Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Незабутні Сторінки 📚 (Ксенія про книжки і не тільки)
Added 06 Dec 2025

Незабутні Сторінки 📚 (Ксенія про книжки і не тільки)

@nezabutni
Number of subscribers: 3 196
Photos: 1,020
Videos: 8
Links: 531
Description:
З питань співпраці: @KseniiaCaps 📚 Дитина, офісне життя та книжки. Розповідаю про літературу та не тільки ✨ Багато спілкуємося в коментарях ❤️

👥 Number of subscribers

3 196
Average/Day:: -7
Average/Week:: -17
Average/Month:: +98

👁️ Average views per message

617
Average/Day:: 500
Average/Week:: 652
ERR: 19.31%

📊 Messages per Day

4.7
Last day: 3
Week average: 4.9
Average per day: 4.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

«Заборонений зошит» Альби де Сеспедес – це перлина італійської літератури XX століття. Видавництво Анетти АнтоненкоГоловна героїня, Валерія Косатті, починає вести щоденник. У гарному зошиті вона пише про своє життя, про свою родину та про ті таємниці, які ніхто не знає. Це все замовчується та приховується в реальному житті. Але є на сторінках цього забороненого зошита.Це книга про те, як тяжко жилося жінкам в післявоєнній Італії. Події в книзі чітко показують, чому в Італії та інших країнах зародився феміністичній рух.Головна героїня, Валерія, працює в офісі. В ті часи це було дуже незвично. Бо всі переконані, що головне призначення жінки – сидіти вдома та виховувати дітей. Сама Валерія – частина цього патріархального суспільства. Але пишучи на сторінках «забороненого зошиту», вона усвідомлює, що її життя не таке чудове…Книга мені дуже сподобалася, тому що я люблю романи про сильних жінок. Єдине, хотілося б більше подробиць з життя головної героїні та, мабуть, більше сторінок. Хочу, щоб кожна жінка, яка прочитає цю книгу, не впізнала в головній героїні себе. Чому? Бо я вірю, що сучасне суспільство вже змінилося.Оцінка: 8 з 10#відгук@nezabutni
💫Чудова та легка книга з елементами фентезі, детективною та любовною лінією.«Пропаща принцеса» Мони Кастен – це перша частина дилогії про Зої Кінґ. Вона – донька відомої цілительки та студентка академії Еверфолл. І все було б добре, але неочікувано вона отримує не ту магічну силу, яку очікувала.Зої отримує магію банші. Тобто вона – передвісниця смерті. Підчас шкільного балу дівчина бачить видіння смерті одного зі студентів, який потім дійсно помирає. Тепер їй та її новим друзям треба зрозуміти, хто вбив студента Фінна Томсона. А що з коханням? Чи дійсно її хлопець – та сама людина? Книга дуже легка та цікава. Можливо, місцями вона наївна та передбачувана. Але я насолоджувалася читанням, так як зараз не хочу читати якусь серйозну літературу.Це книга про дружбу, кохання, внутрішню силу та здатність знаходити вихід з будь-якої ситуації. Я її читала польською, але вона також є українською.І взагалі, Мона Кастен пише чудові підліткові романи. Отже, другу частину я читати буду. А першу щиро рекомендую вам. Оцінка: 8 з 10#відгук@nezabutni
❤️ Даруємо новинку-трилер від Фріди Мак-Фадден "В'язень"Анотація Брук Салліван, новій медсестрі у в'язниці суворого режиму, потрібно дотримуватися лише трьох правил: поважно ставитися до ув'язнених, ніколи не розголошувати особистої інформації й у жодному разі не зближуватися з в'язнями.А що, як Брук уже порушила ці правила? Ніхто з персоналу не знає, що один із найнебезпечніших ув'язнених у цих стінах — її знайомий. Навіть дуже близький. І нікому не відомо, що в школі Брук була закохана в Шейна — зіркового квотербека, який тепер проводить решту життя у в'язниці за серію жахливих убивств. І тут він опинився саме через свідчення Брук.Але Шейн знає.І ніколи цього не забуде. 💫Умови дуже прості: бути підписаним на канал"Книготерапія"бути підписаним на канал«Books deals reviews»🏷 поставити під постом на каналі «Books deals reviews» порядковий номер, наступний за номером  попереднього учасника (враховуємо 1 коментар від учасника). У випадку, коли однаковий номер буде записаний  2-3 учасниками, справедливо, що перший учасник з таким номером отримує перевагу.Діліться розіграшем з друзями, щоб разом читати на обговорювати книжкові бажанки❤️ Кількість переможців - 1.📍Дата закінчення розіграшу - 28.04 - після 18.00Активність на наших сторінках вітається. Нам буде дуже приємно.Бажаємо всім успіху! ❤️
