💢СЬОГОДНІ ОСТАННІЙ ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ!Точаться дискусії щодо святкування Дня міста Ніжина. Це пов’язано з тим, що дата вшанування святого Юрія (Георгія) Змієборця, до якої традиційно було приурочено святкування, у церковному календарі змістилася на 13 днів - із 6 травня на 23 квітня.📌Саме тому ми прагнемо почути думку кожного і кожної Запропонуйте дату, яка, на вашу думку, найкраще підходить для відзначення Дня міста. Голосування триватиме до 20 березня.Заповніть Google-форму: https://docs.google.com/forms/d/158Yk9C1RofrXkViMiYzi62eu_OsINyfnlhYbEtCzbD0/edit?fbclid=IwY2xjawQokUxleHRuA2FlbQIxMABicmlkETFmOHpyYmo5cDJUTUlvTXVlc3J0YwZhcHBfaWQQMjIyMDM5MTc4ODIwMDg5MgABHo0n8P2bjiktSo5lrIuP-2WafgExo2znULsqPFyOVi-QEYbTmAnULUIaHmJC_aem_hbkPAYT6ZCcLehUjBRGSMw👉Це опитування – лише перший етап, який має на меті зібрати думки мешканців громади. Результати цього голосування будуть опрацьовані з відповідними фахівцями. Члени робочої групи, до складу якої увійдуть історики, краєзнавці і дослідники нашого краю, обговорять запропоновані жителями Ніжина варіанти і запропонують свої. Другим етапом опитування стане вибір дати Дня міста з-поміж узгоджених робочою групою варіантів. Рішення буде ухвалюватися на підставі думок істориків і мешканців громади.
🧹НАЙКРАЩИЙ ДВІРНИК НІЖИНА - 2026Ніжинська міська рада оголошує початок конкурсу «Найкращий двірник Ніжина - 2026».📅 З 09:00 18 березня до кінця дня 27 березня мешканці Ніжинської громади можуть подати кандидатури двірників, роботою яких вони задоволені та яких вважають гідними цієї відзнаки.📅 Другий етап конкурсу розпочнеться 30 березня о 09:00. У цей період мешканці зможуть проголосувати за кандидатів та обрати найкращого двірника Ніжина. Голосування триватиме до кінця дня 8 квітня.🏆 Двірник, який набере найбільшу кількість голосів, отримає титул«Найкращий двірник Ніжина - 2026».✨ Символічно у Чистий четвер 9 квітня 2026 року, напередодні Великодня, переможцю вручать цінний подарунок.Щоб подати кандидатуру, необхідно перейти за посиланням на гугл-форму та вказати:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScffqzgQ67G_59BevzwEV4n-MolEHteRmz_Tn7ey5Tp1wit7Q/closedform1️⃣ Прізвище, ім’я та по батькові двірника2️⃣ Офіційне місце працевлаштування3️⃣ Район, вулицю або адресу, де працює двірник4️⃣ Чому саме ваш кандидат / кандидатка заслуговує на перемогу🧹 Давайте разом подякуємо людям, які щодня дбають про чистоту нашого міста!https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScffqzgQ67G_59BevzwEV4n-MolEHteRmz_Tn7ey5Tp1wit7Q/closedform
Сьогодні 16.03.2026 р. до рідного міста повертається ГЕРОЙ НА ЩИТІ Шостак Роман. Об 11:20 колона вирушить від стели на Прилуцькій до Собору Всіх Святих. О 12 годині в Соборі відбудеться прощання з ГЕРОЄМ«Дива не сталося…😭😭😭 17 місяців та 22 дні пошуку, надії та віри… І ось наш син повертається додому НА ЩИТІ😭😭😭💔💔💔 Ромчик народився в м. Ніжині в сімʼї військовослужбовця. Початкові класи вчився в середній школі 7. Разом з батьками переїжджав до місць служби. У 2002 році закінчив вище професійне училище 15 м. Чернігова. З першого дня повномасштабного вторгнення добровільно приєднався до ТРО рідного міста, а 16 травня 2022 року - до лав Національної гвардії України. За час служби Роман вивчився на парамедика, потім проходив військове навчання в Англії. 22.09.2024 р. на Луганському напрямку Роман в складі військової частини НГУ РУБІЖ пішов на бойове завдання з двома своїми друзями і зник безвісти😭😭😭💔💔💔 Роман завжди був чуйним, добрим, дружелюбним, товариським. Мав багато друзів. Сміливий, вірний, розумний. Жив з честю та совістю!!! Справжній патріот!!! У Романа залишилися люблячі батьки, два синочки Артур та Філіп, котрі до останнього жили і вірили, що їх любий і люблячий Роман - синочок, татко, повернеться додому живим» (слова батьків)Висловлюємо щирі співчуття родині, біль втрати неможливо описати словами… Батьки пишаються своїм сином, а пишаємося ГЕРОЄМ!!!!! Просимо всіх долучитися до живого коридору по місцю слідування колони, а також віддати шану ГЕРОЮ на похованні.Собор Всіх Святих у Ніжині
