📈Повернувшись з фронту, близько 40-50% ветеранів планують освоювати нову професію, - такі дані наводять у Конфедерації роботодавців України.
🕰️Світ настільки швидко змінюється, що опанована свого часу спеціалізація може втратити актуальність уже завтра. Особливо, коли вона залишається незатребуваною впродовж тривалого часу, а на перший план виходять інші знання та навички. Тож потім доводиться починати ледь не з нуля. Максимально полегшити цей процес може
💼 Business-school запорізького Реабілітаційного простору «Блокпост».За необхідності Ветеранам і Ветеранкам допоможуть
🤝 зорієнтуватися, ким бути далі, підібрати освітній заклад для безоплатного навчання, скласти резюме, написати бізнес-проєкт і ще чимало іншого.Такі ж можливості в просторі мають і члени сімей військовослужбовців. Детальніше розповість фахівчиня Business-school Реабілітаційного простору. Записатись можна:
☎️097 105 45 22 або
📩 [email protected] (якщо потрібна допомога перекладача жестової мови – поставте
🧏♀️).РП «Блокпост» у телеграм https://t.me/Blokpost_2024 у фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=61557670362694
🇺🇦 Сьогодні взяв участь у всеукраїнському забігу "Шаную воїнів, біжу за Героїв України!" з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України, який відбувся у Запоріжжі.🇺🇦 Щороку цей захід об'єднує тисячі українців по всьому світу для вшанування пам'яті тих, хто віддав своє життя за незалежність України. Кожен учасник має можливість обрати ім’я загиблого Героя, в пам'ять про якого долає дистанцію. Першочергова мета такої акції - не спортивні результати, а виявлення пошани полеглим Захисникам та підтримка їхніх родин.🇺🇦 Свій забіг на дистанції 10 км присвятив всім нашим Захисникам з Енергодара, які поклали свої життя у боротьбі за вільне майбутнє України. Маємо довічно берегти пам'ять про ту надвисоку ціну, яку сплатив кожен з наших Героїв, аби ми могли вільно жити на своїй рідній землі.❗️ ❗️Друзі! Пам'ятаймо та шануймо наших Захисників! Вдячний всім, хто вже проголосував за петицію про присвоєння почесного звання «Герой України» (посмертно) енергодарському Захиснику, молодшому лейтенанту Ляху Олександру Володимировичу. Дуже прошу всіх, хто ще не встиг цього зробити, підтримайте петицію, залишилось зовсім трохи! Для близьких та побратимів Олександра це дуже важливо!❗️Посилання на петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/229702
🇺🇦115 українців повернулися на Батьківщину в День Незалежності!Це Захисники, які боронили нашу державу на різних напрямках. Серед них воїни Національної гвардії, Збройних Сил, Військово-морських сил, Державної прикордонної служби. Багато з повернутих мають тяжкий стан здоров’я.❗️Загалом від початку повномасштабного вторгнення додому повернулося 3520 українців. Сьогодні відбувся 55-й обмін військовополоненими. На місці події перебували працівники Офісу Омбудсмана, які поспілкувалися з повернутими з полону українцями. Вони проінформували воїнів про їхні права. Наголошу, що надалі на всіх чекатиме медичний огляд і реабілітація, а також відновлення документів та банківських карток. ⚜️Україна працює кожного дня, аби повернути своїх громадян додому. Задля цього злагоджено діють державні органи. Вдячні за спільну плідну роботу Координаційному штабу з питань поводження з військовополоненими та Об'єднаному центру з координації пошуку та звільнення військовополонених, незаконно позбавлених волі осіб внаслідок агресії проти України при СБУ.🤝Дякуємо ОАЕ за допомогу в поверненні наших воїнів.Щиро радий, що саме в День Незалежності наші громадяни повернулися на рідну землю. Це подвійне свято для них та їхніх рідних! Працюємо далі, аби кожен українець і українка повернулися додому!Зі святом! Слава Україні!🇺🇦 Facebook | Instagram | Twitter
🙂Обережно! Рівень позитивності цих світлин енергодарської малечі неодмінно викличе у вас підйом ендорфінів в крові.Перевірено на собі. Тому хочемо поділитися цим позитивом з вами. Тим більше, є гарний привід. 👫🏠В понеділок, 12 серпня, на базі освітнього простору «Дій» в Запоріжжі розпочав роботу дошкільний навчальний заклад управління освіти Енергодарської міської ради. Наразі в садочку працюють дві групи: для малечі віком від 3 до 6 років та з 1,5 до 3 рочків. В садочку створено безпечний простір для розвитку та навчання дітей. Дошкільнята весело проводять час, граються, спілкуються та знаходять нових друзів. Наразі заклад відвідують 37 дітей (25 дошкільного віку та 12 ясельного віку). Надалі планується збільшення дитячого контингенту. Вже надійшли заяви від батьків, які приведуть своїх діточок до нашого садочка у вересні. В дружньому колективі діти разом грають, читають, співають, танцюють, гуляють та пізнають навколишній світ. Дітлахам завжди цікаво проводити час і розвиватись разом. Вони вчаться взаєморозумінню, розвивають навички роботи в колективі та вміння допомогати один одному.Ми щиро віримо, що в стінах нашого садочка діти отримають все те, що їм потрібно для щасливого та повноцінного дитинства.
