Мені здається, що вирішення питання польсько-українських відносин можливе на ґрунті майбутнього, а не минулого.І тут ми зараз можемо обрати.Майбутнє як розвиток і створення у Східній Європі нового центру сили на основі Польщі та України.Чи майбутнє як боротьба за минуле, де ми будемо безкінечно звинувачувати одне одного в усіх гріхах.М'яч дуже сильно на польській стороні. Вони використовують цю карту і намагаються звести наше спільне майбутнє до розмов про минуле.А я б говорив про майбутнє.Про швидкісну залізницю між Києвом та Варшавою. Про створення спільних університетів, музеїв, шкіл. Про запуск спільних великих проєктів, таких як Євро-2012. Про створення військового союзу.Давайте будувати, а не доводити одне одному, хто кого більше вбив.Минуле дійсно трагічне. Але в нас немає іншого виходу, ніж пам'ятати — і жити далі.Бо ми так дограємося і врешті станемо одне одному ворогами. Почнемо з УПА, а закінчимо Богданом Хмельницьким і реєстровим козацтвом.Минуле не змінити. Майбутнє — ще можна.
❗️Мене часто запитують: а для чого тобі взагалі організовувати цей Чорноморський форум?Ось одна з відповідей на це запитання.Відома американська блогерка Лора Лумер, яка тривалий час симпатизувала росії та повторювала її наративи, змінила свою позицію після того, як її кореспондент побував на Black Sea Security Forum в Одесі.У своєму подкасті вона прямо сказала, що повелася на російську пропаганду, а її погляди почали змінюватися тоді, коли вони побачили все на власні очі.До речі, про це на форумі сказав і пастор Дональда Трампа Марк Бернс. Він розповів, що почав підтримувати Україну після того, як побачив, на який кошмар росія перетворила життя наших людей.Саме тому такі заходи мають значення. Якщо один візит до України здатен змінити погляди впливових блогерів, журналістів чи політиків і допомогти їм побачити правду про цю війну, то заради цього я готовий проводити не один форум, а десятки.А тепер почитайте, що сказала Лора.Тепер, коли я бачу, як вони (росіяни) говорять щось на кшталт: «Ми маємо денацифікувати Україну, ми повинні продовжувати нашу жорстоку війну проти України", водночас удаючи з себе якусь православну християнську державу, але при цьому вбиваючи тисячі, сотні тисяч молодих християн в Україні, а ще підтримуючи справжніх неонацистів у США та поширюючи фрагменти їхніх подкастів, я думаю собі: «Вау, нас обдурила російська пропаганда. Я повелася на російську пропаганду».Тож коли в Loomer Unleashed з'явилася можливість відправити кореспондента до України, щоб він побував на лінії фронту та зустрівся з українськими посадовцями, — а на Одеській безпековій конференції тоді також було багато американських сенаторів, — Ендрю Мур запитав мене, чи схвалю я відрядження кореспондента до України.Я якийсь час над цим думала. Я вагалася, чи варто це робити, бо думала: «Що люди про мене скажуть?» Я так довго була налаштована проти України, повторювала ці тези, вважаючи, що говорю правильні речі, не усвідомлюючи, наскільки мною як консерваторкою, прихильницею Трампа та громадянкою Америки емоційно маніпулювала пропаганда в інтернеті.Тому мені було трохи соромно — якщо вже бути до кінця відвертою — відправляти кореспондента за кордон, бо я думала: «Люди почнуть мене атакувати, назвуть лицеміркою, не оцінять цього і не дадуть мені можливості змінити свою думку
❗️Керівник Держфінмонітору Філіп Пронін разом зі своїм першим заступником Богданом Корольчуком відмивали гроші через фіктивні фірми — нардеп ЖелезнякУ жовтні 2025 року НАБУ проводило обшуки по справі щодо фортифікацій на Донеччині, під час яких знайшли сумки з 278 тисячами доларів та майже 3.5 млн грн. У сумках були також особисті документи заступника Проніна Богдана Корольчука, який, до речі, був на одному із засідань ТСК. Разом з цим були знайдені різні документи, що свідчили про відмивання грошей та можливість обходу обмежень НБУ на вивід валюти закордон. Однією з фірм, через яку відмивали гроші була ТОВ "Люксофт Україна", яку маскували під IT компанію Luxoft. Директорка цієї фірми — Наталія Бричкова, яка в 2024 році отримала судимість за ст. 309 (Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів) ч.1 ККУ.Ось така боротьба Проніна та Ковальчука з відмиванням грошей. Якщо не можеш перемогти — очоль.До речі, а коли Пронін все ж таки виконає ДВА доручення прем'єрки Свириденко й все ж прийде на засідання ТСК? До нього вже назбиралося дуже багато питань.
