⚡️Є речі, які важливіші за медалі. Я відстоював інтереси України та пам’ять про спортсменів, — український скелетоніст Владислав Гераскевич щодо дискваліфікації на ОІ«Досі вважаю, що ми не порушили жодних правил і мали повне право виступати у цьому шоломі на рівні з іншими спортсменами, що робили подібне у попередні дні на цих Олімпійських іграх.Не отримав жодного пояснення щодо російського прапору, чому не було застосовано санкції, чому лижниця має право виступати з посланням загиблому партнеру по команді, а ми — ні. У документі також написали, що я публічно анонсував, що це жертви війни, хоча, звичайно, коли ти дивишся на шолом, це не зрозуміло. Цей шолом не несе політичного контексту, тож, вважаю, я мав повне право виступати у ньому.Ті аргументи, які наводила місіс Ковентрі, що вони підтримують Україну та солідарні з Україною – щодо цього є великі сумніви. Особливо після цього рішення. Ми заплатили ціну за нашу гідність. Я відстоював інтереси України та пам’ять про спортсменів.Що далі? Це тільки відбулося і важко сказати. Напевно, будем готувати позов у CAS і продовжуватиме боротися за наші права. Вірю, що ми не порушили жодних правил».
Телеграмна служба новин | Підписатися
❗️США хочуть домогтися завершення війни в Україні до літа і просувають чіткий графік переговорів, — Зеленський📍Інформації про можливий вихід США з процесу переговорів Україна не отримувала.📍Американська сторона пропонує підписувати ключові угоди, включно з гарантіями безпеки, приблизно в один часовий період.📍США вперше запропонували переговорним групам України та Росії зустрітись у Маямі через тиждень. Україна підтвердила свою участь. 📍США запропонували чергову деескалацію ударів по енергетичній інфраструктурі. Україна погодилась, російська делегація пообіцяла дати відповідь після повернення.📍За підсумками перемовин обміни військовополоненими продовжаться. 📍Американська сторона запропонувала ідею створення вільної економічної зони на Донеччині. «Тобто навіть якщо ми прийдемо до створення вільної економічної зони, нам будуть потрібні справедливі та надійні правила», — Зеленський. 📍США підтвердили свою участь у майбутньому моніторингу припинення вогню. «Тут щодо Європи — це не означає, що їх не буде в цьому процесі», — президент.Україна Online | Підписатись
СБУ та НАБУ викрили народного депутата України на оборудках із землею Національної академії аграрних наук на 30 млн грнСлужба безпеки спільно з НАБУ задокументувала нові злочини чинного народного депутата України, якого у серпні 2023 року викрили на хабарі за вирішення «земельних питань».Наразі встановлено, що нардеп також організував схему привласнення майна Національної академії аграрних наук на загальну суму понад 30 млн грн.За матеріалами справи, протягом 2021-2023 років фігурант використовував підконтрольні сільгоспугіддя для вирощування та нелегального збуту оптових партій зернових через мережу афілійованих компаній. Йдеться про понад 2,5 тисячі тонн агропродукції.Для реалізації оборудки нардеп залучив депутата Київської обласної ради, двох керівників держпідприємств Національної академії аграрних наук та довірену особу.Щоб приховати злочин, фігуранти не відображали реальну кількість зібраного врожаю у товаросупровідних документах.На підставі зібраних доказів народному депутату і чотирьом його спільникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу України (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем, вчинені в особливо великих розмірах організованою групою).Вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів. Зловмисникам загрожує до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.Нагадаємо, що у серпні 2023 року Служба безпеки та НАБУ викрили підозрюваного нардепа на хабарі у 85 тисяч доларів США. За ці гроші він обіцяв комерсанту передати у користування земельні ділянки Національної академії аграрних наук. За цим фактом справа вже розглядається в суді.Розслідування триває за процесуального керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
⚡️ В Україні через рік після закінчення воєнного стану припинять діючий механізм приватизації житла. Українці, які живуть в неприватизованому житлі, збережуть лише право користування чи оренди, — ЗМІ13 січня 2026 року Верховною Радою України прийнято Закон Про основні засади житлової політики, який серед іншого передбачає скасування процедури безоплатної приватизації житла.Новий закон передбачає такі норми:📍Якщо працівник чи член його сім’ї припиняє трудові відносини (звільняється, виходить на пенсію), він підлягає виселенню зі службового помешкання. Тепер службове житло не можна буде приватизувати.📍Право на безкоштовне отримання житла у власність припиниться. Якщо ви проживали у відомчій чи комунальній квартирі багато років, але не оформили її приватизацію — після набрання законом чинності зробити це вже не вийде. Квартира залишиться у власності міста або держави. А ви зможете далі в ній жити лише на правах орендаря.Прямо про виселення українців із неприватизованих квартир у законі не йдеться, проте опосередковано така загроза існує. Фраза "перерозподіл житлового фонду" означає, що влада инвентаризує всі державні квартири і може розпорядитися ними на свій розсуд.❤️Top News | Підписатись