ℹ️Для виїзду з ТОТ на підконтрольну Уряду України територію українці можуть скористатися гуманітарним коридором на ВолиніДонедавна українці з ТОТ поверталися на підконтрольну Уряду України територію через гуманітарний коридор «Колотилівка — Покровка», що на Сумщині. Наразі роботу цього гумкоридору призупинено через ворожі обстріли.Можливим варіантом виїзду залишається пункт пропуску на білорусько-українському кордоні «Мокрани — Доманове». Ним можуть скористатися всі громадяни України за наявності будь-яких українських документів.❗️Після перетину кордону їх зустрічають представники місцевої влади, соціальних та екстрених служб і волонтери. Останні надають допомогу з пересуванням літнім та маломобільним людям. Крім того, волонтери безкоштовно відвозять людей до Ковеля та, за необхідності, допомагають придбати залізничні квитки до інших регіонів України.Усім забезпечується можливість залишитися на безкоштовну ночівлю з харчуванням. ❗️Також проводиться реєстрація на отримання грошової допомоги у розмірі 10 800 гривень від міжнародної організації та надається допомога з пошуку безкоштовного тимчасового житла, працевлаштування тощо.✅ Однією з організацій, що допомагають українцям, які виїжджають із ТОТ, є Helping to Leave.Зв’язатися з представниками ГО можна зателефонувавши до кол-центру ☎️ +380 (93) 177 6458 або написавши в Telegram-бот @helpingtoleave_bot.❗У разі виникнення питань можна зателефонувати на гарячу лінію Мінреінтеграції ☎️ 15-48 або написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: ☎️ (096) 078-84-33. Також можна звернутися до профільного фахівця Мінреінтеграції Наталії Ємець за номером: (050) 562-03-13.Джерело: Мінреінтеграції
❗️❗️❗️Росіяни продовжують щоденно чинити терористичні дії проти українців на окупованих територіях. Особливу увагу приділяють пошуку проукраїнські налаштованих громадян. Переважно за наведенням колаборантів російські спецслужби виявляють та катують мешканців захоплених міст та селищ, судять та виносять їм "вироки".На своїх ресурсах окупанти повідомили, що "південний окружний військовий суд" визнав винною у тероризмі мешканку Енергодара, яка нібито "за завданням ГУР готувала підрив одного із керівників Запорізької АЕС". Росіяни навіть не приховують ім'я і прізвище поневоленої та засудженої жінки - Тетяна Ключко. Зазначається, що у квітні 2023 року звинувачена начебто помістила вибуховий пристрій до поштової скриньки однієї з квартир в Енергодарі. "Теракту" вдалося запобігти, оскільки сусіди виявили пристрій та викликали окупаційну поліцію.Рішенням російського "суду" жінку визнано винною у незаконному обігу вибухівки та терористичній діяльності. Їй винесено вирок - 12 років колонії загального режиму та штраф у розмірі 500 тис. рублів.Немає жодних сумнівів, що справа повністю сфальсифікована російськими спецслужбами та не має ніякої легітимності. Для злочинців окупаційного режиму не мають ніякого значення будь-які закони цивілізованого світу, права людини та юридичні норми. Суди і правоохоронні органи в рф - це лише інструменти переслідування і тиску на громадян. Свої тоталітарні методи придушення прав і свобод людей, катувань та знущань, порушення всіх юридичних норм росіяни впроваджують і на окупованих територіях України. Кожен українець, який залишається на ТОТ, має пам'ятати про небезпеку та ризики будь-якого зіткнення з окупантами, виявлення своєї громадянської чи проукраїнськох позиції, бути дуже обережним та уважним, не ризикувати своїм життям та здоров'ям. Віримо, що наші українські землі обов'язково будуть звільнені від ворога, а всі терористи та злочинці понесуть справедливе покарання.