А я ж говорив (але насправді А МИ Ж ТУТ З ВАМИ ЦЕ ГОВОРИЛИ). В 2022-му ми з вами перші почали говорити про строки служби. В 2023-му про ТЦК і що це треба мінятиВ 2024-му про Грошове Забезпечення. В 2025-му почав завозити іноземців в Україну і говорити, що ось це може бути вирішенням проблеми з мобілізацією. Крім того, що ми вказували на проблеми, ми ще і вирішували з вами проблеми: Списання з армії тих у кого є три дитини. Демобілізація строковиків. Відпустка в 30 днів. Заборону мобілізації обмежено придатних до 25 років.Про збільшення додаткові щорічні відпустки для тих, можуть звільнитися, але досі обирають служити.Про право на на звільнення для тих, хто має підстави у звʼязку з доглядом за родичами з інвалідністю. Бо відстрочка для таких є, але військовий звільнитись не може через це.Про зниження мобілізаційного віку з 60 років до 55 років. І ще багато всього! Проблема політичного керівництва в тому, що вони живуть в дуже теплій ванній з якої не виходять. Думають про велике, історичне, а не про людей і їх життя. Давайте опускатись на землю.
Нарешті з'явилася постанова від 12 червня про експериментальний проект нових виплат військовим і "мотиваційні" контракти.Почав аналізувати і перше, що хочу відзначити — жахлива комунікація. Для того, щоб зрозуміти, що зрештою пропонують потрібно пробиратися крізь численні публікації, заяви, які в кінцевому результаті не сходяться, або й суперечать одні одним.Не будемо вдаватися в загальні речі, а пройдемось по проблемних моментах, про які ми не згадували раніше. Перший і найголовніший — для більшості виплати і надалі залишаться на місці. Враховуючи інфляцію, це означає, що виплати, по факту, зменшуються.Другий — для тих, для кого все ж збільшують грошове забезпечення, роблять це за рахунок додаткових виплат, а не за рахунок, наприклад, збільшення посадового окладу.З цього випливає наступний пункт — виплати, передбачені цією постановою, НЕ ВРАХОВУЮТЬСЯ ПІД ЧАС ПРИЗНАЧЕННЯ ТА ПЕРЕРАХУНКУ ПЕНСІЇ. Тут коментарі зайві.Ще один пункт про відпочинок "1 день за 2 дні боїв" у постанові "за рішенням командира та з урахуванням обстановки". Тобто захоче командир — дасть, не захоче — ні.Деякі виплати знизили в кінцевому варіанті. Наприклад, ЗМІ писали за знищеного противника — 25 тисяч, у постанові — 15; за полоненого — 250 тисяч, у постанові — 100.Що це означає? Що документ допилювали буквально на ходу. Це не продумана реформа, а чернетка, яку правили на коліні, поки тривала презентація. Суми міняли, умови переписували. І все це, щоб встигнути «вже з червня».Що вийшло в кінцевому результаті? Пшик. Замість гучної трансформації, абсолютне нерозуміння реальних проблем війська. Запит на справедливість проігноровано. Для більшості виплати лишаються ті самі. Обіцяні відстрочки по півроку, враховуючи статус оперативного резерву, це скоріше неоплачувані відпустки. Справжніх термінів служби як не було, так і немає. Бойовий шлях, який пройшли люди з 2022 року і раніше — не враховано.Будемо боротися за реальні зміни для військових далі.