Чому застосовуються відключення?Масовані ракетно-дронові атаки, які росія здійснила на українську енергосистему протягом жовтня-листопада, призвели до значних втрат доступної потужності через знищення або пошкодження об’єктів генерації, передачі та розподілу електричної енергії. Як наслідок — зараз у нашій державі є регіони зі значним рівнем енергодефіциту. А оскільки енергосистема України — об’єднана, то проблема дефіциту потужності стосується її загалом, а не окремих частин. Неможливість задовольнити потреби усіх споживачів наявним обсягом доступної потужності призводить до запровадження вимушених обмежень — аварійних або погодинних відключень. Чому в одних областях обмежують споживання, а в інших — не завжди?Зумовлена російськими атаками проблема енергодефіциту — створює необхідність покриття споживання у постраждалих від обстрілів регіонах за рахунок об’єктів генерації в інших областях. Втім, енергосистема України не проектувалась з урахуванням такого сценарію. Можливості для передачі енергії від електростанцій до споживачів за багато сотень кілометрів — досить обмежені. Щоб частково розвантажити магістральні мережі — доводиться запроваджувати обмеження у регіонах на шляху від об’єктів генерації та міждержавних інтерконекторів (через які здійснюється імпорт) до розподільчих мереж енергодефіцитних регіонів. При цьому, у частині областей, через які така передача не здійснюється, потреби в обмеженнях немає. У них можливий навіть профіцит потужності, яку технічно неможливо передати до регіонів, де генерація та мережі передачі й розподілу електроенергії пошкоджені. Хто відповідає за складання і контроль за виконанням графіків погодинних відключень?НЕК «Укренерго» як оператор системи передачі електроенергії — не здійснює відключень споживачів та не складає відповідних графіків застосування обмежень. Ми визначаємо обсяг обмежень, які мають бути застосовані в тому чи іншому регіоні у кожну конкретну годину (пів черги, черга, півтори черги, дві черги…). Складання графіків відключень кожної з шести черг (та підчерг) і дотримання принципу справедливості розподілу обмежень (загальна тривалість знеструмлень, зміна денних і нічних відключень) — це відповідальність оператора системи розподілу (обленерго) у кожному регіоні. Контроль за дотриманням цієї справедливості має здійснювати Державна інспекція енергетичного нагляду України. Чи може імпорт вирішити проблему енергодефіциту та скасувати необхідність відключень?Імпорт електроенергії — дуже важливий фактор забезпечення балансу між наявною в енергосистемі потужністю та рівнем енергоспоживання. Втім, він не є панацеєю. Враховуючи географію розташування інтерконекторів, покриття дефіциту потужності в регіонах, які втратили власну генерацію — теж обмежується можливостями магістральної та розподільчих мереж. Втім, враховуючи всі фактори і ризики (зокрема, щодо здійснення росією атак на підстанції, які забезпечують видачу потужності українських АЕС) — «Укренерго» вже узгодило збільшення максимальної потужності імпорту електроенергії у грудні до рівня 2 300 МВт.#НЕДУРНІПИТАННЯ💬 Facebook📺YouTube📸 Instagram👨💼 Linkedin
🕯 З глибоким сумом повідомляємо, що 21 січня 2026 року Ніжин попрощається зі своїм Захисником -Дорошенком Романом.Роман народився 23 липня 1992 року в місті Ніжині. Навчався у Ніжинській ЗОШ №1, згодом закінчив Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя. Одразу після завершення навчання був призваний до лав Збройних Сил України.З перших днів повномасштабного вторгнення у 2022 році Роман добровільно став на захист України. За мужність і відданість Батьківщині був нагороджений відзнакою «Залізний Хрест» (від Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного).Він загинув 16 січня 2026 року у Сумській області, виконуючи бойове завдання.За кілька днів до того, як знову стати на захист держави, Роман одружився зі своєю коханою…У Героя залишилися батьки, брат, дружина та рідні.🕊 Прощання з полеглим Захисником відбудеться 21 січня 2026 року о 10:00 у Соборі Всіх Святих. Поховання - на Кручанському кладовищі.🇺🇦🕯Світла пам’ять Герою.Вічна слава Захиснику України.Щирі співчуття родині та близьким.
❕Послаблення комендантської години допускається на територіях, які знаходяться у зоні надзвичайної ситуації в енергетиці, зокрема: ▪️Дозволяється пересування пішки або на транспортному засобі виключно з метою прямування до Пунктів Незламності чи пунктів обігріву. ▪️При собі обов’язково слід мати документ, що посвідчує особу. Під час воєнного стану військовозобов'язані повинні мати й військово-обліковий документ. ▪️Під час прямування до Пунктів Незламності чи пунктів обігріву спецперепустки не потрібні.Рекомендується обирати найкоротший маршрут та неухильно виконувати вказівки органів влади, ДСНС і правоохоронців. Фактично, такий підхід застосовується й під час повітряної тривоги. Зазначені правила не скасовують чинні обмеження, а лише доповнюють їх.⏰ Усі рішення ухвалюються виключно через Раду оборони, за участі сил безпеки та військового командування з урахуванням поточної ситуації.Дотримуйся правил комендантської години. Вмикай безпеку! 🇺🇦Підписатися | Міністр | МВС | Гвардія наступу
🫡 Малюк заспокоїв українців, що у рашистів буде і далі палати «бавовна»: генерал-лейтенант заявив, що йде з посади, але не з системи СБУ.