Пост-знайомство та інше – нарешті я все це обʼєднала в один пост Отже, починаємо: 1. Знижки для читачів каналу:Промокод на покупки в MEGOGO BOOKS🔥Код NEZABUTNI дає знижку 100 грн для корзин від 800 грн.2. ПОСТ-ЗНАЙОМСТВОЯ Ксенія і мені 33. 😀Народилася в Дніпрі, вирішила стати журналістом та закінчила місцевий журфак. Потім зрозуміла, що журналістом я не буду. 😂Виграла стипендію та в 2014 році поїхала навчатися в Польщу на магістратуру (міжнародні відносини). Потім опинилася в Варшаві, і зараз працюю в фінансовій корпорації менеджером.Через деякий час я переїхала до маленького містечка, де живу разом з чоловіком та сином (якому нещодавно виповнився рік).А де в цьому всьому книги? Та вони всюди! Я обожнюю читати, і читаю з дитинства. Років 5-10 тому я читала тільки детективи, любовні романи та ромкоми. А зараз читаю майже все (тільки з фентезі поки що у мене все погано 😃).У січні 2025 року створила цей блог. Хотіла писати про книги та мати 500 підписників. І здається… мені вдалося! 3. Хештеги на каналі Читаємовночі і розповідаємо, хто що читає: #нічні_читання@nezabutniМої відгуки на книги:#відгук@nezabutni Екранізації книг:#екранізації@nezabutni Намагаємося читати, навіть якщо не маємо часу:#встигнути_все@nezabutni ——-Рада знайомству з тими, хто тут новенький! І дякую тим, хто постійно пише коментарі. ❤️
👀Не люблю писати про свої проблеми в цьому блозі. Бо на фоні війни в Україні та інших подій в світі – це взагалі не проблеми.Але рубрика #нічні_читання@nezabutni – це трошки мій щоденник для вас. І сьогодні я зрозуміла: мені дуже складно витримувати мій ритм життя. Але повертаючись до книг:1) Пишіть в коментарях, що читаєте сьогодні вночі? Якщо можете, скидайте фото. 😀2) А щодо моїх проблем, у мене сьогодні був жахливий день. Адаптація сина в садку проходить не дуже добре. Сьогодні мені написали, що він погано їсть та плаче. А коли ми його забрали додому, теж постійно плакав. Я бачу, що це все для нього стрес, у мене серце на шматки розривається. Але садок – це поки що єдиний наш вихід. Ввечері ледве його вклала спати, а потім виявилося, що мій чоловік захворів. При цьому всьому вдень у мене було багато роботи, яку складно було виконувати, коли біля тебе постійно кричить дитина (яка потребує уваги та близькості, бо їй погано 😭😭).Зараз всі мої сплять, а я думаю: як добре, що є книжки. Хочеться заринутися в інший світ та розслабитися. Цей блог мене теж рятує. І хоча ми всі спілкуємося онлайн, дякую, що ви є. 😭😭Всім тихої ночі! ❤️💫
Поширений хибний умовивід: оскільки А є дурним або ідіотським, то не-А не є дурним або ідіотським. Книгу «Дурість, ідіотизм та дурні ідіоти. Чому ти маєш думати сам – і разом з іншими» можна розбирати на цитати. Дякую Видавництву Анетти Антоненко за різноманітну літературу.Книга сподобається навіть тим, хто не любить нонфікшн. Вона невелика та читається швидко. Її автор, норвезький філософ Ларс Свендсен, вважає, що ми вступаємо в золотий вік дурості. Автор закликає до критичного мислення та смирення як противаги надмірній впевненості. І, так, вам слід «думати самостійно», щоб не стати в’язнем вузьколобих традицій, і водночас думати разом з іншими, щоб уникнути найгіршого ідіотизму, який полягає в упертому чіплянні за власну особисту правду. Автор наводить багато цікавих прикладів з минулого та теперішнього. І ще раз дає зрозуміти, наскільки правдиве твердження «Я знаю, що нічого не знаю». Книжка дуже цікава, але хотілося б більше сторінок та ще більше прикладів з реального життя.Рекомендую!Оцінка: 9 з 10#відгук@nezabutni
💫Цю книгу я читала довго. То син захворів, то я хворіла. Потім мій чоловік був хворий. А ще у сина за одну ніч вийшли зуби (чотири, не один, як я думала! 😃). І ще, я почала працювати (повернулася з декрету). Тому я 3 тижні (з перервою на іншу книгу) читала «Бентежну кров» Роберта Ґалбрейта. Але книга вона неймовірно сподобалася. Хоча це товстунець (900 сторінок!). Це найкраща частина з тих, які я читала.Тут все, як я люблю:-Нова дуже цікава справа, на розслідування якої детективи мають рік. У 70-х роках зникла жінка: вона вийшла з лікарні (де працювала лікарем) і не повернулася. Детективи Корморан Страйк та Робін Еллакотт за проханням доньки цієї жінки розслідують непросту справу.