❗️Близький Схід тоне в пеклі та хаосі: в Ірані жорстоко вбито главу держави та всю його родину. Над мечеттю здійняли криваво-червоний прапор помсти — розпочинається масштабна операція проти США та ІзраїлюЩо відомо наразі:📍Ситуація не вщухає — у Тегерані, Ізраїлі та в інших країнах продовжують лунати вибухи через ракетні удари та атаки «шахедів».📍У мусульманських країнах спалахнули масові протести проти США.📍У пакистанському Карачі понад 500 протестувальників прорвалися на територію консульства США — вибито вікна, є постраждалі. Силовики відкрили вогонь, щонайменше 8 загиблих. 📍Розлючені мітингувальники з палицями атакували дипмісію після новини про смерть Алі Хаменеї. Будівля зазнала серйозних пошкоджень.📍У Багдаді протести супроводжуються вибухами: демонстранти намагаються прорватися до посольства США, силовики застосовують сльозогінний газ.📍В Ірані тисячі людей виходять на траурні акції після загибелі аятоли Алі Хаменеї, у мечетях підняті траурні прапори, натовп скандує заклики до помсти.Вриваємся у Третю Світову ☠️Україна Online | Підписатись
Екс-головком Залужний Валерій Федорович про четверті роковини повномасштабної російсько-української війни:«О четвертій годині ранку 24 лютого 2022 року свіже морозне повітря нашої мирної країни, що спала, розрізав страшний гуркіт ракет і бомб ворога. Цей ворог прийшов нас вбивати. Справжня історія саме цієї війни ще буде написана. Вона того варта, бо буде наповнена історіями мужніх і мудрих людей, які врятували не лише життя багатьох, а й цілу державу, що не давала спокою як споконвічним ворогам, так і байдужим, зрадникам та корупціонерам, які роками використовували її як місце наживи, живучи в режимі "какая разница" і чекаючи "русского мира". Ключовим героєм цієї війни, звісно, є наш український народ та наші ЗСУ, які попри зневіру, обман і політичні маніпуляції, що вміло проводяться рукою ворога, продовжують боротьбу вже не тільки за своє майбутнє, а й за свою історію.Хтось у цьому світі, як і 100 років тому, вважає, що зло можна накормити і заспокоїти. Проте нас вже не зламати і не обдурити, бо вибору в нас немає. Наша головна зброя - наша єдність.Нам ще буде важко, проте точно вже не буде соромно.»
🫡https://t.me/operativnoZSU/
❗️ Перемога України – не лише територія, а збереження людей і незалежності, – Зеленський
▪️Повернення всієї території одразу неможливе: це призвело б до втрати мільйонів людей через величезну силу російської армії; ▪️Відступ у Донецьку розділить суспільство. Ідея віддати 20% Донецька – це зрада та послаблення позицій України, відмова від сотень тисяч людей, які там живуть;▪️Віткофф частіше зустрічається з українською стороною, ніж з росіянами, а у мене було набагато більше контактів із Трампом, ніж у путіна;▪️путін уже розпочав Третю світову, і Україна сьогодні фактично стримує цю війну та не дає їй стати глобальною;▪️Україні зараз бракує зброї і багато чого залежить від партнерів;▪️Зупинити путіна сьогодні і не допустити окупації України – це перемога для всього світу, бо путін не зупиниться на Україні;▪️Найскладніше питання сьогодні – протиповітряна оборона. Партнери поки не дають ліцензій на власне виробництво систем, зокрема Patriot, або ракет для них.