🇺🇦 Від початку повномасштабної війни чимало енергодарців не вагаючись стали на захист України, вступивши до лав Сил Оборони. Історія кожного з них - це історія сміливості та незламності, патріотизму та віри у вільне майбутнє своєї держави.Сьогодні продовжуємо рубрику «Герої серед нас» історією енергодарця-атомника, підготовленою на основі публікації Енергоатому та ГО «Вартові світла».⬇️🇺🇦 Серед наших мужніх земляків - воїн з позивним "Partizan". До 24 лютого 2022 року чоловік працював на Запорізькій АЕС начальником зміни турбінного відділення, мав родину, займався волонтерством. Як тільки з родиною виїхав з Енергодара, одразу пішов у військкомат, попри те, що зовсім не мав військового досвіду.Потрапив у піхотний батальйон. Всьому навчався практично на полі бою. З часом війна стала для нього повсякденним життям. У складі батальйону виконував бойові завдання на Запорізькому напрямку. А у червні 2023 року брав участь у штурмах - саме тоді, коли Україна розпочала контрнаступ. В тих запеклих боях полягло багато його побратимів. Згодом Partizan отримав пропозицію перевестися в роту ударних безпілотних авіакомплексів (РУБпАК). Спочатку був пілотом літачка-корегувальника, потім - пілотом FPV-дронів. Екіпаж, в якому служить енергодарець, повністю складається з мешканців Запорізької області та має назву EnergyDAR. У квітні цього року екіпаж отримав від "Енергоатом" та ГО «Вартові світла» наземну станцію керування, супутнє обладнання, а також FPV-дрони. Нове сучасне обладнання допомагає нашим героям нищити ворога.🇺🇦 Низький уклін та слова щирої вдячності всім нашим Воїнам, які обороняють Україну на передовій! Слава нашим Героям, слава Україні! 🇺🇦Повна розповідь про Захисника з Енергодара - за посиланням.
🇺🇦 Сьогодні у лавах Сил Оборони України несуть службу чимало мешканців тимчасово окупованого Енергодара. Серед них – працівник Запорізької АЕС Олександр Хачко.Олександр і до повномасштабної війни встиг проявити себе як справжній герой. У листопаді 2018 року чоловік, ризикуючи власним життям, врятував 11-річну дівчинку, яка провалилася під кригу на місцевому озері. Побачивши дитину, яка впала у крижану воду, Олександр стрибнув на кригу і ламаючи її, пішов на допомогу. На щастя, дівчинку вдалося вчасно врятувати.За цей мужній вчинок енергодарця пізніше було представлено до почесної нагороди від Голови ДСНС України «Герой-рятувальник 2020 року». Це відзнака тих громадян, які, не будучи професійними рятувальниками, приходили на допомогу людям. Вручав нагороду Олександру особисто Президент України Володимир Зеленський. Повномасштабну війну Олександр Хачко зустрів в Енергодарі. Він працював в енерго-ремонтному підрозділі ЗАЕС. Коли окупанти підійшли до міста, Олександр разом з тисячами інших енергодарців виходив на блокпост аби дати відсіч загарбникам. Був свідком всіх злочинів, які окупанти чинили в перші дні окупації. На початку липня 2022 року в житло до чоловіка увірвалися представники окупаційної «поліції». Шукали зброю, боєприпаси. Обшукали всю квартиру, знайшли дві коробки пороху. Олександр сказав, що мисливець. До цього місцеві зрадники-поліцейські вже забрали дві рушниці. Ще знайшли патрони від шумового пістолету. Майже всі їх в чоловік встиг перезарядити, однак два лишилися бойові. Окупантам Олександр сказав, що це шумові набої, а пістолета немає, бо продав. Один зі зрадників вирішив