-Паралельно детективи розслідують інші невеликі справи (бо зараз їхня агенція дуже популярна, у них багато клієнтів). Це теж цікаво. -Подобається і те, як висвітлюються особисті стосунки головних героїв. І взагалі, в цій частині ми багато дізнаємося про них (Страйка та Робін): про їхнє минуле, про їхні родини, друзів тощо. -Дії відбуваються в 2014 році, на фоні таких подій як референдум про незалежність Шотландії. Проти проголосували 55,3%. Тому трошки політики в сюжеті ви теж побачите. Читати було неймовірно цікаво. Хоча (тут увага - дуже багато спойлерів): фінал не був реалістичним на 100%. Складно було повірити, що жінку, яка виявилася вбивцею та стільки років труїла людей, майже взагалі не підозрювали. Але в будь-якому разі ця книга мені дуже сподобалася. Вже хочу читати шосту частину!Оцінка: 10 з 10#відгук@nezabutni
Чому католики і православні святкують Великдень у різні дні (переважно)Якщо ви задумувалися, чому це в католиків Великдень сьогодні, а в православних — наступної неділі, то цей допис для вас. Справа не юліанському чи григоріанському календарі.По-перше, Великдень — свято рухоме. На відміну від Різдва, де дата статична.І тому у визначенні дати Воскресіння Христового важливу роль відіграє місячний календар.По-друге, православні і католики використовують одну формулу для рахування дати. Але дані у формулі різні.Формула така:1) Великдень — це перша неділя після першого повного місяця, що настає після (або в день) весняного рівнодення. У католиків це 21 березня, у православних 3 квітня.Різні дати виходять тому, що християни різних обрядів підставляють різні значення і для весняного рівнодення, І ДЛЯ ПОВНОГО МІСЯЦЯ також.Я розумію, що це може бути складно, але спробуйте прочитати цей текст двічі чи тричі, щоб зрозуміти.Якщо між 21 березня і 3 квітня є повний місяць, тоді різниця календарів важлива: католики використають цей повний місяць для розрахунку Великодня, а православні чекатимуть наступного повного місяця після 3 квітня — і різниця між Великоднями буде приблизно місяць.Якщо ж у проміжку21 березня і 3 квітня повного місяця немає, обидві церкви використовують перший повний місяць після 3 квітня — і тоді різниця календарів не має значення.Здавалося б, ну все ясно. Але... 😨Але ще є місячні таблиці.Місячні таблиці — це давні таблиці, за якими визначають, коли «вважається» повний місяць. І православні, і католики користуються не зовсім точними таблицями. Різниця між ними така, що «православний повний місяць» на кілька днів пізніше за «католицький» (приблизно на 4–5 днів). Тому, якщо «католицький повний місяць» припадає, наприклад, на п’ятницю, то католицький Великдень — у найближчу неділю. Але «православний повний місяць» тоді припадає на вівторок або середу наступного тижня — і православний Великдень буде ще через тиждень.У підсумку є три основні варіанти, як може виникати різниця:1. Якщо є повний місяць між 21 березня і 3 квітня — католики беруть його, православні чекають наступного → різниця між Великоднями приблизно місяць. Наприклад, у 2021 році католики святкували 4 квітня, а православні — 2 травня.2. Якщо повного місяця в проміжку 21 березня — 3 квітня нема, то обидві церкви беруть першу повню після 3 квітня. Але через різні місячні таблиці між Великоднями буде проміжок в один тиждень. Це найчастіший випадок, як-от цьогоріч.3. Якщо повного місяця в період 21 березня — 3 квітня нема, і «католицький повний місяць» припадає на неділю або понеділок — обидва Великодні будуть в один день. Як було торік в 2025.Розумію, вийшло пояснення не для 5-річних, але тепер буде чим похизуватися за Великоднім столом 🤝