Телеграмна служба новин | Підписатися
❤️🩹 Сьогодні ми вшановуємо тих, хто заплатив найвищу ціну за право України бути вільною державою — 20 лютого День Героїв Небесної СотніКоротка хронологія, яку варто знати та памʼятати:• Протести розпочалися 21 листопада 2013 року після рішення уряду призупинити підготовку до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.• 30 листопада 2013 року відбувся силовий розгін студентів, що спричинив масові акції по всій країні.• Найкривавіші події тривали 18–20 лютого 2014 року.Найбільше загиблих було 20 лютого на вулиця Інститутська (нині — Алея Героїв Небесної Сотні).• Загалом під час протестів загинули понад 100 учасників Майдану. Офіційно до переліку Героїв Небесної Сотні включено 107 осіб, а також 13 правоохоронців загинули під час протистоянь.• Наймолодшому із загиблих протестувальників було 17 років — Назарій Войтович.• 22 лютого 2014 року Верховна Рада ухвалила постанову про самоусунення тодішнього президента Януковича від виконання обов’язків.На відео — 20-річний Сергій Нігоян, який один з перших загинув на Майдані.🇺🇦Реальна Війна | Підписатись
Платіжки на електроенергію можуть стрімко зростати при постійному відключенні світла під час морозів, — Гендиректор Yasno Сергій КоваленкоПричинами цьому є:📍Пусковий струм. Після появи світла електродвигуни холодильників, насосів та іншої техніки споживають у 3–7 разів більше під час запуску. Якщо це відбувається кілька разів на день, сумарне споживання зростає.📍Особливості індивідуального споживання. Комусь достатньо, коли з’являється світло приготувати їжу і випрати речі один раз, а хтось вмикає все.📍Показання лічильника. Якщо їх не передавати щомісяця, нарахування йдуть за середнім споживанням. Навіть під час відключень показання потрібно передавати вчасно.📍Несправність лічильника.Збільшення платіжки – це не парадокс “немає світла – більше платимо”, а результат морозів, концентрованого споживання в години живлення та індивідуальної поведінки. Кількість годин із електроенергією не дорівнює обсягу спожитих кВт·год. Чим тепліше, тим нижчими ставатимуть платіжки, особливо, якщо буде більше світла та менше обстрілів.Україна Online | Підписатись
СБУ застерігає: ворог активізував спроби вербування українців «під чужим прапором»Служба безпеки України фіксує активізацію російських спецслужб щодо вербування українців. Зокрема, ворог збільшив кількість так званих операцій «під чужим прапором»: рашисти видають себе за співробітників правоохоронних органів України і під різними приводами змушують громадян готувати підпали, теракти та диверсії.Під час таких операцій рашисти:
▪️ телефонують чи пишуть людям і представляються співробітниками СБУ, ГУР, НАБУ, Нацполіції та інших правоохоронних органів;
▪️ використовують сайти знайомств для отримання персональних даних;
▪️ шантажують кримінальною відповідальністю (наприклад, за нібито «купівлю медичних препаратів на російських сайтах»);
▪️ вимагають гроші нібито за закриття фейкових «кримінальних проваджень»;
▪️ схиляють до підпалів адмінбудівель, автівок Сил оборони тощо.Представники рф можуть одразу контактувати з громадянами України телефоном і видавати себе за «працівників правоохоронних органів». В інших випадках – використовують різні «легенди» та підходи.Зокрема, ворог спершу розсилає українцям у месенджери фейкові «повістки» з вимогою з’явитися до слідчого СБУ або іншого правоохоронного органу України через нібито відкрите кримінальне провадження. Після цього представники спецслужб рф контактують із громадянином телефоном, видаючи себе за «українських правоохоронців», і пропонують допомогу у «закритті кримінального провадження». За це фігурант має виконувати поставлені завдання.