перевірити: витягнув з коробки один патрон. На щастя, якраз шумовий. Вивели Олександра з під’їзду у супроводі озброєних чоловіків в масках, на очах у сусідами посадили в машину та повезли в гараж на черговий обшук. Там «знайшли» в жіночій сумочці гранату-лимонку, яку самі ж і підкинули. Як раз тоді у місті тривала активна підготовка до так званого «референдуму». Тому швидко склали декілька протоколів зі звинуваченнями у підготовці терористичних заходів, організації злочинного угруповання, зберіганні боєприпасів. Окрім того, «завдяки» колаборантам швидко знайшли інформацію про нагороду від Зеленського, на чому і хотіли вибудувати свої звинувачення у підривній діяльності.Читати далі➡️
♿️ Безбар'єрний простір - це про рівні права кожного і кожної!🇺🇦У рамках проєкту «Адвокація запровадження послуги з облаштування безбар’єрного житла» для громадян підготовлені корисні інформаційні матеріали щодо можливостей створення безбар’єрного простору.Матеріали створені ГО «Група Активної Реабілітації». Організація працює з 2008 року та допомагає громадянам, які мають ураження спинного мозку, якомога швидше повернутися до максимально незалежного й вільного життя, почуватися гідно та користуватися своїми правами й свободами нарівні з усіма.Інформаційні матеріали розроблено у вигляді брошур для двох типів взаємодії: Брошура для клієнтів щодо безбар'єрного житла та Брошура для співпраці щодо безбар'єрного житла. Ознайомитися з ними можна за посиланнями нижче ⬇️✅ Брошура для пошуку клієнтів послуги з облаштування житла для людей з ураженням спинного мозку чи схожими за наслідками захворюваннями, що користуються кріслами колісними та іншими засобами реабілітації:https://drive.google.com/file/d/1h90bXWpfazKlPiqRerBSBBFIgQWZoOCh/view✅ Брошура для налагодження співпраці та взаємодії на шляху реалізації Національної стратегії безбар'єрності:https://drive.google.com/file/d/1Cg8qHKJC4ounREdNh861hhHjpeNjVDzL/view
⚠️ Колаборанта-поліцейського з Енергодара заочно засуджено до 12 років позбавлення воліℹ️ 34-річний уродженець села Водяне Віталій Горбенко після окупації Енергодара пішов на співпрацю з російськими загарбниками. З липня 2022 року він добровільно зайняв посаду «поліцейського 1-го відділку окремого взводу патрульно-постової служби в поліції» в незаконному правоохоронному органі "управління внутрішніх справ Василівського району" в окупованому Енергодарі.▪️На своїй незаконній посаді чоловік здійснював патрулювання міста та прилеглих окупованих територій, затримував громадян, доставляв їх до відділку, проводив допити та здійснював інші протиправні дії в інтересах окупаційної влади. За інформацією свідків, колаборант, користуючись службовим положенням, відправляв на "підвал" працівників Запорізької АЕС.⚖️ Рішенням Ленінського районного суда Запоріжжя від 22.07.2024 Віталію Горбенко заочно винесено вирок за ч.7 ст.111-1 КК України "Колабораційна діяльність" у вигляді позбавлення волі на строк 12 років, з позбавленням права обіймати посади у правоохоронних органах України та в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, в органах, що надають публічні послуги на строк 15 років, з конфіскацією всього належного йому майна.▪️Також зрадника внесено на сайт Центру «Миротворець», який фіксує злочини проти національної безпеки України, миру, безпеки людини та міжнародного права.Джерело: Реєстр судових рішень