👀До речі, хотіла поділитися з вами некнижковим. Рівно через тиждень закінчується особливий період в моєму житті.Уявіть собі, мій декрет офіційно закінчується. 😄У грудні 2024го я пішла на лікарняний, а в лютому, коли народила сина, – в декрет. Кому цікаво, в Польщі це працює наступним чином:Спочатку вагітна жінка (якщо відчуває таку потребу) йде на лікарняний. Потім, після народження дитини, ще рік може знаходитися в декреті, отримуючи 80% зарплатні. Після цього вона або виходить на роботу, або йде ще на рік в декрет, але вже без зарплатні. Просто працедавець зобовʼязаний зберігти за нею робоче місце.Як ви зрозуміли, я обрала варіант «вийти на роботу». Дитина йде в яслі (тут це теж нормальна практика – віддавати дитину в дит. садок вже після року). Як воно все буде, я не знаю. 😄Але цей блог я не закину, читати теж буду продовжувати (тому ж у нас і існує рубрика #нічні_читання@nezabutni). 😀 Обіцяю! І ще одне: працювати буду віддалено, тому що з 2023 року тут діє новий закон. Батьки дитини (до 4х років) можуть попросити свою фірму дати можливість працювати віддалено. Працедавець може відмовити, але повинен пояснити, чому відмовляє. Зазвичай в корпораціях з цим проблем немає. Ось так! 😄
💫Ви подивіться, які цікаві книжки прийшли мені від Видавництва Анетти Антоненко!«Змова проти Америки», Філіп РотСвіт малого Філіпа затишний і зрозумілий. Дбайливі та уважні батьки щосили намагаються дати синам те дитинство, якого не мали самі. Талановитий старший брат Сенді – завжди поруч, ним так легко захоплюватися й пишатися. У рідному, до дрібниць знайомому єврейському районі Ньюарка всі тяжко працюють, шанують одне одного, президента Рузвельта й Америку, яка прихистила старші покоління цих людей, а для наступних поколінь стала єдиною справжньою батьківщиною. Найбільший скарб у житті Філіпа – альбом з марками,  найбільша небезпека – уявні привиди покійних родичів, якими фантазія вразливого хлоп’яти заселила вогкий підвал будиночка на дві з половиною родини. Та з початком великої війни у Європі цей погідний і безпечний світ починає нестримно просочуватися тривогою і невпевненістю. А згодом його затоплює всепоглинаючий страх. «Заборонений зошит», Альба де СеспедесРоман Альби де Сéспедес «Заборонений зошит» був виданий у 1952 році видавництвом Mondadori, але до цього твір друкувався частинами в популярному журналі La Settimana Incom Illustrata, сформувавши потужне коло прихильників і, головне, прихильниць, що з нетерпінням чекали нових випусків. «Заборонений зошит» - це перлина італійської літератури 20-го століття і незрівнянний інструмент самопізнання через літературне письмо. За нехитрою фабулою, де головна героїня Валерія Коссаті під впливом раптової ностальгії купує красивий шкільний зошит і починає вести щоденник, криється важкий шлях до себе. Що більше вона пише, то більше розуміє: у неї геть неправильне життя! Цей зошит наче похід до психолога, при чому головна героїня тут і пацієнтка, і лікарка, а це – дуже непростий досвід. Те, що в житті замовчується або приховується за красивими словами, в зошиті постає з безжальною відвертістю, але не одразу, до цієї правди ще треба докопатися, а, докопавшись, зрозуміти як з цим жити – піти на радикальні зміни? дозволити собі трохи свободи, зберігши зовнішню пристойність? або спалити цей зошит і про все забути? «Дурість, ідіотизм та дурні ідіоти. Чому ти маєш думати сам – і разом з іншими», Ларс СвендсенСхоже, ми вступаємо в золотий вік дурості. З такої невтішної констатації починає свою книжку норвезький філософ Ларс Свендсен (з яким читач вже знайомий за нашими виданнями «Філософія свободи» (2016) та «Філософія самотності» (2017)). Одне із найнеприємніших відкриттів полягає в тому, що інтелект та розмір власної бібліотеки не допомагають. Що розумнішим та більш начитаним ви є, то у більш дикі теорії ви можете вірити. Як виявив Свендсен, часто саме філософи тут попереду!Збираючи докупи спостереження Аристотеля, Монтеня, Канта, Шопенгауера, Віттгенштайна та багатьох інших, Свендсен пропонує філософське дослідження «поганого мислення», крайніми проявами якого є дурість та ідіотизм, а найгіршим проявом – випадок, коли ці крайнощі сходяться. Ці вади розглядаються в книзі не як невиліковна властивість індивіда, а натомість як «збій у мисленні», що від нього не застрахований ніхто, не виключаючи найславетніших філософів і самого автора.Автор закликає до критичного мислення та смирення як противаги надмірній впевненості. І, так, вам слід «думати самостійно», щоб не стати в’язнем вузьколобих традицій, і водночас думати разом з іншими, щоб уникнути найгіршого ідіотизму, який полягає в упертому чіплянні за власну особисту правду. Бути відкритим до того, щоб розпізнати в собі дурість та ідіотизм – перший крок на шляху самопізнання і самодопомоги.