Крім цього, рашисти для вербування використовують сервіси онлайн-знайомств. Представники ворожих спецслужб створюють фейкові жіночі акаунти, спілкуються з українськими чоловіками і виманюють їхні персональні дані та контакти. Згодом з користувачем сервісу зв’язується російський куратор, який видає себе за «співробітника Служби безпеки України» і звинувачує у співпраці з рф. Приводом виступає спілкування з «фейковою» дівчиною, яка нібито «пов’язана з ворожими спецслужбами». Щоб уникнути «відповідальності», фігуранту пропонують співпрацювати.Завербованих таким чином громадян змушують вчиняти різні незаконні дії: стежити за певною особою, перенести пакунок з однієї адреси на іншу, придбати хімічні елементи й виготовити саморобний вибуховий пристрій, вчинити підпал авто Сил оборони чи адміністративної будівлі, готувати теракт чи диверсію на важливому об’єкті тощо.Служба безпеки України вчергове закликає громадян дотримуватись інформаційної гігієни, а також з пересторогою ставитися до контактів з невідомими особами. Звертаємо увагу, що СБУ діє винятково у межах чинного українського законодавства. Представники Служби не ставлять будь-яких сумнівних «завдань».У разі отримання через онлайн сервіси, соцмережі, месенджери або в інший спосіб пропозицій щодо підпалів, перенесення невідомих предметів, стеження за людьми (транспортом) та інших підозрілих дій, терміново повідомляйте про це СБУ:Чат-бот «Спали» ФСБшника»: t.me/spaly_fsb_botТел.: 0 800 501 482Email:
[email protected]
Головні тези Президента України Володимира Зеленського під час виступу на Мюнхенській конференції з питань безпеки:▫️Програма PURL існує завдяки Європі, Європа платить за здатність України зупиняти балістичні удари. ▫️Протягом війни зброя еволюціонує швидше, ніж політичні рішення, які мали б зупиняти її. Чим довше триває війна, тим небезпечнішою стає еволюція зброї. ▫️росія хоче розбити єдність Європи. Бо наша єдність — найкращий перехоплювач агресивних планів росії.▫️Сотні місць спільного виробництва зброї вже працюють в Україні та у країнах-партнерах. ▫️російські нафтові танкери досі вільно ходять вздовж європейських узбереж. Важливо, щоб російські танкери можна було не лише затримати, а й блокувати, та конфісковувати нафту.▫️Лише у грудні наші війська ліквідували 35 тис. окупантів вбитими і пораненими, у січні — близько 30 тис. ▫️Ціна, яку платить росія за кожен кілометр української землі, — 156 солдатів. ▫️У нас є сильні домовленості, готові до підписання зі США та Європою, угода про гарантії безпеки має бути до будь-якої угоди щодо завершення війни.▫️Першочергове завдання — посилення енергетичної безпеки та ППО: Україні терміново потрібні ракети до Patriot, NASAMS і IRIS-T. ▫️путін не уявляє себе без влади та війни. Він може бачити себе царем, але в реальності він раб війни.▫️Українська армія — найсильніша в Європі. Нерозумно тримати цю армію поза НАТО. Нехай це буде рішення НАТО, а не путіна. ▫️росіяни ведуть переговори не щоб закінчити війну, а щоб уникнути її завершення, просто щоб купити час. ▫️Не можна давати надію, що росії можуть зійти з рук її злочини. Відповідати треба на етапі намірів продовжувати агресію.▫️Європа практично не присутня за столом перемовин, це велика помилка. Українці намагаються залучити Європу до переговорного процесу. ▫️Україна зробить усе, щоб переговори були успішними. Україна готова до угоди, яка принесе реальний мир, війна може бути завершена з гідністю.🪽 Центр протидії дезінформації