Якщо чесно, я не побачив ЖОДНОГО коментаря військового, який би сказав: «Яка класна реформа».Якщо говорити по суті:1. Відсутня базова СПРАВЕДЛИВІСТЬ. Люди, які служили з 2022 року, взагалі не враховуються.2. Відсутнє НОРМАЛЬНЕ підвищення ГЗ. +10 тисяч — це смішні гроші. Знаю багатьох людей у війську, які заробляли і будуть заробляти в цивільному житті набагато більше. Яка в них тоді мотивація до служби?3. Нерозуміння ролі Сил безпілотних систем, які виконують ДУЖЕ критичну задачу. Давати їм дворічний контракт і разом із тим не підвищувати ГЗ — дурість. Там мають бути виплати за знищення і техніки, і живої сили.4. Нерозуміння, як працює система. Військовослужбовці у відстрочці потраплять до оперативного резерву, а там заборонене бронювання. По суті, людина стає кріпаком: і на роботу влаштуватися не може, і грошей заробити. Вічний раб із відпочинком раз на півроку.5. Складна та живодерська система виплат. (Виплата за ураження солдата в стрілецькому бою? Ви йобнулись? Може, ще додати рукопашний бій?) Я не уявляю, як фінслужба зможе ПРАВИЛЬНО нарахувати всі виплати, які прописані. Система дуже складна, а фінансова служба діятиме за принципом МЕНШОГО нарахування ГЗ і бойових, щоб потім їх не посадили за неправильне нарахування.6. Абсолютний комунікаційний провал. Презентація — без пояснень. Акцент на тому, що підвищують ГЗ командирам корпусів та комбригам. Чому не розповісти про офіцерів, сержантів, солдатів? Навіщо ви взагалі про комкорпусів згадуєте?Чим займався Федоров усі ці 6 місяців? Чим займалося МО ці 6 місяців? Я не знаю і не розумію.У мене вже з'являється відчуття, що порівняно з цим те, що пропонував Шмигаль ще в листопаді минулого року, виглядало адекватнішим за все це. І ГЗ більше, і контракти ТОДІ на два роки — якби підписували тоді, то вже б скоро закінчувався перший рік. І мотиваційний бонус за підписання був більший.А поки що процитую коментар, який побачив від військового:«Міністр Федоров сказав, що це лише початок реформи. Якщо такий початок — то далі буде ще гірше?»
Вчора зранку, 12 червня, у місті Володимир. Біля заправки «Укрнафта» на вулиці Ковельській їхала вантажівка. За кермом — водій сімейного бізнесу. Бізнес цей заснував ветеран війни, людина з інвалідністю. Машину купили за грантові гроші, і вона була завантажена швидкопсувним товаром — це і є заробіток сім'ї.І тут цю вантажівку підрізають якісь люди в балаклавах. На автівках з іноземними номерами. Його переслідують, силою зупиняють, пускають у хід дубинки, ножі і сльозогінний газ. Водій не тікає. Він зупиняється, показує їм документи. У людини законна відстрочка. Це все робили співробітники Володимирського ТЦК. Потім керівництво ТЦК приїхало до сімейної фірми і не для того, щоб вибачитись, а для того, щоб вимагати, що вони полагодили ЇХ транспорт. Бо їхні машини «постраждали», поки вони ганялися за водієм. На питання, як це взагалі може бути законно, розвели руками і посміялись.А тепер найцікавіше про поліцію. Заяву прийняли, але все оформили як звичайне ДТП. Тільки от питання: якщо це ДТП — то де другий учасник? Де ті машини з іноземними номерами? А сім'ї прямо сказали: «ми цим не займаємось, це ж військові».Тобто люди у масках з ножами ловлять водія ветеранського бізнесу — і це називається ДТП. А винних просто нема.Так не має бути. Володимирський ТЦК, поліція міста Володимир, Волинський обласний ТЦК та Опертивне Командування Захід. Зверніть увагу. Бо якщо ця ситуація не вирішиться будем говорити з вами всіма інакше.
