровому вінку• Реверс: LIBERT AVG P M TR P XI IMP VII COS V P P, Лібертас, тримає пілей у правій руці і жезл у лівій