«Я присвятив весь свій час, щоб у ворога земля горіла під ногами. СБУ безперервно била агресора – на землі, у повітрі, на воді та навіть під водою» — Малюк.
Йогоспецопераціям аплодував весь світ. Удари по російських «Тушках»та Кримському мосту. Нагадаємо основне, чим відзначився колишній очільник СБУ, як фахівець дійсно своєї справи:• Спецоперація "Павутина" – удар по стратегічній авіації рф, від якого противник й досі не оговтався. • Кримський міст. Його атакували тричі.• Морські дрони СБУ – Sea Baby вивели з ладу 11 російських кораблів. Зрештою, флот Росії втік з Севастополя і змушений переховуватися в інших портах.• Підводний морський дрон Sub Sea Baby – нещодавно завітав у бухту Новоросійська й успішно уразив субмарину рашистів.• Регулярно палали нафтопереробні заводи та склади БК у ворожому тилу.• Ще у 2023 році ми вразили "Орєшнік". Тоді про нього взагалі мало хто чув. Для росіян це був болісний удар.🇺🇦Реальна Війна | Підписатись
Як і більшість батьків, я купував дитяче харчування і просто довіряв магазинам та аптекам — не перевіряв документи, серії чи походження товару.Але така безпечність кожного з нас виявилась умовною та завуальованою добрим ім’ям магазину/аптеки, які дозволяють собі підторговувати контрабандним товаром.Що сталось?У грудні 2025 року Nestlé добровільно відкликала окремі партії дитячих сумішей у Європі через потенційний ризик на виробництві та офіційно заявила, що ці партії не імпортувалися в Україну.Водночас у мережах «Антошка Мережа Дитячих Мрій», «Аптека 9-1-1» та інших такі суміші продаються без проблем.Думаю, всім зрозуміло, яким шляхом ці продукти могли потрапити в Україну. Щодня говорю про масштаби контрабанди, але щоб це стосувалося дитячого харчування, яке може нашкодити дітям, – це вже за межами здорового глузду.Контрабанда – це вже не лише про втрати бюджету, вона напряму загрожує здоров’ю наших дітей. Батьки не мають бути митними інспекторами – безпеку повинна гарантувати держава, викоріненням такого явища як контрабанда та корупція.Відповідні запити направлено, наразі очікую на реакцію правоохоронних органів. Тримаю на контролі!
Рятувальники ДСНС загасили всі пожежі, які виникли внаслідок російського обстрілу. Сили МВС працюють в чіткій координації над ліквідацією наслідків удару.Вночі росія цілеспрямовано била по цивільній і критичній інфраструктурі. Нелюдська мета ворога - залишити мільйони людей без світла, тепла й води посеред морозної зими. Це – свідомий та безжальний терор цивільних. Найбільше потерпіла столиця: пошкоджено 40 об’єктів, з них 20 - це житлові будинки. Крім того, росія атакувала Львів, Київщину, Кіровоградщину та Черкащину.До ліквідації наслідків залучено майже 500 рятувальників і 100 одиниць техніки. За потреби розгортаємо мобільні пункти обігріву.❗️Найпідступніші удари - по тих, хто рятує життя.У Дарницькому районі Києва ворог повторно вдарив по багатоповерхівці - у момент, коли на місці працювали рятувальники та медики. Загинув медичний працівник. Також поранено 5 рятувальників ДСНС, 4 медичних працівників та поліцейського.Це - свідомий удар по екстрених службах.Свідомий удар росії по людяності.На іншій локації у Дніпровському районі столиці після удару ворожого безпілотника виявили тіла 3 осіб. Двох загиблих ідентифікували, встановлюємо третю особу. Ще одна людина вважається безвісти зниклою. Станом на зараз у Києві загинуло 4 людини, щонайменше 25 поранено.На Київщині під атакою ворога були майже всі райони. Пожежі виникли у житлових будинках і господарських спорудах на Броварщині, Обухівщині, Бориспільщині.Загалом по країні працівники ДСНС врятували 40 людей.Серед них родина з Броварщини: мама, тато, бабуся та п’ятирічна дитина. Усім надано медичну допомогу.росія прагне занурити нас у холод та темряву. Ми маємо триматися разом – у турботі та взаєморозумінні. Тисячі людей по країні зараз працюють над тим, аби повернути тепло та світло у наші домівки. Їм потрібна наша підтримка. Дякую рятувальникам, медикам, поліцейським, енергетикам, комунальникам - тим, хто працює навіть під загрозою повторних ударів і не відступає. Вистоїмо