Login Sign Up
Advert
Your ad spot
Reserve this exclusive slot for the selected period.
Buy advertising →
Telegram community logo - Nedodaiev | Інвестиції + Технології
Added 06 Dec 2025

Nedodaiev | Інвестиції + Технології

@nedodaiev
Number of subscribers: 557
Photos: 856
Videos: 53
Links: 469
Description:
💸 Говоримо про гроші без нудних лекцій. Авторський канал про фінанси та інвестиції. Підтримати канал кавою: https://www.patreon.com/13664030/join

👥 Number of subscribers

557
Average/Day:: 0
Average/Week:: -1
Average/Month:: +1

📊 Messages per Day

0.7
Last day: 0
Week average: 1
Average per day: 0.7

Status change history

Officially not confirmed 2025-12-06

Wall

Telegram statistics channel

🗣️ TSTA Markets: 🤖Microsoft почала обмежувати використання деяких AI-сервісів серед своїх інженерів через великі витрати.Uber зіткнулася зі схожою проблемою. Керівництво компанії заявило, що вже до квітня було повністю вичерпано річний бюджет на AI-інструменти, оскільки інженери щодня активно використовували ШІ для написання коду🗣️ Тим часом Віцепрезидент Nvidia заявив:Витрати на ШІ для моєї команди перевищили витрати на людей. ШІ тепер може коштувати дорожче за людських працівників. Це смішно. Тобто мало того, що вони платять інженерам зарплатню за створення коду, вони ще і платять "другу зарплатню" ШІ для генерації коду 😁Пам'ятаєте я казав, що нейронки в поточному вигляді - збиткові? І в цьому картковому будиночку одна компанія інвестує в іншу, інша в третю, а третя повертає гроші в першу. Вони завдяки цьому малюють красиве зростання доходів, але по факту стають взаємозалежними з власної ж ініціативи. А далі спрацьовує ефект доміно: складеться одна - каскадом викличе проблеми в інших. Схоже, що попереду часи набагато цікавіші за бульбашку доткомів. 👀Хоча ні, this time is точно different. Don't look up!
"🇨🇳Nvidia заявила про відсутність поставок продукції у сфері дата-центрів у Китай протягом Q1."...і всім на ринку байдуже! Ну дійсно, подумаєш, один з найбільших ринків в світі, який для технологічних компаній подекуди складає чверть всієї виручки. Донедавна така заява могла б сильно вдарити по ціні, але зараз схоже це вже не має такого критичного значення. Більше того, якщо ринок раціональний, подібна заява має підштовхнути вгору акції SMIC/AliBaba/Baidu, адже без доступу до передових чипів NVIDIA, у Китаю не залишається іншого вибору крім як активно інвестувати в розвиток власних технологій (і ці кілька компаній є передовими). Але що ми бачимо насправді? AliBaba -0.11% на пост-маркеті. Звісно, ця заява вже давно частково закладена в ціну, адже торгові обмеження діють тривалий час. Однак нове повне визнання, що немає жодних поставок продукції в другу економіку світу протягом всього Q1 - це доволі серйозна заява сама по собі, і для мене дивно, що ринок на неї реагує доволі спокійно. На пост-маркеті наразі по $NVDA -1.6%.
Правда все так чудово було, пане Гороховський, в перші дні повномасштабної? Які банки молодці!Щоправда, я запам'ятав перші дні трохи інакше. Пам'ятаю, що зняти готівку було неможливо. Звісно, вини банку в цьому немає, банкомати - належать будь-кому крім банків! Для тих, хто забув є Google (шкода, що про нього забув сам пан Гороховський). І ось кілька фактів, які навів мені пошуковик в AI Mode:- НБУ повністю заборонив видачу готівкової іноземної валюти.- Банки не могли працювати через загрозу безпеці та життю працівників, відділення закривалися (деякі назавжди).- Інкасаторські машини не могли вчасно поповнювати банкомати.- У перші години 24 лютого біля банкоматів утворилися величезні черги, готівки НЕ БУЛО.- Більшість банків встановили власні жорсткі ліміти на зняття готівки 1000-3000 грн за раз.В ОАЕ:- Видається та обмінюється валюта.- Немає черг в банкомати, паніки та ажіотажу, у банкоматах є гроші 24/7.- NBD працює. Навіть тут Гороховський збрехав.Єдина паніка, яку можна було спостерігати в перший день іранських обстрілів - розкупили весь туалетний папір. Але це і не дивно, врешті решт, люди перелякались...
🏦🔥 $NUрозширюються в США! 🇺🇸Вони отримали схвалення на створення нового національного банку в США. Поки це "зелене світло" на перший етап: компанія може організовувати банк, набирати команду й вносити капітал, але ще не має права відкривати депозити чи випускати картки - для цього потрібне виконання умов Офісу контролера грошового обігу і додаткові схвалення від FDIC та ФРС. Якщо Nu пройде ці кроки, вона зможе працювати по всій країні під федеральною ліцензією та пропонувати рахунки, кредитні картки, кредити й зберігання цифрових активів.☝️ Орієнтовно цей процес може тривати до 18 місяців. Якщо Nu виконає вимоги регуляторів, компанія відкриє собі шлях на один із найприбутковіших ринків світу. Це бізнес, про який я пишу вже чотири роки (перша згадка у серпні 2022 року), $NU займає помітну частку мого портфеля. У разі успішного виходу й закріплення в США я очікую подальшого зростання вартості. Цікаво, що ринок майже не відреагував на новину: або її вже заклали в ціну (у чому я сумніваюся), або просто проігнорували.В когось є в портфелі? 😉
💼 Зміни в портфелі🍏 -1 $AAPL по 278.54$ Вирішив трохи скоротити позицію закріпивши прибутки. Перш за все через те, що за останні тижні компанію покинуло чимало важливих співробітників, зокрема лід дизайнерського напрямку, який керував переходом на Liquid Glass стиль в останніх версіях iOS/MacOS, а також відповідав за дизайн Apple Watches.-7 $AGG але +9 $BND. Це практично ідентичні фонди з однаковою дохідністю, вирішив не тримати обидва в портфелі а зосередитися на одному. Насправді це практично довільний вибір - який саме залишити, а який продати.Також придбав +7 $SGOV, збільшую позицію, оскільки хочу зосереджувати більше кешу в інструментах з високою стабільністю та ліквідністю. $SGOV має доволі низьку дохідність, однак він надійний і приносить незначний прибуток на відміну від звичайного кешу, який лежить на рахунку без діла.Давно нічого не писав - в університеті починається сесія, тому потрібно опрацювати лабораторні роботи. Хочу трохи розібратися зі справами, і тоді повернусь до запису відео (сценарій до якого - готовий, залишилося записати та змонтувати).