Дорогі військовослужбовці та члени їх родин! Я знаю, що, ви всі чекаєте на підняття грошового забезпечення та строків служби. Знаю, що міністр Федоров обіцяв представити концепцію в квітні, потім в травні, потім в червні. І знаю, що ви ставите питання: а де ж ця концепція? Відповідаю. На погоджувальній раді премʼєрка Свириденко СЬОГОДНІ заявила: буде в липні. Не сказала ЯКОГО РОКУ. Але точно в липні. Про ці контракти, про грошове забув не лише Міністр Оборони (він бʼє ракетами по російським НПЗ), але і Президент України також. Скандал з Міндічем медійно пройшов, то і немає чого про покращення життя військовослужбовців говорити. Це просто якийсь піздец. У нас міністр ходить на концерти Бумбокса, проводить зустрічі за піццою по пʼятницям, показує красиві картинки, але не може зробити елементарного: дати вже нарешті цю реформу і ну хоч якось покращити життя військовослужбовців. Президент тим часом літає по всьому світу і експортує безпеку. Але про військових не забули. Зробили індексацію в 132 гривні. Тому покращення є! Треба завжди бачити позитив.
Зала спустіла. Всі порозходились. Ми ж приймаємо таке малюсіньке рішення — зміни до держбюджету!Коли бюджет іде людям — країна будується, коли друзям президента — будуються лише триметрові паркани навколо елітних селищ. У нас абсолютно не ті пріоритети. Які мають бути пріоритети в держбюджеті?1) військові — бо влада знаходить гроші на все, крім тих, хто на своїх плечах тримає цю країну. Я вже не кажу про терміни служби. Військові вимушені приковувати себе кайданами на Майдані, щоб привернути увагу! Найгучніша промова цього року була мовчазною.Але проблему термінів служби ви вже намагаєтесь ігнорувати роками. Як виявилось у нас на ТСК, в Міноборони ніхто навіть не розробляв закон про терміни служби!2) українська родина, українська дитина — і просто щоб люди тут жили. Коли розповідають, що завеземо інших, коли треба з боєм вибивати виплати на дітей, цим вони викреслюють мільйони українців.3) українські вчителі і лікарі — як ми ще досі не втратили цілі галузі з тими зарплатами, які ми платимо?Так само, пенсіонери, працівники ДСНС — все проігноровано в цьому бюджеті. Є лише силовики і популізм від влади. Це ганьба, а не бюджет!
Просто дві новини за день: Мітинг дітей (!) під Хмельницьким ТЦК з вимогою звільнити їх тренера. В Ужгородському РТЦК та СП прив'язували людей кайданками до драбини, - кільком працівникам повідомлені підозри - Лубінець Таких новин десятки або може сотні. І так кожен день. 14 січня 2026 року Федорова призначили Міністром оборони. Пройшло вже майже півроку. За цей час ми не побачили: ні реформу ТЦК, ні реформу мобілізації, ні чітких термінів служби. Спочатку нам казали — квітень, потім — травень, нещодавно була дата — 1 червня. Сьогодні вже 4 червня. НІ-ЧО-ГО. На Кабміні нічого не винесене. В Раді крім презентації нічого немає. Людей бʼють на вулицях. Їх привʼязують кайданками до драбин. Їх кидають в брудні приміщення. Їх викрадають з будинків. Це все продовжується. І не зупиняється. Я, напевно, буду неоригінальним, але варто звернути увагу, що міністр оборони НЕ ВІДПОВІДАЄ за удари по Пітєру, Москві, Туапсе та Тулє, за це відповідають ЗСУ, СБУ, СБС, ГУР, ДПСУ. Міністр оборони ВІДПОВІДАЄ за забезпечення війська всім необхідним. І потреба в мотивованих та придатних людях - напевно найголовніша. Знущання над людьми має припинитись. Реформа мобілізація потрібна ВЖЕ. Введення строків служби також. Ну за майже півроку це ж можна було зробити? Ну скільки ще часу потрібно?